תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לרדד את השאלה במשותפת ל"האם להמליץ על גנץ או לא" זו גניבת דעת, שכמובן שקוראי התקשורת העברית ממהרים לעשות.
חד"ש ממש לא רצה לתמוך ברוצחים, זה לא ברור מאליו ותלוי בסיטואציה הפוליטית אחרי הבחירות, למשל בשאלה האם זה ימנע מתן תיקים לבן-גביר ועוזריו (אני פחות מודע לגבי תע"ל כי בניגוד לחד"ש אף פעם לא הייתי פעיל בתוכה). מנגד, יש הרבה מאד חילוקי דעות בין בל"ד וחד"ש (בעיקר), בדיוק כמו שיש חילוקי דעות בין יש עתיד וחד"ש - ככה זה כשמפלגה אחת היא ליברלית והאחרת סוציאליסטית. כל מי שהשתתף אפילו חצי שעה אי פעם באירוע פוליטי פלסטיני בישראל מכיר את חילוקי הדעות הללו. תרצו או לא, לפלסטינים בישראל יש עוד דברים חוץ מהפוליטיקה שהציונים מיעדים להם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

עד עכשיו החכים של המשותפת היו נגד השתפ ועכשיו חלקם הגדול לפחות עברו לצד של הבעד אז כנראה שיש תזוזה.
מבחינת אבסולוטית של כמות מצביעים נראה בבחירות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אין לי מושג מי זז ומה זה "חלקם הגדול". מהיכרות פנימית בחד"ש יש אפס התלהבות מהרעיון, והח"כים שלנו מהווים את רוב הרשימה ללא בל"ד. תע"ל באופן כללי תמיד הייתה יותר גמישה בחיבורים פוליטיים (ראה לדוגמא את הרשימות חד"ש-תע"ל, תע"ל-בל"ד, רע"מ-תע"ל - הם פחות אידיאולוגים מהשאר).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מבחינת אחוז ההצבעה הצפוי במגזר תהיה הפתעה גדולה אם הוא יהיה כמו בבחירות הקודמות.
גם אם כן , כ-40 אלף קולות לא יעברו כך שיש סיכוי סביר שהמשותפת תאבד מנדט אחד או אפילו שניים.יש גם סיכוי שלפחות אחת מהשתיים לא תעבור את אחוז החסימה.
בכל מצב , אני מתקשה לראות מצב בו לגוש הימין לא יהיו 61 מנדטים.

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 16 ספטמבר 2022, 14:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני רוצה לחדד את הטענה שלי: הקאזוס בלי בסיפור הזה של חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות, ובוודאי שאין שום דיבור על כניסה לממשלה כזו. הסיבה העמוקה יותר היא היריבות הפוליטית רבת השנים (עוד מתחילת שנות התשעים בתקופת הפילוג של בשארה ממק"י) בין שתי התנועות - כאמור האחת סוציאליסטית והשניה ליברלית, שתי אידיאולוגיות די סותרות. מי שמנסה להציג את שאלת הפירוק של המשותפת כ"ראו שעבאס הצליח מאד אז הם רוצים גם" מראה אפס היכרות עם הפוליטיקה הפלסטינים בישראל מעבר לכותרות בעיתונות העברית.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 16 ספטמבר 2022, 14:11 מבחינת אחוז ההצבעה הצפוי במגזר תהיה הפתעה גדולה אם הוא יהיה כמו בבחירות הקודמות.
גם אם כן , כ-40 אלף קולות לא יעברו כך שיש סיכוי סביר שהמשותפת תאבד מנדט אחד או אפילו שניים.יש גם סיכוי שלפחות אחת מהשתיים לא תעבור את אחוז החסימה.
על סמך מה אתה כותב את זה ?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Ron.T כתב:
De Niro כתב: 16 ספטמבר 2022, 14:11 מבחינת אחוז ההצבעה הצפוי במגזר תהיה הפתעה גדולה אם הוא יהיה כמו בבחירות הקודמות.
על סמך מה אתה כותב את זה ?
כי נעשו לא מעט סקרים לאחרונה במגזר.
בחדשות 13 פורסם השבוע סקר נקודתי למגזר שאחוז ההצבעה הצפוי נכון ליום הפרסום הוא 38.2%.
גם השטח לא משדר אחרת , כרגע.
אם משווים לאחוז ההצבעה בבחירות הקודמות שגם הוא היה בשפל היסטורי 44.6% , בתוספת הפיצול במשותפת , ניתן להסיק שללא עלייה דרמטית באחוזי ההצבעה קרוב לאיזור החמישים אחוזים , צפויה ירידה בכוחה של המשותפת לפחות.
ירידה באחוזי ההצבעה מקרבת גם רע"מ לסף אחוז החסימה.
לכן ההתפתחות של אתמול בערב מבחינה מתמטית לפחות היתה כנראה די דרמטית.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 16 ספטמבר 2022, 14:15 אני רוצה לחדד את הטענה שלי: הקאזוס בלי בסיפור הזה של חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות, ובוודאי שאין שום דיבור על כניסה לממשלה כזו. הסיבה העמוקה יותר היא היריבות הפוליטית רבת השנים (עוד מתחילת שנות התשעים בתקופת הפילוג של בשארה ממק"י) בין שתי התנועות - כאמור האחת סוציאליסטית והשניה ליברלית, שתי אידיאולוגיות די סותרות. מי שמנסה להציג את שאלת הפירוק של המשותפת כ"ראו שעבאס הצליח מאד אז הם רוצים גם" מראה אפס היכרות עם הפוליטיקה הפלסטינים בישראל מעבר לכותרות בעיתונות העברית.
בשביל לחקור התאבדויות צריך להביא פסיכולוגים, לא משנה מאיזה עם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא צריך להיות פסיכולוג כדי להבין שאנשים מתאבדים כשהם מאבדים תקווה שהעתיד יהיה טוב מההווה, וההווה מסריח.
(נניח לרגע שאי-הצבעה שקולה להתאבדות)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

איציק , מה קורה עם השטח במרצ יש התעוררות או רק אחרי החגים?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 16 ספטמבר 2022, 17:35 בשביל לחקור התאבדויות צריך להביא פסיכולוגים, לא משנה מאיזה עם.
קטונתי מלהכתיב לפלסטינים איך להיאבק.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

teknoboy כתב: 16 ספטמבר 2022, 17:38 לא צריך להיות פסיכולוג כדי להבין שאנשים מתאבדים כשהם מאבדים תקווה שהעתיד יהיה טוב מההווה, וההווה מסריח.
(נניח לרגע שאי-הצבעה שקולה להתאבדות)
אני לא מדבר על הציבור הפלסטיני בישראל, אני מדבר על הנהגת בל"ד שהחליטה שהמפלגה שלה מיותרת וצריך לסגור אותה.
למשותפת בלעדיה עוד יש סיכוי לשרוד.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

סקר מנדטים ראשון אחרי המפץ הפוליטי: 60 לגוש נתניהו, בל"ד מחוץ לכנסת

סקר "אולפן שישי" לאחר סגירת הרשימות מגלה כי הפיצול הדרמטי של המפלגות הערביות משאיר את בל"ד מתחת לאחוז החסימה, בעוד חד"ש-תע"ל מקבלת 4 מנדטים • המפץ במשותפת משנה גם את מפת הגושים: גוש נתניהו עם 60 מנדטים וגוש מתנגדיו עם 56 מנדטים • 65% מהציבור סבורים: המדינה צריכה לחייב מוסדות חרדיים ללמד לימודי ליבה

https://mobile.mako.co.il/news-israel-e ... =173113802
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יוווו השמאלציונים בהיסטריה לול
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ברור שיש פחד. אתה כבר ברחת. אותנו היודונאצים ירדפו. למה זה מצחיק אותך?
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 16 ספטמבר 2022, 21:50 ברור שיש פחד. אתה כבר ברחת. אותנו היודונאצים ירדפו. למה זה מצחיק אותך?

מה לעשות, ההיסטריה של השמאל הציוני מצחיקה (וגם קארמה איז א ביץ' וכו').
אין צורך להיכנס לפאניקה, אתם אוכלים סרטים שיהיה אצלכם שחזור של גרמניה 1933. אבל בתכלס הם לא ירדפו יהודים, לכל היותר ימשיכו בהתנהלות הציונית הרגילה כלפי הפלסטינים עם קצת פחות מסכה, זה הכל.
(אין למשטר הציוני שום צורך בפאשיסטים על מלא כרגע)
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

De Niro כתב: 13 ספטמבר 2022, 12:24
teknoboy כתב:ההצעה שלך היא אמנם ילדותית ברמה שזה מצחיק, אבל אני אתייחס בכל זאת.
התפיסה הזאת של המרכז הרדיקלי - כאילו שהשמאל זה "אנשים שמסתדרים עם ערבים" ולכן תפקידם של השמאלנים הוא לדאוג שהערבים יצביעו נכון - מסריחה מרוב אדנותיות, ציניות והתעלמות מוחלטת מהאנושיות של כל המעורבים (בעיקר של הערבים כמובן) והפיכה שלהם לכלים באיזה משחק שח דמיוני, שמתרחש בראש שלכם כי אתם חושבים יותר מדי על מה שעמית סגל יציג לכם על המסך בעוד שלושה ימים.
אני לא מסכים.יש גם בימין אנשים שמסתדרים ערבים.זו הייתה הצעה מעשית.לקחת את זה לקיצון.
יש מצב נתון. אפשר לא לעשות כלום , ולקטר אחר כך או לפעול כדי לשנותו.אני בעד הגישה השניה.
אני ממש לא שייך לימין כלשהו.
להפך , אני מודאג מאד מהיום שאחרי , כי הוא ישפיע על כולנו ובמיוחד עליהם.
https://m.ynet.co.il/Articles/61628400

https://www.makorrishon.co.il/news/520869/

ואחרי זה אתה מצפה מהערבים להיות בגוש רק לא ביבי?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

תא מרבוטא כתב:
teknoboy כתב:ההצעה שלך היא אמנם ילדותית ברמה שזה מצחיק, אבל אני אתייחס בכל זאת.
התפיסה הזאת של המרכז הרדיקלי - כאילו שהשמאל זה "אנשים שמסתדרים עם ערבים" ולכן תפקידם של השמאלנים הוא לדאוג שהערבים יצביעו נכון - מסריחה מרוב אדנותיות, ציניות והתעלמות מוחלטת מהאנושיות של כל המעורבים (בעיקר של הערבים כמובן) והפיכה שלהם לכלים באיזה משחק שח דמיוני, שמתרחש בראש שלכם כי אתם חושבים יותר מדי על מה שעמית סגל יציג לכם על המסך בעוד שלושה ימים.
אני לא מסכים.יש גם בימין אנשים שמסתדרים ערבים.זו הייתה הצעה מעשית.לקחת את זה לקיצון.
יש מצב נתון. אפשר לא לעשות כלום , ולקטר אחר כך או לפעול כדי לשנותו.אני בעד הגישה השניה.

כן , זה מה שהציבור שלהם רוצה וזה מוכח בכל סקרי העומק.
עכשיו גם בחד"ש ותע"ל אומרים את זה.
הערב שמעתי הצהרה של טיבי מאתמול על להיות שותפים להחלטות פרלמנטריות וכלכליות.
יש שינוי כיוון ברור , כי ברור להם שזה מה שהציבור רוצה.
במובן הזה , מה שקרה אתמול טוב לעתיד של הציבור הערבי.

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 16 ספטמבר 2022, 22:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 16 ספטמבר 2022, 14:15 אני רוצה לחדד את הטענה שלי: הקאזוס בלי בסיפור הזה של חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות, ובוודאי שאין שום דיבור על כניסה לממשלה כזו. הסיבה העמוקה יותר היא היריבות הפוליטית רבת השנים (עוד מתחילת שנות התשעים בתקופת הפילוג של בשארה ממק"י) בין שתי התנועות - כאמור האחת סוציאליסטית והשניה ליברלית, שתי אידיאולוגיות די סותרות. מי שמנסה להציג את שאלת הפירוק של המשותפת כ"ראו שעבאס הצליח מאד אז הם רוצים גם" מראה אפס היכרות עם הפוליטיקה הפלסטינים בישראל מעבר לכותרות בעיתונות העברית.
האמירה ש"חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות" זה בדיוק המנסור עבאס ניצח.
עובדה שכבר 10 שנים הם מצליחים להתגבר על היריבות ביניהם ופתאום בדיוק על השאלה הזאת הם כבר לא מצליחים.

אני מבין את הקונפליקט שלך, מצד אחד אתה איש של חד"ש ומצד שני בויכוח הנקודתי הזה אתה תומך בגישה של בל"ד.

בויכוח הפנים ערבי האם לנקוט בשיטה הפרגמטית או הבדלנית, אין ספק שכרגע ניצחה הגישה הראשונה.
האם הגישה זאת תיטיב עם הפלסטינים או תרע את מצבם, אין לי מושג. ימים יגידו (בסופו של דבר הם אלה שיצטרכו לשפוט).
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 16 ספטמבר 2022, 22:47 האמירה ש"חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות" זה בדיוק המנסור עבאס ניצח.
עובדה שכבר 10 שנים הם מצליחים להתגבר על היריבות ביניהם ופתאום בדיוק על השאלה הזאת הם כבר לא מצליחים.

אני מבין את הקונפליקט שלך, מצד אחד אתה איש של חד"ש ומצד שני בויכוח הנקודתי הזה אתה תומך בגישה של בל"ד.

בויכוח הפנים ערבי האם לנקוט בשיטה הפרגמטית או הבדלנית, אין ספק שכרגע ניצחה הגישה הראשונה.
האם הגישה זאת תיטיב עם הפלסטינים או תרע את מצבם, אין לי מושג. ימים יגידו (בסופו של דבר הם אלה שיצטרכו לשפוט).
איך בדיוק זה מעיד על נצחון דרכו של עבאס? מצד אחד אין שום דיבור פרקטי על כניסה לממשלה, מצד שני יש את שאלת הכהניסטים ועוזריהם. אתה מנסה בכוח להפוך שאלה ספציפית לאחת כללית.

בניגוד לתפישה בציבור היהודי, מחמוד עבאס הוא לא הראשון שמשתף פעולה עם ממשלה ציונית, חד"ש למשל עשתה את זה ב-92' עם ממשלת רבין. ובאופן כללי ההחלפה של מוחמד ברכה באיימן עודה ב-2015 סימלה שינוי כיוון מסויים בתפישת הפניה לציבור היהודי. אבל מכאן ועד לדבר על כניסה לממשלת מעורב ציוני בשביל פירורים תוך כדי ויתור על עקרונות בסיס המרחק עצום.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 17 ספטמבר 2022, 06:35
בני12 כתב: 16 ספטמבר 2022, 22:47 האמירה ש"חד"ש vs. בל"ד הוא שאלת ההמלצה והיכולת להיעזר בה בשביל ללחוץ על ממשלה עתידית. אין שום דיבור על תמיכה מבחוץ בלי התחייבויות ברורות של ראש ממשלה פוטנציאלי לעניינים שחשובים למפלגות" זה בדיוק המנסור עבאס ניצח.

איך בדיוק זה מעיד על נצחון דרכו של עבאס? מצד אחד אין שום דיבור פרקטי על כניסה לממשלה, מצד שני יש את שאלת הכהניסטים ועוזריהם. אתה מנסה בכוח להפוך שאלה ספציפית לאחת כללית.

בניגוד לתפישה בציבור היהודי, מחמוד עבאס הוא לא הראשון שמשתף פעולה עם ממשלה ציונית, חד"ש למשל עשתה את זה ב-92' עם ממשלת רבין. ובאופן כללי ההחלפה של מוחמד ברכה באיימן עודה ב-2015 סימלה שינוי כיוון מסויים בתפישת הפניה לציבור היהודי. אבל מכאן ועד לדבר על כניסה לממשלת מעורב ציוני בשביל פירורים תוך כדי ויתור על עקרונות בסיס המרחק עצום.
מנסור עבאס. אם כי מחמוד עבאס שיתף פעולה בדרכו
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

De Niro כתב: 16 ספטמבר 2022, 22:47
תא מרבוטא כתב:

כן , זה מה שהציבור שלהם רוצה וזה מוכח בכל סקרי העומק.
עכשיו גם בחד"ש ותע"ל אומרים את זה.
הערב שמעתי הצהרה של טיבי מאתמול על להיות שותפים להחלטות פרלמנטריות וכלכליות.
יש שינוי כיוון ברור , כי ברור להם שזה מה שהציבור רוצה.
במובן הזה , מה שקרה אתמול טוב לעתיד של הציבור הערבי.
הציבור שלהם רוצה אבל לא מאמין. לפחות לפי הסקרים שלך של ירידה באחוזי ההצבעה.
תחליט, או שהמצב חרבנה כי הערבים רוצים והציונים לא
או שהמצב חרבנה כי גם הערבים לא רוצים.

לא ראיתי את המפלגות הציוניות חוץ אולי ממרצ באופן קלוש מציעות אכפתיות אמיתית ושותפות אמיתית חוץ מכמה עצמות לערביי ישראל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 16 ספטמבר 2022, 22:14
its-sick כתב: 16 ספטמבר 2022, 21:50 ברור שיש פחד. אתה כבר ברחת. אותנו היודונאצים ירדפו. למה זה מצחיק אותך?

מה לעשות, ההיסטריה של השמאל הציוני מצחיקה (וגם קארמה איז א ביץ' וכו').
אין צורך להיכנס לפאניקה, אתם אוכלים סרטים שיהיה אצלכם שחזור של גרמניה 1933. אבל בתכלס הם לא ירדפו יהודים, לכל היותר ימשיכו בהתנהלות הציונית הרגילה כלפי הפלסטינים עם קצת פחות מסכה, זה הכל.
(אין למשטר הציוני שום צורך בפאשיסטים על מלא כרגע)
הנאצים לא רדפו רק את המיעוטים, אלא גם את מתנגדיהם הפוליטיים.
ואם אתה חושב שהכהניסטים שונים מהנאצים ביחסם למתנגדים פוליטיים מהגזע העליון, אז כנראה שאתה לא באמת עוקב אחרי ההתבטאויות שלהם.
וזה עוד לפני שמדברים על אלו בציבור השליט שאינם טהורים גנטית, שיכולים לאבד זכויות די מהר (כי גם הם מסומנים חוקית בתעודות הזהות).
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 17 ספטמבר 2022, 07:35 מנסור עבאס. אם כי מחמוד עבאס שיתף פעולה בדרכו

:rofl:
זה מה שקורה כשאני כותב תגובה בפאקינג 5 וחצי בבוקר :smoke:
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 17 ספטמבר 2022, 08:00 הנאצים לא רדפו רק את המיעוטים, אלא גם את מתנגדיהם הפוליטיים.
ואם אתה חושב שהכהניסטים שונים מהנאצים ביחסם למתנגדים פוליטיים מהגזע העליון, אז כנראה שאתה לא באמת עוקב אחרי ההתבטאויות שלהם.
וזה עוד לפני שמדברים על אלו בציבור השליט שאינם טהורים גנטית, שיכולים לאבד זכויות די מהר (כי גם הם מסומנים חוקית בתעודות הזהות).
אני מודע טוב מאד להיסטוריה הגרמנית המודרנית, תאמין לי. זה תחום עניין די גדול שלי (באופן לא מפתיע, כיהודי-גרמני-קומוניסט).
אני גם לא מכחיש שהכהניסטים ועוזריהם היו המתנהגים בדיוק כמוהם אם הייתה להם היכולת, וזה כולל לירות לאנשים כמוך וכמוני בראש.
מה שאני אומר הוא שבדיוק אין להם את היכולת הזו, וגם אחרי הבחירות לא תהיה להם היכולת הזו גם אם הם יקבלו 10 מנדטים.
הסיבה שאני אומר את זה היא שלדעתי אין לשלטון בישראל צורך בפאשיסטים כרגע. מבחינת יחס לפלסטינים הם זהים פחות או יותר לכל מה שהיה לפני, וזה לא מזיז לאף אחד במערכת.
מצד שני, ממשלת נתניהו ובן-גביר לא תתחיל פתאום לרדוף שמאלנים כמו במדינות פאשיסטיות, או כמו במדינות המערב בתקופות של התעוררות פוליטית שמאלית. והסיבה לזה היא בדיוק שאין התעוררות פוליטית שמאלית בישראל, ועד שתהיה אחת זה יותר חשוב אפילו לביבי ושות' שהמדינה תתנהל על-פניו באופן דמוקרטי כלפי יהודים, אחרת תומכי ישראל במדינות הליברליות יתחילו לשאול שאלות, וזה לא בריא לשלטון הציוני.

כמובן יכול מאד להיות שאני טועה ונוח לי לכתוב את זה כי לי אישית לא נשקפת סכנה. מצד שני רוב האנשים שאני אוהב בעולם חיים בישראל ומחזיקים באופן מוצהר עמדות שמאליות במיוחד, אז אולי זה לא המצב.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אם מישהו חשש שמא מפלגות המרכז הקיצוני יבינו שבלי המצביעים הערבים הלך עליהם, אז אפשר להירגע.
הם עדיין עסוקים בנסיונות לייאש את המצביעים הערבים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אם השתלשלות הדברים מעניינת מישהו, אז הנה מה שכתבה אורלי נוי (שהיא חברה בבל"ד, ראוי לציין):

המעקב הדרוך אחרי הדרמה בין המפלגות הערביות אמש, רגע לפני המועד הסופי להגשת הרשימות לבחירות, היה כמו לראות תאונה בהילוך איטי. בזמן אמת, קשה היה להבין את הדינמיקה שהובילה בסופו של דבר לפיצול. מיד לאחריו, מכונות הסילוף כבר נכנסו לפעולה כדי להכתיב את הנרטיב. אני באמת כותבת את זה בצער עמוק ביותר, מאוד קיוויתי שהימים של הדם הרע, הפיצול, העוינות והמרמה מאחורינו, אבל אחרי שהקשבתי לדבריו אלה של סמי אבו שחאדה, שמתאר כמעט דקה אחר דקה את השתלשלות העניינים (תיאור שמתיישב גם עם הדיווחים השונים בזמן אמת, אגב), אין ספק שחד"ש ותע"ל עשו לבל"ד את אחד התרגילים המסריחים ביותר בפוליטיקה הישראלית, ולפחות חד"ש המשיכה במסורת ההתבריינות והפרת ההסכמים שלה. אני לא יודעת למי היה אינטרס למחוק את בל"ד, ובשרות מי, אבל מה שחד"ש ותע"ל עדו כאן זה מעשה שלא יעשה. בושה להם. בושה.
הנה, כמעט במלואם, דבריו של סמי:

"כפי שכולם יודעים, בחודשיים האחרונים התקיים דיון פוליטי עמוק, ואחרי הרבה דיונים הגענו להסכמה עם אחינו מחד"ש על תוכנית פוליטית מוסכמת לרשימה המשותפת, שעל בסיסה נחתם הסכם להתמודד בבחירות הקרובות, ביחד. ההסכם כלל גם את התוכנית הפוליטית המוסכמת וגם את סדר המועמדים ברשימה, שכלל שתי אופציות: ריצה של בל"ד וחד"ש, ואופציה נוספת שמשאירה את הדלת פתוחה לאחים מתע"ל, אם יצטרפו.
אחרי שכבר חתמנו על ההסכם, פנה אלינו שוב מנסור דהאמשה (מזכ"ל חד"ש) ודרש מאיתנו לשנות את ההסכם, שכבר אושר במוסדות של בל"ד ושל חד"ש. אבל למען השמירה על אחדות המשותפת והאפשרות לצרף את טיבי ולמען האינטרסים הלאומיים והשמירה על התוכנית הפוליטית, שהיא מבחינתנו חשובה מנושא סדר המועמדים, כינסנו את הועידה המרכזית של בל"ד תוך יום, והסכמנו שטיבי יהיה במקום השני וקיבלנו את השינויים כדי לשמור על אחדות המשותפת. כך הגענו ליום אתמול, היום האחרון להגשת הרשימות.
הלכנו לכנסת במטרה להגיש רשימה משולשת, על פי ההסכמים. מכאן, כל מה שקרה תפס אותנו בהפתעה. ראשית, הם איחרו מאוד להגיע לכנסת, ושעות לפני הגשת הרשימה דרשו מאיתנו לשנות שוב את ההסכם בעניין רוטציה בין המקומות, דברים שלא הופיעו בהסכם שכבר נסגר. אני לא רוצה להשתמש במילים קשות, אבל אופן ההתייחסות של מנסור דהאמשה אלינו היה... זאת היתה התנהגות שאיננה מקובלת בין מפלגות, או בין אנשים הרוחשים זה לזה כבוד. הוא אמר שהוא רוצה לשנות עוד דברים. אמרנו לו שאין לנו אפשרות כזו, אנחנו לא יכולים לכנס את הועידה המרכזית כשבעוד שעתיים צריך להגיש כבר את הרשימות. אמרנו שיש בינינו כבר הסכם חתום, ושאנחנו דורשים שיכבדו אותו. הוא אמר לנו "זה מה שאנחנו דורשים, תקבלו או שלא תקבלו". כמובן שלא קיבלנו את הדרישות.
דהאמשה נעלם, ואחרי זמן מה הופתענו לשמוע שחד"ש ותע"ל עובדים על רשימה דו-מפלגתית. ניסינו ליצור קשר עם אנשי הנהגה בתוך חד"ש ומחוצה לה, כדי שנבין מה קורה פה. בסופו של דבר נפגשתי עם איימן עודה במשרדו, ואמרתי לו שאנחנו מחויבים להסכם שנחתם, אבל אם ישנם חילוקי דעות בינינו, אנחנו מוכנים להכניס לדין צד שלישי שמקובל על כל הצדדים, אמרתי לאיימן שאנחנו מוכנים אפילו שהם יבחרו את הבורר, אם לא נוח להם שאנחנו נציע שם. דהאמשה נכנס למשרד ודחה את ההצעה הזו על הסף ואמר שהם רוצים להגיש רשימה דו-מפלגתי עם תע"ל. אמרתי לו "מנסור, זה לא הגיוני מה שאתה אומר. יש בינינו הסכם ועכשיו חילוקי דעות, תבחרו אתם צד שלישי כדי שילבן את הדברים. אם יקבע שהצדק איתנו, אתם תוותרו, ואם יגיד שהצדק איתכם, אנחנו נוותר". הוא התקשר לטיבי, שדחה גם הוא את ההצעה על הסף, אפילו מבלי לשמוע אותה עד הסוף. לדעתי כבר היתה ביניהם הסכמה להוציא את בל"ד.
ביקשתי מדהאמשה שיתן לי קצת זמן כדי להעלות את העניין בפני הנהגת בל"ד. ירדנו למשרד והתחלנו לדבר עם האנשים שלנו, כשהתקשר אלי יו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה. הוא שאל אותי מה קורה, ואמרתי לו שאנחנו מסכימים שהוא יהיה הבורר, למרות שהוא איש חד"ש, אבל אנחנו רוחשים לו כבוד. הוא אמר שיבדוק את הנושא, ובינתיים דיברו איתנו על כל מני "בעיות טכניות".
בשעה רבע לעשר (בעשר נסגרות הדלתות להגשת הרשימות), הופתענו לשמוע שהם הגישו רשימה של חד"ש-תע"ל אפילו מבלי לעדכן אותנו. ניסיתי להתקשר לאיימן עודה, הטלפון שלו היה סגור.
לדעתי היתה כאן החלטה פוליטית ברורה. איימן עודה ואחמד טיבי ראו שלפיד קרוב אליהם יותר מאשר בל"ד, וכדי להצטרף למחנה המרכז של לפיד הם העדיפו לנסות להיפטר מבל"ד. אנחנו סידרנו את הנייר שלנו והגשנו את רשימת בל"ד לכנסת".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מההיכרות שלי עם ההתנהלות של בל"ד זה נשמע דווקא כמו עוד פרק בסאגת בל"ד עושים שטויות ואז מאשימים את חד"ש, אבל אני כמובן סובייקטיבי בעניין.

מה שכן, הנה הצהרה שאני מקווה שלא אתחרט עליה: אם מה שאבו שחאדה כותב נכון, אנחנו נראה את חד"ש מוצאים תירוץ עלוב להיכנס לממשלה בראשות לפיד ו/או גנץ. אם זה קורה אני אסיר את התמיכה שלי מחד"ש, ואצטרך לחשוב הרבה על העמדה שלי לגבי מק"י.
(זה לא שאני חושב שזה מעניין מישהו, אני מצהיר את זה פה בפומבי כדי לסנדל את עצמי בעתיד מלנסות לעשות רציונליזציה לדברים שאני לא מסכים איתם)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז אם פורסמו פה דבריה של חברה בבל"ד, מן הראוי שיפורסמו גם הדברים מהצד של חד"ש (ואם יש מישהו שיכול גם מהצד של תע"ל - מה טוב).

כותב טל שדות, פעיל בחד"ש:

אז אל מול חרושת השמועות, הספקולציות וההמצאות - אני מרגיש שכדאי לבאר מה קרה בפירוק המשותפת:
ראשית: מדהים שמנסים להלביש על חד"ש- תע"ל תאוריות קונספירציה לפיה ניסו להביא לפיצול המשותפת (כפי שבל"ד מתדרכים מאז יום חמישי). המפלגה היחידה שדיברה על ריצה עצמאית במהלך החודשים האחרונים היא בל״ד. סמי אבו שחאדה פרסם סרטונים על ״הדרך השלישית״ ועל הרצון של בל״ד להחזיר את ״הקול הלאומי״ בריצה עצמאית. הוא התראיין בנושא ובל״ד אף הודיעה כי היא מחפשת שותפים לריצה עצמאית מחוץ למשותפת, כמו גדעון לוי. צעדים אלה, יש להדגיש, הם הסיבה למתיחות בין סיעות המשותפת בשבועות האחרונים. חד״ש ותע״ל היו מחויבות מהיום הראשון לריצה משותפת בהרכב דומה לכנסת הקודמת, ולהמשך שיתוף הפעולה על בסיס עקרונות פוליטיים משותפים.
בשבוע האחרון להגשת הרשימות, הפערים בין הצדדים נראו גדולים, וחד"ש ובל"ד החליטו לחתום ביניהן הסכם שידוע וברור היה לשני הצדדים שמהווה מעין "הסכם ביניים" עד לחתימה משולשת עם תע"ל, כפי שהדגשנו כל השבוע. מיד לאחר אישורו החל מו"מ משולש עם טיבי על הקמת רשימה משולשת. ברור שחלוקת המקומות ברשימה של שתי מפלגות אינה זהה לזו של רשימה של שלוש מפלגות, ולכן כבר מהרגע הראשון דובר על שינוי במיקומם של מועמדים שונים, וגם על פתרון של רוטציה. הרוטציה נזכרה אף בדיווחים בתקשורת על ההסכם יומיים ושלושה לפני הגשת הרשימות.
יש לומר שההסכם המשולש זכה לביקורת רבה על כך שהוא בפועל הפחית מנדט מתע"ל לטובת בל"ד, שעלתה לייצוג של שניים, על אף שלא הראתה כוח אלקטורלי מיוחד באף אחת מ-4 מערכות הבחירות הקודמות או בסקרים. על כן, טיבי ראה בהסכם הקרבה גדולה מצידו למען האחדות בציבור הערבי, וכולם היו תמימי דעים שבל"ד היא המורווחת הגדולה מההסכם הזה.
אבל לבל"ד היו בעיות אחרות - שסעים ומריבות פנימיות בשורות בל"ד סביב עצם ההשתתפות בבחירות לכנסת וסביב ההשתתפות ברשימה המשותפת הטילו לחצים כבדים על כתפיו של סאמי אבו שחאדה. תחת לחצים אלה
ביום הגשת הרשימות, יום חמישי, הגיעו נציגי שלוש המפלגות לכנסת כדי להגיש, ושם גילו שלפניהן משבר חדש. או ליתר דיוק, רצף של משברים.
במהלך ערב הגשת הרשימות, שינתה בל״ד את עמדתה לגבי כניסה לרשימה המשולשת שוב ושוב, מספר רב של פעמים, עד להתשה מוחלטת של חברי הכנסת וצוות המו״מ של תע"ל וחד"ש, כאשר בכל פעם נמצא נושא או נקודה אחרת בהסכם שביקשו לפתוח מחדש לדיון.
פעם היתה זו הרוטציה, שלא הופיעה בהסכם המקורי בין חד"ש לבל"ד אבל שסוכמה בעל פה בין שלוש המפלגות, פעם שניה היה זה משך הזמן עד הרוטציה, ולבסוף בקשה חדשה - רוטציה בתפקיד יו״ר הסיעה. כן כן, אחרי שהיועצים מכל הרשימות כבר עמלו על הודעה לתקשורת סביב סגירת הרשימה המשותפת, נזעק אבו שחאדה והודיע שבל"ד תישאר בחוץ כי רוטציה אחרי שנתיים היא מאוחרת מדי, והוא דורש רוטציה כבר אחרי שנה וחצי. ויכוח מפוצץ נוסף היה על הויתור על יחידת המימון בגלל הרוטציה. כמו כן באותו ערב פתחה בל"ד מחדש את ההסכם בנושא ראשות הסיעה, נושא שכבר בשלבים מוקדמים של המו"מ הובהר שמבחינת השותפות אינו על השולחן.
לסיכום, חברינו הגיעו לכנסת להגשת הרשימות עם הסכם משולש להקמת הרשימה המשותפת. בהסכם דובר והוסכם על רוטציה, על ראשות הרשימה, וגם על סוגיות אחרות שבל"ד מדי פעם הציגה תקשורתית כנקודות מחלוקת על אף שלא היו כאלה, כמו סוגיית ההמלצה, שהסכימו על התנייתה ברשימת תנאים קשוחה, ולא על פסילתה מראש מלכתחילה(!).
בגלל לחצים ומריבות פנימיות בבל"ד, הנהגתה בחרה להיפרד מהרשימה המשותפת ולרוץ לבד. רגע לפני ההגשה צלצל ראש צוות המו"מ של חד"ש, מנסור דהאמשה, לאבו שחאדה, ושאל אותו אם ירצה בכל זאת לחזור להסכם המשולש, *וסאמי סרב*.
סאמי אבו שחאדה אמר זאת בראיונותיו מאז הפירוד - הוא מרוצה מהפירוד, זו היתה בחירה שלו. חרושת השמועות והרכילויות סביב הפרידה הזו נועדו לתרץ ולהסביר את עמדתו לציבור - כאשר הציבור הרחב רצה ברשימה המשותפת המשולשת.
אז אפשר להפסיק עם הספקולציות והשקרים ואפשר להפסיק עם שיתוף הפעולה עם שופרות הדברור השקריים של בל״ד. חד״ש ותע״ל עשו מעל ומעבר כדי להבטיח את קיום הרשימה וקיבלו יריקה בפניהם מנציגי בל״ד. זה כל הסיפור, עכשיו אפשר להתחיל לעסוק במה שחשוב באמת - בקמפיין הבחירות ובעידוד ההצבעה בחברה הערבית, ולקוות שבל״ד לא יבחרו להשקיע את החודשיים הקרובים בקמפיין הכפשה והסתה כפי שעשו בימים האחרונים
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למען הסר ספק, אין לי שום פוזיציה בסוגיה הזו, הבאתי דברים של אורלי שראיתי וחשבתי שיעניינו את מי שמתעניין.

אני רק יכול לומר שההתרחשות עצובה ומאכזבת, כי היא מחלישה את יכולת נמאבק הפלסטיני לשוויון וחרות.
(ולא בגלל שהיא כן או לו תעזור לביבי לחזור...)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 18 ספטמבר 2022, 00:14 מההיכרות שלי עם ההתנהלות של בל"ד זה נשמע דווקא כמו עוד פרק בסאגת בל"ד עושים שטויות ואז מאשימים את חד"ש, אבל אני כמובן סובייקטיבי בעניין.

מה שכן, הנה הצהרה שאני מקווה שלא אתחרט עליה: אם מה שאבו שחאדה כותב נכון, אנחנו נראה את חד"ש מוצאים תירוץ עלוב להיכנס לממשלה בראשות לפיד ו/או גנץ. אם זה קורה אני אסיר את התמיכה שלי מחד"ש, ואצטרך לחשוב הרבה על העמדה שלי לגבי מק"י.
(זה לא שאני חושב שזה מעניין מישהו, אני מצהיר את זה פה בפומבי כדי לסנדל את עצמי בעתיד מלנסות לעשות רציונליזציה לדברים שאני לא מסכים איתם)
אתה מגיע לארץ להצביע? אני מאמין שלא. אם אכן לא, אז ל"תמיכה" שלך יש ערך קטן מכל אפסילון חיובי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אתם לא טסים לארץ להצביע?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

נראה לך הגיוני לבזבז כל כך הרבה כסף על קול בודד?
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב:נראה לך הגיוני לבזבז כל כך הרבה כסף על קול בודד?
כן , עשרות אלפים טסו לארץ כדי להצביע והשפיעו מאד על התוצאה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אלא אם כולם היו מתואמים ביניהם והצביעו לאותה המפלגה, מה שלא סביר בעליל, אז הם לא השפיעו כלל על התוצאה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב:אלא אם כולם היו מתואמים ביניהם והצביעו לאותה המפלגה, מה שלא סביר בעליל, אז הם לא השפיעו כלל על התוצאה.
השפיעו גם השפיעו.זה ידוע.
רובם מגוש המרכז שמאל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

De Niro כתב: 18 ספטמבר 2022, 10:29
its-sick כתב:אלא אם כולם היו מתואמים ביניהם והצביעו לאותה המפלגה, מה שלא סביר בעליל, אז הם לא השפיעו כלל על התוצאה.
השפיעו גם השפיעו.זה ידוע.
רובם מגוש המרכז שמאל.
לא יודע מנין 2 הנתונים (1 שהשפיעו 2 שמהשמאל), ואם כן כמה השפיעו אבל אשמח למקורות למידע הזה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ידוע למי שחי באשליות. סטטיסטית, זה לא סביר בעליל גם בשנה רגילה.
ספציפית שנה שעברה היו מגבלות על מספר הנכנסים בשל הקורונה, אז מעט מאד הגיעו
https://www.calcalist.co.il/local/artic ... 52,00.html
https://elections.walla.co.il/item/3425423
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

דובר על ההערכות של 80 אלף נכנסים לארץ בעיקר בבחירות סבבים א' עד ג'.
שליחת תגובה