חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האמת היא שאני לא אעשה את זה. אם אסף רוצה לענות לי על נקודות שהעלתי לפני 30 עמודים והוא התעלם מהן - שיואיל ויעבור בין כל ההודעות הרלוונטיות ויחפש מה הוא פספס.
הוצאתי מספיק אנרגיה בשביל לענות לו שוב ושוב על כל הטענות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אלון ספיר משתף בחווית רצח פלסטינים כלוחם בצה"ל:

רוב התגובות מצדיקות את הרצח, אגב.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

מרתק מאוד
אולי תברר כמה מתו שם ותעדכן אותו שהוא יוכל לסגור מעגל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אתה מרגיש יותר טוב עם עצמך עכשיו?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

לא מעכשיו
כבר תקופה ארוכה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מהמם. שמח בשבילך

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

התושבים מבקשים לשתף ולהפיץ.

"התושבים המשיכו להתפרנס מגידול צאן וגמלים, אבל שלטונות הכיבוש הקיפו את הכפר בטבעת חנק שהלכה והתהדקה במשך השנים, במטרה לעקור אותם מבתיהם ומאזור המחיה שלהם – הוטלו איסורים על כניסה לשטחי מרעה, נהרסו בורות מים, והוצאו עשרות צווי הריסה נגד בתים ומבנים אחרים. "

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זוהי סדום.
אם יובל אברהם, שהוא באמת צדיק אמיתי, נשבר, אז מה שקורה שם עכשיו באמת שובר שיאי חשיכה.
ממליץ למי שלא רוצה לדעת את האמת לא לקרוא.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עדרי מתנחלים ממשיכים לבצע פרעות בכפרים פלסטיניים, לפצוע אנשים חסרי מגן, לחבל ברכוש, לחבל באמבולנסים שמגיעים לעזור לפצועים, הכל בחסות צבא הכיבוש.
העולם יודע ושותק.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אם אתה לא מתכוון לשתף את הסרטון של ה23 דקות
אתה בעצמך מפרסם פייק....
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הוא כתב שזה יהיה מחר בבוקר בשיחה מקומית. אתה לא תצליח לישון הלילה?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

הדרבי ב10.10 מאמי...
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 00:17 אם אתה לא מתכוון לשתף את הסרטון של ה23 דקות
אתה בעצמך מפרסם פייק....
הטקסט המלא של יובל אברהם:
(ועידן סרור ישפוט בעצמו האם הוא דבר אמת, אמ מקהלת הפרופגנדה המכונה כלי התקשורת בישראל).

כותב בידיים רועדות. כל כלי התקשורת בארץ, הפיצו פייק ניוז על לינץ' של פלסטינים בבחור יהודי, איתמר כהן, בהר חברון אמש. שפשוט לא קרה.

סרטון של 23 דקות, שמתעד ברצף כל האירוע, מראה שכהן הגיע חמוש במוט ברזל, רעול פנים, עם מתנחל חמוש ב-M16, ותקף חקלאים באדמתם ליד כפר פלסטיני. ואחר-כך עזב.

כהן נפצע, כנראה, כשחקלאי הדף אותו עם את חפירה, כדי להגן על עצמו מהמתקפה. לא היה "לינץ' של 30 פלסטינים", כפי שדווח בכל במה.

מחר בבוקר אפרסם כתבה מקיפה, ב-"שיחה מקומית". אבל אני חייב לכתוב משהו הערב, כי הפלסטיני שהותקף באדמתו, אדם חף מפשע, עצור ברגעים אלו במשטרה.

כל גופי התקשורת בארץ הסתמכו על הודעת דוברות לא נכונה, של "גורם בטחוני" עלום, בלי לברר עובדות, ובלי אף מקור פלסטיני.

האירוע כולו קרה באדמה פלסטינית שהיא פרטית (לפי הצבא ומבירור עם המנהל האזרחי). 380 מטרים מהמאחז חוות מעון, ליד הכפר תוואני. 5 יהודים חמושים ורעולי פנים, שניסו לגרש 2-3 חקלאים שעבדו באדמה שלהם.

זו לא פעם ראשונה שחקלאים מותקפים שם. דרך הגישה, שתושבי המאחז חוות מעון פרצו, חולפת בסמוך לאדמה הפלסטינית הפרטית. לכן מספר פעמים בשנים האחרונות, רעולי פנים מכיוון המאחז סילקו באלימות את בעלי הקרקע ממנה. כך גם אתמול.

הבחור הג'ינג'י, שירה בנשק, שמו איתן ירדני. הוא חייל בשירות סדיר. הוא עשה את זה בזמן שכהן הכה חקלאי עם המוט, והוכה בעצמו וכנראה נפגע בראשו.

הפלסטינים התקשרו למשטרה מיד לאחר מכן. ברגע שזה קרה, כהן, עזב את המקום, עדיין רעול פנים.

בשעה 18:25, לפי מד"א, 10 דקות אחר-כך, התקשרו להודיע כי הוא זקוק לטיפול רפואי. המצלמה מתעדת, עד כאן, ברצף. הכל.

כהן מאושפז עדיין עם סדקים בגולגולת, מצבו בינוני ויציב ואני מאחל לו רפואה שלמה. אבל הוא לא קורבן אלא התוקף.

כותרות העיתונים בארץ נלקחו ממחוזות הפנטזיה: "30 פלסטינים תקפו יהודי", "חשד לפיגוע", "נסיון לינץ'", "מארב לרועה צאן תמים".

כולם הידהדו את מסרי התוקפים, שלא ידעו שצולמו. שקר להמונים.

והכי מזעזעת, הייתה תגובת המשטרה והשב"כ, שנמשכת עד לרגע זה.

בלילה אתמול חיילים עברו בין הבתים בכפר תוואני הסמוך. אחד אחרי השני, בית בית, הם השליכו רימוני הלם וגז בפתחי החצרות, לפי עדויות.

אחר-כך נכנסו לבתים, באקראי, ודרשו מהיושבים לבחור גבר אחד. להוציא גבר מכל בית, לחקירה. ככה אספו 20 איש. חוקר שב"כ חיכה להם בתחנת אוטובוס, ביציאה מהכפר.

הוא דרש מתושבים "לא להזמין" יותר אנשי שמאל ישראליים ואת תחקירני בצלם לאזור, כי זה מה "שיוצר את הבעיות".

תושב מבוגר בכפר, שנלקח מביתו בלילה לחקירה כזאת סיפר שהשבכ"ניק, קפטן יאסין, אמר לו: "אחרי מה שעשיתם, נכה ביד ברזל את כל הכפר פה. אתם תראו דברים שלא ראיתם קודם. אם תזמין לפה את נסר נוואג'עה ואת האנרכיסטים הישראלים, אני אעצור אותך ואראה בך אחראי. הם עושים לכם בעיות, אתם רק תפסידו מהקשר איתם".

זה המסר שהודהד בתקשורת שמזוהה עם ההתנחלויות: יהודי נפצע בלינץ' שהיה "מארב של ערבים ואנכריסטים".

כלומר: גם תוקפים באלימות, וגם מנסים לעצור את מי שמתעד אותה.

לא היה שם מארב, כמובן. וגם לא ישראלים. בוידאו רואים: יש 3 חקלאים פלסטינים. פעילה ישראלית אחת הגיעה למקום כשרעול הפנים כבר עזב, אחרי שהוזעקה משטרה.

זו המציאות בשטחים: המשטרה שלנו עוצרת את מי שהותקף. הממשלה דוחקת באלימות פלסטינים מאדמות. אנשי שב"כ מאיימים על פלסטינים לא ליצור קשר עם שמאלנים שמלווים רועי צאן ומצלמים את האלימות, כי הבעיה היא לא העוול, אלא שיש תיעוד שלו. והתקשורת מאפשרת לשקר לשגשג ולפרוח.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מה סרטון מה?
באים אחד רעול פנים עם מוט ואחד עם נשק אוטומטי, רואים בתמונה. בחיים לא שמעתי על מישהו שמכסה את הפנים שלו כשבאים לתקוף אותו..
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי -
קראתי את הטקסט בטוויטר.
אבל מבחינתי כל עוד הוא נאחז בסרטון כהוכחה ולא מציג אותו זה שווה ערך לתקשורת הישראלית.

אדום נחמד -
בא לי לראות את הסרטון ולשפוט בעצמי את האירוע לפני שאני מגיב דברים שאינני יודע בוודאות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

רגע, סרור.. כל עוד אתה לא רואה, אם תשמע שהצבא עצר את הפלסטיני ש"תקף", תתמוך בשחרורו עד אשר תראה סרטון?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:05 אדום מטלי -
קראתי את הטקסט בטוויטר.
אבל מבחינתי כל עוד הוא נאחז בסרטון כהוכחה ולא מציג אותו זה שווה ערך לתקשורת הישראלית.

אדום נחמד -
בא לי לראות את הסרטון ולשפוט בעצמי את האירוע לפני שאני מגיב דברים שאינני יודע בוודאות.
הוא לא נאחז רק בסרטון. יובל אברהם הוא עיתונאי ופעיל, שחי חלק גדול מהזמן בתוך כפרים פלסטיניים, ומדווח מה שרואות עיניו, ישירות מהשטח. בגלל זה הוא מחובר להרבה מאד תושבים מקומיים, ומביא עדויות הדברים מפיהם. בתור עיתונאי אמיתי, ולא משרת של כסף, אני בטוח שהוא בודק טוב את מקורותיו, כדי לא להיתפס בשקר.
בניגוד אליו, כל כלי התקשורת בישראל בישראל מדבררים את דובר צה"ל והמשטרה, שקרנים מקצועיים ומוכחים, בלי להתאמץ לבדוק את הסיפור האמיתי.
מציע לך לחקור קצת על יובל אברהם לפני שאתה מכריז עליו "פייק ניוז". יש לו קרדיט מצוין, כולל הצגת דובר צה"ל במערומיו.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי -
אבל כאשר אדם מתבסס על סרטון שבו רואים הכל ולא מעלה אותו כדי להוכיח את טענותיו זה קצת תמוהה.

שוב אני לא אומר שהוא לא צודק,
אמרתי שכל עוד אין את הסרטון זה שווה ערך לתקשורת הישראלית ששמה תמונה של ישראלי פצוע ואמרה לינץ.

כמו שאני לא מאמין לדובר צה"ל ככה אני גם לא מאמין לו.
ברגע שיובא הסרטון ואוכל לשפוט בעיניי אהיה יותר בטוח בדעה שלי.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום נחמד כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:08 רגע, סרור.. כל עוד אתה לא רואה, אם תשמע שהצבא עצר את הפלסטיני ש"תקף", תתמוך בשחרורו עד אשר תראה סרטון?
במידה והצבא יגיד שיש סרטון שמוכיח את זה שהוא תקף אני ארצה לראות את הסרטון.
במידה ולא יציגו סרטון אני אחשוב שזה פייק ניוז ויש לצבא מה להסתיר.
זה הכל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:30 אדום מטלי -
אבל כאשר אדם מתבסס על סרטון שבו רואים הכל ולא מעלה אותו כדי להוכיח את טענותיו זה קצת תמוהה.

אמרתי שכל עוד אין את הסרטון זה שווה ערך לתקשורת הישראלית ששמה תמונה של ישראלי פצוע ואמרה לינץ.

אתה קןרא מה אני רושם, או ממשיך את הקו שלך ומתעלם?
אני מסביר לך שהאיש הוא בן בית שם, מחובר לתושבים, ומביא עדויות מפיהם. קראת מה הוא כתב? אתה לא רואה שהוא דיבר עם הצבא ומד"א? אתה לא רואה שהוא מביא עדויות לדברים שהיו מחוץ לזמן של 23 הדקות של הוידאו שדיבר עליו?

ההתעקשות לעצום עיניים אל מול המציאות, כל כך אופיינית לציונות, מראשיתה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

באותו עניין:

יאיר רון כתב:

אולי ראיתם ביום שני בערוץ הזבל 13 כתבה על "יהודי שהותקף בידי פלסטינים בדרום הר חברון", ושמעתם קריינית פח מעבירה את השידור ל"פרשן" פח שמספר על "קטטה בין יהודים לפלסטינים", שבה "בחור יהודי נתקל בקבוצה של כ-30 פלסטינים ואחד מהם פשוט תוקף אותו באמצעות טוריה"... צמד השקרנים אף העלה השערה ש"הרקע למעשה פלילי" (?). איך אמר ליברמן? טכניקות של גבלס.

אנחנו מכירים שנים רבות את תושבי א-תוואני, יישוב שליו שמעליו הוקם המאחז הבלתי חוקי "חוות מעון" שממנו יוצאים כל שבת פוגרומצ'יקים בכיפה וציצית לעשות פרעות בשכניהם. התושבים התלוננו אינספור פעמים על ההתנכלויות, מגובים בסרטונים שצילמו, אך לשווא. צה"ל מתעלם באופן שיטתי מתלונות של פלסטינים.

אנו מכירים גם את הקורבן, חאפז הוראני, איש עמל, ישר דרך ובלתי אלים, שלרוע מזלו ביתו נמצא בקצה היישוב וקרוב מדי לקן הצפעונים. אנו מכירים גם את רמת האמינות האפסית של ערוצי התקשורת הישראליים, שוויתרו מזמן על כל יומרה "עיתונאית" ורק מדקלמים בארשת רצינית את שקרי המתנחלים ודובר צה"ל.

נסענו לשם אתמול בבוקר ונכנסנו מדרך צדדית שאינה חסומה בידי הצבא. שוחחנו עם חמודי, בנו של חאפז שהיה אתו בעת המקרה, ועם אשתו ובני משפחה נוספים שהגיעו למקום מיידית, וזה מה שקרה באמת: חאפז יצא בצהרים עם בנו לרעות את עדרו הקטן על חלקת האדמה שלו הצמודה לביתו. מכיוון המאחז הגיעו 4-5 מתנכלים רעולי פנים עם מוט ברזל, והחלו מכים אותו באכזריות. אחד מהם, לבוש במדי צה"ל, היה חמוש ברובה 16M וירה מעל ראשיהם.

מתנדב שמלווה את הרועים צילם את האירוע, אך מרוב פחד לא קלט את הכל. בוידאו (בתגובות) רואים חמישה מתנכלים מול אדם אחד - חמודי, בנו של חאפז שבשלב זה כבר שוכב על הקרקע לאחר שהמתנכלים שברו את שתי ידיו. חאפז ניסה להגן על עצמו במקל עץ, וכנראה שפגע באחד הפורעים באורח קל.

למקום הגיעו בני משפחה ותושבים נוספים, עוד עשרות מתנכלים מהמאחז, והצבא שהוזעק בידי בנו של חאפז. הקצין הכריז מייד על האזור – אדמה פרטית של חאפז! - "שטח צבאי סגור", והחיילים גירשו באלימות חסרת הצדקה את התושבים. הצו השקרי לא כלל כמובן את המתנכלים, שניצלו את המצב לזריעת הרס ולעקירת עצים.

שני תושבים דוברי עברית ניסו לדבר עם החיילים ולהסביר להם מה קרה, ונעצרו מייד (הם שוחררו רק למחרת). עוד כ-20 תושבים נעצרו והובאו לכניסה לכפר, שם נלקחו פרטיהם והם שוחררו תחת אזהרה.

למקום הגיע אמבולנס פלסטיני שחבש את ידיו השבורות של חאפז ורצה לפנות אותו לבית חולים. המתנכלים עצרו את האמבולנס וניקבו את צמיגיו בסכין, מול עיני החיילים שכמובן לא הפריעו להם. חאפז הוצא מהרכב והועבר לאמבולנס צבאי, הובא לבי"ח סורוקה ונלקח משם, עם שתי ידיים מגובסות, לחקירה בקריית ארבע. מאז איש לא שמע ממנו דבר. אשתו דואגת מאד איך יסתדר ומי יעזור לו.

גם ידיה של אשתו של חאפז היו חבושות, כמו של כל מי שפגשנו בכפר באותו יום. כולם – נשים, ילדים ומבוגרים - היו חבושים או צולעים. כולם נדחפו והופלו באלימות ברברית לקרקע הסלעית בידי חיילות וחיילים ערלי לב. וזו הייתה רק ההתחלה.

הצבא התפזר אך כנראה שהמפקדים החליטו שהקורבנות לא סבלו מספיק, ולקראת הערב חזרו בכוחות מתוגברים ויצאו למסע אימים שנמשך עמוק אל תוך הלילה. ג'יפים ממוגנים עברו בסמטאות כפר וזרקו רימוני גז ורימני הלם לתוך הבתים, בית אחר בית, סתם ככה, בשביל הכיף.

עשרות תינוקות, ילדים וקשישים נפגעו משאיפת גז ומרימוני ההלם, שפגיעתם קשה וטראומטית. זה היה פוגרום לכל דבר, שנמשך משש בערב עד עשר בלילה, והתחדש שוב בשעה 1:30. למה? תשאלו את המפקדים. או אולי את פרשן ערוץ 13? גם בלילה הבא נמשך מסע הטרור הצה"לי בכפר השליו, שמעולם לא עשה רע לאף אחד. ככה זה כשהגבעות יוגנד בונים לידך מאחז לא חוקי.

זה המקום להזכיר שלכפר אושרה לפני כמה שנים תוכנית מיתאר, מה שמקשה על המינהל האזרחי להרוס בתים בתואנה של "בנייה בלתי חוקית". זה לא בא טוב למתנכלים, אבל הראש היהודי היצירתי לא נח. לאחרונה חולקו צווי הריסה לעשרות בתים בכפר באמתלה המופרכת שהם שוכנים על "אתר ארכיאולוגי". כן, גם רשות העתיקות היא חלק ממנגנון הנישול והטיהור האתני. כמו גם רשות שמורות הטבע. אבל זה לפעם אחרת.

ובשולי הדברים: גיבור "השמאל" מוסי רז Mossi Raz موسي راز מיהר לפרסם בתגובה פבלובית אופיינית, איחולי "רפואה שלמה לאיתמר כהן שנפצע אתמול כשהותקף בידי פלסטיני" – לא לקורבן ששתי ידיו נשברו ועלול לבלות שנים ארוכות במאסר, לא לתושבי הכפר שסובלים מפוגרומים קבועים של המתנכלים ועכשיו גם מפוגרומים של צה"ל, רק לתוקף. טוב שיש מרצ בממשלה.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0960617025
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"יש ימים טובים,
יש ימים של סרק
בין לבין יש ימים שמשאירים ממך אבק"

היום זה אחד הימים הללו.
אפיל כמי שעוקב די צמוד בהרבה כאב אחרי ההתרחשויות, לפעמים אתה מרגיש שנשברו כל השיאים של הרשעות והתיעוב.
(זה לא תמיד נמדד בהרוגים או פצועים).
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כאילו שיש סיכוי שהמשטרה תעשה משהו נגד בני הגזע העליון

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד תיאור של מישהי שמכירה את הדברים מהשטח עצמו.
ארוך, אבל מצמרר וחשוב להבנת המציאות והגיהנום שאנחנו מחוללים שם:

איילה שלו כתבה:

"האדם הסביר יקרא למקום הזה מסאפר יטא.
המשטר הישראלי, וזרועות הריבונות הכפויה שם, יקראו לו שטח אש 918.
הייתי שם, התארחתי אצל איברהים בא-טוואני, אחר כך עשינו פעילות עם ילדי בית הספר, אחר כך באנו להפגין נגד האכזריות שהמשטר הישראלי יקרא לה "מדיניות המים" והאדם הסביר יקרא לה, למדינת ישראל כלומר - "תפסיקי למנוע מים מבני אדם בכלל, ומאלה החיים במדבר בפרט!", אחר כך באנו שוב וניסינו להביא מים, אבל הצבא מנע מאיתנו באלימות אופיינית, כי מה כבר צבא יודע לעשות אם לא אלימות, אז חזרנו הביתה והאנשים שם נותרו צמאים.
כמו הרבה מקומות בשטחי סי, האדם הסביר שיגיע לשם יכתוב לחברים שלו בוואטצאפ, וואו, אני נמצא עכשיו במקום שהוא באמצע שומקום.
המשטר הישראלי לעומת זאת יכתוב לחברים שלו, חבר'ה, גרים כאן ערבים, חייבים למצוא דרך להעיף אותם מכאן.
בתגובה הראשונה תוכלו למצוא את השתלשלות העניינים, המייגעת, יש לומר, של הניסיון להעיף אותם. 20 שנה של הצקות והטרדות ונסיונות לעשות את זה "חוקי", כלומר להכשיר שרצים, דבר שהמשטר הישראלי מתמחה בו מתוקף הניסיון רב השנים, שנות הכיבוש.
האדם הסביר, לעומת זאת, יעמוד שם, יסתכל מסביב, ויתהה בינו לבינו - מה, דווקא כאן חייבים שטח אש? בידיבידיבידיוק כאן, איפה שאנשים חיים את חייהם, המרודים כל כך, יש לומר? מה, אי אפשר לזוז שני קילומטר ימינה או שמאלה, שם אין כלום, ולהגדיר שם את שטח האש שהצבא ממש ממש חייב? מה, ימשיך האדם הסביר לתהות לעצמו, איך ייתכן שמפקירים ככה בני אדם? איך זה שאף גורם לא בא להציל את האנשים האלה, משפחות משפחות, ילדים וילדות - מידי הפורעים מהמאחזים-הלא-חוקיים וההתנחלויות בסביבה? ואם כבר מאחזים-לא-חוקיים והתנחלויות - כך יתהה עוד האדם הסביר - מישהו יכול להסביר איך שטח האש האמור לא כולל אותם, נגיד, חוות מעון, או מצפה יאיר, או אביגיל? רגע רגע, תתעורר מיד תהייה נוספת במוחו הסביר של האדם הסביר, אם לתושבים כאן אסור לבנות, אז איך זה ששם מותר? ומיד תצוף לו שאלה סבירה נוספת - מה עם המים? איך שם למעלה כולם שותים לרוויה וכאן למטה צריך לקנות מים במיכליות, במחירים מופקעים, וגם זה לא תמיד מותר? איך כל זה קורה - לאלה כן ולאלה לא - על מה שנקרא, אותו תא שטח?
תהיות סבירות לגמרי. ותשובות אין. והמקום ממשיך להתנהל תחת איומים ומתחים שבהם הריבון בשטח, כלומר, המשטר הישראלי, מפעיל כוחות אדירים כדי להתנכל לתושבים, והתושבים, בכוח הרוח בלבד כמעט, מסרבים להיכנע.
במאי השנה קבע המשטר הישראלי, בדמות בית המשפט בראשות השופט דוד מינץ, שהמדינה רשאית לפנות את התושבים מהמקום ולהפוך אותו לשטח אש. והאדם הסביר ייוותר תוהה - איך יכול להיות שמדינה מאפשרת טרנספר כפוי של אוכלוסייה אזרחית, בשטח לא לה?
ביוני בחר הצבא להשתמש באישור שקיבל מבית המשפט וקיים אימון מסיבי, כולל אש חיה, במסאפר יטא. חיילים פיזרו את מטרות הקרטון הידועות על בתים ורכוש של התושבים, וירו. האדם הסביר ששומע את זה, ולרגע מדמיין צבא מתאמן בשכונה שלו, יריות באוזני ילדיו, חייב להזדעזע. את המשטר הישראלי זה לא באמת מעניין. כולה פלסטינים, הוא אומר לעצמו.
הסיפור הזה של מסאפר יטא הוא עוד אחד מסיפורי הכיבוש. בתוך העוול התמידי הזה יש מדי פעם כאלה שמרכזים ומתמצתים את כל הרוע בתוך סיפור אחד, מה שנקרא בקליפת אגוז. הסיפור של מסאפר יטא הוא אחד כזה. (הכפר וואלג'ה באזור ירושלים הוא עוד אחד, למתעניינים).
אתמול, אחרי שתוקפים מחוות מעון התנפלו על תושבים, ואלה התגוננו, ובמהלך הריב נפצע אחד המתנחלים - נכנס הצבא שוב לבתי הכפר, ירה רימוני הלם ורימוני גז, לקח מכל בית גבר אחד ואיים בעוד אלימות אם התושבים לא יפסיקו לתעד את הגזל. תיאורו המזועזע של יובל אברהם בתגובה השנייה. קריאתו המבוהלת של סאמי הורייני, תושב מסאפר יטא, כשחיילים נכנסו וירו בתוך מקום מגוריו - בתגובה השלישית.
ומה נשאר עכשיו?
עכשיו נשאר לכל אחד לבחור את מקומו - אדם סביר, או בריון מתעלל."

https://www.facebook.com/10000085333881 ... X4ACPbSSl/
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:46
עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:30 אדום מטלי -

אתה קןרא מה אני רושם, או ממשיך את הקו שלך ומתעלם?
אני מסביר לך שהאיש הוא בן בית שם, מחובר לתושבים, ומביא עדויות מפיהם. קראת מה הוא כתב? אתה לא רואה שהוא דיבר עם הצבא ומד"א? אתה לא רואה שהוא מביא עדויות לדברים שהיו מחוץ לזמן של 23 הדקות של הוידאו שדיבר עליו?

ההתעקשות לעצום עיניים אל מול המציאות, כל כך אופיינית לציונות, מראשיתה.
גילוי נאות, אני לא מכיר את האיש.
כך שאתה בעצם אומר לי תסמוך עליו הוא מהטובים?

אחכה לסרטון כדי להגיב על אירוע שאני לא יודע מה קרה בו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זה לא "גילוי נאות". תבדוק מה משמעות הביטוי.

אתה יכול בהשקעה של 20 דקות לחקור ולבדוק מיהו יובל אברהם, להתרשם מה הוא עושה, איפה הוא כותב, ולהבין שהוא עיתונאי שמחויב לאמת.
או שאתה מתעצל, או שאתה פשוט מפחד ממה שתגלה.
(אגב, לא לכל דיווח עיתונאי מצורף וידאו שמראה מה היה באירוע כלשהו, ועדיין יש דרכים להתקרב לאמת).

(אגב 2, אין לי ספק שכשייחשף הוידאו, כל הגזענים ימצאו את הדרך לספר סיפור טוב לעצמם).
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 14 ספטמבר 2022, 16:42, נערך פעם 1 בסך הכל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אגב 3, הבאתי כאן עוד עדויות של עוד אנשים מהשטח לגבי האירוע.
מניח שזה לא טורד את השקט הנפשי שלך.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אני מתעצל כי זה פחות מעניין אותי..
לא פוחד מהאמת בשום מצב ואין לי בעיה להגיד טעיתי.

אני חושב שאתה משליך עלי דברים שאתה חושב על אנשים אחרים.

"" (אגב, לא לכל דיווח עיתונאי מצורף וידאו שמראה מה היה באירוע כלשהו, ועדיין יש דרכים להתקרב לאמת). """

בלב הציוץ היה רשום שיש סרטון שמפריך הכל,
חיפשתי את הסרטון ולא מצאתי אותו.

אני לא אמרתי מה היה באירוע ומה לא היה באירוע.
ברגע שיש לך סרטון שיכול לסתום פיות ולהוכיח את האמת אז אתה מפרסם אותו...

ברגע שהוא לא פרסם את הסרטון אז קצת קשה לי לקבל את עמדתו.(בנושא הזה, כמו שאמרתי לא יודע מי זה בכלל)
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:52 אני מתעצל כי זה פחות מעניין אותי..
לא פוחד מהאמת בשום מצב ואין לי בעיה להגיד טעיתי.

אני חושב שאתה משליך עלי דברים שאתה חושב על אנשים אחרים.

"" (אגב, לא לכל דיווח עיתונאי מצורף וידאו שמראה מה היה באירוע כלשהו, ועדיין יש דרכים להתקרב לאמת). """

בלב הציוץ היה רשום שיש סרטון שמפריך הכל,
חיפשתי את הסרטון ולא מצאתי אותו.

אני לא אמרתי מה היה באירוע ומה לא היה באירוע.
ברגע שיש לך סרטון שיכול לסתום פיות ולהוכיח את האמת אז אתה מפרסם אותו...

ברגע שהוא לא פרסם את הסרטון אז קצת קשה לי לקבל את עמדתו.(בנושא הזה, כמו שאמרתי לא יודע מי זה בכלל)
בנוגע לסרטון, כתוב למעלה:
אני עדיין לא יכול לשתף את הסרטון, שהועבר במלואו למשטרה אמש - כי פרסומו עלול לשבש את מהלך החקירה המשטרתי ולאפשר לרעולי הפנים מהמאחז לתאם גרסאות בהתאם לתיעוד. נמתין קצת. כל תמונות הסטילז חתוכות מתוכו.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כן ראיתי..
את האמת? זה מעלה בי עוד חשדות כלפי הסרטון..

למה צריך לשלוח למשטרה את הסרטון?
למה לא לפרסם שירוץ ברשתות ויתן לקהל לעשות את העבודה בשבילו ?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:39
אדום נחמד כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:08 רגע, סרור.. כל עוד אתה לא רואה, אם תשמע שהצבא עצר את הפלסטיני ש"תקף", תתמוך בשחרורו עד אשר תראה סרטון?
במידה והצבא יגיד שיש סרטון שמוכיח את זה שהוא תקף אני ארצה לראות את הסרטון.
במידה ולא יציגו סרטון אני אחשוב שזה פייק ניוז ויש לצבא מה להסתיר.
זה הכל
אני קצת מבולבל..
יש עכשיו אלפי פלסטינים עצורים בבתי כלא בישראל ובשטחים, בלי ועם משפט.
האם ראית את הסרטונים שמוכיחים את אשמת כולם?
האם אתה תומך בשחרור כל האסירים הפלסטינים שעבורם לא הופק סרטון?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אתה מבולבל כי אתה מתייחס אלי כמישהו שקוף שברור מאליו מה אני חושב..
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:58 כן ראיתי..

אתה באמת לא מבין למה שלחו למשטרה את הסרט?
תגיד, קראת בכלל מה יובל כתב?
קראת מה אנשים אחרים מהשטח כתבו?
אתה מבין בכלל מה קרה שם, לטענתו?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כן קראתי, באמת מצמרר והייתי רוצה לתת על זה את הדעת.

שוב, לא מבין למה לא לשתף את הסרטון באותו הרגע שזה קרה..
הרי אם המשטרה אכן עשתה מה שהוא טוען, הסרטון לא יקבל גם אישור להיות מפורסם.

אשמח אם תבהיר ותחדד משהו שפספסתי בקריאה,
למה יובל לא שיתף את הסרטון ברשתות בתור עיתונאי?
לפני בכלל שהוא משוחח עם המשטרה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 17:05 אתה מבולבל כי אתה מתייחס אלי כמישהו שקוף שברור מאליו מה אני חושב..
אתה צודק
אני חושב שאתה לא טרוד מדי בכל הנוגע לאלפי הפלסטינים העצורים בבתי הכלא בישראל, וסומך על ה"מערכת" שתעשה צדק איתם, גם בלי שתראה את הסרטון הרלוונטי (מה גם שברוב המקרים אין שום סרטון)
אני יכול להמשיך לכלות את זמני בנסיונות לנהל דיון כאילו תמים, כשברור לי שאתה FULL OF SHIT.
אני יכול, אבל זה לא ממש פרודקטיבי לאף אחד מאיתנו

בפועל, במציאות, מי ש*תמיד* משלמים מחיר זה פלסטינים, ומי ש*תמיד* זוכים להשפט לכף זכות הם יהודים. זו המציאות.
אם אתה באמת מי שאתה טוען שאתה, אין לך את הפריבילגיה להיות נייטרלי. המציאות לא נייטרלית.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אני לא טרוד מהפלסטינים כי אין לי את האפשרות לעזור להם או לשנות משהו.
כמוך.

באתי להמשיך להקליד אבל נעצרתי כשקראתי שוב מה אתה חושב עלי.
אני מלא בחרא.. אוקיי.
חבל על הזמן שלנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האמת היא שיש לך הרבה אפשרויות לעזור להם, בראש ובראשונה לקחת חלק בהתארגנויות פוליטיות של פלסטינים ויהודים שתומכים בסיום משטר הכיבוש הצבאי בגדה (אני אשמח לרשום רשימה של ארגונים רלוונטים אם אתה מעוניין).
מעבר לכך אתה יכול לקדם סרבנות לשירות בצה"ל, לתרום כספית לארגונים פלסטיניים (גם כאן יש לי הפניות אם אתה צריך), ועוד ועוד ועוד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:58 כן ראיתי..

כתוב שם במפורש: כדי שהחשודים לא יוכלו לתאם ביניהם גרסה שמתאימה לסרטון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

זה מה שהמשטרה אומרת ואת זה קראתי.
לא מאמין ולא סומך על המשטרה שלנו.

אני שאלתי למה לא לפרסם את הסרטון לפני שהוא פונה למשטרה?
שליחת תגובה