תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 19 אוגוסט 2022, 22:31 אתה גם עושה צ'רי פיקינג, כאילו שאין מדינות עם מדיניות רווחה סוציאליסטית בשילוב כלכלת שפע מערבית חופשית. אם אין לך כיוון, חפש בסקנדינביה.
אני בהחלט לא רוצה ילדים רעבים והומלסים, אבל אני גם לא רוצה לוותר על היופי של מבחר תזונתי. זה בדיוק כמו עושר תרבותי: כל אחד אוהב משהו אחר, ומגיע לו מבחר.
מדינות רווחה זה באמת נחמד יותר מקפיטליזם טהור, אבל יש בהן עדיין שתי בעיות מהותיות:
  • מכיוון שמאפשרים לשיטה הקפיטליסטית להמשיך להתקיים, בסופו של דבר היא בולעת את מדינת הרווחה. זה בדיוק ההליך שעוברות בעשורים האחרונים מדינות צפון ומערב אירופה, עכשיו שאין לקפיטליסטים סיבה להתפשר עם העובדים (כי הרעיון הקומוניסטי כביכול "נכשל").
  • קיום מדינות רווחה (כמו קיום כל מדינה קפיטליסטית עשירה) מחייב ניצול של העולם השלישי באותן השיטות שהזכרתי כבר מליון פעמים: unequal exchange, אימפריאליזם* וכו'.
למעשה, התפשרות על מדינות רווחה מביאה למצב בו הרוב המוחלט של אוכלוסית העולם מנוצל באופן מחפיר, בשביל חופן קפיטליסטים שחולקים עם העובדים במדינותיהם כמה דולרים. אז כן, אם אתה שבדי ילידי - יחסית טוב לך (כלומר, כל עוד מדינת הרווחה לא התפוררה לגמרי). לעומת זאת להיות מהגר שם זה הרבה פעמים קטסטרופה, ולהיות עובד במדינת עולם שלישי שמנוצלת ע"י תאגידים שבדים בחסות ממשלת שבדיה זה קטסטרופה בחזקת מאה.

אפשר להשוות את זה למצב בישראל: ישראל קיימת על חורבות העם הפלסטיני והמשך ניצולו (כ"א זול, משאבים, שטח וכו'). ביחד עם הסיוע הכלכלי האמריקאי, זה מאפשר לישראל לזרוק כמה שקלים לכיוון רווחה. אם נפסיק את הניצול הזה בלי לשנות באופן מהותי את השיטה הכלכלית בישראל, איכות חייהם של די הרבה יהודים בישראל תפגע: הרבה מהסחורות תהיינה יקרות יותר, אי אפשר יהיה למצוא דיור זול בשטחים ובהתאם מחירי הנדל"ן יזנקו (ואיתם שכה"ד) וכו'. בנוסף, אם ארה"ב תפסיק להזרים כסף לישראל, תקציב המדינה יאלץ להשתנות, כי פתאום הכנסה שנתית בסדר גודל של כמה מיליארדי ש"ח נעלמה לה.

עכשיו, מה שאתה אומר על מדינות רווחה שקול מהבחינה הזו לטענה שאתנוקרטיות שמבוססות על חברות מתיישבים הן אחלה, כי תראו איזו רמת חיים מדהימה יש לאזרחים הנכונים ביחס למה שהולך מסביב. אז נכון שפרקטית זה המצב, אבל אתה מתנגד להמשכו - אז למה זה לא בסדר לנצל פלסטינים בשביל איכות חיים, אבל זה כן בסדר לעשות את זה בסדרי גודל יותר ברמה הגלובלית? למה לדכא פלסטיני בשביל איכות חיים ליהודים בישראל זה רע, אבל לדכא למשל קונגולזי בשביל איכות חיים לאזרח מערבי ממוצע זה טוב?..

* הכוונה באימפריאליזם היא בהגדרה המרקסיסטית של המושג (אשמח לפרט אם יש עניין), ולא "כיבושים של מדינות גדולות" כמו שבדר"כ אנשים משתמשים במושג הזה. אפשר להתלונן על זה שאני אליטיסט שמשתמש בשפה משלו, אבל פשוט אין לי מושג טוב יותר לתאר את הרעיון שאני מנסה לתאר.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו-כן, אם מדברים על בחירה במדינות קפיטליסטיות: כן, יש לך בחירה בין חמישה-עשר סוגי מוצרים שכולם בסופו של יום עושים את אותו הדבר. אבל במקביל לרוב האוכלוסיה של את הבחירה בין לעבוד 40 או יותר שעות בשבוע בתנאים מנצלים שהולכים ונעשים גרועים יותר - או למות מרעב. או הבחירה בין לשלם שכ"ד מטורף (כי בעלי-בית זה קונספט שקיים) ובין להפוך לחסרי בית. וכל זה בשביל לייצר עוד ועוד מוצרי צריכה (שאנשים יזרקו לפח בתוך כמות קצרה של זמן) כדי שכמה מיליארדרים ירוויחו עם כמה מיליארדים, וששכבה הולכת וקטנה של עובדים תוכל להרשות לעצמה איכות חיים סבירה (ובייחוד טלוויזיות HD וספת מסאז').

כן, אגב - אני מדבר על הייטקיסטים בישראל ובארה"ב.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 19 אוגוסט 2022, 22:40 ולגבי סקנדינביה: אין בהכרח סתירה בין כלכלת שוק לבין בעלות קולקטיבית. אדרבא, אחד המודלים לבעלות קולקטיבית הוא שקולקטיבים שונים ומשונים (נגיד קרנות פנסיה של איגודי עובדים) רוכשים נתחים גדולים מהבעלות על תאגידים. (אאל"ט זה נפוץ בארצות סקנדינביה)
דווקא יש סתירה בטווח הארוך, כי כלכלת שוק מכוונת תמיד למקסום רווחים ומזעור הוצאות. זה בתורו יוצר תחרות שמבטיחה שמספר מצומצם של עסקים מרוויחים משמעותית משאר העסקים בתחום, ואז מתחילה רכישה שמבטיחה מולטיפולים מצומצמים. ואיך מספר עסקים קטן מצליח יותר מאחרים? אלו אותם עסקים שהבינו שצמצמום ההשקעה בדברים כמו בטיחות המוצר, תוחלת החיים שלו, הנזק לסביבה וכו' זה משתלם. בשלב מסויים הם מכלים את היכולת שלהם לאסוף עוד הון בתוך המסגרת החוקית, אז הם פונים לרכישת כוח פוליטי (אין שום דרך למנוע את זה באופן שמקיים חופש כלכלי לעסקים) - והופה, עכשיו יש להם את הכוח לשנות את הדרישה שעסקים יהיו בבעלות קולקטיבית כדי להבטיח לעצמם יותר שליטה ורווחים בעסק הבא שהם יקנו.

ההבדל בין מה שתיארתי עכשיו לבין שיטה בה אין דרישה לבעלות קולקטיבית בעסקים הוא מספר הצעדים שההליך לוקח עד שהוא מגיע לאותו המצב בסופו של דבר (מה שתיארתי אגב זה כמעט אחד לאחד מה שקרה בכל כלכלה קפיטליסטית החל מהמאה ה-18). עכשיו, שיהיה ברור - אני לא אומר שקואופרטיבים זה רע אלא שכשלעצמם הם לא הפתרון לבעיות שיוצרת כלכלה קפיטליסטית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 19 אוגוסט 2022, 23:16 אפשר לדמיין עולם יפה בלי הקונספט של מותגים וכסף, אבל אני די מהמר שבמבחן התוצאה נקבל משהו כמו הבנייה הסובייטית האפורה והמדכאת רק חמור יותר ומדכא יותר
לפני 300 שנה אנשים אמרו דברים דומים על פאודליזם ("אפשר לדמיין עולם יפה בלי הקונספט של שליטים שמקבלים את הלגיטימציה שלהם מכוח האל, אבל אני די מהמר שבמבחן התוצאה נקבל כאוס ואלימות כי רוב העם פשוט לא יכול להשתתף בהחלטות חשובות ובניהול המדינה"). אם יש משהו אחד שלמדתי בחיי הקצרים הוא שמאד קשה לנו לדמיין סיטואציות ששונות באופן מהותי ממה שאנחנו מכירים - אבל ברטרוספקטיבה הן לפעמים נראות ממש ברורות מאליהן.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אנסה להסביר את עצמי טוב יותר( וכנראה אכשל ) -
את המילה מותגים נכון יותר להחליף במותרות.
מעבר לצרכים הבסיסיים של האדם, שאפשר להתווכח מה הם כוללים, ואני סבור שלחברה יש אחריות לספק אותם לכלל הפרטים שלה במידה שווה, יש לרוב בני האדם רצון למעבר. זה יכול להיות בית עם בריכה, אוכל טוב, טיסות לחול, חולצות של נייק ואחרים.
לחברה יש אינטרס שהפרטים שלה יאמינו שאפשר להשיג את אותן מותרות כדי שכמה שיותר אנשים ינצלו את כישוריהם כדי לייצר דברים, כי חברה צריכה להתקדם ולהתפתח.
כמו כן לחברה יש אינטרס שלפרטים שיוכלו לתרום לחברה יותר מאחרים יהיה אינטרס לעשות את זה, ומה לעשות שבני האדם מטבעם הם צרי עין ואם x עושה יותר מ y הוא יצפה לקבל על זה יותר תמורה, אחרת הוא עלול להרגיש פרייאר ולא ירצה לעשות את מה שהוא עושה בכלל.

יצא וכסף הוא הדרך הטובה ביותר שלנו לקיים את המנגנון הזה.

אז כן, כנראה שהיינו מסתדרים ממש סבבה בלי נייק ואדידס, אבל עולם בלי מותרות הוא אפור ומדכא, כמו הבנייה הסובייטית. כמו שאנחנו רוצים להבדיל בין הבניינים השונים אנחנו רוצים להבדיל בין האנשים השונים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אין שום דבר בכלכלה סוציאליסטית (זו הגדרה רחבה מאד, כן?) שמחייב אחידות ושיעמום. להיפך, כשהצרכים הבסיסיים של בני אדם נענים, יש להם הרבה יותר זמן ליצרתיות. הרעיון הבסיסי של סוציאליזם הוא שהצרכים הבסיסיים האלו מקויימים אצל כל האנשים בחברה, בעוד בקפיטליזם בהכרח רק אחוז קטן מהחברה יכול להרשות לעצמו את הזמן הפנוי הזה (וכן, כרגע אני אחד מהם כי התמזל מזלי) - אחרת אי אפשר לצבור הון ללא הגבלה פרקטית.

אגב, אם אתה רוצה דוגמה קלאסית: תראה כמה פרוייקטי תוכנה שלמים ומדהימים נכתבים בקוד פתוח, כשהרוב המוחלט של העוסקים בדבר לא רואים מזה אפילו פרוטה (יש פרוייקטים מוכרים שמקבלים מימון מסויים, אבל זה לא מגיע לכל המפתחים, וחלק מהמימון הזה הוא ממשלתי). בני-אדם הם יצור יצירתי במיוחד.

אם אני אזכור מאוחר יותר כשאני לא מסטול אש אני אצרף פה סרטון יוטיוב נחמד שעונה בדיוק לשאלה הזו.
(יוטיוב! עוד מקום בו מלא אנשים יוצרים דברים מדהימים שלא למטרת רווח)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

pelegs כתב: 20 אוגוסט 2022, 01:11
teknoboy כתב: 19 אוגוסט 2022, 22:40 ולגבי סקנדינביה: אין בהכרח סתירה בין כלכלת שוק לבין בעלות קולקטיבית. אדרבא, אחד המודלים לבעלות קולקטיבית הוא שקולקטיבים שונים ומשונים (נגיד קרנות פנסיה של איגודי עובדים) רוכשים נתחים גדולים מהבעלות על תאגידים. (אאל"ט זה נפוץ בארצות סקנדינביה)
דווקא יש סתירה בטווח הארוך, כי כלכלת שוק מכוונת תמיד למקסום רווחים ומזעור הוצאות. זה בתורו יוצר תחרות שמבטיחה שמספר מצומצם של עסקים מרוויחים משמעותית משאר העסקים בתחום, ואז מתחילה רכישה שמבטיחה מולטיפולים מצומצמים. ואיך מספר עסקים קטן מצליח יותר מאחרים? אלו אותם עסקים שהבינו שצמצמום ההשקעה בדברים כמו בטיחות המוצר, תוחלת החיים שלו, הנזק לסביבה וכו' זה משתלם. בשלב מסויים הם מכלים את היכולת שלהם לאסוף עוד הון בתוך המסגרת החוקית, אז הם פונים לרכישת כוח פוליטי (אין שום דרך למנוע את זה באופן שמקיים חופש כלכלי לעסקים) - והופה, עכשיו יש להם את הכוח לשנות את הדרישה שעסקים יהיו בבעלות קולקטיבית כדי להבטיח לעצמם יותר שליטה ורווחים בעסק הבא שהם יקנו.

ההבדל בין מה שתיארתי עכשיו לבין שיטה בה אין דרישה לבעלות קולקטיבית בעסקים הוא מספר הצעדים שההליך לוקח עד שהוא מגיע לאותו המצב בסופו של דבר (מה שתיארתי אגב זה כמעט אחד לאחד מה שקרה בכל כלכלה קפיטליסטית החל מהמאה ה-18). עכשיו, שיהיה ברור - אני לא אומר שקואופרטיבים זה רע אלא שכשלעצמם הם לא הפתרון לבעיות שיוצרת כלכלה קפיטליסטית.
בתור התחלה לא אמרתי שוק, לא "שוק חופשי מכל סוג של רגולציה, בקרה או פיקוח".
בשוק מפוקח לאו דווקא משתלם לצמצם את ההשקעה בדברים כמו בטיחות, נזק סביבתי ואפילו (בתיאוריה) אורך חיי המוצר. שנינו חיים במדינות שבהן הדברים האלה מפוקחים (לפחות ברמת העיקרון) ומי שינסה לחסוך יגלה שהוא לא יכול בכלל למכור את המוצרים שלו (שוב, לא מכיר בפועל יותר מדי, אבל ברמת העיקרון וגם ממעט הניסיון שיש לי זה באמת ככה).

תשמע, לדעתי בגדול הבעיה בקפיטליזם היא שהוא מעדיף רווחים על פני סולידריות (עם הזולת, עם העתיד) ומתגמל בהתאם.
שיטה שתהפוך את זה, ולא משנה אם יש בה שוק או תכנון מרכזי או קואופרטיבים אנרכיסטיים (מעדות הסינדיקטים או הבולו-בולו או ווטאבר) - תהיה שונה מהותית מהקפיטליזם ואפשר לקוות שתיפטר מחלק מהבעיות שלו.
עכשיו "נשאר לנו רק" לבחור אלטרנטיבה שהסיכוי שהיא תהיה יותר גרועה מהקפיטליזם קטן כמה שיותר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא מעט מהקוד הפתוח מיוצר היום בידי אנשים ו/או גופים יצרניים. לתרום לחברה, בכסף בקוד או באלף ואחת דברים אחרים זה מבורך. הרבה יותר קל לתרום ולהתנדב כשיש לך יותר מלאחרים. ומיוטיוב מקבלים כסף אם מצליחים אבל זה באמת שולי.

כשאני ראיתי מקומות שלעובדים יש הסכמי שכר וקביעות הדבר האחרון שראיתי אצל אותם עובדים זה יצירתיות. ואני חושב שזה גם חלק מטבע האדם, רוב האנשים "יתאמצו יותר" כשיש לזה תועלת אישית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה הכוונה ב"אנשים ו/או גופים יצרניים"?
אם אתה מתכוון לחברות - אז כן, לא טענתי שרק מתנדבים מקימים/מתחזקים פרוייקטי קוד פתוח, אלא שיש מגוון עצום שעושים זאת בשביל הכיף (ויש עוד ענפים/תחביבים בהם דברים כאלו נעשים). מה שאני מנסה להגיד הוא שרווח כספי הוא ממש לא המניע היחיש של בני-אדם ליצירתיות ותרומה לחברה.
(כנ"ל יוטיוב - כן, הרבה מרוויחים מזה כסף -אבל הרבה לא מרוויחים כלום, לא מתכננים להרוויח מזה כסף ובסה"כ נהנים חיצור ולשתף, וזו הנקודה שאני מנסה להעביר)

באופן כללי יותר קל לתרום וליצור כשיש לך תנאים בסיסיים, לא ברור לי מאיפה הבאת את הרעיון שאנשים שתורמים/יוצרים עושים את זה כי יש להם יותר מאחרים. אם כבר, הקורלציה נכונה אבל הסיבתיות הפוכה: אלו שיכולים להרשות לעצמם לתרום בלי שכר הם אלו שתנאי המחיה הבסיסיים שלהם מלאים (מוגשמים? לילה זה קשה).

אם אתה חושב שהסכמי שכר וקביעות זה רע, תסתכל במקומות עבודה בהם אין לאנשים שום זכויות סוציאליות והשכר נמוך (בארה"ב למשל זה נפוץ מאד כי איגודי העובדים שם מפורקים לחלוטין ועוד סיבות). מדכא זו תהיה מחמאה.

בכל מקרה, אני לא מדבר על קביעות בתוך עסק שמתקיים במערכת קפיטליסטית, אלא מערכת שמאפשרת לאנשים למלא את הצרכים הבסיסיים שלהם גם בלי לעבוד - אבל כמובן שאפשר יהיה להזיז אנשים ממקום העבודה אם הם עושים נזק או לא מועילים, ואין שום סיבה למנוע מאנשים שעובדים יותר להרוויח יותר (תלוי איך זה נעשה). זה לא כאילו זה המצב במערכת הנוכחית בכל מקרה. עכשיו, חלק מהאנשים בהחלט יחליט לא לעשות שום דבר יצרני עם חייהם, אבל זה בסדר גמור - גם זה חלק מהמערכת הנוכחית וזו ממש לא הבעיה במערכת (פשוט אותם אלו הם בדר"כ ברי המזל שנולדו למשפחות עשירות).

אגב, להבנתי דווקא מקומות עבודה בהם לאנשים יש יותר שליטה על מה שנעשה (למשל קואופים) העובדים יצרניים בהרבה. כאמור כשלא יהיה אמצע הלילה אני אחפש מקורות לטענה הזו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי זה יצא הרבה יותר ארוך ממה שתכננתי... נראה לי שהגיע הזמן להניח את הטלפון ולישון.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא מזוייף, האידיוט בכבודו ובעצמו
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תמונה

בהתחלה קראתי את זה כ"אושוויץ לנינים" ולא הבנתי למה הוא רוצה לשלוח את ניניו של ביבי למחנה השמדה :rofl: :rofl:
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בעניין מי ששוקל להצביע למרצ מטעמי שמאלנית וזכויות אדם:

נדב פרנקוביץ כתב:
"מסתבר שגם מספר העצירים המנהליים זינק בתלילות מאז שקמה ממשלת השינוי (לרעה) של "גוש המרכז-שמאל" – כמו מספר ההרוגים מאש צבא הכיבוש לאחר שרופפו הוראות הפתיחה באש, כמו גם הבניייה בהתנחלויות שתנופתה מגיעה לשיאים חסרי תקדים, כמו גם הרס הבתים לפלסטינים שהוגבר מאוד בהסכמים הקואליציוניים, כמו גם הפרעות שמקיימים המתנחלים באיכרים הפלסטינים בחסות הצבא, כמו הפלישות לאל-אקצא, כמו הכשרת המאחזים המוטרפת וכמובן, הדובדבן שבקצפת, מהלך הטרנספר הנפשע של הכפרים בדרום הר חברון.

מול עליית המדרגה הקיצונית והאינטנסיבית הזו שאותה מובילה ממשלת האפרטהייד על סטרואידים הזאת, פועלים ארגוני זכויות האדם הפלסטיניים בשטחי 67' במאמץ סיזיפי להגן על הנתינים משוללי הזכויות האזרחיות והפוליטיות שנתונים תחת מתקפה קיומית.

אבל הממשלה הזו כה מרושעת וערלת לב, כה אידאולוגית בגזענותה וברדיפת זכויות האדם, כה מזילת ריר בלהיטותה לרמוס את קיומו של העם הילידי הנתון תחת משטר צבאי מתועב – שגם את מעגלי החברה האזרחית הם עטים למחוץ במגף הקלגסים. אותם פושעים לא ינוחו ממלאכת הכיבוש והאפרטהייד שעומדת תמיד בראש מעייניהם העכורים, הנאלחים.

במחי קולמוס הוציאה הממשלה את ארגוני זכויות האדם אל מחוץ לחוק, אקט דכאני וברוטלי שמלווה במעצרים, פריצה של חמושים למשרדים לשם ריקון תכולתם ואיטומם, חקירות שב"כ, הפסקת פעילות, פגיעה פיננסית קשה ועוד, תוך המצאת שקרי הפללה מופרכים ושקופים וחסרי כל בסיס שאף מדינה (כולל אפילו ארה"ב והסי.איי.איי) לא הסכימה לקבלם – כל המדינות דחו את שקרי ישראל לאחר שבדקו את טענותיה ו"ראיותיה" ומצאו שלא היו דברים מעולם.

במרצ (שהיא חלק מהממשלה) כמובן לא נוקפים אצבע. הם הוציאו מכתב עלוב לגנץ שבו הם כביכול מוחים על "הפגיעה התדמיתית" (!) שאקט זה גורם לישראל, ואולי גם שלחו את נציגי הרפורמים להניח פתק בכותל שעליו נכתב: "אנא, עשה שיימצאו 'ראיות' נגד ארגוני זכויות האדם הפלסטיניים (אולי ייחלצו מהם הודאת שווא בעינויים אצל השב"כ, אם ירצה השם) ואז נוכל להתרווח בגלוי ולהפסיק לעשות את עצמנו כאילו שבכלל אכפת לנו מכל הנושא".

כל הטרלול הזה אינו מקרה אלא תוצאה מובהקת של דינמיקה פוליטית ושיח הזיות ואשליות שמטופח מכל עבר, בהיעדר מחנה של מדינת כל אזרחיה שייצר רפרנס דמוקרטי שלא משועבד לכוחנות הציונית של פוליטיקת הגושים על תעלולי השוטר הטוב והשוטר הרע שלה, ושיעצור את הסחף לפחות בחלקים מסוימים של המפה הפוליטית. כל מי שלא מתכנס סביב חזון מדינת כל אזרחיה, שהוא סף המינימום ההכרחי של כל דמוקרט, כל מי שמתנגד לכך או שאיכשהו "אין לו עמדה" בנושא, תורם ישירות למערך האשליות שמייצר זוועות כמו הממשלה הנוכחית ומשרת את ההיימנה הבלתי פוסקת של השיח והמערכת הפוליטית.

על רקע זה צצה אפיזודה, שולית אולי, שטומנת בחובה משהו מהבעייתיות של תפישת ה"שינוי" מ"שמאל" שמקדמים מי שנמנעים מלאמץ את חזון מדינת כל אזרחיה ומקדמים "שינוי" "שותפות" "צדק חברתי" ו"שלום".

באחת מתנועות ה"שמאל" החליטו לא לחתום על עצומה שפונה לקהילה הבינלאומית בדרישה ללחוץ על ישראל כדי שזו תבטל את ההוצאה אל מחוץ לחוק של שישה ארגוני זכויות האדם שפועלים בשטחי הגדה המערבית תחת משטר צבאי ונמצאים אפילו מחוץ לשטחה הבינלאומי של ישראל.

נציגי התנועה הבהירו שהם העדיפו שלא לחתום על נוסח העצומה משום שהם לא פועלים לקדם לחץ ושינוי מבחוץ אלא רק מבפנים. זה חל, מסתבר, אפילו על מה שהאפרטהייד הישראלי מעולל לארגוני זכויות אדם חיוניים הנרדפים על ידיו מחוץ לשטחה הבינלאומי של ישראל – אי שם מעבר ל"גבול" המבתר את פלסטין, שאותו, ראוי לציין, מקדשים באותו זרם פוליטי.

מותר להם כמובן לחתום או לא לחתום על מה שבא להם, ואני לא חושב שזה ביג דיל, אבל מערכת השיקולים המוצהרת שלהם בנושא מעלה תהיה מתבקשת (שבעיני מאירה את הבעייתיות שבהנחת היסוד הפוליטית שלהם) – האם גם כשיוציאו אותם עצמם אל מחוץ לחוק, ישללו את אזרחותם (פעילי הארגונים הנרדפים הם כמובן נתינים משוללי אזרחות) יפרצו להם עם רובים שלופים למשרדים, ישדדו את כל תכולתם, יעצרו את פעיליהם ויחקרו אותם במרתפי השב"כ תוך הכרזה רשמית שתהדהד בכל כלי התקשורת שהם "טרוריסטים" ולכן גם יאסרו על אנשים לעמוד בקשר איתם או לתרום להם – האם אז הם גם יסרבו לחתום על פנייה כזו או לייחל לקידומה, כי הם "לא דוגלים בקריאה ללחץ חיצוני" ?

במציאות של מדינת אפרטהייד, תפישה שנמנעת מקריאה רדיקלית לשינוי ול"שינוי מבחוץ" היא תפישה שמעכבת שינוי מהותי מבפנים ומטשטשת את תנאי היסוד למאבק במשטר הנישול הגזעני."

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0934962864
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

כל זה מתגמד לעומת העובדה שמנסור עבאס הצליח לקבל רשימה ארוכה של הבטחות שהופרו אחת אחרי השנייה כי אף אחד מעולם לא התכוון לקיים אותן, ולא רשימה קצרה מאוד כמו שקרה עד הגעתה של ממשלת השינוי
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כל עוד המשותפת נלחמת נגד זכויות לנשים ולהט"ב, מרצ היא האופציה היחידה להצבעה בבחירות
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מי שמעוניין בזכויות נשים ולהט"ב באופן כללי, ובחברה הערבית בפרט, צריך דווקא להכניס לכנסת את עאידה תומא סולימן. לא נראה לי שתצליחו למצוא בכנסת הרבה שעשו יותר ממנה למען המטרה הזאת.
דומני שדווקא הח"כית ממרצ חסמה איזה הישג בנושא, לא? (נדמה לי שכעסו עליה על זה שהיא לא מייצגת את עקרונות היסוד של המפלגה, מעט אחרי ששמענו שהמפלגה היחידה שאנחנו יודעים מה נקבל ממנה זאת מרצ, אבל אולי אני טעה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הורוביץ נבעט על ידינו בפריימריז בדיוק בגלל שהנחית עלינו את הסתומה הזו
הרי בשביל זה יש פריימריז, שלמועמדים תהיה מחויבות לבוחרים
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 25 אוגוסט 2022, 17:46 הורוביץ נבעט על ידינו בפריימריז בדיוק בגלל שהנחית עלינו את הסתומה הזו
הרי בשביל זה יש פריימריז, שלמועמדים תהיה מחויבות לבוחרים
אני מקווה בשביל מרצ שזה יעזור, גם ברמת הביטחון של המצביעים וגם במובן שתהיה רשימה יותר מוצלחת באופן כללי (זרקתם את שני פחי האשפה הראשיים למורד הרשימה, כבר טוב)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

"המשותפת נלחמת נכד זכויות להט"ב ונשים"? עוד פעם אתה מביא אמירות חסרות קשר למציאות?

אגב, באותה המידה אפשר לומר שכל עוד מרצ נלחמת למען המשך הכיבוש ודיכוי הפלסטינים אין מה להצביע לה. לפחות לאמירה הזאת יש יותר אחיזה במציאות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

עם 39 אחוזי הצבעה במגזר אפשר לחסוך כספי מימון המפלגות ולבטל את הבחירות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מה, אנשים לא עומדים בתור להצביע למנסור עבאס אחרי כל ההישגים חסרי התקדים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

לא כי הממשלה הבאה תביא להם יותר "הישגים"
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 29 אוגוסט 2022, 23:38 לא כי הממשלה הבאה תביא להם יותר "הישגים"
ברור שלא יהיו יותר, אבל השאלה אם היא תביא להם פחות.
כמה זה יוצא פחות מאפס הישגים?
או שאולי אני מפספס משהו, ואחוזי ההצבעה הולכים לצנוח עוד יותר מרוב הצלחות והישגים ותקציבים שזורמים פתאום
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:
או שאולי אני מפספס משהו, ואחוזי ההצבעה הולכים לצנוח עוד יותר מרוב הצלחות והישגים ותקציבים שזורמים פתאום
אם הממשלה הנוכחית הייתה ממשיכה היו רואים גם הישגים ממשיים.לאנשים אין סבלנות.
עוד יתגעגעו לממשלה הקודמת עם מפלגות הקיצון הימני שיהיו להן שרים משפיעים עם המון "הישגים" למגזר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 29 אוגוסט 2022, 23:50
teknoboy כתב:
אם הממשלה הנוכחית הייתה ממשיכה היו רואים גם הישגים ממשיים.לאנשים אין סבלנות.
עוד יתגעגעו לממשלה הקודמת עם מפלגות הקיצון הימני שיהיו להן שרים משפיעים עם המון "הישגים" למגזר.
אני אישית מהאנשים שמאמינים שתמיד יכול להיות יותר גרוע (בכל זאת דור שלישי), אז אישית אני מעדיף שאנשים כן יצביעו גם אם זה לאופציה טיפ טיפה פחות אסונית (ולא למשהו טוב, הכוונה).
אבל מהנתון שהבאת עולה שהפלסטינים בישראל די התייאשו מכל הקטע של פוליטיקה פרלמנטרית, דווקא אחרי שהנציגים שלהם בפרלמנט הסכימו לוותר על כל מה שהציונים דרשו שהם יוותרו. הבעיה שבתמורה הם קיבלו בערך אפס.

לדעתי זה הולך להיגמר רע מאוד. אנשים שלא מאמינים ביכולת של המערכת לעזור להם יחפשו דרכים אחרות לעזור לעצמם. המערכת, כמו שאתה אומר, הולכת להיות עוד יותר קשוחה ורעה.
זה ייגמר בדם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 29 אוגוסט 2022, 23:37 מה, אנשים לא עומדים בתור להצביע למנסור עבאס אחרי כל ההישגים חסרי התקדים?
בינתיים בסקרים עבאס עולה ל-5 מנדטים והמשותפת יורדת ל-5 מנדטים.
בינתיים הריב בין חדש ותעל לבלד היא שהראשונים לא מוכנים להתחייב לא לשתף פעולה עם הממשלה הנבחרת
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 30 אוגוסט 2022, 11:14
teknoboy כתב: 29 אוגוסט 2022, 23:37 מה, אנשים לא עומדים בתור להצביע למנסור עבאס אחרי כל ההישגים חסרי התקדים?
בינתיים בסקרים עבאס עולה ל-5 מנדטים והמשותפת יורדת ל-5 מנדטים.
בינתיים הריב בין חדש ותעל לבלד היא שהראשונים לא מוכנים להתחייב לא לשתף פעולה עם הממשלה הנבחרת
אני לא תופס מעצמי נביא, ואני לא חי בין פלסטינים אזרחי ישראל.
כתבו פה שאחוזי ההצבעה שלהם הולכים לצנוח עוד יותר, על זה הגבתי.

לגבי הסקר שלך, אתמול ראיתי שמישהו זרק בדיוק באותה צורה תוצאות של סקר שבו אף מפלגה ערבית לא עוברת את אחוז החסימה.

לגבי שת"פ עם ממשלה נבחרת: לא תוציא ממני אמירה שאסור לשתף פעולה עם אף ממשלה שתיבחר בישראל. אני כן יכול להגיד לך שאני לא חושב שסביר שתהיה ממשלה שתיתן למפלגות האלה מעמד או הישג משמעותיים כלשהם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אם בל"ד רצה בנפרד , רע"מ וגם המשותפת עשויות לא להכנס לכנסת.
גם אם בל"ד רצה עם המשותפת , באחוזי הצבעה מתחת לחמישים אחוז אחת מהן עשויה בסבירות גבוהה לא להכנס לכנסת.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

De Niro כתב: 30 אוגוסט 2022, 13:39 אם בל"ד רצה בנפרד , רע"מ וגם המשותפת עשויות לא להכנס לכנסת.
גם אם בל"ד רצה עם המשותפת , באחוזי הצבעה מתחת לחמישים אחוז אחת מהן עשויה בסבירות גבוהה לא להכנס לכנסת.
אין שום השפעה של בלד על רעם.
המשותפת תעבור אבל אולי רק עם 4 מנדטים
אם בלד רצה לבד הם לא עוברים את אחוז החסימה
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הזוי שהמתנחלים לא קיבלו את הmemo שהבנייה אצלם בשיאה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש פרוייקטים רשמיים, מה שאתה מציג אלו דברים שלא הולכים לפי התוכנית.

(כמו-כן - מתנחלים שבוכים על זה שהמדינה הורסת להם מאחזים לא חוקיים הם מועמדים מבטיחים לפרס הבכיינים הכי גדולים במזה"ת)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 30 אוגוסט 2022, 19:21 הזוי שהמתנחלים לא קיבלו את הmemo שהבנייה אצלם בשיאה
תסביר לי איך מזה שאיזה דבר (או שניים) לא קרה אתה מסיק שגם כל שאר הדברים לא קרו.
או שאתה מאלה שאומרים "אם כל פיד מכבי עסוקים בנהי אז כנראה שהשופטים באמת מזיינים אותם דרך קבע"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לפי הנתונים יש ירידה משמעותית, בפועל כל המתנחלים שתמכו בממשלה או עשו איתה הסמכים חזרו בהם מהתמיכה ומדברים על הפגיעה של הממשלה בבנייה, אבל איכשהו רק אתם יודעים את המצב בפועל.

למרות שאני מניח שגם את הסיפור על המאחז אפשר לספר-
"ממשלת השינוי( לרעה ) 3 מאחזים הוקמו בזמן שיא, תוך חודש אחד!! 11!!"
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 31 אוגוסט 2022, 05:04 לפי הנתונים יש ירידה משמעותית, בפועל כל המתנחלים שתמכו בממשלה או עשו איתה הסמכים חזרו בהם מהתמיכה ומדברים על הפגיעה של הממשלה בבנייה, אבל איכשהו רק אתם יודעים את המצב בפועל.

לי זכור שבמספרים רואים שאין כל כך שינוי לכאן או לכאן, לא? והמספרים הם של התחלות בנייה, לא של הפקעות, לא של בנייה בשטחים ספציפיים שיש לגביהם מחלוקת, לא של כיפוף חוקי מדינת ישראל ופסיקות בתי המשפט שלה לטובת בנייה בשטחים וכו' וכו'.
והמתנחלים תמיד נוהים שלא בונים להם מספיק. זה כל הקטע שלהם. הם נוהים, והממשלה בונה. זה ההסדר הקבוע וזה לא מדד לכלום.

ובהערת אגב: לזלזל במאחזים זה קצת הזוי. הם גם נוטים להפוך ליישובי קבע וגם מהווים מוקדי אלימות פסיכיים. אבל אלימות נגד פלסטינים כנראה לא מעניינת ממילא (בתחום הזה ממשלת "השינוי" שוברת שיאים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

קצת להרחיב על "יוצרים מוקדי אלימות פסיכים"
כשקם מאחז, מיד הוא מקבל חגורת שמירה של הצבא, והופך שטחים שעד אז השתמשו בהם לחקלאות ומרעה לכאלה שאסור להכנס אליהם.
אחרי זמן מה, כשאף אחד לא עיבד את האדמה (כי אסור, אהם אהם), מתחילים לדבר על הסדרה (יש חוקים בישראל שמאפשרים את זה. אביא לפה אם זה אשכרה יעניין מישהו).

זו השיטה.

אבל היי, נאלצו להרוס איזה בית באיזה התנחלות. כנראה שהמדינה הלכה שמאלה שמאלהההההההההה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

שרשור מצחיק למדי
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 31 אוגוסט 2022, 11:34
D&3 כתב: 31 אוגוסט 2022, 05:04 לפי הנתונים יש ירידה משמעותית, בפועל כל המתנחלים שתמכו בממשלה או עשו איתה הסמכים חזרו בהם מהתמיכה ומדברים על הפגיעה של הממשלה בבנייה, אבל איכשהו רק אתם יודעים את המצב בפועל.

לי זכור שבמספרים רואים שאין כל כך שינוי לכאן או לכאן, לא? והמספרים הם של התחלות בנייה, לא של הפקעות, לא של בנייה בשטחים ספציפיים שיש לגביהם מחלוקת, לא של כיפוף חוקי מדינת ישראל ופסיקות בתי המשפט שלה לטובת בנייה בשטחים וכו' וכו'.
והמתנחלים תמיד נוהים שלא בונים להם מספיק. זה כל הקטע שלהם. הם נוהים, והממשלה בונה. זה ההסדר הקבוע וזה לא מדד לכלום.

ובהערת אגב: לזלזל במאחזים זה קצת הזוי. הם גם נוטים להפוך ליישובי קבע וגם מהווים מוקדי אלימות פסיכיים. אבל אלימות נגד פלסטינים כנראה לא מעניינת ממילא (בתחום הזה ממשלת "השינוי" שוברת שיאים).
הירידה המאוד מאוד ברורה היא בקידום תוכניות, הנתון שהכי רלוונטי לדעתי, בטח יותר מהתחלות בנייה שהוא בהסטה גדולה מאוד במדינה.

ולא זלזלתי במאחזים, אלא באיך שמדווחים עליהם.

ולא מדובר על נהי, מדובר על הפסקת תמיכה בגלל נושא הבנייה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 05 ספטמבר 2022, 17:41
teknoboy כתב: 31 אוגוסט 2022, 11:34

הירידה המאוד מאוד ברורה היא בקידום תוכניות, הנתון שהכי רלוונטי לדעתי, בטח יותר מהתחלות בנייה שהוא בהסטה גדולה מאוד במדינה.

ולא זלזלתי במאחזים, אלא באיך שמדווחים עליהם.

ולא מדובר על נהי, מדובר על הפסקת תמיכה בגלל נושא הבנייה.
אז יש פחות תוכניות שמקודמות בהתנחלויות המבוססות, אבל פרויקט הנישול (המכונה "מאחזים") דווקא מקבל תאוצה, תחת מטריית אלימות שהולכת ומתגברת.
נשמע גן עדן.

והכותרות שהבאת זה בדיוק נהי. אנשים נוהים על זה שהממשלה לא עושה מספיק לטעמם. בדיוק כמו שהם (ואלה שהיו שם לפניהם, בדיוק באותו מקום) נוהים כבר ארבעים שנה או יותר. כי אף ממשלה לא עושה מספיק לטעמם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

יש נתון לגבי זה שהמאחזים תופסים תאוצה?
והשערים זזו ולא שמתי לב?

היו ראשי מתנחלים שתמכו בנתניהו ואז הפסיקו ועברו לתמוך בצד השני בגלל הבנייה בהתנחלותיות בשנים האחרונות?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 05 ספטמבר 2022, 17:58 יש נתון לגבי זה שהמאחזים תופסים תאוצה?
והשערים זזו ולא שמתי לב?

היו ראשי מתנחלים שתמכו בנתניהו ואז הפסיקו ועברו לתמוך בצד השני בגלל הבנייה בהתנחלותיות בשנים האחרונות?
ראשי ההתנחלויות הפסיקו לתמוך בימין ועברו לצד השני????????
אז במה הם תומכים עכשיו?
או שרק עכשיו שמת לב שהמפה הפוליטית היום היא לא כמו בשנות השבעים, למשל המפדל של פעם כבר לא איתנו? (ליתר ביטחון: בגין מת, בליכוד כבר לא יודעים מי זה ז'בוטינסקי, ואל תשאל מה קרה למפלגות השמאל)

לגבי מאחזים אין לי נתון, אבל אני כל הזמן שומע על זה (בשביל לייצר כותרת היסטרית על שלושה מאחזים חדשים בחודש צריך שיהיו שלושה מאחזים חדשים בחודש, בלי קשר לדעה שלנו על פמפום היסטריה, נכון?).
אשמח לגלות שאני טועה.

ולמה הזזת שערים? הנושא "המקורי" היה קידום תוכניות בהתנחלויות מבוססות? אם כן אז סליחה, מודה באשמה, באמת המשכתי למשהו אחר.
אני מקווה שהתקרית הזאת כבר מאחורינו :smoke: ושהיא לא תפריע לנו לראות את התמונה הרחבה (שממשלת "השינוי" לא שיפרה את מצבם של הפלסטינים בשום צורה אלא החמירה אותו).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה