חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

עידן סרור כתב: 23 אוגוסט 2022, 20:03 הבנתי.

אבל עדיין קשה לי לבלוע כתבה עם חולדאי, מצטער.
מעבר לפגיעה שלו באוהדי הפועל רבים
פגע בי באופן אישי

אני חושב שאסור לתת לו במה בפורום הזה.
חולדאי ראש עיר איום ונורא מעבר לאוסישקין, או כל התערבות שפגעה בהפועל. וכשהעניין על הקו הירוק פורסם חשבתי בהתחלה שזה הרכבת הקלה באבן גבירול.
ואחרי כל זה
מה הקשר? המדינה מונעת התייחסות לקו גבול רשמי שמעבר לו אין ולא הוכרזה ריבונות ישראלית, שיש בו נתינים ללא זכויות אזרח ותחת ממשל צבאי, ומה שמציק לך שחולדאי קשור איכשהו לעניין? בחיאת. ואם חולדאי היה טוען שהאחים ניסנוב הם אסון ושעישון מזיק ? זה גם לא לגיטימי כי זה בא ממנו?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כן
מציק לי שחולדאי קשור לעניין.
זכותי המלאה לשנוא אותו ולתעב כל דבר שהוא מקדם כי אני לא מאמין לו. תהיה בטוח שגם אם היה נגד הניסנוב היה לו בזה אינטרס כלשהו.

זה זבל גדול בהרבה מדון שימון ועוד הרבה אחרים

לא התייחסתי לתוכן הכתבה ולא הבעתי דעה על מה מציק ואם מציק לי בכלל.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

""" המדינה מונעת התייחסות לקו גבול רשמי שמעבר לו אין ולא הוכרזה ריבונות ישראלית, שיש בו נתינים ללא זכויות אזרח ותחת ממשל צבאי """

ממש תחום העיסוק של חולדאי.
ראיתי כמה הוא התעסק בזה בשנות כהונתו.
סתם זבל שמנסה להחזיר לעצמו את הרייטינג שדועך .
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Haunter כתב: 23 אוגוסט 2022, 18:24
אדום נחמד כתב: 23 אוגוסט 2022, 12:54
Haunter כתב: 22 אוגוסט 2022, 18:03 תגיד לי רגע יבן אדם קטן וגמור גזען מטונף שאוהב ללבה את היצרים ולרקוד על הדם של כל העולם מה הקשר בן מכות בין ערסים הם חלקם יהודים וחלקם ערבים לבין הנושא פה ? היית פעם במחנה ? אתה יודע כמה באסטיונרים וסוחרים ועובדים וקליינטים יש שם שהם ערבים ? מיליון פעם היו אינטרקציות שם בין יהודים ומוסלמים אז פעם אחת היה מכות אתה רוצה לבוא לעיר המעורבת שלי לראות כמה מכות יש בין חבורות מאותה הדת ?
על פניו, אני מסכים איתך עקרונית. לא חייבים להפוך כל תגרה לארוע לאומני (בהחלט יכול להיות שהארוע שם כן לאומני כמו שכתבו מעלי, אבל גם יכול להיות שלא)
השאלה היא האם תגיב באותה צורה כשהמון ערבי יתנפל על יהודי, ותצליח לא לקרוא להם מחבלים.
ברור שלא הגיב באותה צורה אם האירוע הוא סכסוך או משהו פלילי שלא קשור לקונפליקט הישראלי פלסטינאי
אולי לא הייתי ברור -
השאלה היא לא מה היית עושה אם היית יודע מה קרה, אלא איך היית מגיב אם לא היית יודע כלום, כמו במקרה הזה.
כלומר, מה תהיה התגובה הראשונית שלך אם הסרטון יראה ערבים מתנפלים על יהודי
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

אדום נחמד כתב: 24 אוגוסט 2022, 09:50
Haunter כתב: 23 אוגוסט 2022, 18:24
אדום נחמד כתב: 23 אוגוסט 2022, 12:54
על פניו, אני מסכים איתך עקרונית. לא חייבים להפוך כל תגרה לארוע לאומני (בהחלט יכול להיות שהארוע שם כן לאומני כמו שכתבו מעלי, אבל גם יכול להיות שלא)
השאלה היא האם תגיב באותה צורה כשהמון ערבי יתנפל על יהודי, ותצליח לא לקרוא להם מחבלים.
ברור שלא הגיב באותה צורה אם האירוע הוא סכסוך או משהו פלילי שלא קשור לקונפליקט הישראלי פלסטינאי
אולי לא הייתי ברור -
השאלה היא לא מה היית עושה אם היית יודע מה קרה, אלא איך היית מגיב אם לא היית יודע כלום, כמו במקרה הזה.
כלומר, מה תהיה התגובה הראשונית שלך אם הסרטון יראה ערבים מתנפלים על יהודי

אני מתנדב עם אוכלוסייה מוסלמית ועובד עם מעט מוסלמים ולא חושב שכולם רשעים לעומת מה שPELEGES וחבריו בוודאי חושבים אאאז הייתי בודק קודם מה סיבת האירוע לפני שהייתי צועק מחבל מחבל ולא סתם ניזון מהתשקורת והפייק ניוז בתור אחד שהרשת החברתית היחידה שלו זה שדים ואין לו טלוויזיה בבית
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אין לי שום ספק שאתה באופן אישי לא שונא מוסלמים/ערבים/פלסטינים בהיותם כאלה. אני כל הזמן חוזר ואומר שהביקורת שלי היא כמעט אף פעם לא אישית אלא מערכתית (זה נכון לגבי התנועה הציונית וזה נכון לגבי קפיטליזם, אימפריאליזם וכו'). בנוסף, אני מזכיר שוב שלטעמי בישראל יש אינדוקטרינציה חריפה מאד כלפי האוכלוסיה היהודית שקשה להשתחרר ממנה, וביקורת אישית היא ברוב המקרים חסרת משמעות. בדיוק בגלל זה אני כותב וחופר פה בנושא, בניסיון לשבור את האינדוקטרינציה הזו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

באמת? שום ספק? מדהים
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בסדר, מתקן ל-"זה לא רלוונטי עבורי ברמה האישית אם אתה שונא או לא". הנקודה היא אותה הנקודה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

שוב, יותר מתמונה אחת, לא עובד בפורום
https://www.facebook.com/orly.noy/posts ... 97HTgphQml

אורלי נוי:
במחסום היציאה מג'נין, הבעתו העייפה והמשועממת של החייל שבודק לי את תעודת הזהות מתחלפת בהפתעה, ואחר כך בבלבול.
"אורלי? השם שלך אורלי?" הוא שואל בחשדנות גלויה. אני מאשרת לו שזה שמי. ואחרי פעמיים נוספות שהוא חוזר על השם המלא שלי, הוא שואל כמעט בתדהמה "את יהודייה?"
כן. אני יהודייה. חייל משטר האפרטהייד האמון במדים ובנשק על שימור ההפרדה לא מצליח להבין. "מאיפה את באה?", הוא שואל נדהם, שאלה שכמעט מצחיקה אותי כי אין עוד מאיפה להגיע למחסום הזה מלבד ג'נין. "מג'נין", אני עונה. ושוב הוא חוזר על השאלה, אולי בתקווה לשמוע תשובה אחרת שתחלץ אותו ממצב שבעליל לא ידע מה לעשות איתו, "את היית בג'נין?", ושוב אני משיבה בחיוב.
הוא מחליט שזה עניין למפקד ונעלם עם תעודת הזהות שלי. אחרי כעשרים דקות מגיעה חיילת אחרת שמכוונת אותי לסככת ההמתנה הסמוכה, לא לפני שהיא מנהלת חקירה קצרה מטעם עצמה. "מה עשית בג'נין?", היא משתוממת. "אני עיתונאית, דיברתי עם אנשים", אני משיבה תשובה שאמנם אין בה פרט לא נכון, אבל אין גם בהכרח קשר בין שני חלקיה.
בסככת ההמתנה, אני כבר מבינה שזה הולך לקחת זמן. כמה? אין לדעת. מדי פעם מתחלפים שם החיילים, וכל הזמן הזה אני רואה פלסטינים שחוצים ברגל את המחסום בשרוול הכלוא בתוך גדרות, וחושבת אם המראה הזה באמת לא מעורר בצעירים האלה בושה וחלחלה. אחרי כשעה, חיילת ניגשת ומודיעה לי שעכשיו מחכים בעצם למשטרה. אני יודעת שהזמן שלי עכשיו בידיים שלהם, שהם רגילים להחזיק בידיהם זמן של אחרים, ושהוא לחלוטין חסר משמעות עבורם. אז אני מודה לה על העדכון, נושמת עמוק ומציתה סיגריה. "מה עשית בג'נין?", שואלת אותי גם היא. ופתאום היה לי חשק גדול לענות לה על השאלה הזו באריכות.
להגיד לה שפגשתי אדם שלמרות שזאת היתה פגישתנו הראשונה, הוא נעשה יקר לליבי כחבר ותיק. שישבתי עם אנשים שגם אחרי עוד בוקר של פלישה ישראלית אלימה, דיברו איתי על תיאטרון ועל כבוד ועל חופש. שאישה מאירת פנים שלא הכירה אותי פתחה בפניי את ביתה ואירחה אותי ברוחב לב. שילדה יפה כמו הירח וזורחת כמו השמש שחזרה מיום הלימודים הראשון שלה בכיתה ד' בירכה אותי לשלום בנשיקות על הלחיים. שמחלון ביתם הם הראו לי את עפולה, שאליה הם לא יכולים להגיע. שביקרתי במקום שבו נרצחה שירין אבו עאקלה והרכנתי ראש מתוך כבוד ועצב ובושה.
אחרי כשעה נוספת, שתי חיילות ניגשו אלי והודיעו לי שהפעם הם "יסתפקו באזהרה", אבל שהפרטים שלי שמורים אצלם ושבפעם הבאה "זה ייגמר אחרת", ושילחו אותי לדרכי. וכמו שיצאתי מהמחסום, נזכרתי פתאום בחייל ההוא מ"תעתועון" של יצחק בן נר, החייל שמתחיל להצחין ואף רופא לא מצליח לטפל בסירחון הנורא שעולה ממנו, וחושבת אם אי פעם נצליח לשטוף מעלינו את הצחנה האיומה הזו שבתוכה אנחנו מתבוססים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

שמח בשביל אורלי נוי שפגשה בני אדם שחפצים בשלום בעיר ג'נין שאיפשרו לה לחזור בשלום לביתה.
זה לא הסתיים כך הלילה עבור שני אזרחים יהודים שנכנסו לשכם בשביל להתפלל בקבר יוסף.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 30 אוגוסט 2022, 15:23 שמח
אם כבר חזרת לדיונים האלה, אולי תואיל לענות על השאלה שנשאלת לפני ארבעה שבועות?
לא לעניין הקטע הזה של לברוח באמצע דיון ואז לחזור אחרי זמן שנראה לך מספיק ארוך בתקווה שכולם ישכחו את הפעם האחרונה שהפגנת זלזול בוטה בדיון ובמשתתפיו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה הכל תלוי בגישה. אם אתה בא לתמוך בפלסטינים - למה שיעשו לך משהו? יש לי מלאאאא חברים (ישראלים ולא ישראלים כאחד) שבאופן קבוע מסתובבים בשטחים ואין להם שום בעיה מצד פלסטינים אלא רק מהמשטרה, צה"ל ומתנחלים. גם אני עשיתי את זה במשך שנים, ומהניסיון המוגבל שלי הרוב המוחלט של הפלסטינים הם אנשים נחמדים מאד. אם לעומת זאת אתה נמצא שם בחסות משטר האפרטהייד - למה שיתחסו אליך יפה? אפילו אם כל מה שאתה רוצה לעשות זה להתפלל: אתה מגיע כמתנחל, ו/או עם ליווי צבאי? זבש"ך, אני בעד שיבעטו אותך החוצה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ההבדל בין סכין יהודית לסכין ערבית

ב. מיכאל / הארץ
06:00, 30 באוגוסט 2022

לתומי — בעצם, בתמימותי העילאית — סברתי כי בכל הנוגע לסיאוב מערכות הדין בשטחי הכיבוש ראיתי כבר הכל: את השלומיאליות הרצונית של המשטרה. את ההחלטות השיפוטיות המופרכות. את אוזלת היד המכוונת בחקירת מקרי הריגת פלסטינים. את הביטול האוטומטי של עדי ראיה פלסטינים. את הגזענות האגררית. את הקלישאה הגרוטסקית והשחוקה "חשתי מאוים, שמטהרת כל שפך דם.

טעיתי. לא ראיתי הכל.

הנה הסיפור: ב–21.6.22 נעץ מתנחל סכין בלבו של עלי חסן חַרְבּ, והרג אותו. האירוע התרחש בשטח השייך למשפחת הנדקר. המתנחל ומרעיו נכנסו לשטח הפרטי הזה, כנראה כהכנה להקמת "מאחז" כלשהו. כתום הדקירה נטל הדוקר את סכינו ונמלט.

"הדוקר לא ידוע", נאמר לתקשורת. אבל למחרת התייצב הדוקר במשטרה. הוא לא בא לספר לשוטרים שהוא הדוקר. הוא בא להתלונן על הפלסטינים. רק לאחר חקירה הוא הסכים להודות שהוא הדוקר.

ה"קייס" הזה משווע למבטם הבוחן של שופטים. כי יש אדם מת. ויש דוקר שנמלט, הסתיר וביקש להטעות. והעבירות והפשעים האפשריים זועקים לשמים:

המתנחל נשא בכליו סכין. חוק העונשין קובע שזו כשלעצמה עבירה שעונשה עד חמש שנות מאסר (סעיף 186). הוא הסיג את גבולה של משפחת חַרְבּ. סעיף 447 קובע — עד שנתיים מאסר. אם עשה זאת כשהוא נושא נשק קר (סכין למשל) — עד ארבע שנות מאסר. וכמובן הדקירה עצמה. רצח? המתה? שהשופטים יקבעו. מ–12 שנות מאסר עד מאסר עולם.

ב–25.8.22 הודיעה הפרקליטות שהיא סוגרת את התיק. "לא ניתן לשלול את גרסתו (של הדוקר) כי פעל מתוך הגנה עצמית". וריח הצחנה עלה עד לב השמים.

"הגנה עצמית"? שוב ושוב קבעו בתי משפט כי טענת הגנה עצמית אינה מכשירה נשיאת סכין, אלא בתנאים מאוד מאוד מיוחדים. האם בדק מישהו היכן ומתי הצטייד הדוקר בסכינו? האם אכן היה נתון בסכנת־חיים כאשר שם אותה בכליו? או שמא ידע היטב שהוא הולך לחפש צרות, ולעשות צרות, והצטייד בהתאם.

יתרה מזאת: סכין, מעצם מהותה, היא נשק תקיפה וחבלה, לא נשק הגנה. שהרי כדי לדקור יש להתקרב אל הנדקר עד כדי חצי מטר, או פחות. ממש לחתור למגע פיזי. זו טכניקת "הגנה" די משונה, בעיקר כאשר הנדקר אינו חמוש.

👈🏽 והנה לנו המחשה של מלוא ההבדל המשפטי בין סכין יהודית לסכין ערבית. אצל יהודי, סכין היא "הגנה עצמית" גם לאחר שדקר בה למוות. אצל ערבי, ואפילו הוא אשה ערבייה בגיל העמידה, די לומר "סכין נמצאה בכליו", וכבר הריגתו מותרת, מוצדקת וחוקית למהדרין.

וכך, מבלי משים, העניקה הפרקליטות הכשר לסכין כנשק להגנה עצמית. מעתה יכול כל אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום (שהרי דמוקרטיה אנחנו) לשאת בכליו סכין, ולומר כי נשא אותה מטעמי הגנה עצמית. וכל חיסול, סיכול, ניטרול או סתם הריגה של פלסטיני, אשר יתורצו במנטרה "נמצאה סכין בכליו" — כמובן בצירוף התצלום הגנרי של סכין מטבח — ייחשבו מעתה לרצח. (מה, לא? שוב אני טועה?...)

👈🏽 על ההחלטה המבישה הזאת חובה להגיש ערר, ובמידת הצורך להגיע עמו עד בג"ץ. למען יימחה הכתם, או שלפחות ייחשפו כל השותפים לאפרטהייד המשפטי הזה.

________

מסע ההלוויה של עלי חסן חרב, שנהרג בידי מתנחל לפני חודשיים. אדם בא עם סכין ודקר למוות, ונמלט וניסה להטעות - והתיק נסגר
מסע ההלוויה של עלי חסן חרב, שנהרג בידי מתנחל לפני חודשיים. אדם בא עם סכין ודקר למוות, ונמלט וניסה להטעות - והתיק נסגר
צילום: MOHAMAD TOROKMAN/רויטרס
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 30 אוגוסט 2022, 15:41
לא לעניין הקטע הזה של לברוח באמצע דיון ואז לחזור אחרי זמן שנראה לך מספיק ארוך בתקווה שכולם ישכחו את הפעם האחרונה שהפגנת זלזול בוטה בדיון ובמשתתפיו.
סופרים אצלכם שנים בשנות כלב ?
כי נהיית ממש זקן טרחן.
גם אני נוטש לא מעט דיונים איתך לא כי שכנעת אותי או כי אין לי מה לענות אלא כי באיזשהו שלב הפינג פונג שבו כל אחד כותב את אותו דבר שוב ושוב בשינויי ניסוח מיותר
ומתחיל לבזבז זמן שאין לי.
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 30 אוגוסט 2022, 17:22
teknoboy כתב: 30 אוגוסט 2022, 15:41
סופרים אצלכם שנים בשנות כלב ?
כי נהיית ממש זקן טרחן.
גם אני נוטש לא מעט דיונים איתך לא כי שכנעת אותי או כי אין לי מה לענות אלא כי באיזשהו שלב הפינג פונג שבו כל אחד כותב את אותו דבר שוב ושוב בשינויי ניסוח מיותר
ומתחיל לבזבז זמן שאין לי.
תעשה מה שאתה רוצה.
מה אכפת לך שאני רוצה שהוא יענה לי?
אם הוא לא רוצה, הוא יכול להמשיך להתחמק. זה לא שאני אתן לו עונש.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רק תמונה אחת, לא יודע למה הפורום לא מראה.
זהבה גלאון מזכירה לכולם מי זה כהנא ומי זה בן גביר.

https://www.facebook.com/zehavagalon/po ... h4dpgZ4dhl
لا إله
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב: 30 אוגוסט 2022, 15:23 שמח בשביל אורלי נוי שפגשה בני אדם שחפצים בשלום בעיר ג'נין שאיפשרו לה לחזור בשלום לביתה.
זה לא הסתיים כך הלילה עבור שני אזרחים יהודים שנכנסו לשכם בשביל להתפלל בקבר יוסף.
תגיד, איך ישראל מתייחס לפלסטינים שנכנסים בצורה "לא חוקית" לישראל?
האם לפלסטינים יש דרך להגדיר צורה חוקית וצורה לא חוקית לכניסה לשטחם?
אתה מתמם, או שאתה פשוט לא רוצה להתאמץ יותר מדי?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 31 אוגוסט 2022, 18:24

וכל התגובות שם זה של מתנגדי חיסונים נגד מרץ ובעד בן גביר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-943044
ההתנפלות על פולארד היא ההדגמה המרהיבה ביותר לפולחן האישיות הביביסטי | בן כספית
השבוע ג'ונתן פולארד חטף על הראש את "מכונת הרעל" כי העז להגיד שהוא תומך באיילת שקד. העובדה שיש כאן כל כך הרבה אנשים שמבחינתם לאף אורגניזם חי אין קיום מבלעדי הקיום הביביסטי, היא בלתי נתפסת
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 31 אוגוסט 2022, 18:24

יש משהו מאד "קלאסי" בפוסט הזה של גלאון: היא טוענת שבן-גביר רוצה לחוקק חוק שיאסור על נישואין בין יהודים ופלסטינים - אבל הלכה למעשה זה המצב הקיים כבר עכשיו. פלסטינים מהגדה לא יכולים להתגייר ולקבל אזרחות ישראלית, פלסטינים ויהודים לא יכולים להינשא כי הנישואין אינם אזרחיים (וזו הסיבה האמיתית שהם אינם כאלה מלכתחילה). אפילו פלסטינים מהשטחים לא יכולים להתחתן עם בני עמם בתוך ישראל ולקבל אזרחות או אפילו תושבות. כרגיל, ההתמקדות פה היא בנראות ולא בתכלס: אם בן-גביר יעביר חוק שאוסר באופן ישיר על "התערבבות" כזו זה מביך ונורא ואיום - אבל העובדה שהמצב הזה קיים בפועל עוד מימי בן-גוריון ועובר בכל ממשלות השמאל הישראליות שמפ"ם/רצ/מרצ היו חלק מהן... זה פחות מפריע, ולכל הפחות מעולם לא ראיתי מישהו בכיר במרצ קושר בין המצב הזה לבין הגרוטסקה הציונית (אם מתלוננים על אי-קיום נישואין אזרחיים זה תמיד בהקשר של קשרי דת ומדינה ומכוון נגד החרדים).
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
benaim כתב: 30 אוגוסט 2022, 15:23 שמח בשביל אורלי נוי שפגשה בני אדם שחפצים בשלום בעיר ג'נין שאיפשרו לה לחזור בשלום לביתה.
צודק. שב״ח ב-99.9% מהמקרים יחזור בארון, בעוד שיהודי שייכנס לשטח של פלסטינאים יתקבל בבקלאווה ופרחים.
הניסיון שלכם לעוות את המציאות כדי שתתאים לאג׳נדה…
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:https://www.maariv.co.il/journalists/Article-943044
ההתנפלות על פולארד היא ההדגמה המרהיבה ביותר לפולחן האישיות הביביסטי | בן כספית
השבוע ג'ונתן פולארד חטף על הראש את "מכונת הרעל" כי העז להגיד שהוא תומך באיילת שקד. העובדה שיש כאן כל כך הרבה אנשים שמבחינתם לאף אורגניזם חי אין קיום מבלעדי הקיום הביביסטי, היא בלתי נתפסת
נתניהו זה אחד הדברים היותר גרועים שהמדינה הזו חוותה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב:
צודק. שב״ח ב-99.9% מהמקרים יחזור בארון, בעוד שיהודי שייכנס לשטח של פלסטינאים יתקבל בבקלאווה ופרחים.
אההה, בהחלט. כמות הפלסטינים שנורו כשניסו לחצות גדר היא לא קטנה. כולל ילדים.
ובהחלט יהודי שיכנס שלא למטרות נישול, יקבל יחס בהתאם. אני, למשל, דוגמא.
אתה מדבר על עיוות המציאות, אבל באמת שאתה אפילו לא עושה את המינימום של להכיר את המציאות בשביל להשתתף בדיון בכלל..

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אתה יודע כמה יהודים נכנסים לגדה המערבית ללא כוונת סיפוח, נישול וכו' (קרי: פעילי שמאל) על בסיס יומי? כמה אשכרה מתגוררים שם? אני בעצמי ביליתי מאות שעות אם לא יותר בחברת פלסטינים בגדה, התארחתי בבתים, ישנתי באהלים, נסעתי במוניות וכו'. זה די פשוט כשאתה שותף למאבק שלהם ולא מגיע כחלק ממערכת של סיפוח ושליטה. לעזאזל, אני מכיר כמה יהודים שהתגוררו באופן גלוי ומוצהר ברמאללה למשך תקופות בזמן שהם השתתפו במאבקים פלסטיניים, או סיקרו חדשות מנקודת המבט הפלסטינית.

אגב, בהחלט יש איזורים מאד ספציפיים בהם יהודים-ישראלים לא מתקבלים בכלל - למשל שכם, עד כמה שאני זוכר. אבל חשוב להדגיש: מדובר ביהודים-ישראלים, לא ביהודים באופן כללי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב, אסף - יש לך נטיה כל הזמן לכתוב עלינו שאנחנו טוענים שהפלסטינים סופר נחמדים, מחלקים פרחים וכו'. כבר כתבת משהו בסגנון כמה וכמה פעמים. זה מאד לא הוגן מצידך, כי אף אחד פה לא טען שהפלסטינים מקבלים בברכה את הכיבוש - בדיוק להיפך, הם מאד אלימים כלפיו. הנקודה היא לא שהפלסטינים שקטים ושלווים ו-"מחלקים לישראלים פרחים" (אם כי לדעתי ביחס לפשעים שעושים להם הם מאד שקטים) - אלא שההתנגדות שלהם מוצדקת.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

במקרים נדירים יהודים "זוכרים" לטעום קצת ממה שעובר על הפלסטינים יום-יום כבר עשרות שנים. זה לא צודק כשזה קורה ליהודים, וזה לא צודק כשזה קורה לפלסטינים:
https://www.patreon.com/posts/hynqvvyzytsyh-71363325
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: תגיד, איך ישראל מתייחס לפלסטינים שנכנסים בצורה "לא חוקית" לישראל?
אההה, בהחלט. כמות הפלסטינים שנורו כשניסו לחצות גדר היא לא קטנה. כולל ילדים.
ובהחלט יהודי שיכנס שלא למטרות נישול, יקבל יחס בהתאם. אני, למשל, דוגמא.
אתה מדבר על עיוות המציאות, אבל באמת שאתה אפילו לא עושה את המינימום של להכיר את המציאות בשביל להשתתף בדיון בכלל..

אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:אתה יודע כמה יהודים נכנסים לגדה המערבית ללא כוונת סיפוח, נישול וכו' (קרי: פעילי שמאל) על בסיס יומי? כמה אשכרה מתגוררים שם? אני בעצמי ביליתי מאות שעות אם לא יותר בחברת פלסטינים בגדה, התארחתי בבתים, ישנתי באהלים, נסעתי במוניות וכו'. זה די פשוט כשאתה שותף למאבק שלהם ולא מגיע כחלק ממערכת של סיפוח ושליטה. לעזאזל, אני מכיר כמה יהודים שהתגוררו באופן גלוי ומוצהר ברמאללה למשך תקופות בזמן שהם השתתפו במאבקים פלסטיניים, או סיקרו חדשות מנקודת המבט הפלסטינית.

אגב, בהחלט יש איזורים מאד ספציפיים בהם יהודים-ישראלים לא מתקבלים בכלל - למשל שכם, עד כמה שאני זוכר. אבל חשוב להדגיש: מדובר ביהודים-ישראלים, לא ביהודים באופן כללי.
בכל אזור של פלסטינאים יש סיכוי טוב שינסו לעשות בך שפטים, אם יגלו שאתה יהודי. נקודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אשמח לרענון הזכרון לכל המקרים של פעילי שמאל שעשו בהם שפטים בשטחים הכבושים.
אני בטוח שהיו הרבה כאלה ואני סתם סנילי ולא מצליח להיזכר אפילו באחד.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
לא הבנתי.. זה אמור להוכיח את הנקודה שלך?
זה שישראל בוחרת, לפעמים, לא להתייחס לפלסטינים שחוצים את הגדר, לא אומר כלום על הפעמים בהם היא ירתה בהם למוות.
אם כבר, זה קצת מחרבן כל הטענה שהם מסוכנים נורא נורא, אבל זה לדיון אחר..

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 01:56 בכל אזור של פלסטינאים יש סיכוי טוב שינסו לעשות בך שפטים, אם יגלו שאתה יהודי. נקודה.
אה, אם אתה אומר את זה ועוד מוסיף "נקודה." זה חייב להיות נכון, ולעזאזל הוכחות או נתונים.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:אגב, אסף - יש לך נטיה כל הזמן לכתוב עלינו שאנחנו טוענים שהפלסטינים סופר נחמדים, מחלקים פרחים וכו'. כבר כתבת משהו בסגנון כמה וכמה פעמים. זה מאד לא הוגן מצידך, כי אף אחד פה לא טען שהפלסטינים מקבלים בברכה את הכיבוש - בדיוק להיפך, הם מאד אלימים כלפיו. הנקודה היא לא שהפלסטינים שקטים ושלווים ו-"מחלקים לישראלים פרחים" (אם כי לדעתי ביחס לפשעים שעושים להם הם מאד שקטים) - אלא שההתנגדות שלהם מוצדקת.
במה שונה דעתך על ישראל מזו של איראן?
טענת בכל השרשורים שאתה בעד קץ הציונות וביטול המדינה היהודית.
אצלך זה פשוט עטוף במילים הרבה יותר מתייפייפות וכאילו הומאניות (כיאה לשמאל קיצוני), כאילו אנחנו חיים בעולם אוטופי, כשבפועל אתה חי בללה לנד.
מצטער, קשה לי עם מי שמכשיר רצח של אחים שלי ע״י מי שמוגדר אויב.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 01:56 בכל אזור של פלסטינאים יש סיכוי טוב שינסו לעשות בך שפטים, אם יגלו שאתה יהודי. נקודה.
אה, אם אתה אומר את זה ועוד מוסיף "נקודה." זה חייב להיות נכון, ולעזאזל הוכחות או נתונים.
כבודו יכול להגיד לי מה עשו אותם מתפללים שהגיעו לקבר יוסף לפלסטינאים? הרי ידוע שחרדים נגד הציונות, או שרק אם הם יכנסו עם דגל פלשתין ושירי אללה או אכבר יקבלו אותם בצורה יפה.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
הוכחות?
תביא את עצמך לכאן, תשכור רכב עם לוחית רישוי צהובה, וכנס איתו לרמאללה/ שכם/ ג׳נין. מקווה בשבילך שתישאר בחיים כדי לספר.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב: אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
לא הבנתי.. זה אמור להוכיח את הנקודה שלך?
זה שישראל בוחרת, לפעמים, לא להתייחס לפלסטינים שחוצים את הגדר, לא אומר כלום על הפעמים בהם היא ירתה בהם למוות.
אם כבר, זה קצת מחרבן כל הטענה שהם מסוכנים נורא נורא, אבל זה לדיון אחר..

זה לא מחרבן את הטענה שהם מסוכנים, כי מעולם לא טענתי שכולם מסוכנים, אבל ברגע שיוצאים פיגועים מהשטח, ומתפתחים תאי טרור, נדרש לטפל ולהגן על אזרחי המדינה.
ד״א, מה קורה בשאר העולם כשאזרח חוצה את הגבול למדינת אויב? מה מביאים לו- פרחים או סוכריות?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: זה לא מחרבן את הטענה שהם מסוכנים, כי מעולם לא טענתי שכולם מסוכנים, אבל ברגע שיוצאים פיגועים מהשטח, ומתפתחים תאי טרור, נדרש לטפל ולהגן על אזרחי המדינה.
ד״א, מה קורה בשאר העולם כשאזרח חוצה את הגבול למדינת אויב? מה מביאים לו- פרחים או סוכריות?
אני ממש בעד שיהיה גבול וששתי המדינות יוכלו להגן על עצמן.
אבל שוב, אתה למעשה מבין שאין מה לצפות לפרחים וסוכריות כשיהודים נכנסים לפלסטין.. גם לא לקבר יוסף.
אפשר לסכם ב-מש"ל?

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

its-sick כתב: 03 ספטמבר 2022, 06:47 אשמח לרענון הזכרון לכל המקרים של פעילי שמאל שעשו בהם שפטים בשטחים הכבושים.
אבל למה אתה לא עוזר לי להיזכר?
מה כבר ביקשתי? תזכורת קטנה.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 01:54 אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
זאת אומרת שפקודה לא להתעמת איתם זה דבר כל כך נדיר שהוא מצדיק דיווח בתקשורת?
כמו כן האם כיסית את העיניים בשאר התקופות, כשלא היו כתבות כאלה כי חיילי צה"ל קיבלו פקודה כן להתעמת איתם?

והכי חשוב: מה זה קיבלו הוראה לא להתעמת? אתה רוצה להגיד לי שפלסטיני (!!!) שחוצה בכוונה (!!!) את גדר הביטחון (!!!) וחומת ההפרדת (!!!) שנועדו להגן (!!!) על ישראל מפני המפגעים הפלסטינים (!!!) הוא בעצם לא מסוכן?
אז למה בנינו חומה, שמנו גדר ויש חיילים ששומרים, אם בסוף לא מתעמתים עם אף אחד? או אולי אפילו מחליטים בקטע שרירותי שהיום יש סכנה ומחר אין???
אתה לא שם לב שיש פה משהו טיפה מוזר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:
its-sick כתב: 03 ספטמבר 2022, 06:47 אשמח לרענון הזכרון לכל המקרים של פעילי שמאל שעשו בהם שפטים בשטחים הכבושים.
אבל למה אתה לא עוזר לי להיזכר?
מה כבר ביקשתי? תזכורת קטנה.
עניתי לפלגס, אתה מוזמן לבצע את אותו ניסוי.
האחריות היא עליך בלבד.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 01:54 אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
זאת אומרת שפקודה לא להתעמת איתם זה דבר כל כך נדיר שהוא מצדיק דיווח בתקשורת?
כמו כן האם כיסית את העיניים בשאר התקופות, כשלא היו כתבות כאלה כי חיילי צה"ל קיבלו פקודה כן להתעמת איתם?

והכי חשוב: מה זה קיבלו הוראה לא להתעמת? אתה רוצה להגיד לי שפלסטיני (!!!) שחוצה בכוונה (!!!) את גדר הביטחון (!!!) וחומת ההפרדת (!!!) שנועדו להגן (!!!) על ישראל מפני המפגעים הפלסטינים (!!!) הוא בעצם לא מסוכן?
אז למה בנינו חומה, שמנו גדר ויש חיילים ששומרים, אם בסוף לא מתעמתים עם אף אחד? או אולי אפילו מחליטים בקטע שרירותי שהיום יש סכנה ומחר אין???
אתה לא שם לב שיש פה משהו טיפה מוזר?
הכתבות היו על המסתננים, לא על ההנחיה לחיילי צה״ל, וכמו תמיד זה קורה בתקופה של פיגועים.
מת על שיטת השחור- לבן שלך.
המצב של הערבים בשטחים לא טוב, לכן צריך לדאוג גם להם, ואחת הדרכים היא היתרי עבודה, והעלמת עין לסירוגין מהסתננויות.
החורים בגדר באזור ראש העין היו קיימים שנים. מתי החליטו לתת דגש? כשהפיגועים חזרו לחיינו.
שליחת תגובה