חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הבעיה היא באמת שישראלים נכנסים לבתים של פלסטינים כחיילים ולא כמוזמנים. כל נקודת המבט שלנו על העם הפלסטיני היא דרך כוונת רובה. השינוי הכי גדול בדעות שלי בהקשר הזה הגיע כשהתחלתי להשתתף באירועים ולבקר בתים של פלסטינים כמוזמן. זה שם את הדברים בפרספקטיבה אחרת. אני ממליץ בחום.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaאמה גולדמן
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

pelegs כתב: 07 נובמבר 2022, 21:56
shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 20:33 לא כל כך מובן לי על מי אתה מדבר. אתה יכול להסביר לי בבקשה למה הכוונה בשהידים ציוניים?
בניגוד לדעה הרווחת, "שהיד" בערבית פירושו "חלל". למעשה, כפי שכתבתי בפורום בעבר, חללי צה"ל נקראים בערבית شهداء جيش الدفاع الإسرائيلي, שהדא ג'יש אלדפאע אלאישראילי - "חללי צבא ההגנה לישראל".

כל פלסטיני שמת במהלך פעולת התנגדות או נרצח ע"י ישראל מכונה "שהיד", שכן הוא נפל כחלק מהמאבק לעצמאות פלסטינית. בדיוק כמו שחללי צה"ל נחשבים שנפלו למען הגנה על המדינה.
תמונה
זה לא מה שיש לוויקיפדיה להגיד על זה.
מה שאתה אומר אפילו רחוק מהמציאות לפי וויקיפדיה.
i stand with israel :brokenheart:
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

pelegs כתב: 07 נובמבר 2022, 21:59 הבעיה היא באמת שישראלים נכנסים לבתים של פלסטינים כחיילים ולא כמוזמנים. כל נקודת המבט שלנו על העם הפלסטיני היא דרך כוונת רובה. השינוי הכי גדול בדעות שלי בהקשר הזה הגיע כשהתחלתי להשתתף באירועים ולבקר בתים של פלסטינים כמוזמן. זה שם את הדברים בפרספקטיבה אחרת. אני ממליץ בחום.
הייתי בהמון בתים בתור חייל במסגרת מעצרים ועדיין דעתי על החברה הערבית והפלסטינית בפרט היא חיובית ואפילו מאוד. אין קשר בין הדברים.
בני12
קיבל.ה  846 לייקים

shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 20:33 לא כל כך מובן לי על מי אתה מדבר. אתה יכול להסביר לי בבקשה למה הכוונה בשהידים ציוניים?
בניגוד לדעה הרווחת, "שהיד" בערבית פירושו "חלל". למעשה, כפי שכתבתי בפורום בעבר, חללי צה"ל נקראים בערבית شهداء جيش الدفاع الإسرائيلي, שהדא ג'יש אלדפאע אלאישראילי - "חללי צבא ההגנה לישראל".

כל פלסטיני שמת במהלך פעולת התנגדות או נרצח ע"י ישראל מכונה "שהיד", שכן הוא נפל כחלק מהמאבק לעצמאות פלסטינית. בדיוק כמו שחללי צה"ל נחשבים שנפלו למען הגנה על המדינה.
הפלסטינים מתייחסים לשהיד כחלל כמו שהאולטראס
מתייחסים לשואה כאסון גדול
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

השהיד הוא בדיוק כמו חלל צה"ל (ונפגעי פעולות האיבה...).
תפסיקו לבלבל במוח ןלספר לעצמכם סיפורי נוחות.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 22:34

תמונה
אז אחרי שאתה עצמך הבאת את ההסבר, אתה מבין שחלל של פלסטינים במאבק הוא עבורם כמו חלל צה"ל לישראלים? שאין שום דבר שונה בין מה שראית על הקירות בכניסה שלך לבתים פרטיים של אנשים, לטקסיות וקדושת זכרון חללי צה"ל בישראל?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 22:34 זה לא מה שיש לוויקיפדיה להגיד על זה.
מה שהבאת מסביר בדיוק את מה שכתבתי. שהיד = חלל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1083 לייקים

shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 22:36
pelegs כתב: 07 נובמבר 2022, 21:59 הבעיה היא באמת שישראלים נכנסים לבתים של פלסטינים כחיילים ולא כמוזמנים. כל נקודת המבט שלנו על העם הפלסטיני היא דרך כוונת רובה. השינוי הכי גדול בדעות שלי בהקשר הזה הגיע כשהתחלתי להשתתף באירועים ולבקר בתים של פלסטינים כמוזמן. זה שם את הדברים בפרספקטיבה אחרת. אני ממליץ בחום.
הייתי בהמון בתים בתור חייל במסגרת מעצרים
מש"ל!!!
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboypelegs
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  406 לייקים

נשמע שהערך בויקיפדיה די קונסיסטנטי עם מה שפלג אמר?

הדה-לגיטימציה למאבק הפלסטיני מוביל אותנו לראות שהיד כ"מחבל", אבל כשטייס צה"ל בטעות יורה על חפים מפשע, אני לא כל כך בטוח שהוא יקבל גינויים רבים בחברה הישראלית, ואם יפול בקרב אני חושב שכמעט כל פוליטיקאי ישראלי "יביע צער על מותו" כמו שסלימאן עשתה, יקרא לו גיבור וחלל, וכו'.

בסופו של דבר חוסר ההסכמה היא בכמה מותר לעם הפלסטיני להילחם בנו בחזרה.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

הסיבה שקשה לאנשים לעכל את זה ששאהיד זה פשוט חלל, היא שמבחינתם "חלל" זה משהו "טוב" ואילו "שאהיד" זה משהו "רע", והשיפוט המוסרי הזה תופס כל כך הרבה מקום שהוא מסתיר להם הכול והם לא מצליחים לראות שזה בדיוק אותו דבר
(אולי יש כאלה שקשה להם באופן כללי להבין את העמדה של הזולת, אבל לדעתי סביר להניח שהרוב פה "תקינים" מבחינה מנטלית ומסוגלים לעשות את זה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אותך לטכנית
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

רק אם יש לכם סכרת מומלץ לא לשתות מהתה
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

התה :heart:
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

יהודים חכמים וחשובים צפו את הפלצות כבר לפני 120 שנה, ומאז ועד היום.

ב. מיכאל:
1967. ב–22 בספטמבר, שלושה חודשים וחצי לאחר פרוץ מלחמת ששת הימים, פורסם ב"הארץ" כרוז נוקב. לימים הוא נודע בשם "הכרוז של מצפן". הוא צוטט לרוב, אך משום מה לא צוטט משפט הסיום. הנה הוא: "החזקת השטחים הכבושים תהפוך אותנו לעם של רוצחים ונרצחים". כל האמור בכרוז התגשם. גם המשפט האחרון.

1968. בעודי במדים הלכתי לשמוע הרצאה של פרופ' ישעיהו ליבוביץ בבית סוקולוב: "המפלצת הקרויה 'ארץ ישראל השלמה' תכלה אותנו", הוא אמר. והיא אכן מכלה אותנו. אולי כבר סיימה, אולי היא רק לועסת לאטה את הביסים האחרונים.

התגשמות חזון הבלהות של ישעיהו ליבוביץ'
הכיבוש והסוציאל־דמוקרטיה כבר לא מעניינים את צעירי השמאל
1969. אכלתי סטייק בכיכר דיזנגוף. שכנה בו אז סטייקייה כשרה, שמכרה סוליות בשר חרוכות בפיתה. בעודי לועס פגשתי באקראי חבר לספסל הלימוד ב"צייטלין". הוא ידע כבר אז שאני שמאלן מסריח, והודיע לי בחגיגיות לעגנית שלעולם לא נצא מן השטחים.

"עזוב שטויות", אמרתי בביטחון מוחלט, "תוך שנה, מקסימום שנתיים, אנחנו מסתלקים משם".

"תחלום", הוא השיב, "לעולם לא נצא". "השתגעת?" אמרתי, "אתה מכיר מישהו שהוא טיפש מספיק כדי להיתקע שם? זה יחנוק אותנו". "רוצה להתערב?" הוא שאל. "יאללה", השבתי, "על מה?" "על סטייק", הוא אמר. התערבנו. אני עדיין חייב לו סטייק.

1975. ב–10 בנובמבר החליטה עצרת האו"ם שהציונות היא "צורה של גזענות". קמה מהומה. באותם ימים פירסמה תנועת הליכוד ב"הארץ" משהו שנקרא "טור הליכוד". מן מודעונת קנויה ובה קמצוץ תעמולה. ב–13 בנובמבר כתב "טור הליכוד" כך: "אנו מוצאים לנכון להפנות את תשומת לב קוראינו לרשימתו של מר ב. מיכאל ב'הארץ' מאתמול, שהוא הקול היהודי היחיד לפי שעה המצדיק את קביעתה של עצרת האו"ם שהציונות היא גזענית". הטור הזה צולם, מוסגר ונתלה בגאווה על הקיר מולי.

2022. בן־סמוטץ' וגזעניו תופשים את השלטון במקום כואב.

1902. הרצל מבקש את תמיכת הלורד (נתניאל) רוטשילד בציונות. רוטשילד משגר תשובה: "אומר לך בכנות שאראה בפלצות את הקמתה של מושבה יהודית טהורה כפשוטו... מושבה שכזאת תהיה גטו עם כל הדעות הקדומות של גטו. מדינונת יהודית קטנונית, אורתודוקסית ולא ליברלית, שתדחה מקרבה את הלא־יהודים והנוצרים..."

1917. לורד אדווין מונטגיו (יהודי, שר בממשלת בריטניה) משגר מִזכר זועם לממשלת הוד מלכותו. הוא מאשים אותה באנטישמיות על שהסכימה להצהרת בלפור, שתקלע את כל יהודי העולם למלכודת הנאמנות הכפולה.

1920. הסופר סטפן צווייג כותב במכתב לידיד: "אני רואה את תפקידה הפוליטי של היהדות בכך שהיא תעקור את הלאומיות בכל הארצות, כדי ליצור ביניהן קשר ברוח טהורה. לכן אני דוחה את הלאומיות היהודית, שיש בה גם יהירות וגם התבדלות. לא ייתכן שלאחר 2000 שנה בהן חרשנו את העולם בדמנו וברעיונותינו, נשוב ונצטמצם למדינונת קטנטנה במרחב הערבי. רוחנו היא רוח העולם. זו מהותנו ולכך נוצרנו. ואם על כך עלינו לסבול — יהי זה גורלנו".

1929. בראיון למגזין "סטרדיי איבנינג פוסט" אומר אלברט איינשטיין: "הלאומיות היא מחלה של ילדים. זאת החצבת של המין האנושי".

מתברר שהם כולם צדקו. שאלתי היא: האם גם לכל אלה אני חייב סטייק.
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

ברוך גולדשטיין הוא חלל מסתבר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 08 נובמבר 2022, 15:44 ברוך גולדשטיין הוא חלל מסתבר
כן, ו?
גם החיילים הגרמנים שמתו במלחה"ע היו חללי הוורמאכט.
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

לא הייתי רציני
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  406 לייקים

D&3 כתב: 08 נובמבר 2022, 15:44 ברוך גולדשטיין הוא חלל מסתבר
כמובן שזה השוואה לא מדויקת כיוון שלעם הפלסטיני אסור להקים צבא סדור ולך כן, לכן את המיליציות שלהם ניתן רק להשוות לצה"ל ולא למפגעים בודדים
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

לנתן זאדה מותר להשוות?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה ההבדל העקרוני בינו לבין ברוך גולדשטיין ימ"ש?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 נובמבר 2022, 15:28 יהודים חכמים וחשובים צפו את הפלצות כבר לפני 120 שנה, ומאז ועד היום.
מה אתה עושה מצטט יהודים חכמים, אתה אמור להיות אנטישמי
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 נובמבר 2022, 00:42
shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 22:34

תמונה
אז אחרי שאתה עצמך הבאת את ההסבר, אתה מבין שחלל של פלסטינים במאבק הוא עבורם כמו חלל צה"ל לישראלים? שאין שום דבר שונה בין מה שראית על הקירות בכניסה שלך לבתים פרטיים של אנשים, לטקסיות וקדושת זכרון חללי צה"ל בישראל?
אתה מבין בכלל את גודל ההבדל בין חייל צה״ל בצבא מוסרי לבין פעילי טרור? אין לי דבר להגיד לך מלבד שאתה צריך להתבייש באמירות האומללות שלך.
אתה משווה חייל שמגן על תושבי מדינת ישראל (שאתה בניהם) לשהיד ש״נפל חלל״ במאבק נגד הכיבוש.
בוא ספר לי את מי המילה ״שהיד״ כוללת? את אלה שמפוצצים אוטובוסים מלא באנשים נשים וילדים? אלה שמשגרים רקטות על ישראל? אלה שמרססים בירי חסר הבחנה אוכלוסיה אזרחים? את אלה אתה משווה לחיילים שלנו?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא, אני לא מבין.
אני כן יודע שצה"ל הוא צבא מאד לא מוסרי, ארגון טרור, שמבצע פעולות טרור עשרות שנים, חלקם הוא בהגדרה פשעי מלחמה על פי החוק הבינלאומי.
הפלסטינים לעומת זאת, פועלים לשחרור עצמם מכיבוש לא חוקי, ועל פי החוק הבינלאומי עם שחי תחת דיכוי רצחני וכיבוש רשאי להתנגד לו, גם באופן אלים.
לכן מי שהם מגדירים כחללים לא נראים לי פחות "לגיטימיים" מחללי צה"ל.

כל פעם בא לכאן ימני חדש שלא ידע את פאביו, ושוטח את הקלישאות הידועות, שכבר נדונו כאן עד דק. לפני שאתה מסביר לי שאני צריך להתבייש, אני מציע לך לקחת כמה שעות לקרוא את אשכול חדשות מהזווית הפלסטינית. זה יענה לך על המון שאלות, או לפחות יחסוך לך פתיחת דיונים שכבר נדונו כאן לפרטים.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

shai.m כתב:
אדום מטלי כתב: 08 נובמבר 2022, 00:42
shai.m כתב: 07 נובמבר 2022, 22:34 תמונה
אתה מבין בכלל את גודל ההבדל בין חייל צה״ל בצבא מוסרי לבין פעילי טרור? אין לי דבר להגיד לך מלבד שאתה צריך להתבייש באמירות האומללות שלך.
אתה משווה חייל שמגן על תושבי מדינת ישראל (שאתה בניהם) לשהיד ש״נפל חלל״ במאבק נגד הכיבוש.
בוא ספר לי את מי המילה ״שהיד״ כוללת? את אלה שמפוצצים אוטובוסים מלא באנשים נשים וילדים? אלה שמשגרים רקטות על ישראל? אלה שמרססים בירי חסר הבחנה אוכלוסיה אזרחים? את אלה אתה משווה לחיילים שלנו?
חבל על המאמץ.
לשמחתנו הוא לא מתגורר בישראל.
יש כאן עוד כמה שיספרו לך עד כמה ישראל נאצית (לפחות לפי אחד מהמגיבים כאן) וכמה שהפלסטינאים מסכנים.
לא רחוק היום שהם גם ישוו את מה שקרה וקורה מול הפלסטינאים לשואה. סבלנות.
הפוסט קיבל לייק אחדshai.m
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

pelegs כתב: 08 נובמבר 2022, 17:01 מה ההבדל העקרוני בינו לבין ברוך גולדשטיין ימ"ש?
שהוא היה חייל פעיל

בכל מקרה בניגוד לטענתך הם לא נחשבים חללים, אז יש מצב שהטענה שחוזרת באשכול שאין הבדל בין חלל לשהאיד( לפחות עבור הפלסטינים ) מאוד רחוקה מהמציאות
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

במסגרת אלה ש'מספרים לנו כמה ישראל נאצית', רציתי לשתף אתכם בנאצי שיושב בעיריית ירושלים
תמונה

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 נובמבר 2022, 01:27 לא, אני לא מבין.
אני כן יודע שצה"ל הוא צבא מאד לא מוסרי, ארגון טרור, שמבצע פעולות טרור עשרות שנים, חלקם הוא בהגדרה פשעי מלחמה על פי החוק הבינלאומי.
הפלסטינים לעומת זאת, פועלים לשחרור עצמם מכיבוש לא חוקי, ועל פי החוק הבינלאומי עם שחי תחת דיכוי רצחני וכיבוש רשאי להתנגד לו, גם באופן אלים.

כל פעם בא לכאן ימני חדש שלא ידע את פאביו, ושוטח את הקלישאות הידועות, שכבר נדונו כאן עד דק. לפני שאתה מסביר לי שאני צריך להתבייש, אני מציע לך לקחת כמה שעות לקרוא את אשכול חדשות מהזווית הפלסטינית. זה יענה לך על המון שאלות, או לפחות יחסוך לך פתיחת דיונים שכבר נדונו כאן לפרטים.
איזה חמוד אתה. עכשיו אתה מייחס לי בעצם בורות וחוסר ידע בנושא?
האמת? בעיניי ההפך הוא הנכון. לא נשמע לי שאתה יודע על מה אתה מדבר. אתה מתבוסס עמוק עמוק בשקרים של עצמך עד שאתה כבר לא מסוגל להבין שום דבר מעבר למה שאתה כותב.

אתה קורא לצה״ל צבא לא מוסרי למרות שהוא משתדל עד כמה שאפשר להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים בו בזמן שהשהידים שאתה כל כל מגן עליהם מסתתרים בין אזרחים, מתחת לבתי חולים ובבתי ספר. על פי סטטיסטיקות ובהשוואה כלל עולמית ניתן לראות שישראל פוגעת בהכי פחות בלתי מעורבים ביחס לסכסוכים אחרים. אולי זה יפתיע אותך אבל קראתי עשרות ספרים בנושא וצפיתי בהמון הרצאות בניגוד לדעתך.

דבר נוסף, הגזעני והחשוך בסיפור הזה זה אתה ואנשים כדוגמתך משום שאני רוצה שכולנו נחיה כאן ביחד. כלומר, ערבים ויהודים. אתה אומר משהו אחר, אתה רוצה איזור סטרילי לגמרי מיהודים נכון? אתה מחפש שישראל תיסוג לגבולות 67 בלי נוכחות של יהודים ביהודה ושומרון זה העניין?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

מה זה "משתדל עד כמה שאפשר להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים"? יש מספרים. בעשור האחרון צבא הכיבוש הרג יותר מ 300 ילדים בגדה ויותר מ 1200 בעזה. וזה רק ילדים, נשים וזקנים יש גם עוד מאות רבות.
רוב החללים הפלסטינים הם בלתי מעורבים. אם זה נקרא "משתדל", אז הטענה שלך היא שהצבא שלומיאלי ולא מסוגל לעשות את הדברים שהוא משתדל?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

its-sick כתב: 09 נובמבר 2022, 09:56 מה זה "משתדל עד כמה שאפשר להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים"? יש מספרים. בעשור האחרון צבא הכיבוש הרג יותר מ 300 ילדים בגדה ויותר מ 1200 בעזה. וזה רק ילדים, נשים וזקנים יש גם עוד מאות רבות.
רוב החללים הפלסטינים הם בלתי מעורבים. אם זה נקרא "משתדל", אז הטענה שלך היא שהצבא שלומיאלי ולא מסוגל לעשות את הדברים שהוא משתדל?
אז אתה אומר לי בעצם שצהל הורג 120 ילדים בשנה בעזה? ועוד 30 ילדים ביו״ש?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

היו שתי מלחמות בעזה בעשור האחרון, באחת הרגנו יותר מ 700 ילדים ובשניה יותר מ 500.
30 ילדים פלסטינים מתים מידי צה"ל בגדה כל שנה זה שיפור אדיר, 2000-2015 זה היה ממוצע של 72 ילדים בשנה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  122 לייקים

its-sick כתב: 09 נובמבר 2022, 10:03 היו שתי מלחמות בעזה בעשור האחרון, באחת הרגנו יותר מ 700 ילדים ובשניה יותר מ 500.
30 ילדים פלסטינים מתים מידי צה"ל בגדה כל שנה זה שיפור אדיר, 2000-2015 זה היה ממוצע של 72 ילדים בשנה.
שמע זה נתון מטורף. המספרים קצת לא מסתדרים לי. מה המקור?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

shai.m כתב: 09 נובמבר 2022, 09:51
אדום מטלי כתב: 09 נובמבר 2022, 01:27 לא, אני לא מבין.

איזה חמוד אתה. עכשיו אתה מייחס לי בעצם בורות וחוסר ידע בנושא?
האמת? בעיניי ההפך הוא הנכון. לא נשמע לי שאתה יודע על מה אתה מדבר. אתה מתבוסס עמוק עמוק בשקרים של עצמך עד שאתה כבר לא מסוגל להבין שום דבר מעבר למה שאתה כותב.

אתה קורא לצה״ל צבא לא מוסרי למרות שהוא משתדל עד כמה שאפשר להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים בו בזמן שהשהידים שאתה כל כל מגן עליהם מסתתרים בין אזרחים, מתחת לבתי חולים ובבתי ספר. על פי סטטיסטיקות ובהשוואה כלל עולמית ניתן לראות שישראל פוגעת בהכי פחות בלתי מעורבים ביחס לסכסוכים אחרים. אולי זה יפתיע אותך אבל קראתי עשרות ספרים בנושא וצפיתי בהמון הרצאות בניגוד לדעתך.

דבר נוסף, הגזעני והחשוך בסיפור הזה זה אתה ואנשים כדוגמתך משום שאני רוצה שכולנו נחיה כאן ביחד. כלומר, ערבים ויהודים. אתה אומר משהו אחר, אתה רוצה איזור סטרילי לגמרי מיהודים נכון? אתה מחפש שישראל תיסוג לגבולות 67 בלי נוכחות של יהודים ביהודה ושומרון זה העניין?
יש לנו נסיון עם זה, כל חודשיים מגיע לפורום ימני קיצוני חדש, ומעלה מחדש את אותן קלישאות ומיתוסים שהאינדוקטרינציה הציונות החדירה לכולנו מגיל 0. כמה אנשים כאן התגברו על שטיפת המוח, הטילו ספק, ולמדו דברים אחרים במהלך חייהם, שמראים מציאות אחרת לגמרי ממה שאתה מתאר לעצמך.

בינתיים למרות קריאת עשרות הספרים, נראה שאתה חוזר על בדיוק אותן טענות מוכרות שכבר עלו כאן ונדונו באריכות. הובאו כאן הרבה מחקרים, הרצאות והסברים של היסטוריונים ומומחים לתחומים ספציפיים שנדונו. את כל זה תוכל לראות באשכול המדובר. חבל למחזר דיונים. תעבור עליו קודם, כולל אם אפשר כניסה ללינקים לקריאת מקורות מוסמכים שיודעים יותר טוב ממני (ואולי אפילו יותר ממך).
אחרי שתעבור על הרוב, תחזור אלינו ואולי יהיה טעם לדיון.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

shai.m כתב: 09 נובמבר 2022, 10:24
its-sick כתב: 09 נובמבר 2022, 10:03 היו שתי מלחמות בעזה בעשור האחרון, באחת הרגנו יותר מ 700 ילדים ובשניה יותר מ 500.
באמת מטורף.

בלינק הזה אתה יכול לסנן לפי גיל:
https://statistics.btselem.org/he/all-f ... b=overview
מאז שנת 2000 נהרגו 2,203 פלסטינים מתחת לגיל 17 מאש צה"ל, ועוד 18 נרצחו על ידי אזרחים.
לגבי עזה, במלחמות השונות (צוק איתן וכאלה), ההערכה (כולל של צה"ל) היא שכשני שליש מההרוגים בפלסטינים הם אזרחים לא מעורבים. בעזה יותר ממחצית מהאוכלוסייה הם ילדים. זה כתוב בכל מקום, כולל ויקיפדיה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 09 נובמבר 2022, 08:39
pelegs כתב: 08 נובמבר 2022, 17:01 מה ההבדל העקרוני בינו לבין ברוך גולדשטיין ימ"ש?
שהוא היה חייל פעיל

בכל מקרה בניגוד לטענתך הם לא נחשבים חללים, אז יש מצב שהטענה שחוזרת באשכול שאין הבדל בין חלל לשהאיד( לפחות עבור הפלסטינים ) מאוד רחוקה מהמציאות
אבל הוא לא מת במסגרת מילוי תפקידו.

בכל מקרה, אתה מפספס אץ ההשוואה הרלוונטית: חיילי צה"ל שמבצעים טרור ורצח בהוראת המדינה ומתים נחשבים חללים.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

סגן ראש עיריית ירושלים

תמונה
אנטי ביתר לשעבר
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

וואו זה יצא ענקי דרך ה"העלאת תמונה", איך מקטינים @teknoboy ?
אנטי ביתר לשעבר
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

teknoboy כתב: 09 נובמבר 2022, 11:52
shai.m כתב: 09 נובמבר 2022, 10:24
באמת מטורף.

בלינק הזה אתה יכול לסנן לפי גיל:
https://statistics.btselem.org/he/all-f ... b=overview
מאז שנת 2000 נהרגו 2,203 פלסטינים מתחת לגיל 17 מאש צה"ל, ועוד 18 נרצחו על ידי אזרחים.
לגבי עזה, במלחמות השונות (צוק איתן וכאלה), ההערכה (כולל של צה"ל) היא שכשני שליש מההרוגים בפלסטינים הם אזרחים לא מעורבים. בעזה יותר ממחצית מהאוכלוסייה הם ילדים. זה כתוב בכל מקום, כולל ויקיפדיה.
הערכה שגויה כמובן, אלא אם לצהל יש טכנולוגיה פסיכית בהם הוא מצליח לטרגט גברים פי ארבע מנשים
כנל ההטיות בהתפלגות הגילאים
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

pelegs כתב: 09 נובמבר 2022, 12:09
D&3 כתב: 09 נובמבר 2022, 08:39
שהוא היה חייל פעיל

אבל הוא לא מת במסגרת מילוי תפקידו.

בכל מקרה, אתה מפספס אץ ההשוואה הרלוונטית: חיילי צה"ל שמבצעים טרור ורצח בהוראת המדינה ומתים נחשבים חללים.
רגע אז פלסטיני שרוצח משפחה כן נחשב שהאיד כי זה בהוראת ההתנגדות הפלסטינית?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אמה גולדמן כתב: 09 נובמבר 2022, 12:57 וואו זה יצא ענקי דרך ה"העלאת תמונה", איך מקטינים @teknoboy ?
זה קצת עקום, אבל אפשר להחליף את התגית img בתגית wimg (הוספתי אותה לסרגל הכלים בדף שליחת הודעה)
זה עובד ככה: (תצטט כדי לראות, יש גם סוג של הסבר כששמים את העכבר מעל הכפתור)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

רילוקיישן זה חמוד
שליחת תגובה