חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:27
עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:20
teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:02

1. אתה באמת חושב שאפשר להיוולד בישראל, לחיות בה עשרים שנה ולא לדעת מילה בעברית?
נשאל את זה אחרת, אם תענה שכן, אתה חושב שמישהו יאמין לך?
ואיך זה מסתדר עם הלא-יהודיות האחרות שלא דוברות עברית ולא מכירות את החגים, אבל שאין איתן שום בעיה?
2. כן, אבל לא לגיטימי לדרוש שרק אנשים מקבוצה אתנית מסוימת יתקרבו לילדים שלו. תאמין לי שמוסלמייה יכולה ללמד מעולה על חגי ישראל, ויהודייה יכול ללמד מצוין על חגי האיסלם. אפשר לחשוב שמדובר בהנדסת טילים.
3. ככה ככה :smoke:
4. אני חושב שאלה כולם, פשוט לחלקם נשארה מודעות כלשהי לזה שגזענות זה פויה אז הם מנסים להסתיר את הגזענות הבוטה שלהם בסוג לא פחות מגעיל של גזענות, אבל כזאת שהם לחלוטין עיוורים לה.
5. כאמור, אני לא מספיק פתי כדי לקנות את התירוצים המופרכים האלה. אלה ציפויים בעובי ננומטר שאמורים להסתיר גזענות שרואים מקילומטרים.
אני מאמין שהן יודעות כמה מילים אך הורה אחד אמר שניסה לדבר איתן ולא הצליח בגלל שלא הבינו את השפה.
והורים טוענים שכבר עבדו סייעות ממוצא ערבי.

יכול להיות שהמניע הפנימי שלהם הוא גזעני(אבל לא אתה ולא אני יודעים).
אבל כל עוד זה לא ברור באופן מובהק אני לא ממהר לקבוע .
אומרים לך שיש והיו עוד עובדות בגן הזה שלא יודעות עברית ולא מכירות את החגים, אבל לאף אחד לא הייתה בעיה איתן.
נחש מה עוד היה שונה איתן? הן לא ערביות.
מה יותר מובהק מזה?
עד שההורים לא יעשו על המצח קעקוע של "אני שונא ערבים וגאה בזה" אתה לא תסכים לקרוא לגזענות שלהם בשמה?
אני הייתי מסכים איתך ב100 אחוז במידה ולא הייתה עובדת שם סייעת ערבייה בעבר שלא היה שום בעיה איתה..
איך אתה מסביר את זה?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:48 אכן, מדאיג מאד. ילד שיהיה בגן שיש בו סייעת פלסטינית, יש חשש כבד שבגיל 16 הוא לא ידע שהיוונים רצו להרוג את היהודים וניצחנו, שהמצרים רצו לשעבד את היהודים וניצחנו, שהמן הרשע רצה להרוג את היהודים, יהווה עזר לנו וניצחנו, ושכל הערבים אנטישמים וגם אותם ננצח.
יש חשש שהוא לא יצליח לספוג את הגזענות ממערכת האינדוקטרינציה הציונית, ומהוריו בבית.
היי,
פה אתה כבר קובע להורים איך לחנך את ילדיהם..
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:19
עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:20

אני מאמין שהן יודעות כמה מילים אך הורה אחד אמר שניסה לדבר איתן ולא הצליח בגלל שלא הבינו את השפה.
והורים טוענים שכבר עבדו סייעות ממוצא ערבי.

יכול להיות שהמניע הפנימי שלהם הוא גזעני(אבל לא אתה ולא אני יודעים).
אבל כל עוד זה לא ברור באופן מובהק אני לא ממהר לקבוע .
אומרים לך שיש והיו עוד עובדות בגן הזה שלא יודעות עברית ולא מכירות את החגים, אבל לאף אחד לא הייתה בעיה איתן.
מה יותר מובהק מזה?
עד שההורים לא יעשו על המצח קעקוע של "אני שונא ערבים וגאה בזה" אתה לא תסכים לקרוא לגזענות שלהם בשמה?
אני הייתי מסכים איתך ב100 אחוז במידה ולא הייתה עובדת שם סייעת ערבייה בעבר שלא היה שום בעיה איתה..
איך אתה מסביר את זה?
עד לא מזמן הגזענים התביישו בגזענות שלהם.
כשהם רואים שמפלגת העליונות היהודית מקבלת עשרה אחוז מהכנסת, הם מקבלים קצת יותר תעוזה לצאת מהארון עם הגועל שלהם.
אם כבר, יותר סביר בעיניי שזאת רק ההתחלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

בהחלט אפשר לחיות פה ולא לדעת עברית. המשפחה של בת הזוג שלי מנצרת לא יודעים עברית, כמו רבים מהנצרתים שלא בממשק עם יהודים בשוטף
נראה לי סביר שגם מזרח ירושלים לא יודעים עברית
קצת קשה לי להאמין שהם ילכו לעבוד בגן בחולון בלי לדעת עברית, אבל יכול להיות

בכל מקרה, לא קונה את התירוצים, אבל אין הרבה מה לעשות נגד זה...
נקווה שהקארמה תתפוס אותם
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:30

מה יותר מובהק מזה?
איך אתה מסביר את זה?
כשהם רואים שמפלגת העליונות היהודית מקבלת עשרה אחוז מהכנסת, הם מקבלים קצת יותר תעוזה לצאת מהארון עם הגועל שלהם.
כן אבל פה זאת כבר הנחה אישית שלך.
יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שגם לא.
אני מעדיף לשפוט אנשים לכף זכות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:56 אני מעדיף לשפוט אנשים לכף זכות.
אני חושב, במחילה, שאתה לא מעדיף לשפוט *אנשים* לכף זכות, אלא *יהודים*
כמו בשרשור המקביל, אתה לא תעשה הנחת חבר כזו לערבים. להפך, שם אתה תתן את הקרדיט לקורבן הפרשה היהודי, ותחכה שיוכיחו לך ההפך

שזה בסך הכל אנושי, אבל עדיף שזה יהיה על השולחן
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

תרשה לי לחלוק עלייך ..
אני שופט כל אדם לכף זכות.

בשרשור המקביל אם אתה מתכוון לעניין הסרטון,
איפה אתה רואה שהגנתי על היהודי?
להפך, אפילו הסתייגתי מדובר צה"ל והאמת שלו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:56
teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:30

איך אתה מסביר את זה?
כן אבל פה זאת כבר הנחה אישית שלך.
יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שגם לא.
אני מעדיף לשפוט אנשים לכף זכות.
זה בסדר להעדיף את כף הזכות, אבל באיזשהו שלב זה כבר מצריך התפתלויות כאלה שאולי זה רמז שזה לא בדיוק המקום לדון לכף זכות.
הסירוב שלך להכיר בגזענות הבוטה והברורה שלהם קצת מוזר בעיניי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

שוב, אני לא אומר שאין מניע גזעני אצל חלק מההורים.
אבל לחלק הלא הגזען שבהורים מגיע זכויות לחינוך ילדיהם ללא קשר לזה שיש בסביבתם הורים גזענים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

כאמור, אף אחד לא קונה את התירוץ העלוב הזה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Asafasraf
קיבל.ה  740 לייקים

עידן סרור כתב:שוב, אני לא אומר שאין מניע גזעני אצל חלק מההורים.
אבל לחלק הלא הגזען שבהורים מגיע זכויות לחינוך ילדיהם ללא קשר לזה שיש בסביבתם הורים גזענים.
אית האמהות התראיינה היום וציינה במפורש שהיצה בעבר למשך מס׳ שנים סייעת ערבייה שידעה לדבר עברית, ואין לה שום בעיה עם המוצא.
סוגיית העובדת האוקראינית שלא יודעת עברית- בבל״ת.
המנהלת ביקשה מאחת הגננות שכן מבינה ערבית לתרגם לשאר הגננות את מה שנאמר.
האמא טוענת שהיא רוצה מישהי שתוכל לתקשר איתה בנוגע לבת שלה, ומה שהיא עוברת במהלך היום.
יש גם הורים שקפצו על עגלת הגזענות, ועדיין, הכי לגיטימי בעולם שבגן במדינת ישראל תהיה גננת שתדע לדבר עברית שוטפת.
ד״א, הנציגה של נעמ״ת ציינה שהיא מגייסת עובדות על סמך ראיון עבודה בלבד, ואין לה שום אישור לבדוק על העבר שלה, או לבקש ר.פ.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

הכי לגיטימי שבעולם.

הגזענות היחידה שאני שם אליה לב דווקא מגיעה מחברי הפורום.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

נאציזם זה לא גזע. להתנגד לנאציזם זו לא גזענות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אה אוקיי
לך תשפט על הפשעים שעשית בצבא יא לוחם צדק
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
Asafasraf
קיבל.ה  740 לייקים

יותר בכיוון של מתייפייף.
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

הבן אדם עושה על זה צחוקים מה אתם מנסים בכלל
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מעניין עוד כמה פעמים נצטרך להסביר ששום פעולה אישית נגד חייל כזה או אחר בדרגה נמוכה תשנה את המציאות, כי מדובר בבעיה מערכתית.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אני אשמח להישפט על פשעיי ולשלם עליהם, בתנאי שביחד איתי יעמדו לדין כל האחרים שעשו את אותם הדברים או יותר גרועים.
אני לא מזוכיסט, אני רוצה שינוי להמשך.
لا إله
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  829 לייקים

Asafasraf כתב: 14 ספטמבר 2022, 21:56
ד״א, הנציגה של נעמ״ת ציינה שהיא מגייסת עובדות על סמך ראיון עבודה בלבד, ואין לה שום אישור לבדוק על העבר שלה, או לבקש ר.פ.
מה המשפט הזה רלוונטי לנושא?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

its-sick כתב: 15 ספטמבר 2022, 09:43 אני אשמח להישפט על פשעיי ולשלם עליהם, בתנאי שביחד איתי יעמדו לדין כל האחרים שעשו את אותם הדברים או יותר גרועים.
אני לא מזוכיסט, אני רוצה שינוי להמשך.
ואו. אתה שובר שיאים של עצמך.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אית האמהות התראיינה היום וציינה במפורש שהיצה בעבר למשך מס׳ שנים סייעת ערבייה שידעה לדבר עברית, ואין לה שום בעיה עם המוצא.
האמא טוענת שהיא רוצה מישהי שתוכל לתקשר איתה בנוגע לבת שלה, ומה שהיא עוברת במהלך היום.
יש גם הורים שקפצו על עגלת הגזענות, ועדיין, הכי לגיטימי בעולם שבגן במדינת ישראל תהיה גננת שתדע לדבר עברית שוטפת.
מעניין שאדום מטלי, אדום נחמד, איציק וטכנובוי
התעלמו מההודעה הזאת שמרסקת את תיאורית הגזענות שלהם כלפי יהודים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 16:20 היי,
פה אתה כבר קובע להורים איך לחנך את ילדיהם..
כן, זה מה שעושים בחברה - מחנכים את הילדים תחת איזשהו סטנדרט. למשל, אף אחד לא ירשה לי לחנך את ילדי להצדיע במועל יד, או להאמין ש-ל. רון אווהרד הוא משיח האמת. וטוב שכך.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

עידן סרור כתב: 15 ספטמבר 2022, 18:57
מעניין שאדום מטלי, אדום נחמד, איציק וטכנובוי
התעלמו מההודעה הזאת שמרסקת את תיאורית הגזענות שלהם כלפי יהודים.
כי כל כולה חזרה על דברים שכבר נענו יותר מפעם אחת.
זה אמור להיות דיון שמתקדם, לא תחרות סבלנות\חפרנות\חזרתיות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

באמת?
היא קצת מפריכה חלק מההודעות שנכתבו פה.
אך משום מה זה לא מעניין אתכם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

צודק.
לא שמתי לב להודעה של האמא.
אכן, ריסקה לי את כל התאוריה, שנים של מאבק מיותר.
מסתבר שאין בכלל גזענות במדינה היהודית.
ofri
קיבל.ה  146 לייקים

מחבל רצח את אישה בת 85 בחולון
Asafasraf
קיבל.ה  740 לייקים

לוחם חופש ישראלי החליט לשים מכשול על פסי רכבת ולגרום למוות של עשרות אנשים חפים מפשע.
כל זה בגלל הכיבוש...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 27 ספטמבר 2022, 10:51 לוחם חופש ישראלי החליט לשים מכשול על פסי רכבת ולגרום למוות של עשרות אנשים חפים מפשע.
כל זה בגלל הכיבוש...
שוב אסף תקוע באותו החלק בתקליט
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

Asafasraf כתב: 27 ספטמבר 2022, 10:51 לוחם חופש ישראלי החליט לשים מכשול על פסי רכבת ולגרום למוות של עשרות אנשים חפים מפשע.
כל זה בגלל הכיבוש...
שוחרר, סתם עצרו ערבי שעבר בסביבה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

"סתם". ערבי זה שם קוד למחבל.
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  305 לייקים

למה לאשכול בכלל קוראים הזווית היהודית ולא הזווית הישראלית? זה לא ישראל מול הרשות הפלסתינית? או שזה בגלל שחלק מערביי ישראל מגדירים עצמם גם פלסתינים? ואם ככה מה עם חדשות מהזוית הלא פלסתינית? כי דרוזים אינם יהןדים
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תא מרבוטא כתב: 30 ספטמבר 2022, 10:19 למה לאשכול בכלל קוראים הזווית היהודית ולא הזווית הישראלית? זה לא ישראל מול הרשות הפלסתינית? או שזה בגלל שחלק מערביי ישראל מגדירים עצמם גם פלסתינים? ואם ככה מה עם חדשות מהזוית הלא פלסתינית? כי דרוזים אינם יהןדים
כי מי שפתח את האשכול רצה להביא את הזווית היהודית (ככל שיש דבר כזה...). אני למשל ניצלתי את זה כמה פעמים כדי להביא זווית יהודית ממקומות שונים בעולם, וגם זווית יהודית שונה מהמיינסטרים בתוך ישראל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בהתחלה היה רק "חדשות מהזווית הפלסטינית", אבל זה עשה טריגר לביניים שהחליט לפתוח את האשכול הזה כקונטרה (כאילו בישראל לא שומעים מספיק על הזווית היהודית) ¯/_(ツ)_\¯
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מטלי אתה בעד שינצלו את האשכול המקביל כדי להביא זווית פלסטינית ציונית?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני לא מטלי, אבל הזווית פה היא יהודית - ויש הרבה מאד יהודים שמתנגדים לתנועה הציונית. אם מישהו ממש מתעקש להביא זווית של פלסטיני שתומך בציונות - תפאדל. זה יטבע בים החדשות והדעות מהצד הצודק :)
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"הצד הצודק", אתה בטוח שאתה לא מטלי?
בני12
קיבל.ה  814 לייקים

D&3 כתב: 30 ספטמבר 2022, 12:28 מטלי אתה בעד שינצלו את האשכול המקביל כדי להביא זווית פלסטינית ציונית?
לזה יש את אשכול הבחירות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 30 ספטמבר 2022, 13:25 "הצד הצודק", אתה בטוח שאתה לא מטלי?
אני לא שקרן, כמו כל אדם פוליטי אחר אני מאמין ש"הצד שלי" צודק והשני טועה. אם זה לא היה המצב הייתי על הגדר.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 30 ספטמבר 2022, 12:28 מטלי אתה בעד שינצלו את האשכול המקביל כדי להביא זווית פלסטינית ציונית?
בהחלט.
אם יש בעולם פלסטיני שיש לו דעות ציוניות, זה יהיה מעניין לשמוע.
זה יהיה קצת כמו בן שבט זולו התומך באפרטהייד, או אפרו אמריקאי שתומך ב-kkk. אבל אם הוא לא איזה טמבל, זה יכול להיות מעניין.
שליחת תגובה