חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 13:35
teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 01:54 אתה כנראה כיסית את העיניים כשהיו כתבות על הסתננות שב״חים דרך הגדר, כשחיילי צה״ל קיבלו באותה התקופה הנחיה שלא להתעמת איתם בכלל.
זאת אומרת שפקודה לא להתעמת איתם זה דבר כל כך נדיר שהוא מצדיק דיווח בתקשורת?
כמו כן האם כיסית את העיניים בשאר התקופות, כשלא היו כתבות כאלה כי חיילי צה"ל קיבלו פקודה כן להתעמת איתם?

והכי חשוב: מה זה קיבלו הוראה לא להתעמת? אתה רוצה להגיד לי שפלסטיני (!!!) שחוצה בכוונה (!!!) את גדר הביטחון (!!!) וחומת ההפרדת (!!!) שנועדו להגן (!!!) על ישראל מפני המפגעים הפלסטינים (!!!) הוא בעצם לא מסוכן?
אז למה בנינו חומה, שמנו גדר ויש חיילים ששומרים, אם בסוף לא מתעמתים עם אף אחד? או אולי אפילו מחליטים בקטע שרירותי שהיום יש סכנה ומחר אין???
אתה לא שם לב שיש פה משהו טיפה מוזר?
הכתבות היו על המסתננים, לא על ההנחיה לחיילי צה״ל, וכמו תמיד זה קורה בתקופה של פיגועים.
מת על שיטת השחור- לבן שלך.
המצב של הערבים בשטחים לא טוב, לכן צריך לדאוג גם להם, ואחת הדרכים היא היתרי עבודה, והעלמת עין לסירוגין מהסתננויות.
החורים בגדר באזור ראש העין היו קיימים שנים. מתי החליטו לתת דגש? כשהפיגועים חזרו לחיינו.
לא הבנתי, רק כשיש פיגועים אז מקפידים על הגדר?
או שהגדר מונעת פיגועים, ואז כל הרעיון הוא שהיא תמנע אותם כל הזמן כולל אם היא מצליחה בתפקידה כבר הרבה זמן, או שהיא לא עושה כלום חוץ מאשר לוחמה פסיכולוגית נגדך, ואז אפשר לפתוח ולסגור לפי החשק ולפי הכותרת שצריך להשחיל לעיתון.
או שאתה אומר לי שלמדינת ישראל יש את היכולת למנוע פיגועים בקלות (פשוט להקפיד על החומה וכו') אבל זה לא מספיק מעניין אותה, ולכן כל כמה זמן יש פיגועים ורק אז היא נזכרת שיש לה כלי מושלם למנוע אותה?
(אני מניח שאתה לא חושב שמדינת ישראל נותנת למחבלים לבצע פיגועים בידיעה ובכוונה כי זה משרת אינטרס כלשהו)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 13:29
its-sick כתב:
its-sick כתב: 03 ספטמבר 2022, 06:47 אשמח לרענון הזכרון לכל המקרים של פעילי שמאל שעשו בהם שפטים בשטחים הכבושים.
אני בטוח שהיו הרבה כאלה ואני סתם סנילי ולא מצליח להיזכר אפילו באחד.
אבל למה אתה לא עוזר לי להיזכר?
מה כבר ביקשתי? תזכורת קטנה.
עניתי לפלגס, אתה מוזמן לבצע את אותו ניסוי.
האחריות היא עליך בלבד.
אבל זה לא יעזור להוכיח לך שאתה חי בשקר. שקרנים אוהבים את חי השקר שלהם, עובדות לא מזיזות להם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 11:02 הוכחות?
תביא את עצמך לכאן, תשכור רכב עם לוחית רישוי צהובה, וכנס איתו לרמאללה/ שכם/ ג׳נין. מקווה בשבילך שתישאר בחיים כדי לספר.
עד לפני כעשור הייתי נוהג (תרתי-משמע) לעשות את זה מדי פעם, ובתקופות מסויימות באופן קבוע. נחש מה? מעולם לא נפגעתי מפלסטינים (אבל כן מחיילים).

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 10:55 במה שונה דעתך על ישראל מזו של איראן?
טענת בכל השרשורים שאתה בעד קץ הציונות וביטול המדינה היהודית.
אצלך זה פשוט עטוף במילים הרבה יותר מתייפייפות וכאילו הומאניות (כיאה לשמאל קיצוני), כאילו אנחנו חיים בעולם אוטופי, כשבפועל אתה חי בללה לנד.
מצטער, קשה לי עם מי שמכשיר רצח של אחים שלי ע״י מי שמוגדר אויב.
למה זה משנה במה דעתי בנושא שונה מזו הרשמית של איראן? איראן היא השטן שאסור להסכים איתו על שום דבר לעולם? אתה מנסה לעשות כאן תעמולה זולה. בניגוד אליך, אני לא מאמין שאיראן היא הרוע המוחלט ויש לי דעה קצת יותר מורכבת בנושא (בתור קומוניסט אני מן הסתם לא תומך של המשטר שם, היידה טודה והכל, אבל בהשוואה למפלצות כמו ארה"ב למשל מדובר במלאכים). במקום להתחמק ולנסות להרוויח נקודות בעיני קוראים כאלה ואחרים, נסה לענות לי על הטענות - זה יוציא אותך פחות עלוב.

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 10:57 כבודו יכול להגיד לי מה עשו אותם מתפללים שהגיעו לקבר יוסף לפלסטינאים? הרי ידוע שחרדים נגד הציונות, או שרק אם הם יכנסו עם דגל פלשתין ושירי אללה או אכבר יקבלו אותם בצורה יפה.
שוב אתה מצהיר הצהרות חסרות קשר למציאות. החרדים בישראל כבר מזמן לא "מתנגדים לציונות" בכל הקשור לנושא הפלסטיני, וישנן אפילו התנחלויות שמוישבות בעיקר בחרדים (למשל מודיעין עילית). כשחרדים הולכים להתפלל בקבר יוסף - שנמצא בשטח בו ישראל מקיימת משטר אפרטהייד דיקטטורי, כן? - הם עושים זאת בחסות המדינה והצבא. לעומת זאת, אפשר לעשות את זה בשיתוף עם הפלסטינים והסבירות להיפגע תפחת משמעותית: כחלק מהפעילות הפוליטית שלי ראיתי במו עיני חרדים (נטורי קרתא או עדה חרדית, אני לא זוכר בדיוק) מפגינים לצד פלסטינים בשטחים. לאף פלסטיני שם לא הייתה המחשבה למנוע מהם תפילה - ולמה שיעשו את זה? אלו מהם שהם דתיים בדר"כ רואים בעין יפה יותר יהודים חרדים ביחס ליהודים אתאיסטים.

(אגב, האם אתה מדבר על המקרה באוגוסט, בו אחד המתפללים היה מח"ט שומרון? אתה באמת שואל למה מח"ט שומרון, שאחראי באופן ישיר על דיכוי חריף של מליוני פלסטינים, הוא מטרה לגיטימית עבורם?)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
תביא את עצמך לכאן, תשכור רכב עם לוחית רישוי צהובה, וכנס איתו לרמאללה/ שכם/ ג׳נין. מקווה בשבילך שתישאר בחיים כדי לספר.
עד לפני כעשור הייתי נוהג (תרתי-משמע) לעשות את זה מדי פעם, ובתקופות מסויימות באופן קבוע. נחש מה? מעולם לא נפגעתי מפלסטינים (אבל כן מחיילים).

אצלך זה פשוט עטוף במילים הרבה יותר מתייפייפות וכאילו הומאניות (כיאה לשמאל קיצוני), כאילו אנחנו חיים בעולם אוטופי, כשבפועל אתה חי בללה לנד.
למה זה משנה במה דעתי בנושא שונה מזו הרשמית של איראן? איראן היא השטן שאסור להסכים איתו על שום דבר לעולם? אתה מנסה לעשות כאן תעמולה זולה. בניגוד אליך, אני לא מאמין שאיראן היא הרוע המוחלט ויש לי דעה קצת יותר מורכבת בנושא (בתור קומוניסט אני מן הסתם לא תומך של המשטר שם, היידה טודה והכל, אבל בהשוואה למפלצות כמו ארה"ב למשל מדובר במלאכים). במקום להתחמק ולנסות להרוויח נקודות בעיני קוראים כאלה ואחרים, נסה לענות לי על הטענות - זה יוציא אותך פחות עלוב.

Asafasraf כתב: 03 ספטמבר 2022, 10:57 כבודו יכול להגיד לי מה עשו אותם מתפללים שהגיעו לקבר יוסף לפלסטינאים? הרי ידוע שחרדים נגד הציונות, או שרק אם הם יכנסו עם דגל פלשתין ושירי אללה או אכבר יקבלו אותם בצורה יפה.
שוב אתה מצהיר הצהרות חסרות קשר למציאות. החרדים בישראל כבר מזמן לא "מתנגדים לציונות" בכל הקשור לנושא הפלסטיני, וישנן אפילו התנחלויות שמוישבות בעיקר בחרדים (למשל מודיעין עילית). כשחרדים הולכים להתפלל בקבר יוסף - שנמצא בשטח בו ישראל מקיימת משטר אפרטהייד דיקטטורי, כן? - הם עושים זאת בחסות המדינה והצבא. לעומת זאת, אפשר לעשות את זה בשיתוף עם הפלסטינים והסבירות להיפגע תפחת משמעותית: כחלק מהפעילות הפוליטית שלי ראיתי במו עיני חרדים (נטורי קרתא או עדה חרדית, אני לא זוכר בדיוק) מפגינים לצד פלסטינים בשטחים. לאף פלסטיני שם לא הייתה המחשבה למנוע מהם תפילה - ולמה שיעשו את זה? אלו מהם שהם דתיים בדר"כ רואים בעין יפה יותר יהודים חרדים ביחס ליהודים אתאיסטים.

(אגב, האם אתה מדבר על המקרה באוגוסט, בו אחד המתפללים היה מח"ט שומרון? אתה באמת שואל למה מח"ט שומרון, שאחראי באופן ישיר על דיכוי חריף של מליוני פלסטינים, הוא מטרה לגיטימית עבורם?)
אני מדבר על מה שהיה כאן בשבוע האחרון, אבל למה שזה יעניין מישהו שנובר רק במקורות של פלסטינאים?
אני אגלה לך סוד- לא פעם לאחרונה ניסו לעשות ביהודים שנקלעו לשטחים שפטים, והם לא באו עם מדיי חייל ונשק.
״יוציא אותך פחות עלוב״- צחקתי בקול רם. אתה מחזיק באותה הדעה בדיוק של האויבת הכי גדולה של מדינת ישראל, תחת מילים יפות.
מבחינתך, זה אמור לעבור אצל כולנו בגרון בלי בעיה. לי זה פחות מתאים.
נטורי קרתא מחזיקים בדעה זהה לאלה של אויבנו.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 04 ספטמבר 2022, 00:44
pelegs כתב:

אני מדבר על מה שהיה כאן בשבוע האחרון, אבל למה שזה יעניין מישהו שנובר רק במקורות של פלסטינאים?
אני אגלה לך סוד- לא פעם לאחרונה ניסו לעשות ביהודים שנקלעו לשטחים שפטים, והם לא באו עם מדיי חייל ונשק.
״יוציא אותך פחות עלוב״- צחקתי בקול רם. אתה מחזיק באותה הדעה בדיוק של האויבת הכי גדולה של מדינת ישראל, תחת מילים יפות.
1. נטורי קרתא הם יהודים. לשיטתך הדעה שלהם לא משנה לפלסתינאים כי כשונאי יהודים הם יפגעו בהם בכל מקרה ללא קשר לדעתם. רק שזה לא קורה להם. לא חהם, לא למפגינים נגד גדר ההפרדה בחלק מהתוואי, לא לעמירה הס שגרה תקופה ארוכה בתוך שטח A, ולא לחלק מהכותבים כאן. תחליט- אם פוגעים ביהודים בגלל יהדותם אז הדוגמאות הללו מפריכות הטענה שלך. אם פוגעים בהם בגלל עמדותיהם לכיבוש, זה גם מה שמתנגדיך לדעתי כאן טוענים פה.
2. מה בדיוק הן עמדות אויבינו (מי אגב האויבת הכי גדולה שלנו? ) שאיתן מזוהים הכותבים כאן? גירוש כל היהודים מישראל? השמדת היהודים בכל אמצעי? מישהו כאן טען כך? כי חלוקת הארץ זו לא רק עמדה של חלק מאויבינו. זו עמדה של בערך 50 אחוז בציבור הישראלי ואפילו ביבי צידד בה בנאום בר אילן.
3. אגב הנה כמה מקורות פלסתינאים שמתייחסים למה שקורה בשטחים..אה רגע..
https://www.google.com/amp/s/m.maariv.c ... cle-879671

https://news.walla.co.il/item/1862200
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 04 ספטמבר 2022, 00:44 אני מדבר על מה שהיה כאן בשבוע האחרון, אבל למה שזה יעניין מישהו שנובר רק במקורות של פלסטינאים?
כן, יהודים שמגיעים להתפלל בשטח תחת משטר אפרטהייד עושים את זה, מה לעשות, בחסות הדיקטטורה הישראלית. בדיוק כמו שאזרח גרמני שביקר בפולין ב-1940 עשה זאת תחת חסות משטר הכיבוש הגרמני אפילו אם כוונותיו היו תמימות.
אם הם רוצים להתפלל בלי שפלסטינים יניחו (די בצדק) שהם עושים זאת בחסות הכיבוש - הם צריכים לתאם מראש עם האחראים על המתחם ולקבל את רשותם להתפלל שם. לא צריך להיות במדים בשביל לנצל את זכויות היתר האדנותיות שהכיבוש נותן ליהודים.

אני מצטער באמת שאני לא מודע לכל ידיעה חדשותית שמתרחשת בפלסטין. הנה, דווקא אני אגלה לך סוד - אני מפספס ידיעות חדשותיות משני הצדדים. ההנחה שלי (שככל שהזמן עובר רק מקבלת שוב ושוב אישושים) היא שמקרים כאלה מתרחשים מדי פעם, וכנ"ל מקרי רצח, גניבה, הצתה וכו'. משני הצדדים. זה לא משנה את המציאות הבסיסית בשטח, שהיא כאמור טיהור אתני מתמשך, נישול, גזל אדמות ומשטר אפרטהייד.

"האויבת הכי גדולה של מדינת ישראל" - זה אתה וחבורת פוליטיקאים החלטתם. ממש לא איכפת לי מי מחזיק בדעה שלי בנושא מסוים, אני לא יכול לשלוט על כך. אני כן יכול לשלוט על הדעה שלי, והיא (בפעם המליון) הרעיון הבסיסי שלכל האנשים ישנן אותן הזכויות, ושדיקטטורה צבאית, אפרטהייד, אתנוקרטיה וטיהור אתני הם דברים רעים ופסולים. אתה לעומת זאת בוחר להחזיק בדעה אחת עם גזענים מטונפים, נאצים ופאשיסטים אחרים - קרי שהדברים האלו הם סבבה, ושלקבוצות מסויימות יש זכות טבעית לעליונות על קבוצות אחרות. אם אתה מכריח אותי לבחור בין "להיות בצד" של איראן ובין "להיות בצד" של נאצים - אני בוחר באיראן בלי שום בעיה.

* לפני שתתבכיין שאני קורא לך נאצי: ממש לא. לדעתי אתה ציוני נורמטיבי וכנראה קצת שמרן, לא יותר. מה שאני טוען זה שתמיכה בעליונות אתנית כאיזושהי זכות טבעית זה משהו שגם הנאצים תמכו בו. בדיוק כמו שאתה טוען שבנושא הפלסטיני אני באותה הדעה של איראן (אני לא, אבל לצורך הדיון אפשר להניח את זה).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 04 ספטמבר 2022, 06:44 2. מה בדיוק הן עמדות אויבינו (מי אגב האויבת הכי גדולה שלנו? ) שאיתן מזוהים הכותבים כאן? גירוש כל היהודים מישראל? השמדת היהודים בכל אמצעי? מישהו כאן טען כך? כי חלוקת הארץ זו לא רק עמדה של חלק מאויבינו. זו עמדה של בערך 50 אחוז בציבור הישראלי ואפילו ביבי צידד בה בנאום בר אילן.
בגדול אני מסכים עם התגובה שלך, אבל חשוב לי להעיר: אני לא בעד חלוקת הארץ, אלא שיוויון מוחלט לכל בני-האדם בה ופיצוי פוליטי וכלכלי עבור אלו שהם קורבנות של המשטר הנוכחי. אם הפלסטינים בוחרים בכינון מדינה פלסטינית לצד ישראל כשלב בהגשמת החזון ההו-כה-רדיקלי ומסוכן שלי (כך לפי אסף ואחרים שמאמינים בעליונות אתנית), אני אתמוך בהם במהלך הזה. אם לא - אז לא.
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

pelegs כתב: 04 ספטמבר 2022, 15:09
תא מרבוטא כתב: 04 ספטמבר 2022, 06:44 2. מה בדיוק הן עמדות אויבינו (מי אגב האויבת הכי גדולה שלנו? ) שאיתן מזוהים הכותבים כאן? גירוש כל היהודים מישראל? השמדת היהודים בכל אמצעי? מישהו כאן טען כך? כי חלוקת הארץ זו לא רק עמדה של חלק מאויבינו. זו עמדה של בערך 50 אחוז בציבור הישראלי ואפילו ביבי צידד בה בנאום בר אילן.
בגדול אני מסכים עם התגובה שלך, אבל חשוב לי להעיר: אני לא בעד חלוקת הארץ, אלא שיוויון מוחלט לכל בני-האדם בה ופיצוי פוליטי וכלכלי עבור אלו שהם קורבנות של המשטר הנוכחי. אם הפלסטינים בוחרים בכינון מדינה פלסטינית לצד ישראל כשלב בהגשמת החזון ההו-כה-רדיקלי ומסוכן שלי (כך לפי אסף ואחרים שמאמינים בעליונות אתנית), אני אתמוך בהם במהלך הזה. אם לא - אז לא.
אני לא מבין למה אתה לא בעד חלוקת הארץ כי בסופו של דבר זה יוביל לתוצאה הכי טובה
חופש לפורום שדים מPELEGES

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

יש גם זווית יהודית חיובית, בתוך ישראל. כן ירבו.

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Haunter כתב: 05 ספטמבר 2022, 08:45 אני לא מבין למה אתה לא בעד חלוקת הארץ כי בסופו של דבר זה יוביל לתוצאה הכי טובה

מכמה סיבות.
  • פרקטית: ישנם אזרחים פלסטינים גם בתוך מדינת ישראל, כ-1.5 מליון מהם. פתרון שתי המדינות ללא שיוויון אזרחי ולאומי מוחלט לפלסטינים אזרחי ישראל זה בעצם לזרוק אותם לכלבים, בייחוד אם ההליך מחזק את מעמדם של יהודים בישראל ומוריד את הפלסטינים מסטטוס אזרחים סוג ב' לסטטוס אזרחים סוג ג', או יותר גרוע - אם מתחילים דיבורים על העברה של אנשים לפלסטין. כמו-כן ביחסי הכוחות בין ישראל והפלסטינים יש סכנה אמיתית שמדינת פלסטין תהיה מסורסת כלכלית ומדינית ותלויה לחלוטין בטוב ליבה של ישראל ו/או כוחות אימפריאליסטים מערביים. כמובן שאני מאד בעד מדינה פלסטינית עצמאית לצד מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה.
  • מוסרית: פתרון שתי המדינות מתעלם מהנושא המרכזי בכל הסיפור הזה - מדובר בהליך קולוניאליזציה וטיהור אתני של הארץ. הפתרון הצודק הוא לאפשר לכל הפלסטינים וצאצאיהם לחזור לארץ ולהיות בה אזרחים שווי זכויות. פתרון שתי המדינות ללא הכרה בזכות השיבה והשיוויון האזרחי בכל הרמות הוא הלכה למעשה כניעה לקולוניאליזם הציוני, והתפשרות על קבלה בחזרה של רק כ-20% מכלל הארץ שנגנבה. זה שקול לכך שמישהו יגיע אליך הביתה, ישתלט עליו ואז יכפה עליך "פתרון" בו הוא מקבל כ-80% מהבית ואתה צריך להסתדר עם ה-20% הנותרים.
חשוב לי להדגיש שזו לא הבחירה שלי, ואם הרוב המוחלט של הפלסטינים בוחרים לוותר על המאבק הכולל ולהתפשר על מדינה פלסטינית בגדה וברצועה - אני אתמוך בהם.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

https://e.walla.co.il/item/3528195?dicb ... 8e1b06870d

מרגש וכל הכבוד לאמנים שלא מתביישים ומפחדים לצאת כנגד השמאלנים הגזעניים והפאשיסטיים

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה בדיוק "גזעני ופאשיסטי" בהתנהלות האמנים?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

pelegs כתב:מה בדיוק "גזעני ופאשיסטי" בהתנהלות האמנים?
מה זאת אומרת? הם מסרבים לקבל כסף ממישהו. זו ההגדרה של פאשיזם

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

"אסור להשוות"
https://13tv.co.il/item/news/domestic/i ... -903264921
ההורים מחולון לסייעות הערביות: "אין גן פה. יש בי-ם ובעזה"
תיעוד שנחשף הערב מראה כיצד הורים ממעון נעמת בחולון מגרשים ארבע סייעות ממזרח ירושלים שבאו לעבוד במקום - וצועקים לעברן, בין היתר: "אין גן פה. לא לחזור לכאן. תתקשרו לנהג ותגידו לו שלא ייקח אתכן חזרה. תלכו ליפו, לרמלה"
لا إله
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אכן אמירות גזעניות שאין להן מקום.
אבל אני לא רואה שום בעיה ברצונם של ההורים ולא חושב שמישהו רשאי לקבוע להורה איך יתחנך ילדו..
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא ציפיתי שתראה עם זה בעיה. אז מה אם ההורים בגרמניה לא רצו שיהודיה תטפל בילדיהם? אי אפשר לקבוע להם.
גם "אי אפשר לקבוע" לבעל חנות שלא רוצה לשרת יהודים ושחורים. אז זהו, שאפשר.

כל מי שלא רוצה לשרת בני מיעוטים: שיסגור את החנות שלו. מי שלא רוצה שבני מיעוטים יגדלו את ילדיו: שייקח את ילדיו הביתה ויטפל בהם בעצמו.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

איך מצד אחד זה גזעני ואין לזה מקום, ומצד שני אין בזה שום בעיה?
אם אין לזה מקום, איך אין בזה בעיה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אני שמעתי צד אחר של ההורים שטענו שהם לא מוכנים לקבל סייעת שלא דוברת עברית ולא מכירה בחגי ישראל.
הגיוני דווקא... אני הייתי רוצה שהסייעת בגן של הילד שלי תדע את שפת האם שלו.

כך שעם הסוגייה עצמה אין לי בעיה..
כמובן שיש גם כמה תתי אדם שלא יודעים להתבטא ויורים גזענות לכל פינה.. לא מתייחס אליהם בכלל ברצינות בתגובה
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

איציק אתה פה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עזוב גזעני. אני שואל איך יכול להיות שגם אין לזה מקום וגם אין עם זה שום בעיה.

אגב, המילה "גזענות" הובאה כחלק מציטוט של הודעה קודמת שלך, כמובן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

מה שעשו חלק מההורים שם מגעיל וגזעני, ובכל זאת לפני מס׳ דקות התראיין אחד ההורים שטען כי הבעיה הינה שהגננות החדשות אינן דוברות עברית בכלל, ושבשנה שעברה אחת הגננות היתה ערבייה שהיתה כאחת הגננות ואהבו אותה מאוד.
האב ציין שהרצון של ההורים הוא לגננות שידעו עברית (ללא קשר למוצאן). נראה לי לגיטימי לגמרי.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

דובר צה"ל: קצין צה"ל נהרג הלילה (ד') כתוצאה מחילופי ירי, במהלך התקלות עם מחבלים בגדר התפר סמוך למעבר ג'למה שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה.

הודעה נמסרה למשפחתו.

צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה.
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

נשים את זה פה:

https://www.ynet.co.il/news/article/sko ... n=whatsapp

26 חודשי מאסר לחייל צה"ל שירה בטעות בחברו. כמו כן קנס של 12 אלף שקל שישולם בתשלומים מאחר והוא מגיע ממשפחה קשת יום.
רק כדי לסבר את האוזן, אלאור אזריה קיבל 18 חודשי מאסר מתוכם ריצה 9.

כנראה שלהרוג יהודי בטעות זה חמור יותר מלהרוג ערבי בכוונה. מה לגבי חמלה לאדם שמגיע ממשפחה במצב כלכלי קשה והרג בטעות את חברו, משהו שמן הסתם יסחוב איתו כל החיים? אין. חמלה זה רק לאלאור אזריה.
מזעזע, עצוב, מרתיח.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

Asafasraf כתב: 14 ספטמבר 2022, 07:11 מה שעשו חלק מההורים שם מגעיל וגזעני, ובכל זאת לפני מס׳ דקות התראיין אחד ההורים שטען כי הבעיה הינה שהגננות החדשות אינן דוברות עברית בכלל, ושבשנה שעברה אחת הגננות היתה ערבייה שהיתה כאחת הגננות ואהבו אותה מאוד.
האב ציין שהרצון של ההורים הוא לגננות שידעו עברית (ללא קשר למוצאן). נראה לי לגיטימי לגמרי.
רק שבגן עובדת גם סייעת אוקראינית שגם לא ממש יודעת עברית ולאף אחד לא היתה בעיה איתה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

..
נערך לאחרונה על ידי אדום נחמד ב 14 ספטמבר 2022, 12:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

בני12 כתב: 14 ספטמבר 2022, 10:54
Asafasraf כתב: 14 ספטמבר 2022, 07:11 מה שעשו חלק מההורים שם מגעיל וגזעני, ובכל זאת לפני מס׳ דקות התראיין אחד ההורים שטען כי הבעיה הינה שהגננות החדשות אינן דוברות עברית בכלל, ושבשנה שעברה אחת הגננות היתה ערבייה שהיתה כאחת הגננות ואהבו אותה מאוד.
רק שבגן עובדת גם סייעת אוקראינית שגם לא ממש יודעת עברית ולאף אחד לא היתה בעיה איתה
עזוב נו, זה אפילו לא נתון למחלוקת. אם היתה שם גננת שיודעת רק אנגלית אני בטוח שהיו מפגינים נגדה..
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כן כן
העיקר ללכלך ולהיעלם מהדיון..

במשך שנתיים עבדה שם סייעת ערבייה

תמשיכו לפזר שנאה.. החיים שלכם בטח מאושרים
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 03:35 עזוב גזעני. אני שואל איך יכול להיות שגם אין לזה מקום וגם אין עם זה שום בעיה.

אין מקום להערות גזעניות. נקודה

אין בעיה מבחינתי עם רצון ההורים(השפוי ולא הגזען).
ולא אני לא חושב שרצון ההורים השפוי מכיל גזענות.

הבנת?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:08
teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 03:35 עזוב גזעני. אני שואל איך יכול להיות שגם אין לזה מקום וגם אין עם זה שום בעיה.

אין מקום להערות גזעניות. נקודה

אין בעיה מבחינתי עם רצון ההורים(השפוי ולא הגזען).
ולא אני לא חושב שרצון ההורים השפוי מכיל גזענות.

הבנת?
לא באמת הבנתי.
בהודעה הראשונה שלך בנושא, זאת שקישרתי אליה, כתבת: "אכן אמירות גזעניות שאין להן מקום."
זה לא מסתדר עם שום דבר ממה שכתבת מאותו רגע, כולל עכשיו.
:whome:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אף אחד לא קונה את השקר הזה. לא יעזור לך.
הבעיה היא לא "שהיא לא יודעת עברית" (מה שבפני עצמו מאוד קשה להאמין)
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

בטיטל של הכתבה שצירפו הביאו את הצד הגזעני של ההורים, לכן רשמתי שאין לזה מקום.

אני שמעתי עוד לפני שקראתי את הכתבה ראיון עם הורים שטענו אחרת ולא ראיתי בזה ועדיין לא רואה בזה משהו פסול או גזעני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אתה באמת חושב שאנחנו לא יודעים ש"לא יודעת עברית ולא חוגגת את חגי ישראל" זה דרך להגיד שהם לא מוכנים שלא-יהודים יתקרבו לילדים שלהם?
ואתה באמת חושב שאנחנו לא מבינים שאפילו זה שקר גס, כי ללא-יהודיות אחרות הם בהחלט מרשים ומוכנים ומסכימים ובטח שלא מפגינים נגדן?
ובאיזה עולם "אנחנו לא שונאים ערבים אלא את כל מי שלא כמונו" זאת הגנה מפני טענה שאדם גזען? זאת הכי הודאה באשמה שיש, זה פשוט נראה לך כל כך טבעי ונורמלי שאתה לא שם לב לזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אבל אם זה באמת נכון והן לא יודעות עברית ואת החגים הישראלים.
אתה מסכים איתי שזה לגיטימי להורה לבחור את חינוך ילדיו?

עד לכאן אני מקווה שאנחנו מסכימים.

אני לא שוטה ומשער שחלק מההורים באמת מפריע להם הקטע שהיא ערביה.

אבל בגלל שיש מיעוט כזה של הורים זה לא מבטל את העובדה של החלק הראשון שרשמתי בתגובה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:36 1. אבל אם זה באמת נכון והן לא יודעות עברית ואת החגים הישראלים.
2. אתה מסכים איתי שזה לגיטימי להורה לבחור את חינוך ילדיו?

3. עד לכאן אני מקווה שאנחנו מסכימים.

4. אני לא שוטה ומשער שחלק מההורים באמת מפריע להם הקטע שהיא ערביה.

5. אבל בגלל שיש מיעוט כזה של הורים זה לא מבטל את העובדה של החלק הראשון שרשמתי בתגובה.
1. אתה באמת חושב שאפשר להיוולד בישראל, לחיות בה עשרים שנה ולא לדעת מילה בעברית?
נשאל את זה אחרת, אם תענה שכן, אתה חושב שמישהו יאמין לך?
ואיך זה מסתדר עם הלא-יהודיות האחרות שלא דוברות עברית ולא מכירות את החגים, אבל שאין איתן שום בעיה?
2. כן, אבל לא לגיטימי לדרוש שרק אנשים מקבוצה אתנית מסוימת יתקרבו לילדים שלו. תאמין לי שמוסלמייה יכולה ללמד מעולה על חגי ישראל, ויהודייה יכול ללמד מצוין על חגי האיסלם. אפשר לחשוב שמדובר בהנדסת טילים.
3. ככה ככה :smoke:
4. אני חושב שאלה כולם, פשוט לחלקם נשארה מודעות כלשהי לזה שגזענות זה פויה אז הם מנסים להסתיר את הגזענות הבוטה שלהם בסוג לא פחות מגעיל של גזענות, אבל כזאת שהם לחלוטין עיוורים לה.
5. כאמור, אני לא מספיק פתי כדי לקנות את התירוצים המופרכים האלה. אלה ציפויים בעובי ננומטר שאמורים להסתיר גזענות שרואים מקילומטרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:02
עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 14:36 1. אבל אם זה באמת נכון והן לא יודעות עברית ואת החגים הישראלים.

5. אבל בגלל שיש מיעוט כזה של הורים זה לא מבטל את העובדה של החלק הראשון שרשמתי בתגובה.
ואיך זה מסתדר עם הלא-יהודיות האחרות שלא דוברות עברית ולא מכירות את החגים, אבל שאין איתן שום בעיה?
2. כן, אבל לא לגיטימי לדרוש שרק אנשים מקבוצה אתנית מסוימת יתקרבו לילדים שלו. תאמין לי שמוסלמייה יכולה ללמד מעולה על חגי ישראל, ויהודייה יכול ללמד מצוין על חגי האיסלם. אפשר לחשוב שמדובר בהנדסת טילים.
4. אני חושב שאלה כולם, פשוט לחלקם נשארה מודעות כלשהי לזה שגזענות זה פויה אז הם מנסים להסתיר את הגזענות הבוטה שלהם בסוג לא פחות מגעיל של גזענות, אבל כזאת שהם לחלוטין עיוורים לה.
5. כאמור, אני לא מספיק פתי כדי לקנות את התירוצים המופרכים האלה. אלה ציפויים בעובי ננומטר שאמורים להסתיר גזענות שרואים מקילומטרים.
אני מאמין שהן יודעות כמה מילים אך הורה אחד אמר שניסה לדבר איתן ולא הצליח בגלל שלא הבינו את השפה.
והורים טוענים שכבר עבדו סייעות ממוצא ערבי.

יכול להיות שהמניע הפנימי שלהם הוא גזעני(אבל לא אתה ולא אני יודעים).
אבל כל עוד זה לא ברור באופן מובהק אני לא ממהר לקבוע .
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:20
teknoboy כתב: 14 ספטמבר 2022, 15:02

אני מאמין שהן יודעות כמה מילים אך הורה אחד אמר שניסה לדבר איתן ולא הצליח בגלל שלא הבינו את השפה.
והורים טוענים שכבר עבדו סייעות ממוצא ערבי.

יכול להיות שהמניע הפנימי שלהם הוא גזעני(אבל לא אתה ולא אני יודעים).
אבל כל עוד זה לא ברור באופן מובהק אני לא ממהר לקבוע .
אומרים לך שיש והיו עוד עובדות בגן הזה שלא יודעות עברית ולא מכירות את החגים, אבל לאף אחד לא הייתה בעיה איתן.
נחש מה עוד היה שונה איתן? הן לא ערביות.
מה יותר מובהק מזה?
עד שההורים לא יעשו על המצח קעקוע של "אני שונא ערבים וגאה בזה" אתה לא תסכים לקרוא לגזענות שלהם בשמה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אכן, מדאיג מאד. ילד שיהיה בגן שיש בו סייעת פלסטינית, יש חשש כבד שבגיל 16 הוא לא ידע שהיוונים רצו להרוג את היהודים וניצחנו, שהמצרים רצו לשעבד את היהודים וניצחנו, שהמן הרשע רצה להרוג את היהודים, יהווה עזר לנו וניצחנו, ושכל הערבים אנטישמים וגם אותם ננצח.
יש חשש שהוא לא יצליח לספוג את הגזענות ממערכת האינדוקטרינציה הציונית, ומהוריו בבית.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

יש מעט מאוד מקרים שגזענים מטונפים מצהירים "כן! אנחנו גזענים מטונפים" זה תמיד מגיע עם התפתלויות ורציונליזציות. עאלק מפריע להם שהן לא שולטות בעברית...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
שליחת תגובה