יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:41
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:30
עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 16:15 שאלתי אותך שאלה מקודם
ואני שאלתי אותך מקודם שאלה ממש בסיסית, מה התוכנית הריאלית הזאת שאתה מדבר עליה ועל פניו אתה מתעלם ממנה.
מה אני אמור להסיק מזה מלבד שכמו שכתבתי קודם, אין לך שום תוכנית וכל מה שיש לך זה רעיון מעורפל כלשהו לגבי התוצאה הרצויה?
התכנית הריאלית היא לפעול לקידום השיח במדינות ערב, בעזרתן יחד למצוא תכנית צבאית למיגור הטרור ברצועה וחשיבה בו זמנית על בטיחותם של האזרחים.
(צוותי חילוץ ברצועה ממדינות,
קליטת אזרחים לפרק זמן מסויים בבתי מלון/מקומות אירוח )

ואין סיבה שיהיו אזרחים מעזה שלא יסכימו לזה הם רוצים את זה יותר ממך, הם אלה שסובלים אנחנו סתם מבקרים.

הם יקבלו עזה נקייה ויפה וכסף לשיקום החיים והתחלה חדשה.

רשמתי את זה יותר מדי פעמים
אתה לא מתייחס למה שנכון אז כנראה ברח לך
אאההה התוכנית הלא קשורה למציאות שתלויה בעשרות גורמים חיצוניים שאין להם שום עניין בה והיא מנוגדת לחלוטין לעמדות הרגילות שלהם (אבל היא כן מסירה ממך מאה אחוז מהאחריות)?
אז תגיד.
פשוט אמרת קודם שיש לך תוכנית ריאלית. חשבתי שכבר הבנת שהתוכנית הנ"ל לא נכנסת לקטגוריה הזאת.
באמת חשבתי שבינתיים יש לך תוכנית אחרת (כן ריאלית).
:rose:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כי הסיכוי להסכם שלום ומה שאתה אומר הגיוני יותר?
סחתיין
הזמן יגיד
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 19:10 כי הסיכוי להסכם שלום ומה שאתה אומר הגיוני יותר?
סחתיין
הזמן יגיד
איפה ראית אצלי אופטימיות?
אני חושב שכל עוד הכוח העיקרי באזור לא מעוניין בסיום הסכסוך בדרכי שלום ובקטע של פיוס הדדי (והוא ממש לא מעוניין, כך שלא משנה בכלל אם הצדדים האחרים בעניין, וגם זה לא ממש בטוח בוא נגיד) אין שום סיכוי לעתיד טוב יותר.
אבל כן, אני בטוח במאה אחוז שיש יותר סיכוי להגיע להסכם כלשהו עם הפלסטינים מאשר שהחלום שחלמת בלילה וכתבת לנו פה יתממש.
ואיך אני יודע? כי כבר הגיעו להסכמים עם הפלסטינים, לא פעם ולא פעמיים, ולא ממשלת אחת ולא שתיים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:41
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:30
עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 16:15 שאלתי אותך שאלה מקודם
ואני שאלתי אותך מקודם שאלה ממש בסיסית, מה התוכנית הריאלית הזאת שאתה מדבר עליה ועל פניו אתה מתעלם ממנה.
מה אני אמור להסיק מזה מלבד שכמו שכתבתי קודם, אין לך שום תוכנית וכל מה שיש לך זה רעיון מעורפל כלשהו לגבי התוצאה הרצויה?
התכנית הריאלית היא לפעול לקידום השיח במדינות ערב, בעזרתן יחד למצוא תכנית צבאית למיגור הטרור ברצועה וחשיבה בו זמנית על בטיחותם של האזרחים.
(צוותי חילוץ ברצועה ממדינות,
קליטת אזרחים לפרק זמן מסויים בבתי מלון/מקומות אירוח )

ואין סיבה שיהיו אזרחים מעזה שלא יסכימו לזה הם רוצים את זה יותר ממך, הם אלה שסובלים אנחנו סתם מבקרים.

הם יקבלו עזה נקייה ויפה וכסף לשיקום החיים והתחלה חדשה.

רשמתי את זה יותר מדי פעמים
אתה לא מתייחס למה שנכון אז כנראה ברח לך
עידן, אני בטוח שאם תתאמץ להיות ביקורתי כלפי התוכנית שלך ולנסות למצוא חמש סיבות מדוע היא לא ריאלית אתה תעזוב אותה לפני הסיבה הרביעית.
יותר מזה - אנשים שכל החיים שלהם זו קריירה צבאית, שאלו האתגרים המרכזיים בחיים שלהם, ניסו לאורך ההיסטוריה לנצח את הטרור, עם נפל״מ ולהביורים, עם מזל״טים ועם טנקים. זה תמיד נגמר בהסכם או בויתור (דוגמאות שקופצות לראש - אפגניסטן, ויאטנם, אירלנד, גם לבנון). למה אתה חושב שבמקרה הזה זה יהיה שונה, שהפעם נצליח למגר את הטרור ואת ההתנגדות המזויינת?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 07 אוגוסט 2022, 16:29 אני מזרחי ערבי ככה אסלי סבא וסבתא שלי ערבים דוברי ערבית, וואלה? אני גזען ארור?
כן. לראות הבדלי הישגים בין קבוצות אתניות כאיזושהי אינדיקציה למשהו רלוונטי מספיק בשביל לקיים עליו דיון זה וואחד סממן לגזענות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 14:42 אוקיי זורם איתך על זה, מה הלאה?
לא הבנתי איך הטרור פוסק במצב כזה.
אתה טוען שזה מה שיביא לכך שחמאס והג'יהאד ירימו את הנשק ויתעסקו בחיים?
כן. אם נעשה הליך כזה כחלק מדה-קולוניאליזציה של פלסטין/א"י והקמת מדינה פלסטינית עצמאית - בהחלט. ואני יכול להגיד את זה בבטוחון רב כי זה בדיוק מה שקרה בכל ההיסטוריה האנושית בסיטואציות דומות, וספציפית הפת"ח עברו הליך דומה (אם כי בסיטואציה קצת אחרת).

בינתיים, מה שישראל עושה בפועל רק מביא לרגיעות זמניות (בהן הפלסטינים בעזה עדיין כלואים בגטו ענק), ובין לבין תקופות מרוכזות של רצח פלסטינים, ולעיתים רחוקות גם יהודים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:32 אני בסיסמאות נבובות?
אני חי מספיק שנים כדי לגבש את עמדתי ולאחוז בה.
תמשיך אתה לא להתייחס למה שרושמים ולא להפיל את זה עלי..
אתה חי כנראה בעולם דמיוני ומקסים שם בחוץ לארץ אם אתה מעדיף לקבל על המדינה חורבן והרג המוני כצ'אנס של נקודת הנחה שכל בני האדם טובים ויהיה בסדר.
אין לי מה להמשיך את הדיון זה סתם חופר
ולא מועיל .
אני לא יודע מה עובר לך בראש ובמה נראה לך שאתה אוחז, אני יודע רק מה אתה כותב פה.
בינתיים אתה בעיקר מפזר ססמאות נבובות ואמירות בנליות, וכשמבקשים ממך לפרט מקבלים או התעלמות או קשקשת על עולם דמיוני ומקסים ולקינוח "איום" על זה שאם אני אתעקש לשאול אותך שוב אז אתה תתעלם ממני שוב.
פשוט לא להאמין:
בכל פעם שמישהו לא מסכים איתך ועם חבורת ״חיים בסרט״ שמלווה אתכם, אז הם ישר מקוטלגים ככאלה ״שפולטים קלישאות״ ו״אמירות נבובות״.
אולי תשנו כבר שיטה?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

עידן סרור כתב:כי הסיכוי להסכם שלום ומה שאתה אומר הגיוני יותר?
סחתיין
הזמן יגיד
מה אתה לא רואה?
החמאס הוא בכלל ארגון צדקה ושלום.
אני, אתה ושאר תושבי ישראל בכלל גנבי אדמות.
אפילו ב״פתרון״ שהם מציעים לך הם רוצים שתקום מדינה פלסטינאית, ולצידה מדינה שעם הזמן (ובעיקר הדמוגרפיה) תהפוך לפלסטין 2, והופ, הסוף למדינת ישראל.
לאיזו אמנה זה דומה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 07 אוגוסט 2022, 20:53
teknoboy כתב:
עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:32 אני בסיסמאות נבובות?
אני חי מספיק שנים כדי לגבש את עמדתי ולאחוז בה.
תמשיך אתה לא להתייחס למה שרושמים ולא להפיל את זה עלי..
אתה חי כנראה בעולם דמיוני ומקסים שם בחוץ לארץ אם אתה מעדיף לקבל על המדינה חורבן והרג המוני כצ'אנס של נקודת הנחה שכל בני האדם טובים ויהיה בסדר.
אין לי מה להמשיך את הדיון זה סתם חופר
ולא מועיל .
אני לא יודע מה עובר לך בראש ובמה נראה לך שאתה אוחז, אני יודע רק מה אתה כותב פה.
בינתיים אתה בעיקר מפזר ססמאות נבובות ואמירות בנליות, וכשמבקשים ממך לפרט מקבלים או התעלמות או קשקשת על עולם דמיוני ומקסים ולקינוח "איום" על זה שאם אני אתעקש לשאול אותך שוב אז אתה תתעלם ממני שוב.
פשוט לא להאמין:
בכל פעם שמישהו לא מסכים איתך ועם חבורת ״חיים בסרט״ שמלווה אתכם, אז הם ישר מקוטלגים ככאלה ״שפולטים קלישאות״ ו״אמירות נבובות״.
אולי תשנו כבר שיטה?
כנראה פספסת, אבל היה פה איזה עניין שהוא דיבר כל הזמן על איזו תוכנית בלי לפרט, ולכן כתבתי לו שהוא מסתפק בסיסמאות, אבל אחר כך הבנתי שהוא קרא לאיזו הזיה מוזרה שהוא הזה בשם "תוכנית ריאלית" ולזה הוא התכוון.
אפילו ביקשתי ממנו סליחה על אי ההבנה.
:rose:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

הזיות או לא להיות.
בהצלחה עם ההסכם הדמיוני שלך..
מנחש שתלך למדינה שונה ממני
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 07 אוגוסט 2022, 21:36 הזיות או לא להיות.
אתה לא עוקב.
אני כבר מזמן ויתרתי על התקווה שיהיה לעסק פתרון, ולכן כבר מזמן הלכתי למדינה שונה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום מטלי כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:18
benaim כתב: 07 אוגוסט 2022, 17:58 אתה מסתלבט? הניסוחים האנטישמיים וחיסול מדינת ישראל המוזכרים באמנה לא מספיקים בעיניך? איך אתה חושב שמדינת ישראל תחוסל בדיוק?
על איזה גזענות אתה מדבר?
אתה ממשיך לשקר, תפסיק עם זה בבקשה

מדינת ישראל תחוסל בכך שמהשטר שלה יפורק, ובמקומו יקום משטר איסלמי דתי. בתוכו מי שאינו איסלמי יכול לחיות על פי דרכו, תוך שהוא מכבד את חוקי האיסלם. זה חזון החמאס, וזה מה שכתוב באמנה. לא כתוב שם שצריך להרוג או לגרש את היהודים, להיפך.
אתה משקר, כי לא קראת את האמנה, אתה פשוט מדקלם פרופגנדה ישראלית, ולא מה שהחמאס אומר.

יש לך אידאולוגיה מוצקה, למה אתה צריך בנוסף לשקר?
וואו. מה לעזאזל עבר עליך בצעירותך שהביא אותך לסנגר על חמאס? אני מתחיל לדאוג לך.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

benaim כתב: 07 אוגוסט 2022, 17:58 אתה מסתלבט? הניסוחים האנטישמיים וחיסול מדינת ישראל המוזכרים באמנה לא מספיקים בעיניך? איך אתה חושב שמדינת ישראל תחוסל בדיוק?
על איזה גזענות אתה מדבר?

מדינת ישראל תחוסל בכך שמהשטר שלה יפורק, ובמקומו יקום משטר איסלמי דתי. בתוכו מי שאינו איסלמי יכול לחיות על פי דרכו, תוך שהוא מכבד את חוקי האיסלם. זה חזון החמאס, וזה מה שכתוב באמנה. לא כתוב שם שצריך להרוג או לגרש את היהודים, להיפך.
אתה משקר, כי לא קראת את האמנה, אתה פשוט מדקלם פרופגנדה ישראלית, ולא מה שהחמאס אומר.

אתה ממשיך לשקר ולא לענות לי.
הנה הציטו מויקיפדיה:"Article 7 describes Hamas as "one of the links in the chain of the struggle against the Zionist invaders" and claims continuity with the followers of the religious and nationalist hero Izz ad-Din al-Qassam from the Great Arab Revolt as well as the Palestinian combatants of the First Arab-Israeli War. It adds a hadith claiming that at the Day of Judgment all Jews will be killed
"
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עצה לעתיד: ויקיפדיה זה מקור סביר מינוס, במיוחד ביחס למקורות ראשוניים. מטלי הביא ציטוט ישיר מהמקור (קרי האמנה עצמה), בעוד אתה הבאת ציטוט משני ממקור שמפרש עבור הקורא מקור ראשון כלשהו שלא מוזכר.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 01:56 עצה לעתיד: ויקיפדיה זה מקור סביר מינוס, במיוחד ביחס למקורות ראשוניים. מטלי הביא ציטוט ישיר מהמקור (קרי האמנה עצמה), בעוד אתה הבאת ציטוט משני ממקור שמפרש עבור הקורא מקור ראשון כלשהו שלא מוזכר.
והנה ממש באמנה עצמה:https://www.terrorism-info.org.il/Data/ ... 8894_1.pdf
עמוד 16 מצוטט:
למרות שהחוליות רחוקות זו מזו [מבחינת פערי הזמן שביניהן], ולמרות
שהמכשולים שהערימו הנוהים אחר הציונות בפני לוחמי מלחמת הקודש [מג'אהדין]
עצרו את המשך הג'האד, [חרף זאת] תנועת ההתנגדות האסלאמית נושאת עיניה
להגשים את הבטחת אללה, ככל שיארך הדבר; שהרי השליח [מחמד], תפילת אללה
עליו וברכתו לשלום, אמר: "לא תגיע השעה [יום הדין] עד אשר יילחמו המוסלמים
ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים
והעצים, ו[אז] יאמרו האבנים והעצים: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי
מתחבא [מאחורי], בוא והרגהו", למעט הימלוח (ע'רקד), הנמנה עם העצים של
). 29 היהודים. ([חדית'] אשר מופיע אצל אל-בח'ארי ומסלם
עכשיו אם גם תטען שזה לא מדויק או שהם סתם מביאים את הפסוק הזה כי הוא יושב להם טוב בעין וזה בכלל לא כוונתם פה אני כבר אבין שאין טעם להמשיך את הדיון הזה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לדעתי כל הדיון הזה בלתי-רלוונטי, אבל להבנתי היה שינוי מהותי באמנה, ומדיונים קודמים בנושא אני מבין שמטלי מתייחס לאמנה המעודכנת (ולדעתי זה גם הגון לעשות זאת). ממה שאני רואה הקובץ שאתה הבאת מתייחס לאמנה המקורית.

עכשיו שוב - לדעתי זה לא רלוונטי בכלל, ולהלן מדוע:

1. ארגוני שחרור לאומי, ריאקציונריים ככל שיהיו, תמיד מצהירים הצהרות הרבה יותר מרחיקות לכת מאשר מה שהם עושים בפועל. זה פועל יוצא של הסיטואציה הפוליטית בה הם נמצאים.

2. לא שאני חושב שזה עושה את זה פחות ריאקציונרי, אבל ימי דין בהגדרה הם משהו שהאדן לא מביא אלא מתרחשים ע"פ רצון האל באיזשהו עתיד רחוק ומעורפל. כמדומני גם ביהדות יש כל מיני רעיונות ריאקציונרים כאלה על מה צריך לעשות לגויים מסויימים תחת מלכות מלך משיח. עם כל שנאתי לדת, כל דת - כל עוד זה נשאר במעין סטטוס עתידי מעורפל קשה לי להשליך מזה מה יעשה או לא יעשה בפועל.

3. כל ארגון משתנה ומתפתח בהתאם לתנאים המטריאלים בהם הוא מתקיים. אם לחמאס תהיה ההזדמנות להציג נצחון על הכובש הציוני ולהקים מדינה פלסטינית עצמאית, רוב הסיכויים שהוא יעשה את זה מתוך התאמה לסיטואציה (קרי אם זה אומר לוותר בפועל על הפעולה בימי המשיח, אז זה מה שיהיה). זה כאמור משהו שרואים בכל סיטואציה דומה.

4. על פת"ח אמרו דברים דומים, וכבר כמעט שלושה עשורים שמדובר בארגון שהלכה חמעשה משמש כסוכן-משנה של ישראל. אז וואלה, אני לא נתרגש מההצרות של ישראל בנוגע לחמאס - בסופו של יום אם יהיה האינטרס המדיני-פוליטי-כלכלי להסיר את המצור או אפילו לאפשר הקמה של מדינה פלסטינית עצמאית (במהרה בימינו בע"ה) - יעשו אך זה גן עם הג'יאהד האיסלאמי בחסות איראנית. בינתיים זה רק תירוץ להמשיך באותו מעגל אינסופי של "רגיעה" כשצריך וטילים על ישראל ורצח פלסטינים כשצריך (למשל עכשיו כשלפיד רוצה להראות שגם הוא גבר-גבר).
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 02:36 לדעתי כל הדיון הזה בלתי-רלוונטי, אבל להבנתי היה שינוי מהותי באמנה, ומדיונים קודמים בנושא אני מבין שמטלי מתייחס לאמנה המעודכנת (ולדעתי זה גם הגון לעשות זאת). ממה שאני רואה הקובץ שאתה הבאת מתייחס לאמנה המקורית.

עכשיו שוב - לדעתי זה לא רלוונטי בכלל, ולהלן מדוע:

1. ארגוני שחרור לאומי, ריאקציונריים ככל שיהיו, תמיד מצהירים הצהרות הרבה יותר מרחיקות לכת מאשר מה שהם עושים בפועל. זה פועל יוצא של הסיטואציה הפוליטית בה הם נמצאים.

2. לא שאני חושב שזה עושה את זה פחות ריאקציונרי, אבל ימי דין בהגדרה הם משהו שהאדן לא מביא אלא מתרחשים ע"פ רצון האל באיזשהו עתיד רחוק ומעורפל. כמדומני גם ביהדות יש כל מיני רעיונות ריאקציונרים כאלה על מה צריך לעשות לגויים מסויימים תחת מלכות מלך משיח. עם כל שנאתי לדת, כל דת - כל עוד זה נשאר במעין סטטוס עתידי מעורפל קשה לי להשליך מזה מה יעשה או לא יעשה בפועל.

3. כל ארגון משתנה ומתפתח בהתאם לתנאים המטריאלים בהם הוא מתקיים. אם לחמאס תהיה ההזדמנות להציג נצחון על הכובש הציוני ולהקים מדינה פלסטינית עצמאית, רוב הסיכויים שהוא יעשה את זה מתוך התאמה לסיטואציה (קרי אם זה אומר לוותר בפועל על הפעולה בימי המשיח, אז זה מה שיהיה). זה כאמור משהו שרואים בכל סיטואציה דומה.

4. על פת"ח אמרו דברים דומים, וכבר כמעט שלושה עשורים שמדובר בארגון שהלכה חמעשה משמש כסוכן-משנה של ישראל. אז וואלה, אני לא נתרגש מההצרות של ישראל בנוגע לחמאס - בסופו של יום אם יהיה האינטרס המדיני-פוליטי-כלכלי להסיר את המצור או אפילו לאפשר הקמה של מדינה פלסטינית עצמאית (במהרה בימינו בע"ה) - יעשו אך זה גן עם הג'יאהד האיסלאמי בחסות איראנית. בינתיים זה רק תירוץ להמשיך באותו מעגל אינסופי של "רגיעה" כשצריך וטילים על ישראל ורצח פלסטינים כשצריך (למשל עכשיו כשלפיד רוצה להראות שגם הוא גבר-גבר).
מקבל את תשובתך העניינית אך נסכים שלא להסכים, מבחינתי אם במפלגה השולטת בישראל היתה מפלגה שבה במצע היה רשום פסוק שמצטט מהתורה את זה שיהיה גוג ומגוג ושנשמיד את כל הגויים, מבחינתי גם אז ישראל היתה יכולה להקרא לא לגיטימית, ברור לי שאנחנו כן מדינה יהודית ולכאורה בעקיפין תומכים בזה אבל תסכים איתי שיש הבדל בין רעיון כללי בדת שאני בטוח שמנהיגי המדינה לא באמת מסכימים איתו לבין לקחת משפט ספציפי כזה ולשים אותו ממש במצע שלך, בטח כשהמנהיגים הם באמת מוסלמים מאמינים שמאמינים בשטות הזאת ולא כמו פה שכל ראשי הממשלה שלך היו אוכלי שקצים עד בנט אבל גם הוא דתי מודרני לייט ולא קיצוני שלא באמת מאמין בזה לעומת מנהיגי החמאס הקיצונים הרדיקליים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אה, אם זה הקריטריון שלך אז מדינת ישראל פי כמה וכמה יותר גרועה. קודם כל כי הגשמת מטרות התנועה הציונית "מחייבת* טיהור אתני בפלסטינים (הסברתי באחד השרשורים האלו איך בדיוק זו המסקנה הבלתי נמנעת, נקודה אחר נקודה) - ובניגוד להצהרות חמאס, מדינת ישראל אשכרה ביצעה את הטיהור האתני הזה וממשיכה בו עד היום. בהיותי מרקסיסט אתה בטח לא תופתע לשמוע שאני מטריאליסט ורואה בפעולות בשטח משהו יותר חשוב ומהותי מאשר הצהרות פוליטיות.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:27
ASAFABADI כתב: 07 אוגוסט 2022, 17:35
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 17:27
1. לא.
כי השאלה היא לא מה קרה לפרטים כאלה ואחרים, אלא מה קרה למדינות שהקולוניאליזם אנס (וכבר הסברתי קודם, נדמה לי שלך, הבדל אחד עצום בין הקולוניאליזם הציוני לבין מה שהיה ברוב המקומות האחרים, ומשתמשים נוספים הסבירו עוד היבטים).
2. קשה לי להגיב עכשיו על דברים ככה בלי לזכור את ההקשר. במינימום תשים לינק להודעות שאתה מדבר עליהן, ככה יהיה איזשהו סיכוי שיהיה לי כוח לנבור שם. תודה מראש.
3. אז לאמריקאים, בריטים, איטלקים, צרפתים ויוונים יש את גן הוולגריות שלשוודים וליפנים יש אותו? בחייאת.
לגבי העריכה: להביא נתונים על הבדלים בין מקומות זה לא גזענות (לטעון שהתל"ג בבוסניה נמוך כי הם בוסנים וידוע שבוסנים הם X זאת גזענות, למשל. שמחתי לעזור).
כמו כן נראה שאתה עושה סיפור גדול מאוד מהבדל די קטן בגובה הממוצע בשתי אוכלוסיות, אבל כאמור קצת קשה להגיב בלי הקשר.
1.לא הבנתי איך קשור הקולוניאליזם למוסלמים בארה"ב? מה ההבדל בין קהילת המהגרים המוסלמית בארה"ב לעומת היהודית בשנים 2000-2021 שמאחת יצאו 0 זוכי פרסי נובל לעומת השניה שהוציאה 25 אחוז מהזוכים?
2.לא יודע איך לתת לינק לעמוד ספציפי אז זה בעמוד 4 הודעה עשירית בה כתבת כאשר מישהו אמר שהולנדים גבוהים יותר מתימנים את זה:"לגבי הולנד\תימן: מה עם גברים ששני הוריהם תימנים ונולדו וחיו בהולנד? או באופן כללי אם נשווה בין גברים עם "גנטיקה תימנית" לכאלה עם "גנטיקה הולנדית" שגדלו בתנאים דומים?
פשוט יש לי תחושה שהעובדה שהתל"ג לנפש בהולנד גבוה פי שבעים ויותר יש קשר הדוק להבדל בגובה."
ז הנה, בוסניה תל"ג 20 מליארד וישראל 400 מיליארד והם גבוהים מאיתנו ב3 ס"מ איך זה מתסדר עם הטענה שלך? הנה אבל שלא תטען ש3 ס"מ זה פער קטן מידי
בוסניה תמ"ג לנפש 17000 פרו תמ"ג לנפש 15000
גובה ממוצע בבוסניה 180 גובה ממוצע בפרו 165 אשמח להסבר
3.על וולגריות לא אמרתי שזה גן, זו היתה רק תכונה משותפת לקבוצות גדולות שביקשת, זה אני מעריך נובע מהחברה
1. אז עכשיו העניין הוא לא ערבים אלא מוסלמים?
אני מניח שאתה יודע שהערבים בארה"ב הם מיעוט די קטן מהמוסלמים שם.
2. אתה משווה את ההבדל בין תימן לבין שוודיה (מבחינת תל"ג, רמת חיים, ואפילו ביטחון תזונתי) להבדל בין ישראל לבין בוסניה?
יש לי תחושה שגם הבדלי הגבהים שם יותר משמעותיים.
מציע שתעשה חזרה על יסודות הסטטיסטיקה ואיך אפשר ללמוד דברים מהבדלים בין אוכלוסיות.
3. בשעה טובה. "נובע מהחברה". ומה לדעתך קובע איך החברה נראית? האם למשטר הצבאי בשטחים יש השפעה כלשהי על המבנים החברתיים שיש שם, להערכתך המלומדת?
ומה לגבי הפלסטינים אזרחי ישראל? סליחה שאני חוזר על עצמי, אבל מי קובע איך נראות הערים שלהם, כמה כסף מושקע בחינוך שלהם, כמה יחס הרשויות מעניקות לפשיעה אלימה וחמושה בערים האלה?
3 מיליון ערבים בארה"ב לעומת 7.5 יהודים אבל היחס שלהם הוא לא חצי מפרסי הנובל.
2.לא השוויתי בין בוסניה לישראל, השוויתי בין פרו לבוסניה, אותו תמ"ג ואותה רמת חיים פחות או יותר (שתי מדינות עולם שני כזה) עם 15 ס"מ הפרש, איך אתה מסביר את זה? טענת שזה בגלל תל"ג אבל אצלם הוא זהה רק חוזר על הטיעון שלך:הבדל הגבהים בין תימן לשוודיה נובע מהתל"ג הגבוה של שוודיה לעומת תימן, להלן שתי מדינות עם אותו תל"ג ועם 15 ס"מ הפרש גובה, להלן סתירה לכך שתל"ג הוא הגורם העיקרי להפרשי גובה.
3.ואני אמשיך לחזור, ישראל גם שולטת על סוריה ולבנון מצרים וירדן? אבל הנה, התרבות שם מאוד דומה לאחיהם הפלסטינים, הרי הם כולם קוראים לעצמם אחים איך זה אתה מרשה לעצמך לטעון שהתרבויות של "אחים" יכולות להיות כל כך שונות? אבל הנה תתרץ אותן כי "קולוניאליזם" לכל מדינה יש את התירוץ שלה לזה שהחברה שלה ככה, חוץ מהתירוץ היחיד שמסביר את הכל שפשוט זו התרבות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בהערת אגב - בהתחשב בכך שמדינת ישראל הלכה למעשה יצרה את תנועת חמאס בצורתה הנוכחית ע"י אסופה של התנהלויות פוליטיות קצרות רואי - זה מאד אירוני שיש ביכוי לא רע שהיא תצטרך לאכול אך הדייסה שהיא עצמה בישלה ולדון עם חמאס על הסכם מדיני ביום מן הימים.

* מה שאני מתכוון בכך שישראל "יצרה" אך חמאס: בשנות השישים והשבעים פת"ח והחזית העממית - תנועות חילוניות - היו האויב העיקרי של הממשל הצבאי בשטחים. מדינת ישראל החליטה לאסור על פלסטינים כח פעילות פוליטית, אבל איפשרה התארגנויות דתיות, מתוך תקווה שזה יביא לערעור התמיכה העממית בארגונים החילוניים (עד שנות התשעים התנועות הדתיות נישבו למתונות יותר ביחסן לישראל, ובהתאם היסטורית הם גם שיתפו יותר פעולה עם הממסד הציוני - קצת כמו מה שאנחנו רואים עם רע"מ בימינו).

בסופו של דבר התברר שגם מוסלמים דתיים לא אוהבים שגונבים להם את האדמות ורוצחים להם אך המשפחה, ומפה לשם, בצל הקריסה הכללית של הלאומיות הפאן-ערבית ועלית התנועות האיסלאמיות בכל האיזור, פתאום דווקא החמאס נעשתה לפופולרית ביותר. אופסי.

(דומה בקצת למה שהאמריקאים עשו ען המוג'הדין באפגניסטן, אבל זה לפעם אחרת)
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 02:52 אה, אם זה הקריטריון שלך אז מדינת ישראל פי כמה וכמה יותר גרועה. קודם כל כי הגשמת מטרות התנועה הציונית "מחייבת* טיהור אתני בפלסטינים (הסברתי באחד השרשורים האלו איך בדיוק זו המסקנה הבלתי נמנעת, נקודה אחר נקודה) - ובניגוד להצהרות חמאס, מדינת ישראל אשכרה ביצעה את הטיהור האתני הזה וממשיכה בו עד היום. בהיותי מרקסיסט אתה בטח לא תופתע לשמוע שאני מטריאליסט ורואה בפעולות בשטח משהו יותר חשוב ומהותי מאשר הצהרות פוליטיות.
כמו שאתה אוהב לטעון שימנים טוענים את אותם טיעונים אבל לא רואה את הדבשת של עצמו, שוב פעם "בלה בלה בלה טיהור אתני", "בלה בלה בלה גטו" וכו' וכו'
שמע אם הםלסטינים רק מכפילים את המספרים שלהם מאז שהגענו לפה אולי אנחנו לא כאלה טובים אז בטיהור אתני
עזוב פעולות מעשים אמנות, לך לרחוב, הישראלי הממוצע לא יגיד לך שהוא רוצה להרוג את כל הערבים בעוד שהרבה פלסטינים (כנראה לא ממוצע אבל באחוזים הרבה יותר גבוהים מהיהודים שיגידו את זה) יהיו בעד להרוג יהודים מספיק לראות סרטונים מהגנים שלהם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תגיד, מה אתה מנסה בעצם להגיד בכל הטיעונים ה... בואמנגיד לא גזענים אלא race realists האלה? נניח שאתה צודק ומדובר באנשים חלשים יותר מבחינה אינטלקטואלית (רחוק מהמציאות ורמת ניתוח היסטורית נמוכה, אבל לצורך הדיון). מגיע להם לחיות תחת דיקטטורה צבאית? הם לא "ראויים" לעצמאות מדינית? זה בסדר להתייחס אליהם כמו אל זהל, לפלוש למדינות שלנם מתי שרוצים ולהשליט עןיהם משטרי טרור? כאילו, מה בדיוק המטרה שלך עם הטיעונים האלה ואיך הם רלוונטים לדיון?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 08 אוגוסט 2022, 03:06
pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 02:52 אה, אם זה הקריטריון שלך אז מדינת ישראל פי כמה וכמה יותר גרועה. קודם כל כי הגשמת מטרות התנועה הציונית "מחייבת* טיהור אתני בפלסטינים (הסברתי באחד השרשורים האלו איך בדיוק זו המסקנה הבלתי נמנעת, נקודה אחר נקודה) - ובניגוד להצהרות חמאס, מדינת ישראל אשכרה ביצעה את הטיהור האתני הזה וממשיכה בו עד היום. בהיותי מרקסיסט אתה בטח לא תופתע לשמוע שאני מטריאליסט ורואה בפעולות בשטח משהו יותר חשוב ומהותי מאשר הצהרות פוליטיות.
כמו שאתה אוהב לטעון שימנים טוענים את אותם טיעונים אבל לא רואה את הדבשת של עצמו, שוב פעם "בלה בלה בלה טיהור אתני", "בלה בלה בלה גטו" וכו' וכו'
שמע אם הםלסטינים רק מכפילים את המספרים שלהם מאז שהגענו לפה אולי אנחנו לא כאלה טובים אז בטיהור אתני
עזוב פעולות מעשים אמנות, לך לרחוב, הישראלי הממוצע לא יגיד לך שהוא רוצה להרוג את כל הערבים בעוד שהרבה פלסטינים (כנראה לא ממוצע אבל באחוזים הרבה יותר גבוהים מהיהודים שיגידו את זה) יהיו בעד להרוג יהודים מספיק לראות סרטונים מהגנים שלהם
הטענה שלי היא שציונים בכלל, ימנים ושמאלנים, טוענים את אותם הטיעונים ביניהם - לא בעצמם לאורך זמן. מו הסתם אם אנחנו נמצאים באותו הדיון והנושא עולה, הטיעונים שלי ישארו קונסיסטנטיים.

ולעניין: כאמור הסברתי כבר באחד האשכולות מדוע הגשמת הרעיון הציוני מחייבת טיהור אתני בפלסטינים. אתה יכול לשים אך זה במרכאות כמה שאתה רוצה, זה לא ישנה את הטיעון. אם קשה לך לחפש איפה טענתי והסברתי את עצמי - אל תתבייש, תבקש, ואני אפרט שוב. אחרת, כבר עניתי בעבר כמה פעמים על הטענה שמספר הפלסטינים גדל ואיך זה מסתדר עם העובדה שנעשה בהם טיהור אתני (בקצרה: זו פשוט לא ההגדרה של הביטוי). אף ציוני לא צריך בעצמו להבין את זה ולתמוך בזה, אגב, זו פשוט המציאות המטריאלית. הפלסטינים אולי מדברים על זה (לא שאני אישית חוויתי כאלה בכל מאות הפעמים שיצא לי להתרועע עם פלסטינים בשטחים ובישראל, ודווקא שמעתי דברים כאלה מצד יהודים ציונים בישראל אבל שיהיה) - לעומת זאת הציונים עושים אך זה בפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

(אם באמת תרצה שאפרט בנושא - זה יחכה למחר כי כבר לילה ואני זקן וצריך לישון. בכל זאת - יש גבול לכמה אני יכול להשתעשע בהקנטות הדדיות עם האונטר בקנסו)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 08 אוגוסט 2022, 03:02
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 18:27
ASAFABADI כתב: 07 אוגוסט 2022, 17:35
1.לא הבנתי איך קשור הקולוניאליזם למוסלמים בארה"ב? מה ההבדל בין קהילת המהגרים המוסלמית בארה"ב לעומת היהודית בשנים 2000-2021 שמאחת יצאו 0 זוכי פרסי נובל לעומת השניה שהוציאה 25 אחוז מהזוכים?
2.לא יודע איך לתת לינק לעמוד ספציפי אז זה בעמוד 4 הודעה עשירית בה כתבת כאשר מישהו אמר שהולנדים גבוהים יותר מתימנים את זה:"לגבי הולנד\תימן: מה עם גברים ששני הוריהם תימנים ונולדו וחיו בהולנד? או באופן כללי אם נשווה בין גברים עם "גנטיקה תימנית" לכאלה עם "גנטיקה הולנדית" שגדלו בתנאים דומים?
פשוט יש לי תחושה שהעובדה שהתל"ג לנפש בהולנד גבוה פי שבעים ויותר יש קשר הדוק להבדל בגובה."
ז הנה, בוסניה תל"ג 20 מליארד וישראל 400 מיליארד והם גבוהים מאיתנו ב3 ס"מ איך זה מתסדר עם הטענה שלך? הנה אבל שלא תטען ש3 ס"מ זה פער קטן מידי
בוסניה תמ"ג לנפש 17000 פרו תמ"ג לנפש 15000
גובה ממוצע בבוסניה 180 גובה ממוצע בפרו 165 אשמח להסבר
3.על וולגריות לא אמרתי שזה גן, זו היתה רק תכונה משותפת לקבוצות גדולות שביקשת, זה אני מעריך נובע מהחברה
1. אז עכשיו העניין הוא לא ערבים אלא מוסלמים?
אני מניח שאתה יודע שהערבים בארה"ב הם מיעוט די קטן מהמוסלמים שם.
2. אתה משווה את ההבדל בין תימן לבין שוודיה (מבחינת תל"ג, רמת חיים, ואפילו ביטחון תזונתי) להבדל בין ישראל לבין בוסניה?
יש לי תחושה שגם הבדלי הגבהים שם יותר משמעותיים.
מציע שתעשה חזרה על יסודות הסטטיסטיקה ואיך אפשר ללמוד דברים מהבדלים בין אוכלוסיות.
3. בשעה טובה. "נובע מהחברה". ומה לדעתך קובע איך החברה נראית? האם למשטר הצבאי בשטחים יש השפעה כלשהי על המבנים החברתיים שיש שם, להערכתך המלומדת?
ומה לגבי הפלסטינים אזרחי ישראל? סליחה שאני חוזר על עצמי, אבל מי קובע איך נראות הערים שלהם, כמה כסף מושקע בחינוך שלהם, כמה יחס הרשויות מעניקות לפשיעה אלימה וחמושה בערים האלה?
3 מיליון ערבים בארה"ב לעומת 7.5 יהודים אבל היחס שלהם הוא לא חצי מפרסי הנובל.
2.לא השוויתי בין בוסניה לישראל, השוויתי בין פרו לבוסניה, אותו תמ"ג ואותה רמת חיים פחות או יותר (שתי מדינות עולם שני כזה) עם 15 ס"מ הפרש, איך אתה מסביר את זה? טענת שזה בגלל תל"ג אבל אצלם הוא זהה רק חוזר על הטיעון שלך:הבדל הגבהים בין תימן לשוודיה נובע מהתל"ג הגבוה של שוודיה לעומת תימן, להלן שתי מדינות עם אותו תל"ג ועם 15 ס"מ הפרש גובה, להלן סתירה לכך שתל"ג הוא הגורם העיקרי להפרשי גובה.
3.ואני אמשיך לחזור, ישראל גם שולטת על סוריה ולבנון מצרים וירדן? אבל הנה, התרבות שם מאוד דומה לאחיהם הפלסטינים, הרי הם כולם קוראים לעצמם אחים איך זה אתה מרשה לעצמך לטעון שהתרבויות של "אחים" יכולות להיות כל כך שונות? אבל הנה תתרץ אותן כי "קולוניאליזם" לכל מדינה יש את התירוץ שלה לזה שהחברה שלה ככה, חוץ מהתירוץ היחיד שמסביר את הכל שפשוט זו התרבות
1. לא הבנת אותי.
התייחסתי לזה שעברת פתאום לדבר על מוסלמים במקום על ערבים, וציינתי שבארה"ב הרוב המוחלט של המוסלמים כלל אינם ערבים כך שהמעבר שלך לא היה מוצדק.
2. לא זכור לי שטענתי שהגובה הממוצע באוכלוסיה נקבע רק על פי משתנה אחד והוא התל"ג (או התל"ג לנפש).
גם לא זכור לי שטענתי שאין מרכיב גנטי לגובה.
כן נשמע לי הגיוני שטענתי שנסיבות חיים ובריאות משפיעים על הגובה יותר מאשר המטען הגנטי, ושרוב ההבדלים בין הארצות מוסברים על ידי זה.
3. בוא נרד פעם אחת מרמת הסיסמאות לרמת הפרטים.
במה התרבות של בחור מפרברי דמשק דומה לזאת של בחור מג'בלייה? באיזה מובן אורח החיים שלהם דומה?
כנ"ל לגבי מישהו מיפו, בדואי מכפר לא מוכר בנגב ומישהו מנצרת.
ובבקשה לא "ברור שכולם XXX" אלא משהו שיש סיבה להאמין לו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

benaim כתב: 07 אוגוסט 2022, 21:50
על איזה גזענות אתה מדבר?

וואו. מה לעזאזל עבר עליך בצעירותך שהביא אותך לסנגר על חמאס? אני מתחיל לדאוג לך.
אתה ממשיך לשקר. לא הצלחת עם השקר הקודם, אז אתה מתעלם מהצורך להסביר אותו, ומביא שקר חדש.

מתי סינגרתי על החמאס? הדבר היחיד שכתבתי על החמאס שהוא דעה ולא עובדה הוא "החמאס הוא ארגון דתי קיצוני מתועב".
אתה מוזמן להסביר איפה יש סנגוריה בביטוי הזה, או שתודה ששיקרת כשאמרת את שאני מסנגר עליהם.
אתה מוזמן בפעם הרביעית להראות איפה באמנת החמאס נאמר שצריך להרוג את היהודים, או שתודה ששיקרת כשאמרת את זה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 08 אוגוסט 2022, 02:21
pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 01:56 עצה לעתיד: ויקיפדיה זה מקור סביר מינוס, במיוחד ביחס למקורות ראשוניים. מטלי הביא ציטוט ישיר מהמקור (קרי האמנה עצמה), בעוד אתה הבאת ציטוט משני ממקור שמפרש עבור הקורא מקור ראשון כלשהו שלא מוזכר.
והנה ממש באמנה עצמה:https://www.terrorism-info.org.il/Data/ ... 8894_1.pdf
עמוד 16 מצוטט:
למרות שהחוליות רחוקות זו מזו [מבחינת פערי הזמן שביניהן], ולמרות
שהמכשולים שהערימו הנוהים אחר הציונות בפני לוחמי מלחמת הקודש [מג'אהדין]
עצרו את המשך הג'האד, [חרף זאת] תנועת ההתנגדות האסלאמית נושאת עיניה
להגשים את הבטחת אללה, ככל שיארך הדבר; שהרי השליח [מחמד], תפילת אללה
עליו וברכתו לשלום, אמר: "לא תגיע השעה [יום הדין] עד אשר יילחמו המוסלמים
ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים
והעצים, ו[אז] יאמרו האבנים והעצים: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי
מתחבא [מאחורי], בוא והרגהו", למעט הימלוח (ע'רקד), הנמנה עם העצים של
). 29 היהודים. ([חדית'] אשר מופיע אצל אל-בח'ארי ומסלם
עכשיו אם גם תטען שזה לא מדויק או שהם סתם מביאים את הפסוק הזה כי הוא יושב להם טוב בעין וזה בכלל לא כוונתם פה אני כבר אבין שאין טעם להמשיך את הדיון הזה
הקטע הזה באמנה כבר הופיע בפורום וכבר היה עליו דיון.
כאמור, החמאס הוא ארגון דתי קיצוני. הקטע שהבאת הוא הרקע במקורות האסלאם עם הפסוקים הרלוונטיים וציטוטים של מוחמד. אין כאן שום עניין פרקטי, אלא רקע דתי למלחמת הקודש של האסלם בכופרים היהודים.
היעדים, האיסטרטגיה, והצעדים הפרקטיים למימוש החזון של החמאס מופיעים מאוחר יותר באמנה.
אין שום בעיה לכל אחד להביא פסוקים וציטוטים אכזריים מהתנ"ך שמצווים להרוג ולהשמיד את כל מי שאינו יהודי. אבל אין לזה שום שימוש פרקטי פוליטי רלוונטי.
למשל "עַתָּה לֵךְ וְהִכִּיתָה אֶת עֲמָלֵק וְהַחֲרַמְתֶּם אֶת כָּל אֲשֶׁר לוֹ וְלֹא תַחְמֹל עָלָיו וְהֵמַתָּה מֵאִישׁ עַד אִשָּׁה מֵעֹלֵל וְעַד יוֹנֵק מִשּׁוֹר וְעַד שֶׂה מִגָּמָל וְעַד חֲמוֹר."
או "רַק, מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה–לֹא תְחַיֶּה, כָּל-נְשָׁמָה. כִּי-הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם, הַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי הַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי, הַחִוִּי, וְהַיְבוּסִי–כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ, יְהוָה אֱלֹהֶיךָ"

בסעיפים המעשיים של האמנה – לא ברקע הדתי שלה - כתוב שצריך להילחם כדי לכבוש את פלסטין, אבל לא כתוב בשום מקום שצריך להרוג את היהודים, וגם לא לגרש אותם. המקום היחיד שבו יש פרקטיקה של התייחסות ליהודים, כתוב כך:

ו. בני הדתות האחרות
תנועת החמאס [היא] תנועה הומאנית
סעיף שלושים ואחד
תנועת ההתנגדות האסלאמית היא תנועה הומאנית המכבדת את זכויות
האדם ומחויבת לסובלנות של האסלאם כלפי בני הדתות האחרות. היא אינה
עוינת להם אלא במידה שהם עוינים אותה או את מי שעומד בדרכה כדי
להפריע לה ולשים לאל את מאמציה. לפיכך מאמיני שלוש הדתות: האסלאם,
הנצרות והיהדות, יכולים לחיות זה במחיצת זה בחסות האסלאם בביטחון
מלא.
ואכן רק בחסות האסלאם יתקיים הביטחון המלא . ואכן, ההיסטוריה
הרחוקה והקרובה הם העדות הטובה ביותר לכך. לכן, מאמיני הדתות
האחרות נקראים להפסיק להיאבק באסלאם במה שנוגע לריבונות על אזור
זה.

כאמור, אין לי שום סימפטיה לארגון דתי קיצוני משום דת, וככזה אני גם מתעב את החמאס. אבל כתנועה פוליטית הוא לא שואף להרוג את היהודים, וגם לא לגרש אותם. זה שקר.

אני מציע לכל אחד כאן לקרוא את האמנה המקורית של החמאס שבנעים הציג כאן, להיגעל אולי, ולשפוט בעצמן האם היא מביע רצון להרוג את כל היהודים או לא.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה לא אמיתי שאתה באמת חושב שקיום פסוק אכזרי בתנך = ציטוט של קטע אכזרי מהקוראן באמנת חמאס.
אם אותו פסוק היה מצוטט במגילת העצמאות או מסמך דומה זה היה רלוונטי, כל עוד הוא סתם פסוק בתנך אין פה קשר בין המקרים, ולהשוות ביניהם חתיכת זלזול באינטליגנציה של הקוראים.

זה גם לא אמיתי שאתה כל פעם מסרב להודות שמדובר במסמך אנטישמי בטירוף.

חשוב להגיד שגם לגבי האמנה החדשה אתה משקר, כי גם פה כתוב "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים.".
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 08 אוגוסט 2022, 07:48 זה לא אמיתי שאתה באמת חושב שקיום פסוק אכזרי בתנך = ציטוט של קטע אכזרי מהקוראן באמנת חמאס.
אם אותו פסוק היה מצוטט במגילת העצמאות או מסמך דומה זה היה רלוונטי, כל עוד הוא סתם פסוק בתנך אין פה קשר בין המקרים, ולהשוות ביניהם חתיכת זלזול באינטליגנציה של הקוראים.

זה גם לא אמיתי שאתה כל פעם מסרב להודות שמדובר במסמך אנטישמי בטירוף.

חשוב להגיד שגם לגבי האמנה החדשה אתה משקר, כי גם פה כתוב "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים.".
או, חזרת...
איפה אני משקר לגבי האמנה החדשה? "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים." כל מה שאמרתי הוא שלא ניתן להראות בשום מקום שהחמאס קורא להרוג את כל היהודים או אפילו לגרש אותם מפלסטין. מה הקשר של זה לציטוט שהבאת?

ואכלת כבר את הראש עם הפסוקים.
להזכירך, סיכמנו כבר בסבב הקודם של הדיון בנושא, שנשאיר לקוראים האינטליגנטיים שאינם מתעצלים לעיין באמנת החמאס ולהחליט לגבי השילוב של פסוק מלפני 1000 שנה שמדבר על הג'יהאד + סעיף שאומר שבני כל הדתות יכולים לחיות תחת בשלום במדינה הפלסטינית. שכל אחד יחליט איזה מהסעיפים נראה כמו "תוכנית עבודה". שכל אחד יחליט אם החמאס קורא באמנה שלו להרוג את כל היהודים. אתה סומך על האינטיליגנציה שלהם, לא כך?
אני באמת ממליץ לכולם לקרוא את האמנה הזו, במקום פרשנים מערוץ 13 או ויקיפדיה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

חחח אכלתי את הראש
אתה חזרת כבר פעם שנייה על הטיעון המופרך שלצטט באמנה הראשית של ארגון ציטוט מהמקורות זה כמו קיום של ציטוט מהמקורות , חשוב להדגיש לקוראים את הטיעון כל פעם שתטען אותו, שהם ידעו עם מי יש להם עסק.

ועוד הודעה בה אתה מסרב לכתוב שזה מסמך אנטישמי, נייס.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני מסרב לכתוב שזה מסמך אנטישמי? תגיד, אני עובד אצלך או משהו? אולי אני גם צריך להודות שהזקן של נסראללה מכוער?

לכולם, בשביל לחזור לפוקוס של הדיון הספציפי הזה:

השאלה על הפרק אינה האם פסוקי קוראן שמצוטטים באמנת החמאס שווים או לא לפסוקי תנ"ך שקוראים לרצוח את כל הגויים.
השאלה היא לא האם אמנת החמאס אנטישמית.
השאלה היא לא "האם החמאס רוצה לשחרר את פלסטין מהנהר עד לים".
הדיון כאן הוא האם נכונה הטענה שחזון/תכנית החמאס להרוג את כל היהודים, או לגרש את כל היהודים מפלסטין.
הא ותו לא.
ממליץ לכולם לקרוא את אמנת החמאס, ולענות לעצמם על השאלה הזו.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

מטלי, לפי הוייב שיוצא ממך, אתה היית מסוגל להצדיק את מיין קאמפף אילו היית חי ב1925. מטריד ביותר.
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

pelegs כתב: 08 אוגוסט 2022, 03:04 בהערת אגב - בהתחשב בכך שמדינת ישראל הלכה למעשה יצרה את תנועת חמאס בצורתה הנוכחית ע"י אסופה של התנהלויות פוליטיות קצרות רואי - זה מאד אירוני שיש ביכוי לא רע שהיא תצטרך לאכול אך הדייסה שהיא עצמה בישלה ולדון עם חמאס על הסכם מדיני ביום מן הימים.

* מה שאני מתכוון בכך שישראל "יצרה" אך חמאס: בשנות השישים והשבעים פת"ח והחזית העממית - תנועות חילוניות - היו האויב העיקרי של הממשל הצבאי בשטחים. מדינת ישראל החליטה לאסור על פלסטינים כח פעילות פוליטית, אבל איפשרה התארגנויות דתיות, מתוך תקווה שזה יביא לערעור התמיכה העממית בארגונים החילוניים (עד שנות התשעים התנועות הדתיות נישבו למתונות יותר ביחסן לישראל, ובהתאם היסטורית הם גם שיתפו יותר פעולה עם הממסד הציוני - קצת כמו מה שאנחנו רואים עם רע"מ בימינו).

בסופו של דבר התברר שגם מוסלמים דתיים לא אוהבים שגונבים להם את האדמות ורוצחים להם אך המשפחה, ומפה לשם, בצל הקריסה הכללית של הלאומיות הפאן-ערבית ועלית התנועות האיסלאמיות בכל האיזור, פתאום דווקא החמאס נעשתה לפופולרית ביותר. אופסי.

(דומה בקצת למה שהאמריקאים עשו ען המוג'הדין באפגניסטן, אבל זה לפעם אחרת)
קצר כי היו פה עובדות שפשוט צרמו לי, אבל באמת שאין לי זמן וכוח לדיונים עם מישהו שבאופןו כללי באותו צד שלי בפיתרון
צודק, מדינת ישראל יצרה מסיבות נאיביות את תנועת החמס. לא רק יצרה אותו , אלה אף תמכה כספית בחלק מראשי התנועה מהקמתה, כחלק מהנסיון להיטיב עם תושבי הרצועה.
בל נשכח, מקום המדינה ועד מלחמת ששת הימים, תושבי הרצועה המקוריים והמגורשים, חיו בתנאים מחפירים, אבל בצד המצרי של הגבול.
ישראל הרשמית, הווה אומר נציגיה ברצועה, קרי המושל הצבאי והממשל האזרחי, בוודאי לא התכוונו שביום מן הימים רצון להיטיב עם יוזמות הומניטריות, גם אם הן בחסות דתית יילחמו בארגוני השמאל ברצועה. זה כבר הפיכת העובדות לסלט.
בו נדבוק בעובדות, ומשם נתקדם, אבל לאנוס אותם על מנת שיתאימו לאג'נדה, ממש לא מתאים לכבודו.

שיהיה יום אדום נפלא, נעים ו- שקט לכולם :bored:
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למיטב זכרוני, הקטע של תמיכה ישראלית בחמאס נולד באינתיפאדה הראשונה, וממש לא כדי "להיטיב עם תושבי הרצועה" אלא בניסיון לצמצם את ההשפעה של פת"ח.
חמאס נתפסו אז במערכת הביטחון כארגון צדקה דתי וחביב שיסיט את המוקד של תשומת הלב הפלסטינית מכל העניין הלאומי שהם פיתחו פתאום (בקיצור, רבין שפך כספים על אחמד יאסין בתקווה שהוא יעשה לחבר'ה שלו מנסור עבאס).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

מתוך ויקיפדיה
חמאס הוקמה בגדה המערבית על ידי אנשי המוג'מע האיסלאמי (אנ') (השלוחה של האחים המוסלמים ברצועת עזה) בראשות שייח' אחמד יאסין[22] סביבות שנת 1987, אחרי שצברו כוח במשך שנות ה-80, בעידוד השלטון הצבאי הישראלי[23][24][25] שראה באנשי האחים המוסלמים שעסקו בצדקה אלטרנטיבה לאש"ף, שנחשב אז לאויב המרכזי של ישראל מהצד הפלסטיני וערך פעולות אלימות נגדה.
לא קראתי בעצמי, אבל יש פה קישורים לכמה ספרים של אהוד יערי, יוסי מלמן, וכתבה נרחבת בהארץ. נראה לי שיש הסכמה די רחבה
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אם כבר החלטתם להשקיע בקריאה, אז תתחילו מהערכים:
יאסין אחמד
האחים המוסלמים סניף הגדה
האגודה האסלאמית
המוג'מע
ובקטנה על הרנסנס המוסלמי המתחדש בעולם משנות ה-70 והלאה
אלו היו הבסיס למה שהגיע לשיא בהקמת הארגון הצבאי חמאס
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 21:42
אתה לא עוקב.
אני כבר מזמן ויתרתי על התקווה שיהיה לעסק פתרון, ולכן כבר מזמן הלכתי למדינה שונה.

אז כשזה לא במדינתך ובחייך האישיים לסכסוך הזה יש ערך דומה למצב באפריקה/אוקראינה.
Choose life
תתעסק בחיים ותתן להפועל שתמלא את חלל הסבל והתסכול. הם עושים את זה לא רע .
כהמלצה לא כביקורת. :hapoel:
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי
תקבע פגישה באירופה או איפה שאתה גר עם נציג מטעם החמאס כדאי לדון באינטרסים שלהם.
אתה לא עובד אצלי בלה בלה בלה
אבל זה יכול לפוצץ לך את הבועה ולהחזיר אותך אל המציאות.
אתה מאמין בזה כל כך חזק שכל מי שחושב שמטרת חמאס הוא להיות ארגון רצח טרוריסטי הוא שוטה .

תענה בהתייחסות להודעה הזאת מבלי להוסיף אמירות ריקות.
ואני מבטיח לך שאם תגיד לי כן אני גם אשלם את הטיסה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:09
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 21:42
אתה לא עוקב.

אז כשזה לא במדינתך ובחייך האישיים לסכסוך הזה יש ערך דומה למצב באפריקה/אוקראינה.
Choose life
תתעסק בחיים ותתן להפועל שתמלא את חלל הסבל והתסכול. הם עושים את זה לא רע .
כהמלצה לא כביקורת. :hapoel:
תודה על ההודעה. דעתכם חשובה לנו.

(אני רואה שמצאת דרך מאוד יפה ומקורית להתחמק מהדיון שכבר התחיל להיות די מביך מבחינתך. סתם, לא כזאת יפה ומקורית, אבל זה מה יש.)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עידן סרור כתב: 08 אוגוסט 2022, 15:20 אדום מטלי
תקבע פגישה באירופה או איפה שאתה גר עם נציג מטעם החמאס כדאי לדון באינטרסים שלהם.
אתה לא עובד אצלי בלה בלה בלה
אבל זה יכול לפוצץ לך את הבועה ולהחזיר אותך אל המציאות.
אתה מאמין בזה כל כך חזק שכל מי שחושב שמטרת חמאס הוא להיות ארגון רצח טרוריסטי הוא שוטה .

תענה בהתייחסות להודעה הזאת מבלי להוסיף אמירות ריקות.
ואני מבטיח לך שאם תגיד לי כן אני גם אשלם את הטיסה.
הפוך עידן סרור,

כשאני טוען משהו, אני מתאמץ לגבות את דברי בעדויות מהמציאות, או בהבאת מקורות יותר חכמים ממני שתומכים בטענה שלי (אתה מוזמן להקדיש שעה שעתיים בעיון באשכול "חדשות מהזווית הפלסטינית" או אשכול "חדשות מהזווית היהודית" כדי להיווכח שכך אני עושה).

אתה הוא זה ש"מאמין כל כך חזק". מחולל הקלישאות בתוך המוח שלך (או בתעמולה הישראלית שאתה מקבל בחינם) מייצר לך תודעה כלשהי, ושם זה נשאר. אתה לא מנסה להביא שום סימוכין או תימוכין למה שמסתובב לך שם במחשבות. חוללת משהו, או שמעת משהו, ואתה לא מטיל בו ספק בכלל. בכך אתה לא שונה מילדים שמאמינים בפיית השיניים או בזאב הרע.
במשך 3 עמודים אפילו לא עשית מאמץ להביא משהו שיתמוך במה שאתה טוען. שום נאום של איש חמאס שקורא להרוג את כל היהודים, לא מאמר כתוב של מנהיג חמאס, לא הבאת מחקר אקדמי שטוען את זה, לא הבאת איזה פרופסור שכתב את זה. שום דבר.

אני לא יודע בן כמה אתה, אבל זה די ילדותי, הצעקות הללו.
שליחת תגובה