מלחמת רוסיה-אוקראינה (סוף סוף כותרת מעודכנת)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
טכנית לארז
קיבל.ה  1554 לייקים

סרביה תמיד אהבו את רוסיה.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 06 יוני 2022, 00:33 לברור היה אמור לבקר אצל רוסיה סניף הבלקן אבל מדינות הבלקן האחרות סגרו לו את המרחב האווירי והביקור בוטל

אני מקווה שהתקופה הזו מלמדת( או מזכירה ) אנשים מי זו סרביה
מדינה שהיסטורית ואקטואלית נמצאת יותר בספירת ההשפעה הרוסית?..
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תדמיין שמדינות היו אוסרות על כניסת נציגים של ארה"ב לשטח האווירי שלהן בעקבות הפלישה למדינות אחרות ופשעי המלחמה שבוצעו שם. חלום.

(לא מפחית מחומרת הפשעים שמבצעת רוסיה, אלא רק שם בפרספקטיבה את ההתנהלות של סרביה)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

ווצ'יצ'ביץ' :heart: :heart:
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מדינה פשיסטית להחריד( אמרת השפעה רוסית ) שאיכשהו מקבלת כל הזמן חיבוק מאנשי שמאל אנטי מערבי

אפילו פה באשכול אם אני זוכר נכון הובאה פה תפאורה של אחד מהקהלים המטונפים בהיסטוריה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 06 יוני 2022, 22:16 מדינה פשיסטית להחריד( אמרת השפעה רוסית ) שאיכשהו מקבלת כל הזמן חיבוק מאנשי שמאל אנטי מערבי

אפילו פה באשכול אם אני זוכר נכון הובאה פה תפאורה של אחד מהקהלים המטונפים בהיסטוריה
אתה מדבר על סרביה? אני מודה שאני לא יודע הרבה על השלטון שם, אבל מה הופך אותה לפאשיסטית להחריד בניגוד למשל לטורקיה שבנאט"ו, או דרום קוריאה שהייתה בעלת ברית קרובה מאד של כל מדינות המערב אפילו לאורך הדיקטטורה הצבאית בה?

מה שאני מנסה להגיד, אגב, זה לא שזה סבבה להיות בעד רוסיה ושות' (זה לא) - אלא שצריך להיות גם נגד הרצחנות ממערב (שמספרית היא אפילו יותר גדולה מזו של רוסיה, אגב).
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

שמתי למשפחה של אשתי חדשות הטלוויזיה של מוסקבה ביום שישי בערב. אשתי אמרה שזה יותר קומדיה מחדשות.
כולם רק צחקו כל הזמן.
המערב מתואר בקריסה טוטאלית, רעב ומחסור בדלק, כשרק ברוסיה יש מצב נפלא.
המלחמה באוקראינה היא נצחון גדול, המילה נאצים היא כל מילה חמישית.
אם ארצות הברית היתה באמת טוטאליטרית היא היתה מכריחה את כולם לראות את החדשות של רוסיה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ברוסיה בשנות ה-70, גם אם יכלו להקשיב ל bbc - ומעשית זה היה אפשרי- אנשים עשו את זה מתחת לכרית, מפחד מהקגב.

אני אוהב את נועם חומסקי. איש חכם מאד עם ידע עצום. אפשר ללמוד ממנו הרבה דברים על אימפריית הרשע האמריקאית. בפרט, על זה שמאז שנות ה-50 היא אחראית על הרבה יותר מוות וסבל בעולם מאשר מתחריה הבולשווקים. אבל הוא מפספס קצת לטעמי. בסה"כ האיש לא צעיר.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

נורא מרגשת ההתנגדות של הרוסים לקולוניאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה משהו רשמי השטות הזו?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

והתגובה שלה לביקורת -

זה פשוט פרייסלס.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

LOLOLOLOLOL

https://travel.walla.co.il/item/3526158

בעז"ה בקרוב בפלסטין
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ולחזור עכשיו לעמודים הראשונים זה פשוט נפלא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

https://www.bbc.com/news/world-62983444
Undercover with Russia’s fake arms dealers

Russian state TV claims Ukrainians are selling US-donated weapons on the dark web. The BBC investigated one such marketplace, spoke undercover to those apparently selling weapons, and gathered evidence that suggests the adverts for weapons are fake.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

https://www.businessinsider.com/fires-e ... are-2022-9

Mysterious fires and explosions at sensitive Russian sites are hints of a hallmark mission for special-operations units
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האם רוסיה היא מדינה אימפריאליסטית?

(כן, התשובה היא כן)
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

בינתים פארסה בשמאל האמריקאי, כשכל האגף הפרוגרסיבי של המפלגה הדמוקרטית חתם על קריאה לביידן לפעול לפתרון דיפלומטי מול רוסיה. ואחרי שפירסמו וחטפו מכל הכיוונים ביקורת משכו את המכתב והפילו את הפרסום על הש"ג של עוזר שפירסם בטעות מכתב שלא היה אמור.

חתיכל שפל מוסרי וערכי. כל מי שחתום על המכתב הזה איבד לפחות מבחינתי כל קמצוץ של הערכה.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קודם כל הבהרה: פוטין הוא חלאה, רוסיה היא מדינה אימפריאליסטית ואגרסיבית שמנהלת מלחמה רצחנית ובלתי מוצדקת כנגד שכנה חלשה בהרבה וכו' וכו'.

בתוך זה, ובהתעלם משאלת המאבק האימפריאליסטי הבין גושי (רוסיה נגד מדינות נאט"ו) - מה בעצם מטרת העל של ארה"ב והמערב כאן? לתת לרוסיה למצות את עצמה במלחמה הזו ולהתפורר? זה רעיון מסוכן מאד, כי ככל שהם מפסידים יותר ככה ההנהגה שם יותר בפאניקה והם עלולים להשתמש בנשקים וטקטיקות הרסניים יותר - עד וכולל נשק גרעיני. מי שחושב שאם אוקראינה תחזיק מספיק זמן רוסיה פשוט תוותר, תחזור חזרה לגבולות פרה-2022 (או אפילו פרה-2014) ויהיה סבבה משלה את עצמו לגמרי. גם הפנטזיה שהפדרציה הרוסית תתפרק היא מסוכנת למדי, בדיוק מהסיבות שציינתי לעיל (עשרים מדינות קטנות ומסוכסכות זו עם זו כשכל אחת מהן מחזיקה נשק גרעיני זה לא מצב אידיאלי, אם נהיה עדינים - שלא לדבר על מיכרה סיטונאית של הנשק לידיים שלישיות).

אז מה לעשות, עם כל השנאה לדיקטטורה הרוסית, הדבר היחיד שיש סיכוי שיביא להפסק ההרג וההרס באוקראינה הוא לתת לרוסיה way out מהסיטואציה הזו. כן, זה אומר שאוקראינה תיוותר בלי קרים ואולי גם בלי שליטה מלאה בדונבאס (האמת שהסיפוח הרשמי הוא כנראה לא משהו שאפשר להפוך בקלות במסגרת החוקה הרוסית, אבל אולי זה אפשרי, לא יודע). כן, זה אומר שנאלץ לוותר על הרצון שלנו לראות את פוטין וחבריו תלויים מחבל במרכז קייב. אני חושב שחיים של אלפי אנשים, שלא לדבר הפחתת הסיכוי למלחמה גרעינית בה ימותו מאות מליונים או לא יותר, זה הרבה יותר חשוב מהרצון לנצחון כאן, שאני כאמור בכלל לא מבין מה משמעותו בפועל.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  829 לייקים

pelegs כתב: 26 אוקטובר 2022, 18:07 קודם כל הבהרה: פוטין הוא חלאה, רוסיה היא מדינה אימפריאליסטית ואגרסיבית שמנהלת מלחמה רצחנית ובלתי מוצדקת כנגד שכנה חלשה בהרבה וכו' וכו'.

בתוך זה, ובהתעלם משאלת המאבק האימפריאליסטי הבין גושי (רוסיה נגד מדינות נאט"ו) - מה בעצם מטרת העל של ארה"ב והמערב כאן? לתת לרוסיה למצות את עצמה במלחמה הזו ולהתפורר? זה רעיון מסוכן מאד, כי ככל שהם מפסידים יותר ככה ההנהגה שם יותר בפאניקה והם עלולים להשתמש בנשקים וטקטיקות הרסניים יותר - עד וכולל נשק גרעיני. מי שחושב שאם אוקראינה תחזיק מספיק זמן רוסיה פשוט תוותר, תחזור חזרה לגבולות פרה-2022 (או אפילו פרה-2014) ויהיה סבבה משלה את עצמו לגמרי. גם הפנטזיה שהפדרציה הרוסית תתפרק היא מסוכנת למדי, בדיוק מהסיבות שציינתי לעיל (עשרים מדינות קטנות ומסוכסכות זו עם זו כשכל אחת מהן מחזיקה נשק גרעיני זה לא מצב אידיאלי, אם נהיה עדינים - שלא לדבר על מיכרה סיטונאית של הנשק לידיים שלישיות).

אז מה לעשות, עם כל השנאה לדיקטטורה הרוסית, הדבר היחיד שיש סיכוי שיביא להפסק ההרג וההרס באוקראינה הוא לתת לרוסיה way out מהסיטואציה הזו. כן, זה אומר שאוקראינה תיוותר בלי קרים ואולי גם בלי שליטה מלאה בדונבאס (האמת שהסיפוח הרשמי הוא כנראה לא משהו שאפשר להפוך בקלות במסגרת החוקה הרוסית, אבל אולי זה אפשרי, לא יודע). כן, זה אומר שנאלץ לוותר על הרצון שלנו לראות את פוטין וחבריו תלויים מחבל במרכז קייב. אני חושב שחיים של אלפי אנשים, שלא לדבר הפחתת הסיכוי למלחמה גרעינית בה ימותו מאות מליונים או לא יותר, זה הרבה יותר חשוב מהרצון לנצחון כאן, שאני כאמור בכלל לא מבין מה משמעותו בפועל.
יש גם את האפשרות שמוקדי הכוח של פוטין יחליטו שהוא יותר נטל מיתרון ויפילו אותו, לא?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

לאזרחי רוסיה אולי עדיף שהדיקטטורה של פוטין תקרוס. לך בגרמניה אולי זה פחות דחוף, אבל יש לא מעט רוסים שזה די חשוב להם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש לכם תפישה משונה כאילו פוטין הוא חזות הכל (העולם זה לא סטאר וורז). מוקדי הכוח מאחורי פוטין ישארו גם אחריו, והם לא פתאום יחליטו להפסיק לעשות אימפריאליזם או להתנהג יפה לאוקראינה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אתה כתבת שלא טובה האופציה של התפוררות רוסיה, וכשאומרים לך שאולי זה כן טוב אז אתה אומר שזה לא יכול בכלל לקרות.
מה בדיוק אתה רוצה? אתה דיברת על האופציה הזו. אתה. עשרים מדינות עם נשק גרעיני וכדומה.
אם אתה אומר שזו אופציה רעה ומסוכנת, אפשר לאמר את ההיפך. זו אופציה נפלאה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

אני לא יודע מה מטרת העל של ארה"ב. אני לא קורא מחשבות.
מטרת העל שלי היא לא לתת לדיקטטור רצחני פרס בסכסוך מתוקשר על ההתעללות המכוונת שלו בעשרות מיליוני אזרחים, מעשי טבח מכוונים מחרידים בעשרות אלפים וגירוש והגליה של מאות אלפים, תוך ניסיון סחיטה של העולם המערבי. ולא לשדר לכל מקביליו בעולם שעוקבים מקרוב שההתנהלות הזאת מקובלת ועשויה להסתיים בצורה כלשהי בפשרה לטובתו.
ואני מקווה מאד שכל מי שחולם לאפשר לו את זה, בין אם מרשעות ובין אם מטיפשות, ימצא את עצמו בגלות פוליטית בהקדם.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
כולם עובדים על כולם
קיבל.ה  79 לייקים

pelegs כתב: 26 אוקטובר 2022, 18:07 קודם כל הבהרה: פוטין הוא חלאה, רוסיה היא מדינה אימפריאליסטית ואגרסיבית שמנהלת מלחמה רצחנית ובלתי מוצדקת כנגד שכנה חלשה בהרבה וכו' וכו'.
הרשתי לעצמי לקחת את הטקסט שלך ולשנות בו את השחקנים הראשיים.

קודם כל הבהרה: ישראל היא מדינה אימפריאליסטית ואגרסיבית שמנהלת מלחמה רצחנית ובלתי מוצדקת כנגד הפלסטינים החלשים בהרבה וכו' וכו'.

האם המטרה היא לתת לישראל למצות את עצמה במלחמה הבלתי נגמרת הזו ולהתפורר? זה רעיון מסוכן מאד, כי ככל שהיא מפסידה יותר ככה ההנהגה שם יותר בפאניקה והם עלולים להשתמש בנשקים וטקטיקות הרסניים יותר - עד וכולל נשק גרעיני (זה מה שיהיה בימים הראשונים של מלחמת יום הכיפורים) . מי שחושב שאם הפלסטינים יחזיקו מספיק זמן ישראל פשוט תוותר, תחזור חזרה לגבולות פרה-1968 ויהיה סבבה, משלה את עצמו לגמרי.

הדבר היחיד שיש סיכוי שיביא להפסק ההרג וההרס הוא לתת לישראל way out מהסיטואציה הזו. כן, זה אומר שהפלסטינים ישארו בלי ירושלים המזרחית ואולי גם בלי שליטה מלאה בשטחי יהודה שומרון ועזה. אני חושב שחיים של אלפי אנשים, שלא לדבר הפחתת הסיכוי למלחמה גרעינית בה ימותו מאות מליונים או לא יותר, זה הרבה יותר חשוב מהרצון לנצחון כאן, שאני כאמור בכלל לא מבין מה משמעותו בפועל.

על זה אתה גם מסכים?
פושעי עוטף עזה לדין
הפוסט קיבל 2 לייקיםהפועלteknoboy
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

הכי מצחיק שכל הדיבורים מהאייטיז האלו על "אנטי אימפריאליזם" מתבטאים בלדרוש שאימפריה אחת תכריח מדינה ריבונית לוותר על חלק משטחה ומיליוני אזרחים לטובת אימפריה אחרת שרק רוצה לחסל אותה. מדינה ריבונית שכמובן לא רוצה בכך בשום פנים, אופן וצורה. וכל זה בזמן שאימפריה אחרת מביטה בענין מהצד כדי לראות אם זה אומר שתוכל סופסוף לספח אליה בכח מדינה ריבונית אחרת.
והכל הכל כמובן "למען השלום העולמי". כי אין דבר שמקדם שלום עולמי כמו להיכנע לדיקטטורים רצחניים באמצע מסע טבח המוני.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני אענה לכולכם במרוכז, כי ציטוט אחד-אחד זה משעמם.

@its-sick: אין לי שום בעיה עקרונית שהפדרציה הרוסית תתפרק. זה גם לא חייב להיות אירוע אלים, ואם במקום מה שיש עכשיו תהיה שם מוקרטיה יותר ליברלית - זה רווח מסויים לאזרחים. אין ספק. בשאלה של השתלטות תאגידים זרים על הכלכלה הרוסית אפשר להתדיין בפעם אחרת.
מה שאני אומר הוא שבמצב הנוכחי, לדחוף לכיוון פירוק של הפדרציה הרוסית ואפילו לאיים ישירות על האנשים בטופ (ואני אדגיש שוב - זה לא רק פוטין, כל המערכת שם מסואבת ותומכת במלחמה הזו) זה מסוכן. אני אפילו אגדיל ואגיד - אחושילינג מסוכן. ברמה של מלחמה גרעינית שתחזיר את האנושות מינימום 500 שנה אחורה (התפוררות המסחר הבינ"ל, חורף גרעיני וכל ה"כיף" הזה). הדבר החיובי היחיד בכל הסיטואציה זה שלא יהיו יותר דרבים לעולם. נחמה פורתא. וזו לא סתם השערה פרועה, אם המערב ידחוף את רוסיה עם הגב לקיר הם יתחילו לזרוק נשק גרעיני (תחילה טקטי, אבל משם הדברים מתדרדרים די מהר) - יש להם את היכולת וזה חלק אלמנטרי מאסטרטגית ההגנה שלהם על "שלמות הפדרציה" (למרבה הצער עכשיו גם איזור הדונבאס הוא בעיניהם חלק ממנה). מזעזע, נורא, לא פייר וכו' - אבל זו המציאות.
כמובן שפתרון הוגן זה כאמור סיום הפלישה, פיצוי כספי עתק לאוקראינה ובניה מחדש של התשתיות שם, שפוטין וחבר מרעיו יבלו את שארית חייהם בצינוק ושרוסיה תחווה שלטון דמוקרטי אמיתי*. אבל אנחנו לא חיים בעולם הזה, ולכן המערב (שכרגע מאד שמח לחמש את אוקראינה עד הצוואר כדי שזו תתיש את רוסיה ותחליש אותה) צריך להיזהר מאד, כי מדובר כאן באיום עולמי כללי. חרא, אני יודע, אבל כאמור - זו המציאות.
(*בהיערת אגב, בעולם אופטימי אף יותר אותו הפתרון ייושם גם על עיראק, אפגניסטאן ושאר המדינות שארה"ב חירבה עם השנים - ובהתאם על מנהיגיה הרצחניים אפילו יותר מפוטין)

@הפועל - אני מסכים, גם אני לא רוצה לתת למשטרים כוחניים ורצחניים לקבל הטבות בגלל שיש להם קלף גרעיני (וזה כולל את ארה"ב, אגב). השאלה היא האם אני מוכן להסתכן במלחמה גרעינית עולמית בגלל שורה של צעדים גרועים שיתרחשו בסיטואציה בה הלחימה הנוכחית נמשכת. אני ממש אשמח אם זה לא יקרה, ולכן חושב שעם כל הצער בדבר - צריך לשקול לדחוף לפתרון דיפלומטי, כי מחיקה של העולם המערבי ובכללו אירופה כולה לא תציל את אוקראינה. אני לא טוען שרק פתרון דיפלומטי צריך להיות על השולחן - אבל שצריך לשקול אותו, גם אם יש לו השלכות שליליות אפשריות. אני אציג את האפשרויות כפי שאני רואה אותן כרגע:

1. המשך הלחימה וחימוש אוקראינה (או חו"ח כניסה ישירה של נאט"ו ללחימה):
א. צד חיובי: התשת רוסיה, החלשת המשטר הנוכחי, הדיפת הפלישה וחזרת שטחים לאוקראינה, במקרה האופטימי ביותר (ולדעתי הבלתי סביר בעליל) התפוררות המשטר ברוסיה והפיכת המדינה לליברלית ודמוקרטית יותר.
ב. צד שלילי: המשך ההרס וההרג המאסיבי באוקראינה, אפשרות לא בלתי סבירה של התדרדרות למלחמה גרעינית.

2. חתירה לפתרון דיפלומטי:
א. צד חיובי: הספק הלחימה, ההרג וההרס, מיתון הסיכוי למלחמה כוללת בין רוסיה ונאט"ו.
ב. צד שלילי: אוקראינה מפסידה שטחים, משאבים ואזרחים, משטרים רצחניים ברחבי העולם מקבלים חיזוק לתפישה לפיה אלימות וניפוף בנשק גרעיני יכולים להשיג להם יותר. בקיצור, במקום עולם מונו-פולרי בו ארה"ב עם יד חופשית לעשות מה שבא לה ולטבוח במליונים, עכשיו גם סין ורוסיה (ואולי אפילו הודו) מקבלות חיזוק חיובי להתנהגות הזו.

האם לדעתכם מדובר בהחלטה קלה? לדעתי לא. אני לא מתיימר לדעת מה מהצעדים הכי חכם ויביא את התוצאה הכי טובה. אני כן מבין שפוליטיקה עולמית, בייחוד ברמה של מאבק בין-אימפריאליסטי (ציר רוסיה-ארה"ב-סין) זה פאקינג עסק מסובך, ואני לא זורק את יהבי על הצד שהוכיח שוב ושוב שהאינטרס שלו הוא ממש לא טובת עמי העולם (אני בהתאם סקפטי באותו האופן כלפי רוסיה וסין, אל דאגה). לכן אני לא רואה בביטול אפילו הרעיון של ניסיון לפתרון דיפלומטי משהו חיובי. כאמור, זה לא אומר שבהכרח חייבים לדחוף רק לפתרון דיפלומטי, אלא שלטעמי זה לא משהו שצריך להוריד מהשולחן רק כי אנחנו מרגישים שזה לא הוגן שרוסיה לא תשלם על הפשעים שלה.

אם יש למישהו ניתוח שמראה בבירור שאין סכנה למלחמה גרעינית (או שהסכנה נמוכה מאד), ושהמלחמה בצורתה הנוכחית ו/או עם חיזוק יכולת הלחימה של אוקראינה יכולה באופן סביר להביא לתוצאה חיובית - אני אשמח לשמוע. עד עכשיו שום דבר שקראתי לא שכנע אותי שיש איזשהו סיכוי שהמשך הלחימה יביא להפסד של רוסיה וויתור מצדה על האינטרסים האימפריאליסטים שלה.

@כולם עובדים על כולם - זו השוואה חסרה מאד, כי לא מדובר באותה הסיטואציה. ישראל, למרות שיש לה (לכאורה בלה בלה בלה) נשק גרעיני, לא יכולה להביא לבדה לסיום התרבות האנושית. אין בגרסה שלך שום אספקט של מלחמה בין-גושית.
מצד שני, אני בהחלט בעד ויתורים אסטרטגיים מצד הפלסטינים אם הם בוחרים בכך. למשל - אם הפלסטינים מחליטים לוותר על המאבק לשחרור פלסטין כולה והפיכתה למדינת כל אזרחיה, ובמקום דורשים להתרכז רק במדינה פלסטינית בגבולות הגדה המערבית ורצועת עזה - אני אתמוך בהם בכך, למרות שמדובר בויתור של יותר מ-70% משטח פלסטין, והלכה למעשה כניעה לקולוניאליזם ההתיישבותי הציוני. בייחוד אני אהיה בעד פשרה כזו אם האופציה השניה היא המשך לחימה שהורג אלפי פלסטינים מדי שבוע + מסכן את העולם כולו במלחמה גרעינית.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אכן, להפיל דיקטטורים זה ענין מסוכן. אז כנראה עדיף תמיד לתת להם להמשיך בשלהם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 27 אוקטובר 2022, 16:28 אכן, להפיל דיקטטורים זה ענין מסוכן. אז כנראה עדיף תמיד לתת להם להמשיך בשלהם.
איך זה נובע ממה שכתבתי?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

ההגיון שלי אומר תמיד להפיל כל דיקטטור אם רק אפשר. לך יש הגיון אחר משום מה, אולי בשל חיבתך לדיקטטורות קומוניסטיות.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 27 אוקטובר 2022, 16:37 ההגיון שלי אומר תמיד להפיל כל דיקטטור אם רק אפשר. לך יש הגיון אחר משום מה, אולי בשל חיבתך לדיקטטורות קומוניסטיות.
יש אולי איזושהי סכנה ספציפית שהזכרתי בהודעות שלי שוב ושוב, שלא תקפה לכל דיקטטור בעולם? תקרא שוב, לאט. אני בטוח שתמצא את זה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

כולם היו בטוחים שרוסיה כובשת את אוקראינה כולם בזמן קצר.
אבל מה התברר? שהציוד הרוסי מיושן ולא תקין, ושאי אפשר לסמוך עליו בשטח. לדוגמא: כשליש מהטילים ארוכי הטווח התפוצצו בהמראה, כשליש לא התפוצצו ביעדם ורק כשליש מילאו את מטרתם.
מי שצריך לפחד מהטילים הגרעיניים הרוסיים הם בעיקר הרוסים. אחרי שכולם כבר יודעים שהצבא שלהם אפס, הם לא באמת רוצים שיגלו שגם הגרעין שלהם לא באמת מסוכן.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אז בעצם כל מה שישראל צריכה לעשות כדי שתתמוך בקיומה זה לאיים בשימוש בנשק גרעיני?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

זה פשוט. כדי להציל את העולם מאיומי הרס ע"י דיקטטורים רצחניים, פשוט צריך לאפשר לדיקטטורים רצחניים להרוס את העולם.

אין פה שום דבר מסובך, חוץ מבראש של אנשים שמתעקשים לא למצוא ניואנסים בין מדינות מערביות למשטר שמבוסס באופן הישיר ביותר על ביזה, אונס, רצח, טבח, גירוש וג'נוסייד של מיליונים תוך איום בהשמדת העולם.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
בני12
קיבל.ה  814 לייקים

הפועל כתב: 27 אוקטובר 2022, 17:34 זה פשוט. כדי להציל את העולם מאיומי הרס ע"י דיקטטורים רצחניים, פשוט צריך לאפשר לדיקטטורים רצחניים להרוס את העולם.

אין פה שום דבר מסובך, חוץ מבראש של אנשים שמתעקשים לא למצוא ניואנסים בין מדינות מערביות למשטר שמבוסס באופן הישיר ביותר על ביזה, אונס, רצח, טבח, גירוש וג'נוסייד של מיליונים תוך איום בהשמדת העולם.
זה כמו ההסבר שכדי להיות מחוסן מקורונה הכי טוב זה לחלות בקורונה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@its-sick - לפי חישובים של סייגן ושות' בשנות השמונים, 100 פצצות גרעיניות אסטרטגיות מספיקות בשביל להביא לחורף גרעיני (בנוסף לעשרות מליוני הרוגים בטווח הקצר + מליונים בטווח הבינוני). בארסנל הרוסי לבדו יש כמה אלפים של פצצות כאלה. גם אם נניח שרק 5% מהן עובדות אתה יכול להגיד ביי ביי לאנושות. וזה עוד בלי להתחשב בתגובה של נאט"ו (אם אתה רואה מאות טילים בליסטיים טסים לכיוונך אתה מגיב בטילים משלך, אתה לא מתחיל לחשב איזה אחוז מהם יהיו נפלים כי רוסיה לא מתחזקת אותם כראוי). אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון הזה? שים לב שאני לא מציע להיכנע לתכתיבים של רוסיה, אלא לחפש פתרון שלא יערב עימות צבאי בינה לבין נאט"ו. פתרונות כאלו עשויים אגב להביא לחילופי שלטון שם. למלחמות לעומת זאת יש נטיה לצאת מכלל שליטה.

@D&3 - אם היה איום אמיתי מצד ישראל להשמיד את האנושות במקרה של התערבות בענייניה מול הפלסטינים, לחלוטין הייתי מציע משנת זהירות ולשקול לפנות לצעדים דיפלומטיים במקום מלחמה ישירה שעלולה להוביל לעימות גרעיני. 100%. וזה לא מוגבל רק לרוסיה וישראל, אני למשל לא בעד שסין הייתה נכנסת למלחמה ישירה מול ארה"ב בשביל למנוע את הג'נוסיידים שהמערב והאמריקאים ביצעו בעיראק ב-1991 ו-2003.

@הפועל - אני מדבר על משנת זהירות בסיטואציה בה שני הצדדים מחומשים עד הצוואר עם נשק גרעיני טקטי ואסטרטגי גם יחד. אני לא מבין, מישהו פה חושב שיש סיכוי להמשך המלחמה ודחיפה להחלפת השלטון הרוסי (בפעם השלישית - זה לא רק פוטין) בלי להסתכן במלחמה גרעינית, אפילו "קטנת" היקף? מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך זה עובד? בלי ציניות, אני אשמח לאופציה כזו, כי בינתיים אני די black pilled בכל הקשור למלחמה הזו וזה לא עושה לי טוב נפשית.

ורק כי ציינת את זה: "משטר שמבוסס באופן הישיר ביותר על ביזה, אונס, רצח, טבח, גירוש וג'נוסייד של מיליונים תוך איום בהשמדת העולם" מתאים גם לארה"ב, היסטורית ואקטואלית. זה לא פותר את רוסיה מאשמה בשום צורה, אבל זה די צורם שאתה מדבר על מדינות מערביות כאילו הן לא לקחו חלק בשוד, ביזה, ג'נוסייד, ועשרות מליוני מתים בהיסטוריה המודרנית ועדיין מבססות את הכלכלה שלהן על ניצול העולם השלישי. ליטרלי הרוב המוחלט של העושר בעולם המערבי מבוסס על ביזה וג'נוסייד ארוכי עשורים ברחבי העולם.

@בני12 - לא, זו העובדה שבעימות בין שתי מעצמות גרעיניות שיש ביניהן ארסנל שמספיק בשביל להשמיד את האנושות 100 פעמים כדאי לא לסגור אוטומטית את הדלת לפתרון דיפלומטי, גם אם זה לא מספק את הרצון הפסיכולוגי שלנו לראות את הרעים מפסידים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

לישראל יש יותר מ 200 פצצות גרעין, אז לדבריך גם היא מסגלת להשמיד את האנושות האנטישמית שרוצה להפריד בין הגזע הקדוש לארצו הקדושה.
הכי בטוח שהפלסטינים יעשו לאנושות ג'אסטה ויתאבדו כולם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האבסולוטיות שלך מדהימה אותי בכל פעם מחדש.

אם נתעלם מהסבירות הגבוהה שרוב הנשק הגרעיני הישראלי (לכאורה) הוא טקטי ולא אסטרטגי, ושמדובר בסיטואציה שונה לחלוטין שכרגע לא מערבת אופציה סבירה לעימות ישיר בין מעצמות גרעיניות - שמת לב שאני קורא למאבק עממי פלסטיני, הפסקת התמיכה הבינ"ל בישראל וכו', ולא למלחמה ישירה נגיד של סין על ישראל, שיכולה בהחלט להתדרדר לתקיפות הדדיות בנשק גרעיני?

כפי שכתבתי לדיאנד3, אם ישראל תתחיל לאיים באופן אמין בשימוש בנשק גרעיני על כל העולם במקרה שמכריחים אותה לוותר על חבלי ארץ או על קונספט המדינה היהודית - אני בהחלט חושב שנבון יהיה לנקוט בזהירות ולחפש פתרונות דיפלומטיים ולא להסתפק רק בזירה הצבאית. כאילו, בחייאת, מדובר בהיגיון פשוט שכל ילד יכול להבין.
שליחת תגובה