מלחמת רוסיה-אוקראינה (סוף סוף כותרת מעודכנת)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

טוב, אולי אתה לא צרכן טלוויזיה ישראלית, מצטער אם האשמתי אותך במשהו שלא "חטאת" בו.

ובכל זאת, פעם אחר פעם מביאים לך מקורות, מחקרים, מאמרים. הם לא תומכים בגישה שלי. הם מקצועיים ממני ובעיקר יודעים הרבה יותר ממני, ואני לומד מהם על המציאות.
אתה לעומת זאת, אף פעם לא מביא שום מידע, עדות, מחקר, מאמר שתומך ב"השקפת העולם" שלך. אף פעם.
אז אתה יכול יכול להגיד עוד עשר פעמים שזה עניין של השקפת עולם. אתה יכול גם להגיד שהטיהור האתני בפלסטין הוא השקפת עולם. אתה מוזמן גם להגיד שתורת האבולוציה היא השקפת עולם. להתעלם ממאמרים של חוקרים בתחום זה מעשה של בנעים (בגלל זה גם איתו אני לא מתווכח), ולטעון שזה 'עניין של השקפת עולם' זה לברוח מהאמת ודיון ענייני, זו לא דרך של אדם בוגר בפולמוס.

אז אני אמשיך לטעון שהאסון בתימן עם מאות אלפי הקרבנות שלו הוא ברובו באחריות הסעודים, וארה"ב שתומכת בהם ומשתתפת בהפצצות ובהרעבה. אתה תמשיך לטעון שזה באשמת החות'ים. הקורא הנבון יקרא את המקורות שלי ושלך(?) ויחליט מה נראה לו יותר קרוב לאמת/מציאות.

אתה גם יכול להמשיך לטעון שיש לי איזו אובססיה עם האשמה של ארה"ב. זה לא מעליב אותי. אני אמשיך לטעון שארה"ב אחראית ישירה להרבה יותר מוות בעולם מאז מלחמת העולם מאשר כל המדינות הנחשבות 'מרושעות'.
ואין כאן שום אובססיה, ארה"ב לא ממש מעסיקה אותי. אני פעיל ביום יום שלי בעוולות ובהפרות זכויות אדם שאוסטרליה מבצעת בימים אלה ממש. זה משהו שאני יכול להשפיע בו.
אבל אני פשוט מסרב לעצום עיניים ומוכן להטיל ספק במה שלימדו אותנו להאמין על הדמוקרטיה הגדולה בעולם, בעיקר בימים אלו של צביעות וסטנדרט כפול.
אני מציע שלא תכניס לי לראש אובססיות לא קיימות, זה לא מועיל לדיון, זה מיותר. אם היית מביא טענות ענייניות, מתייחס למחקרים/ מאמרים/מסמכים שמביאים לך, ומביא תמיכות לטענות שלך, הייתי שמח להתפלמס איתך. עד שזה לא קורה, אין לויכוח כזה שום תוחלת.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"הקרב על קייב", הקרב שלא היה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שוחרי שלום
הפוסט קיבל לייק אחדלאפה בחינם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

מומלץ לקרוא גם את השרשור באנגלית שהוא מביא (דיסקליימר: לא יודע עד כמה זה מדויק ונכון, אבל על פניו זה מתאים למציאות הידועה ובכל מקרה זה מעניין)

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 4 לייקיםkruviלאפה בחינםD&3KingAlpaca
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

קומוניסטים ופאשיסטים מסרבים להיות אויבים?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

teknoboy כתב: 04 אפריל 2022, 16:16 מומלץ לקרוא גם את השרשור באנגלית שהוא מביא (דיסקליימר: לא יודע עד כמה זה מדויק ונכון, אבל על פניו זה מתאים למציאות הידועה ובכל מקרה זה מעניין)

מאוד מאוד מעניין.
תודה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

בקשר לשרשור על קייב, כמה מחשבות שאולי מרמזות שיש יותר בסיפור מלוגיסטיקה ודלק -
1. הנסיגה הרוסית הייתה מהירה מאוד, וכשמסתכלים על זה שנשאר לרוסים רק חלק קטן מאוד מהדרך מהגבול, קשה לי להאמין שלא הייתה להם את היכולת הלוגיסטית להמשיך את ה20 ק"מ שנשארו עד לקייב.
2. הפלישה הרוסית נבלמה לקייב כבר מזמן, והמעוז האחרון שלה היה ב bucha שבכותרות לאחרונה לצערנו. זה לא מקרי שההתקדמות נבלמה דווקא שם, לפני כמה שבועות התפרסמו התמונות של גשר מופצץ עם מאות פליטים מתחתיו חוצים את מה שנשארו ממנו( בזמנו חשבתי שאלה התמונות שנזכור, לצערי טעיתי ), זה בדיוק הגשר בדרך לקייב, ואותו נהר "חוסם" את הדרכים לקייב.
אז עם כל השעשוע מתמונות של טנקים טובעים, אני לא בטוח שגם אם לרוסים היה את כל הדלק ואוכל בעולם הם היו יכולים לדלג לקייב בקלות.
3. גם בדרום הרוסים לא ממש מצליחים להתקדם לכיוון אודסה, וגם שם יש נהר( אימתני אפילו יותר ) בדרך.
4. אם התוכנית היא לכתר ולהפציץ את קייב עד הרס מוחלט או כניעה( וזה נשמע סביר בהתאם להיסטוריה וההוה ) אני לא כל כל בטוח שיש היגיון בלהסתער על קייב ממערב/צפון שבכל שאר הגזרות באיזור הכוחות גם לא ממש עשו חיל ואפילו פחות קרובים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

החשבון הרשמי של ראש ממשלת סלובניה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

נו בסדר. עוד בובה של האימפריאליזם האמריקאי בלוח השחמט העולמי.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

התפישה לפיה נאציזם וקומוניזם הם שווי ערך היא די ילדותית (וכמובן משרתת את הנראטיב הקפיטליסטי וכו' וכו') - אבל תכלס הקומיקס די מצחיק.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אני לא ממש רואה את הקשר בין משטר פוטין לקומוניזם, אבל המשטר הקומוניסטי בברית המועצות אכן היה בר השוואה לנאציזם מבחינת דיקטטורה ורצחנות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בר-השוואה מבחינת "שניהם היו דיקטטורים", בכמעט כל שאר המובנים ממש לא. וזה אפילו כולל את תקופת סטאלין ואת כל הזוועות שהוא ביצע.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ובכל מקרה, גם אם בריה"מ הייתה ממש גרמניה הנאצית 2.0, קומוניזם הוא ספקטרום כל-כך רחב של אידיאולוגיות, שמבוססות על רעיונות חיוביים. נאציזם לעומת זאת הוא במהותו בהכרח רצחני, דכאני, גזעני וג'נוסידי (זו מילה? וואטאבר).
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליteknoboy
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  829 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

לא מבין למה הם חושבים שטבח אזרחים *יקטין* את ההתנגדות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 07 אפריל 2022, 20:59 לא מבין למה הם חושבים שטבח אזרחים *יקטין* את ההתנגדות
הוא נותן אופציה בנקודה 3:
מטרתה של המדיניות היתה ככל הנראה לפזר פחד ואימה כדי להרתיע אזרחים מהתנגדות אלימה בסגנון גרילה לכוחות הצבא הרוסי
ולמרבה הצער, היסטורית זה לפעמים גם נכון.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

pelegs כתב: 07 אפריל 2022, 21:55
teknoboy כתב: 07 אפריל 2022, 20:59 לא מבין למה הם חושבים שטבח אזרחים *יקטין* את ההתנגדות
הוא נותן אופציה בנקודה 3:
מטרתה של המדיניות היתה ככל הנראה לפזר פחד ואימה כדי להרתיע אזרחים מהתנגדות אלימה בסגנון גרילה לכוחות הצבא הרוסי
ולמרבה הצער, היסטורית זה לפעמים גם נכון.
אני יכול להבין למה זה יקטין את מספר המפגינים, נניח, אבל אני לא רואה איך זה מקטין את מספר האנשים שמקבלים ג'ננה כללית ומחליטים שתמות נפשם עם פלישתים.
וגם המפגינים שלא ייצאו להפגין לא בדיוק יאהבו את פוטין יותר בגלל שהחיילים\שכירי חרב שלו עשו להם אקציה\פוגרום.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ממש לא איכפת להם יאהבו או לא יאהבו את פוטין ורוסיה, איכפת להם אם יהיו בשקט או יתנגדו, זה הכל. אם זה מקטין את ההתנגדות, זה לא משנה להם מה מעבר.
(וזה בהנחה שזו באמת הייתה המטרה שלהם, יכול גם להיות שזה תוצאה של חיילים עצבנים בסיטואציה נוראה, כמו כמעט כל מלחמה בהיסטוריה האנושית)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

pelegs כתב: 07 אפריל 2022, 22:05 ממש לא איכפת להם יאהבו או לא יאהבו את פוטין ורוסיה, איכפת להם אם יהיו בשקט או יתנגדו, זה הכל. אם זה מקטין את ההתנגדות, זה לא משנה להם מה מעבר.
(וזה בהנחה שזו באמת הייתה המטרה שלהם, יכול גם להיות שזה תוצאה של חיילים עצבנים בסיטואציה נוראה, כמו כמעט כל מלחמה בהיסטוריה האנושית)
כאמור, אני מבין איך זה מחליט התנגדות אזרחית, ובטווח הקצר אולי גם התנגדות חמושה, אבל בטווח הארוך נראה לי שזה נותן ליותר אנשים מוטיבציה להצטרף להתנגדות אלימה, ומגדיל את הנכונות של הלוחמים הקיימים להשתמש באלימות קשה יותר ויותר.
לא יודע, זה מה שהניסיון המקומי (במזה"ת) מלמד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

אם הטבח יהיה מוצלח ולא ישארו אזרחים לא יהיה מי שיתנגד
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

בכל זאת, זה עבד להם בגדול במרבית המקרים בעבר. נקרא לזה "דוקטרינת צ'צניה".
לא מפתיע שחוזרים על זה באוקראינה.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

וזה עובד גם בישראל...
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בגארדיאן החליטו שסבבה להם עם מלחמה גרעינית:
https://www.theguardian.com/commentisfr ... imir-putin
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אופס ברח ללברוב הנאצי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 02 מאי 2022, 13:15 אופס ברח ללברוב הנאצי
כל ההנהגה שלהם כזו. מדובר במדינה פאשיסטית לכל דבר.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

מאד מדאיג כל השיח ברוסיה סביב שימוש בנשק גרעיני עכשיו.
הלוואי שאפשר היה לאמר ששזה איזה מהלך מחושב של "תחזיקו אותי", אבל לאור ההתנהלות שלהם עד עכשיו כל תיאוריות החוכמה סטייל "פוטין משחק שחמט ב8 מימדים" לא נראות שוות הרבה, נראה שמדובר בחבורת מטורפים
עובדיה
קיבל.ה  169 לייקים

הפועל כתב: 02 מאי 2022, 16:01 מאד מדאיג כל השיח ברוסיה סביב שימוש בנשק גרעיני עכשיו.
הלוואי שאפשר היה לאמר ששזה איזה מהלך מחושב של "תחזיקו אותי", אבל לאור ההתנהלות שלהם עד עכשיו כל תיאוריות החוכמה סטייל "פוטין משחק שחמט ב8 מימדים" לא נראות שוות הרבה, נראה שמדובר בחבורת מטורפים
כדפוס, אצל פוטין אין "איפכא מסתברא", ואין פסיכולוגיה הפוכה, ואין אולטימטומים שלא קורים בסוף. האיומים שלהם היום הם האסקלציה של מחר, ואני עוד טוען, שמכיוון שהעולם התרגל למלחמות רטוריות, ואיומים מפוצצים אך ריקים ממעשה- אף אחד לא קונה את הדיבורים של רוסיה, על אף ההסטוריה היחסית אמינה שלהם. כשאני מחבר את זה עם הנטייה של פוטין להכפיל את ההימור כל הזמן, הדחיפות של המערב לשלוח ארטילריה כבדה, נ"ט, טילי קרקע-ים, מערכות נ"מ מתקדמות ומודיעין יקר בזמן אמת, והפזילה לכיוון טרנסניסטריה - אני מבין שעימות כולל במזרח אירופה הוא בלתי נמנע.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עימות ישיר בין רוסיה ונאט"ו הוא לא "עימות כולל במזרח אירופה", אלא סוף הציוויליזציה האנושית כפי שאנחנו מכירים אותה. למרבה ההפתעה כולם מבינים את זה, כולל המטורפים.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

הצבא הרוסי הוכיח שהוא משענת קנה רצוץ.
הדבר היחיד שיש לרוסים זה פצצות אטום, אבל ממה שראינו עם הטילים המונחים שלהם, יש סיכוי לא רע ששליש יתפוצצו לפני ההמראה ושליש לא יתפוצצו כלל (ממה שמערכות ההגנה לא יורידו בדרך).
لا إله
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

pelegs כתב: 03 מאי 2022, 14:14 עימות ישיר בין רוסיה ונאט"ו הוא לא "עימות כולל במזרח אירופה", אלא סוף הציוויליזציה האנושית כפי שאנחנו מכירים אותה. למרבה ההפתעה כולם מבינים את זה, כולל המטורפים.
מה לגבי שימוש בנשק גרעיני טקטי מצד הרוסים? זה בהכרח יביא לאסקלציה?
מה המשמעות המיידית של שימוש בנשק כזה?
יש כל הזמן דיבורים שייעשה שימוש בזה סביב ה 9 במאי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה עלול להביא להסלמה, וזה עלול לא. זה תלוי בנאטו וברצון שלהם להקריב ערים באירופה/ארה"ב בשביל להציל חלקים מאוקראינה. אני אישית לא רואה את זה, אבל לכו תדעו.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

לדעתי המערב מפחד מסין יותר מאשר מרוסיה. הסינים לומדים טוב טוב כל מה שהמערב עושה, והמערב יודע את זה.
רוסיה חלשה הרבה יותר משחשבו, והיא הזדמנות טובה להראות לסינים שלא כדאי להתעסק עם המערב.
לא בטוח שביידן מסוגל להחלטה כזו, אבל גם לא בטוח שהוא מסוגל לעמוד בלחץ מהצבא שלו אם יהיה כזה.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כמה עדכונים-
1. המלחמה לא הפסיקה.
2. כל יום שעובר הרוסים מפסידים עוד ועוד שטחים, מראה שוב כמה מגוכחת הייתה דעת הקהל הרווחת בימים הראשונים של המלחמה.
3. פינלנד ושבדיה במסלול המהיר( לפי הדיווחים)להצטרפות ל נאט"ו, בנתיים שתיהן חתמו על איזה ברית הגנה עם בריטניה, מניח שכדי לתת בטוחות עד שההצטרפות סופית.
מופתע שעדיין לא נפתח אשכול על הפלישה המתקרבת של נאט"ו מזרחה :smoke:
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

מעניין מה תהיה התגובה של פוטין להצטרפות שוודיה ופינלנד לנאטו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

kruvi כתב: 12 מאי 2022, 14:00 מעניין מה תהיה התגובה של פוטין להצטרפות שוודיה ופינלנד לנאטו
אני לא רואה ממש מה הוא יכול לעשות מעבר ללבכות על זה + סייבר, ריגול וכו'. תקיפה צבאית של פינלנד ו/או שבדיה ממילא הייתה מביאה עליו את כל נאט"ו גם לפני ההצטרפות שלהן, מדובר במדינות באיחוד האירופי שבניגוד לאוקראינה, למשל, נמצאות עמוק במה שנחשב "המערב".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מאמר ב"זו הדרך" על השימוש הציני של רוסיה בסמלים פועליים באוקראינה, ועל העליבות של המפלגה "הקומוניסטית" הרוסית:
https://zoha.org.il/112562/
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לברור היה אמור לבקר אצל רוסיה סניף הבלקן אבל מדינות הבלקן האחרות סגרו לו את המרחב האווירי והביקור בוטל

אני מקווה שהתקופה הזו מלמדת( או מזכירה ) אנשים מי זו סרביה
שליחת תגובה