שאלה לשמאלני הפורום

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה

המפלגות החרדיות

שותפים לגיטימים שמייצגים מיעוט שסובל מסטיגמות.
3
16%
לא שותפים לגיטימים - אמנם מייצגים מיעוט אבל רודפים ומסיתים נגד כל אכו' אפשרית במדינה ואין להם שום בעיה לחבור לבן גביר וסמוטריץ לפי אינטרסים.
10
53%
אם תמורת סטטוס קוו(בלי תחבורה בשבת, כותל בשליטה שלהם וכו') וכספים קואליציונים אפשר להזיז אותם צד אין בעיה.
2
11%
איזה נושא וסקר פויה של "שמאל" ציוני.
4
21%

סך הכול הצבעות: 19
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

:whome:
חבר של ארי שמאי מפארק וולפסון בחולון
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

אם כבר דתיים

מעדיף אותם על המתנחלים ומה שהם מייצגים ושואפים
עובדיה
קיבל.ה  171 לייקים

להפרד מהם מחר. אין לנו ולהם שום דבר במשותף חוץ מכיפה בבולבול. ביוש!
הפוסט קיבל 4 לייקיםילד בן 6תתאבד כברGaudiASAFABADI
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה הכוונה ב"חרדים"?

אם להנהגה הפוליטית והכלכלית שלהם, אז לא. הם בורגנים עם אינטרסים סותרים לאלו של רוב החילונים (שהם ממעמד הפועלים), ובהתאם לשמאל אין מה לחפש אצלם.

אם מדובר ברוב האוכלוסיה החרדית?, אז בוודאי שיש הרבה במשותף איתם וכל מדינה סוציאליסטית עתידית תהיה מחויבת לספק להם את מלוא הזכויות, וכן התאמות קבוצתיות מסויימות כל עוד אלה אינן פוגעות בשאר האזרחים (למשל: הזכות ללמוד תורה - כן, הזכות למנוע תחבור"צ בשבתות וחגים - לא). חשוב להבין שזה לא שחור ולבן, השילוב של חרדים בכל מדינה צודקת יהיה, כמו כל הדברים, הליך ארוך וקשה שלא תמיד מצליח במאה אחוז.

(יצא מספיק שמאלני?)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

הסקר הוא נטו לגבי המפלגות החרדיות, לא הציבור עצמו.

אבל אם כבר מדברים על הציבור עצמו, במדינה סוציאליסטית כשכל אחד תורם בהתאם למה שהוא יכול איך תשלב אותם אם רובם המכריע לא מעוניינים להשתלב בשוק העבודה?

תמשיך לתקצב בצורה חסרת פרופורציות משפחות עם 4-6 ילדים ומעלה? זה בכלל אפשרי להתקיים בכזו מציאות של משפחות עם שישה ילדים ומעלה בלי קשר לחרדים או לא?
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

כל עוד אתה מגדיר את ישראל כמדינה יהודית ולא מפריד בין דת ומדינה הדרישות של המפלגות החרדיות לא ייפסקו, צריך להפסיק עם העניין של לימוד תורה כערך ששומר על המדינה, אתם רוצים ללמוד תורה? תלמדו ותעבדו כמו בכל מדינה אחרת . החרדים הם בהחלט לא האוייב שלי הם קבוצה לגיטימית שמגיע לה שיוויון כמו לכל קבוצה, כמו כן אני מתחבר לכך שהחברה החרדית לא מעמידה במרכז את הרווח ואת הצרכנות אלא ערכים של עזרה הדדית, הבעיה היא היחס של רוב החרדים לחילונים ולפלסטינים מ2 צידי הקו הירוק. מצד אחד הם נגד גיוס לצבא ואני בהחלט מכבד את זה וחושב שלא צריך להיות גיוס חובה לצבא, מצד שני רוב החרדים ימניים בדעותיהם כלומר הם תומכים בהמשך הכיבוש ובמלחמות בעזה אבל לא רוצים להשתתף בהם, אלא שאחרים יילחמו בשבילם, מיליטריסטים על חשבון אחרים.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אני מדבר נטו על המפלגות החרדיות, לא החרדים עצמם אבא.

אבל בלי קשר -
הם נגד גיוס לצבא? לא, הם נגד גיוס שלהם לצבא, זה שונה לגמרי.
בוא, לא מדובר כאן בלוחמי חירויות פרט וכו' בנושא הזה.
רק תראה מה אמר פרוש לפני כמה ימים בשיאים של חוסר מודעות עצמית.

לגבי עזרה הדדית - עזוב כל מיני סוגיןת שבלי תקצוב מתחת ומעל השולחן של המדינה לעמותות שונות הם לא היו מסוגלים להתקיים, אבל נגיד שזה הכל מגיע מהם.
הם עוזרים אחד לשני בלבד ב99 אחוזים מהמקרים.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אני אנרכיסט וכל המפלגות על הזין שלי אבל האובססיית חרדים של השמאל מרכז ציוני זה פשוט בלתי נסבל כבר, תלכו לטיפול או משהו
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 4 לייקיםpelegsdinoאדום מטליעידן סרור
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

טיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי?
יש מישהו מומלץ?
אתה סבבה עם מפלגות שמשתמשות בכח שלהן כדי להסית נגד כל מגזר מוחלש אפשרי אבל כל ביקורת לגיטימית כלפיהם זו אנטישמיות (אני לא מדבר על היצורה באוטובוס)?
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 18:20 אני מדבר נטו על המפלגות החרדיות, לא החרדים עצמם אבא.

אבל בלי קשר -

לגבי עזרה הדדית - עזוב כל מיני סוגיןת שבלי תקצוב מתחת ומעל השולחן של המדינה לעמותות שונות הם לא היו מסוגלים להתקיים, אבל נגיד שזה הכל מגיע מהם.
נכון, הם נגד גיוס לצבא רק שלהם וזאת בדיוק הצביעות שעליה דיברתי, הם רוצים מלחמות אבל שאחרים ימותו בהן.
העזרה ההדדית בתוך החברה החרדית, היא רק בתוך הקהילה אבל עדיין זה דבר חיובי.
לגבי המפלגות החרדיות נגמרו הימים שבהם הם היוו לשון מאזניים בין הימין והשמאל כיום הן נמצאות עמוק בתוך גוש הימין מכיוון שהחלוקה היום בין הגושים היא בעיקר בין שמרנים וליברלים והחרדים הם הכי שמרנים שיש. אני מקווה שיבוא יום ובו תהיה בישראל דמוקרטיה אמיתית שבה האזרחים מחליטים ולא הפוליטיקאים ואז יהיה מקום לשיתוף פעולה בין אזרחים שיועיל לכולם בתחומים מסוימים.
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

ארז שדה כתב: 22 יוני 2023, 20:22
ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 18:20 אני מדבר נטו על המפלגות החרדיות, לא החרדים עצמם אבא.

אבל בלי קשר -

נכון, הם נגד גיוס לצבא רק שלהם וזאת בדיוק הצביעות שעליה דיברתי, הם רוצים מלחמות אבל שאחרים ימותו בהן.
לגבי המפלגות החרדיות נגמרו הימים שבהם הם היוו לשון מאזניים בין הימין והשמאל כיום הן נמצאות עמוק בתוך גוש הימין מכיוון שהחלוקה היום בין הגושים היא בעיקר בין שמרנים וליברלים והחרדים הם הכי שמרנים שיש. אני מקווה שיבוא יום ובו תהיה בישראל דמוקרטיה אמיתית שבה האזרחים מחליטים ולא הפוליטיקאים ואז יהיה מקום לשיתוף פעולה בין אזרחים שיועיל לכולם בתחומים מסוימים.
מסכים, אז בהינתן וזה המצב בהקשר של המפלגות החרדיות ולא הציבור החרדי מה מבין האופציות בחרת / יותר מתאים? (ניסיתי לתת אופציות שהן לא שחור-לבן ושמתייחסות נטו לנציגי הציבור שלהם ולא לחרדים עצמם ומשום מה כל התשובות שקיבלתי היו בהקשר של המגזר החרדי עצמו)

אגב אני לא רואה בלחשוב רק על הטוסיקון של עצמך בתור משהו חיובי בהקשר העזרה ההדדית שציינת והעובדה שהם מסייעים ב99 אחוזים רק פנים קהליתית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 17:54 1. הסקר הוא נטו לגבי המפלגות החרדיות, לא הציבור עצמו.

2. אבל אם כבר מדברים על הציבור עצמו, במדינה סוציאליסטית כשכל אחד תורם בהתאם למה שהוא יכול איך תשלב אותם אם רובם המכריע לא מעוניינים להשתלב בשוק העבודה?

תמשיך לתקצב בצורה חסרת פרופורציות משפחות עם 4-6 ילדים ומעלה? זה בכלל אפשרי להתקיים בכזו מציאות של משפחות עם שישה ילדים ומעלה בלי קשר לחרדים או לא?
1. צודק, פיספסתי את זה. עם זאת, יש בעיה בלפסול את המפלגות האלה א-פריורי, כי ניכר שהציבור החרדי רואה בהן מייצגות שלו (אפס תודעה מעמדית, אבל זה מה יש). נראה לי שבמקום לדבר על מפלגות, כדאי לשמאלנים בישראל להתחיל לדבר עם חרדים בגובה העניים ולנסות לפעול יחד עם מי שאפשר איפה שאפשר (במקום שכל מפלגה תחזיק שניים-שלושה חרדי מחמד שמסכימים עם שאר החברים בה). בסופו של יום, לא רק שהחרדים אינם מונוליט, הם גם פועלים לפי אותם חוקים מטריאלים שמניעים כל קבוצה אנושית, וכנראה יודעים יותר טוב מאיתנו מה הם צריכים (זה נכון לגבי כל קבוצה פוליטית, כמובן).

2. במה זה שונה מכל קבוצה אחרת? אני לא מקבל את הטענה שחרדים הם עצלנים שלא רוצים לעבוד. זה הכל שאלה של סיטואציה כלכלית. אני גם לא רואה בתקצוב כל ילד - גם במשפחה מרובת ילדים - איזו משקולת ענקית על המדינה. אין לי את המספרים, אבל תקצוב של כל המשפחות מרובות הילדים בישראל יחדיו במשך שנה שלמה כנראה עולה פחות מתקציב מערכת הבטחון במשך שבוע, שלא לדבר על מדינת הרווחה-על-חשבון-הפלסטינים שנבנית בגדה המערבית. אם רוצים לקצץ, עדיף להתחיל שם. כמו כל קבוצה בהיסטוריה האנושית, כשהמצב הכלכלי של משפחות חרדיות ישתפר, הילודה הממוצעת תרד (והחברה שם בכללותה תמצא דרכים לתרץ ולהצדיק את זה).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 20:26
ארז שדה כתב: 22 יוני 2023, 20:22

אבל בלי קשר -

מסכים, אז בהינתן וזה המצב בהקשר של המפלגות החרדיות ולא הציבור החרדי מה מבין האופציות בחרת / יותר מתאים? (ניסיתי לתת אופציות שהן לא שחור-לבן ושמתייחסות נטו לנציגי הציבור שלהם ולא לחרדים עצמם ומשום מה כל התשובות שקיבלתי היו בהקשר של המגזר החרדי עצמו)

אגב אני לא רואה בלחשוב רק על הטוסיקון של עצמך בתור משהו חיובי בהקשר העזרה ההדדית שציינת והעובדה שהם מסייעים ב99 אחוזים רק פנים קהליתית.
בחרתי באופציה של לא שותפים לגיטימים .
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2023, 20:33
ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 17:54 1. הסקר הוא נטו לגבי המפלגות החרדיות, לא הציבור עצמו.

2. אבל אם כבר מדברים על הציבור עצמו, במדינה סוציאליסטית כשכל אחד תורם בהתאם למה שהוא יכול איך תשלב אותם אם רובם המכריע לא מעוניינים להשתלב בשוק העבודה?

1. צודק, פיספסתי את זה. עם זאת, יש בעיה בלפסול את המפלגות האלה א-פריורי, כי ניכר שהציבור החרדי רואה בהן מייצגות שלו (אפס תודעה מעמדית, אבל זה מה יש). נראה לי שבמקום לדבר על מפלגות, כדאי לשמאלנים בישראל להתחיל לדבר עם חרדים בגובה העניים ולנסות לפעול יחד עם מי שאפשר איפה שאפשר (במקום שכל מפלגה תחזיק שניים-שלושה חרדי מחמד שמסכימים עם שאר החברים בה). בסופו של יום, לא רק שהחרדים אינם מונוליט, הם גם פועלים לפי אותם חוקים מטריאלים שמניעים כל קבוצה אנושית, וכנראה יודעים יותר טוב מאיתנו מה הם צריכים (זה נכון לגבי כל קבוצה פוליטית, כמובן).

2. במה זה שונה מכל קבוצה אחרת? אני לא מקבל את הטענה שחרדים הם עצלנים שלא רוצים לעבוד. זה הכל שאלה של סיטואציה כלכלית. אני גם לא רואה בתקצוב כל ילד - גם במשפחה מרובת ילדים - איזו משקולת ענקית על המדינה. אין לי את המספרים, אבל תקצוב של כל המשפחות מרובות הילדים בישראל יחדיו במשך שנה שלמה כנראה עולה פחות מתקציב מערכת הבטחון במשך שבוע, שלא לדבר על מדינת הרווחה-על-חשבון-הפלסטינים שנבנית בגדה המערבית. אם רוצים לקצץ, עדיף להתחיל שם. כמו כל קבוצה בהיסטוריה האנושית, כשהמצב הכלכלי של משפחות חרדיות ישתפר, הילודה הממוצעת תרד (והחברה שם בכללותה תמצא דרכים לתרץ ולהצדיק את זה).
1. כמה צדיקים בסדום כמו ישראל פריי כבר יש אצלהם? יותר מעשרה אחוזים? אני בספק.

2. לגבי העניין של משפחות מרובות ילדים זה אפילו לא העניין של הכסף - א' זה פשוט לא פייר, ב' כשכל בן אדם שמושרץ(חרדי או לא) זה עוד ועוד טביעות פחמן, משאבים וכו' זה פשוט התנהלות לא נכונה.

אני לא יודע אם הם עצלנים או לא, אני מניח שרובם היו יוצאים לעבוד אם לא היתה אפשרות אחרת, אבל כרגע כן יש להם אפשרות אחרת והם לא יוצאים לעבוד או עובדים במשרה חלקית בלבד.

מה לגבי עמדתך בקשר לאופציות של הסקר ואחרי שהובהר שמדובר במפלגות ולא בחרדים עצמם? :evil-grin:

(אני בחרתי באופציה 4 אגב :rose: )
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

אמה גולדמן כתב: 22 יוני 2023, 18:26 אני אנרכיסט וכל המפלגות על הזין שלי אבל האובססיית חרדים של השמאל מרכז ציוני זה פשוט בלתי נסבל כבר, תלכו לטיפול או משהו
ילד בן 6 כתב: 22 יוני 2023, 18:29 טיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי?
יש מישהו מומלץ?
אתה סבבה עם מפלגות שמשתמשות בכח שלהן כדי להסית נגד כל מגזר מוחלש אפשרי אבל כל ביקורת לגיטימית כלפיהם זו אנטישמיות (אני לא מדבר על היצורה באוטובוס)?
אגב זה לא השמאל או ה"שמאל" שאיבסס או מאבסס על החרדים זה התחיל עם טומי לפיד שלקרוא לו שמאל או "שמאל" זה בדיחה והמשיך עם נתניהו בנאום המפורסם שלו בתור שר אוצר וראיון לפני כמה חודשים לאחת מהרשתות הזרות.
לפיד הבן זה ימין כלכלי פרופר ו"מרכז" מדיני, ליברמן ימין כלכלי ומדיני ויצור הכלאיים של "המחנה הממלכתי" עם סער, כהנא, אלקין, השכל ושאר יצורים זה ממש לא שמאל או "שמאל"

מרצ אף פעם לא דרשו שהם יתגייסו או ילמדו ליבה, רק שיתנו לאחרים לחיות בלי כפיה כמו שהם דורשים שיתנו להם לחיות בלי כפיה(למרות שהם סבבה לגמרי עם כפיית שירות צבאי על אחרים רק לא עליהם, תחב"צ בשבת, עסקים בשבת וכו' וכו').
שליחת תגובה