תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

מציע לכל התורמים הנכבדים עם הלב הרחום לשים לב שהם לא מעבירים כספים לארגונים מפוקפקים.
(סמיליי אובד עצות, לאן נקלעתי. ה' יעזור)
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

לפי המידע שאסף השב"כ ארגונים אלו פעלו בכסות של "ארגוני חברה אזרחית", אולם משתייכים הלכה למעשה ומהווים זרוע של הנהגת הארגון, שמטרתה השמדת ישראל תוך נקיטת פעולות טרור. הארגונים שהוכרזו נשלטים על ידי בכירי החזית העממית לשחרור פלסטין ומעסיקים פעילי חז"ע רבים בתפקידי שטח וניהול, לרבות פעילים אשר היו מעורבים בפעילות טרור.

גופים אלו משמשים כיסוי לקידום פעילות ארגון החזית העממית ולמימונו. בהתאם להנחיות מפקדת הארגון, שיוכם לארגון מוסתר מסיבות ביטחוניות הנוגעות לחשש מפני נקיטת צעדי אכיפה על-ידי גופי ביטחון בארץ ובעולם .

בהיבטי המימון, ארגונים אלה, הנשלטים על ידי החז"ע, משמשים מקור מרכזי עבור מימון פעילות הארגון בכללותו ונוטלים תפקיד משמעותי בבניין הכח והתעצמות ארגון הטרור. הארגונים שהוכרזו קיבלו סכומי כסף גדולים ממדינות אירופה וארגונים בינ"ל, תוך שימוש במגוון דרכי זיוף ומרמה. כספים אלו שימשו את החז"ע לתשלומים למשפחות אסירים ביטחוניים ו-״שהידים״, משכורות לפעילים, גיוס פעילים, קידום פעילות טרור והתעצמות, קידום פעילות החזית העממית בירושלים והפצת מסרים ואידאולוגיה של הארגון (גלובס)

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001388272
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

"לפי המידע שאסף השב"כ" זה בעצם "לפי טענת השב"כ לגבי המידע שהוא אסף", ובמקרה שאכן טרחו לאסוף מידע כלשהו, לרוב מתברר שהמידע שנאסף הוא ברמת "קשרים אישיים" עם חשודים\מורשעים בחברות באגון טרור כמו שכבר היטבת להדגים.
העיקר זיינת את המוח על מידע כזה או אחר, אבל ""משום מה"" בחרת שלא לשתף אותו אלא להמשיך לשפוך פה את הקלישאות הקבועות שלך, כרגיל.
מלך החארטה של הפורום אם לא של המדינה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

איזה קטע מדהים, בכתבה אכן מפורטים דברים שהארגונים האלה עשו. הפלא ופלא, דווקא לטרור אין ברשימה הזאת זכר. כל כולה דברים שמעצבנים את הציונים, זה נכון, אבל טרור אין שם.
העיקר דחפו שם כל שני משפטים את הביטוי "חז"ע" (שזה כמובן השם של החזית העממית אבל עושה זיקפה למטומטמים בגלל ההילה הביטחוניסטית), למרות שבכל הפירוט שם אין זכר לקשר ממשי ל"חז"ע" הנורא.

קודם כתבתי "כתבה" אבל פשוט להעתיק מהקומוניקט זה לא עיתונות, זה פרקטיקה של מדורי רכילות ותוכן ממומן.
הכתב מצטט הודעה של משרד הביטחון בלי לבדוק שום דבר כאילו שזאת אמת לאמיתה, בדיוק כמו שעושים העורכים של המדורים עם "ביקורות" על מוצרי קוסמטיקה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ראיית הזהב היחידה שקומונוסים הביא לכך שאלה ארגוני טרור היא, שגנץ הכריז עליהם ככאלה, ואם גנץ, שהוא "לא סמן ימני" אומר את זה, כנראה שזה נכון....
ראיה תומכת שניה, אם כי פחות חזקה היא, שזה התרחש בממשלה שאפילו מרצ יושבת בה.

(ממליץ להיכנס לקישורים ולקרוא, זה הרבה יותר מעניין ממה שאני כותב)

ובכן, אני כבר לא יודע מה זה 'סמן ימני' בישראל. גנץ הוא פושע מלחמה, שעל ידיו נהרות של דם חפים מפשע, זקנים, נשים וילדים. ברוב אוולותו, הוא גם מתגאה בזה. לא סמן ימני? נו... כפושע מלחמה, הוא חושש שאפילו בעולם הצבוע שלנו, שבו ישראל מקבלת גיבוי לעוולות שלה בכל מדינות אירופה (שמדי פעם לוחשות אמנם גינוי רפה, אבל בחיים לא נוקטות צעד אמיתי להפסקה שלהם, כמו שהן עשו נניח נגד עיראק כשפלשה לכווית, או נגד הרוסים שכובשים את אוקראינה), אפילו המדינות הרפות הללו יכולות יום אחד להעמיד אותו לדין בהאג על פשעיו. ארגוני זכויות האדם הפלסטינים, שיש להם מעמד בינלאומי מכובד מאד, ישמשו כלי בתביעה עתידית כזו, ומזה הוא חושש. זה מספק הסבר כלשהו לצעדים הבזויים שלו כנגד הארגונים הללו.
"...אם זה המצב, ואם בישראל אכן חוששים מהתקדמות החקירה בהאג, יש לישראל אינטרס עליון "להפליל" ולהכפיש את הארגונים שהתלוננו נגדה בהאג. קל יותר לדרוש מהתובע בהאג להתעלם מהחומרים שאל-חק הגישו לו, אם אל-חק וארגוני זכויות אדם פלסטיניים אחרים יצוירו בעולם כ"ארגוני טרור". המהלך הזה כשלעצמו לא יעצור את החקירה, אבל הוא בהחלט יכול לפגוע בלגיטימציה שלה."

לגבי מרצ:
היא אכן ראויה לגינוי שלא הפכה שולחנות בעניין הצעדים הללו. אבל היא בוודאי מתנגדת להם, ולא קונה את הקשקושים של שר הבטחון, השב"כ המתועב, וידידנו קומוניסים.
חברי הכנסת מוסי רז, גבי לסקי ומיכל רוזין ממרצ שלחו ביום חמישי מכתב לגנץ, שבו כתבו: "אם אכן אלו החומרים המרכזיים שהובילו להחלטתך – עכשיו הזמן לשנות אותה. ניכר שכל העדויות המצוטטות של שני הפלסטינים שדיברו על ששת הארגונים השונים אינן מגובות במידע מודיעיני מהימן ובעובדות, אלא נותרו בגדר אמירות בלבד”.

ח"כ לסקי מסרה: "כמי שבמשך שנים פעלה בשטח כעו"ד לזכויות אדם, אני מכירה את פועלם של הארגונים, במיוחד הארגונים המשפטיים, ולפחות חלק מהראיות ששימשו בסיס להחלטה. אין בראיות אלו כדי לתמוך בהכרזה על הארגונים כארגוני טרור. מעניין שבשטחים הארגונים לא הוכרזו וממשיכים בפעילותם, ועל אף הטענה שיש בידי רשויות הביטחון ראיות המבססות את הטענות, הם מעדיפים להסתיר אותן מהציבור.”

מציע להסתכל על הצעד האכזרי הזה במבט רחב יותר כדי להבין למה הוא נעשה, כמו שעשו "רופאים לזכויות אדם":
לאורך ההיסטוריה המודרנית, האשמה בטרור שימשה ככלי בידי משטרים דיקטטוריים וקולוניאליסטים לדיכוי השואפים לחירות וצדק. בעלי השררה עשו ועושים מניפולציות שונות במילה 'טרור' כך שקיבלה על עצמה משמעויות רחבות ומורחבות.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קומוניסים כתב: 18 אוקטובר 2022, 00:31 בואו תענו בצורה כנה ופשוטה האם מבחינתכם החזית העממית הוא ארגון טרור?
השאלה מופנית לכולם
החזית העממית היא כמובן לא ארגון טרור.
זו מפלגה שתומכת בערכים סוציאליסטים חילונים, והיא גם נבחרה באופן דמוקרטי לרשות הפלסטינית.
החזית לא תומכת בהשמדת ישראל, שקרן, היא רוצה לשחרר את פלסטין מהקולוניאליזם, ולהקים בה מדינת כל אזרחיה כולל היהודים, כולל כמובן תושביה שגורשו בטיהור האתני.

ישראל מכריזה על כל מי שמתנגד למשטר הכיבוש והדיכוי שלה "ארגון טרור.כאמור, זו טקטיקה שנקטו בה כל המשטרים הקולוניאליים.

גם אני תומך במדינת כל אזרחיה ובזכות השיבה. האם אני ארגון טרור? נניח. אבל אם ההורים שלי נותנים לי כסף, גם הם נחשבים לארגון טרור, כי הם מממנים ארגון טרור? אם אני נכה צה"ל, ומקבל קצבת נכות מצה"ל, האם צה"ל הוא ארגון טרור כי הוא מממן אותי?

אתה מנסה להסיט את הדיון לעניין החזית העממית, בוא נישאר בעניין הראיות שקושרות את ארגוני זכויות האדם לטרור. בינתיים לא הראית כלום.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אשכרה קומונעץ כותב כבר פעם חמישית את אותה הודעה רדודה שכביכול מוכיחה את הטענה שלו, ועדיין לא ברור למה אף מדינה מערבית לא קיבלה את הטענות של ישראל שמערבות גם את החומר החסוי.. מאוד מעניין.

כמו כן, הגורם המפוקפק ביותר שמייצר הכי הרבה טרור מקבל ממני סכומי כסף גדולים כל חודש, דרך מס הכנסה.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

:lol:
קומוניסים כתב: 18 אוקטובר 2022, 00:43 מציע לכל התורמים הנכבדים עם הלב הרחום לשים לב שהם לא מעבירים כספים לארגונים מפוקפקים.
(סמיליי אובד עצות, לאן נקלעתי. ה' יעזור)

לך תעביר את המידע עלינו למשרד הביטחון :lol:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  867 לייקים

אני הרבה יותר מודאג מכספים שמגיעים לפורום 'קהלת' ול'ביטחוניסטים'.
מממנים לאוונגליסטים את הדלק למלחמת גוג ומגוג ומסובבים את האזרחים בארץ בכחש ובהונאה של ארגונים לגיטימיים שמנסים לעורר פה כאוס.
אבל אני לא ציוני אמיתי כמו קומוניסים אז מה אני יודע...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

יש לי הרבה אי הסכמות עם קומוניסים אבל ביקשנו שהוא יביא ראיות- הביא. אפשר לדון בראיון ולטעון שהן קלושות אבל הוא הביא מה שהוא רואה כהוכחה. עכשיו נצלוב גם מי שנענה לבקשה להביא אסמכתות?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

תא מרבוטא כתב: 18 אוקטובר 2022, 13:57 יש לי הרבה אי הסכמות עם קומוניסים אבל ביקשנו שהוא יביא ראיות- הביא. אפשר לדון בראיון ולטעון שהן קלושות אבל הוא הביא מה שהוא רואה כהוכחה. עכשיו נצלוב גם מי שנענה לבקשה להביא אסמכתות?
איזה ראיות הוא הביא?
"כתבה" מגלובס שהיא ציטוט של הודעה לעיתונות מדוברי מערכת הביטחון (אנשים שתפקידם לשקר לאזרחי ישראל, כך למדנו ממשתמשי הפורום), ושגם בה לא כתוב מה שהוא אמר שכתוב בה?
ואף אחד לא צולב אותו על זה שהוא הביא את הראיות שיש לו, צולבים אותו על זה שהראיות שהוא הביא לא קשורות לטענות שהוא טוען.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 13:59
תא מרבוטא כתב: 18 אוקטובר 2022, 13:57 יש לי הרבה אי הסכמות עם קומוניסים אבל ביקשנו שהוא יביא ראיות- הביא. אפשר לדון בראיון ולטעון שהן קלושות אבל הוא הביא מה שהוא רואה כהוכחה. עכשיו נצלוב גם מי שנענה לבקשה להביא אסמכתות?
איזה ראיות הוא הביא?
"כתבה" מגלובס שהיא ציטוט של הודעה לעיתונות מדוברי מערכת הביטחון (אנשים שתפקידם לשקר לאזרחי ישראל, כך למדנו ממשתמשי הפורום), ושגם בה לא כתוב מה שהוא אמר שכתוב בה?
ואף אחד לא צולב אותו על זה שהוא הביא את הראיות שיש לו, צולבים אותו על זה שהראיות שהוא הביא לא קשורות לטענות שהוא טוען.
לקרוא לו קומונעץ שמביא הודעות רדודות זה די אד הומינם (ואני מסכים עם הדעות של מטלי בעניין יחסה של ממשלת ישראל לפלסתינאים).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

תא מרבוטא כתב: 18 אוקטובר 2022, 14:07
teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 13:59
איזה ראיות הוא הביא?
לקרוא לו קומונעץ שמביא הודעות רדודות זה די אד הומינם (ואני מסכים עם הדעות של מטלי בעניין יחסה של ממשלת ישראל לפלסתינאים).
"קומונעץ" זה באמת של פעם, אבל לא נראה לי כזה נורא להגיד "רדודה" על הודעה עם פתיחה בומבסטית שמתגלה בסוף ככמות בינונית של אוויר חם שכבר נאלצנו להריח כמה פעמים ביום האחרון, אבל קומוניסים מחליט למחזר אותו בכל זאת.
אולי לא התיאור הכי מדויק, אבל נראה לי סביר :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אהבתי את השם של האשכול.
נקווה שהמפלגה המתועבת הזאת תימחק כמו שמגיע לה.
אנטי ביתר לשעבר
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא הביא שום ראיות.

קראת את הכתבה בכלל? איזה אומללות, אפילו לא מצליחים לכתוב נכון את שמות הארגונים.
ערימת שקרים וקלישאות מפי השב"כ וארגון הימין הקיצוני NGO Monitor.

"אולם משתייכים הלכה למעשה ומהווים זרוע של הנהגת הארגון" - אתה באמת מאמין לזה? כנס לאתרי האינטרנט של הארגונים הללו, תבדוק מה הם עושים, ותאמר לי בעצמך אם הם "זרוע של הנהגת הארגון".

"...שמטרתה השמדת ישראל תוך נקיטת פעולות טרור" - תעשה מחקר של 20 דקות באינטרנט על ארגון החזית העממית. נסה למצוא אנשים הגונים, נניח אקדמאים שעוסקים בתחום וכותבים על זה, ולא ימנים נמוכי מצח, ותגיד לי אתה אם החזית העממית "מטרתה להשמיד את מדינת ישראל".

רבאק, טיפה קריאה ביקרותית והפעלת מחשבה...
האמת שאני לא קורא גלובס, וחשבתי שהוא עיתון רציני. איזו כתבה עלובה, ישמרנו העז.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  867 לייקים

אדום מטלי כתב: 18 אוקטובר 2022, 14:40
לא הביא שום ראיות.

"אולם משתייכים הלכה למעשה ומהווים זרוע של הנהגת הארגון" - אתה באמת מאמין לזה? כנס לאתרי האינטרנט של הארגונים הללו, תבדוק מה הם עושים, ותאמר לי בעצמך אם הם "זרוע של הנהגת הארגון".

"...שמטרתה השמדת ישראל תוך נקיטת פעולות טרור" - תעשה מחקר של 20 דקות באינטרנט על ארגון החזית העממית. נסה למצוא אנשים הגונים, נניח אקדמאים שעוסקים בתחום וכותבים על זה, ולא ימנים נמוכי מצח, ותגיד לי אתה אם החזית העממית "מטרתה להשמיד את מדינת ישראל".

גלובס עיתון רציני?!
אנחנו מדברים על עיתון שהחשיפה הגדולה האחרונה שלו הייתה שהמשטרה משתמשת בפגסוס על עובדי ציבור והתבררה כקשקוש טהור.
ושהמו"לית שלו היא אשתו של ריקלין!!!
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא יודע, אולי זה ההסבר. לא מכיר את הכתב הזה, אבל הכתבה הזו היא אפס בעיתונאות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

מדברים פה הרבה על "המצביע הערבי", אז אולי זה יעניין: https://www.mekomit.co.il/ps/123412/
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

סומך כתב: 18 אוקטובר 2022, 14:43
לא הביא שום ראיות.

גלובס עיתון רציני?!
אנחנו מדברים על עיתון שהחשיפה הגדולה האחרונה שלו הייתה שהמשטרה משתמשת בפגסוס על עובדי ציבור והתבררה כקשקוש טהור.
אאלט כלכליסט
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  867 לייקים

תא מרבוטא כתב: 18 אוקטובר 2022, 16:37
סומך כתב: 18 אוקטובר 2022, 14:43

לא הביא שום ראיות.

גלובס עיתון רציני?!
אאלט כלכליסט
נכון. אז לא זוכר פרסום, תחקיר או אייטם עיתונאי אחד שלהם (איכותי או גרוע) מאז שבת הזוג של ריקלין לקחה שם את הבעלות
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
בני12
קיבל.ה  846 לייקים

teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 15:23 מדברים פה הרבה על "המצביע הערבי", אז אולי זה יעניין: https://www.mekomit.co.il/ps/123412/
זה אחד לאחד מה שכתבנו כאן באשכול (אם כי נראה שיש לה טיפה אנטי כלפי רע"מ)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

בני12 כתב: 18 אוקטובר 2022, 17:10
teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 15:23 מדברים פה הרבה על "המצביע הערבי", אז אולי זה יעניין: https://www.mekomit.co.il/ps/123412/
1. זה אחד לאחד מה שכתבנו כאן באשכול
2. (אם כי נראה שיש לה טיפה אנטי כלפי רע"מ)
1. כמעט כל דבר שהובא בכתבה אכן נכתב גם על ידי מישהו בפורום. אני גם לא חושב שיש מחלוקת על תיאור המצב הנוכחי, די ברור מה העסקה של רע"מ וכו' וכו'.
2. יש מצב שבתור אישה, ואולי אפילו ליברלית\חילונית, לא בא לה שהחיים שלה יישלטו על ידי מועצת השורא וכאלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

כצפוי , המצב לפי הסקרים האחרונים מהערב לא פשוט בכלל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני מציע למי שרואה עצמו שייך לשמאל, לקרוא את הפוסט של אורלי נוי בעניין של הבחירות הבאות. זה לכל הפחות מעורר מחשבה.

הנה, כאן:

"זה הולך להיות פוסט ארוך. על בל"ד.
אני חושבת שבמובנים רבים, השמאל העקבי מגיע לבחירות האלה לא רק מותש, אלא כמעט מתוך טמטום חושים. בליל של מילים נזרקות לחלל האוויר: השפעה, שותפות, דמוקרטיה, הצבעה מוסרית, פרגמטית, אסטרטגית, מילים שיש לנו איזו הבנה אינטואיטיבית שלהן אבל מתקשים מאוד למקם אותן בתוך הקונסטלציה הפוליטית הקונקרטית שלנו, שהפכה לכאוטית לחלוטין. אבל זאת משימה חשובה, כדי לדייק את הבחירה הפוליטית שלנו. הנה ניסיון צנוע.
השפעה.
זאת אולי המילה המתעתעת מכולן. כולנו רוצים להשפיע, זה ברור. יש לנו מעגלי מטרות, זה ברור. האם השגה מלאה או חלקית של כל מטרה נחשבת להשפעה? אני לא חושבת כך. לא במובן הפוליטי העמוק, לפחות. אם את מקבלת את האפליה המובנית כנתון, אבל מצליחה להתמקח על שולי האפליה, אני לא חושבת שאפשר לקרוא לזה השפעה, למרות שאני לא מזלזלת בכלל במשמעות הדרמטית שיכולה להיות לשוליים האלה עבור האנשים שבתחתית שרשרת הדיכוי. היכולת לקבל אישורי בנייה היא דרמטית עבור מי שביתו נמצא תחת איום הריסה מתמיד. אבל השפעה היא משהו אחר. בהגדרה הפשוטה ביותר, היא החזקת מניות סביב השולחן שבו כללי המשחק מתעצבים. במובן הזה, בל"ד מחזיקה בשיח ההשפעה העמוק ביותר. היא לא מוכנה להתמקח על שולי הדיכוי; היא תובעת את מקום האזרחים הפלסטינים סביב השולחן שבו מתעצבים כללי המשחק. אנחנו מדברים על מפלגה שהמייסד שלה הציג את מועמדותו לראשות הממשלה. כדי להשפיע, צריך לשנות את המשחק שמכריז עליך כמפסיד עוד לפני שעלית למגרש. את זה בדיוק בל"ד עושה.
שותפות.
אז מה המקום שלנו, המצביעים היהודים, בסיפור הזה? שותפות היא ערך חשוב בעיני כולנו. אבל מה משמעותה של שותפות כאשר יחסי הכוחות המובנים מעמידים אותנו ואת האזרחים הפלסטינים במקומות שונים כל כך? האם אנחנו יכולים להעלים אותם מכוח הרצון הטוב שלנו? האם מספיק שנאמין בכל מאודנו בשותפות כדי שנוכל לפעול במציאות כשותפים? ודאי שלא. שותפות יכולה להתקיים בין שווים. שוויון יושג רק במסגרת מדינת כל אזרחיה, שמעניקה לכל אזרחיה לא רק זכויות פרט שוות, אלא גם קולקטיביות. כאשר שלילת הזהות הלאומית הפלסטינית של האזרחים הערבים מהווה את יסוד כל מבני הדיכוי, התרופה היחידה שתאפשר שוויון ושותפות אמיתיים היא הכרה בזכויות הלאומיות השוות, לצד אלה הפרטיות. את זה בדיוק בל"ד דורשת.
דמוקרטיה.
זה כנראה הסעיף שהכי מיותר להכביר עליו מילים. אין פה שום דבר שמתקרב לדמוקרטיה, אלא ברמה של מס שפתיים בלבד. על פניו, השתתפות בבחירות עושה לגיטימציה של מצג השווא הדמוקרטי. ההצדקה היחידה שיש לנו, הציבור היהודי במדינת העליונות היהודית, לממש את הפתק ששם בידנו משטר העליונות, היא להשתמש בו כדי לעמוד לצד אלה שמבקשים לפרק את משטר העליונות מיסודו ולבנות תחתיה דמוקרטיה אמיתית. אז זה בדיוק בל"ד מציעה.
הצבעה מוסרית.
כשאתה חלק מהקבוצה ההגמונית, הפריבילגית, במשטר של עליונות, הצבעת סולידריות עם המיעוט תחת דיכוי היא האופציה המוסרית היחידה. למיעוט המדוכא יש זכות להחליט על אסטרטגיות מאבק פרלמנטרי שונות, כולן לגיטימיות. זה *לא* המצב בנוגע להצבעה היהודית. כי פלסטינים מתפשרים על זכויות של עצמם כדי להשיג זכויות אחרות. לנו, לציבור היהודי, *אין* את הזכות המוסרית להתפשר על *אף שמץ* מהזכויות המלאות של הפלסטינים. לזה בל"ד מזמינה אותנו להצטרף.
הצבעה פרגמטית-אסטרטגית.
המילים האלה הפכו איכשהו לגלולת הקסם שגורמת לכל אחד מאיתנו להרגיש יותר נבונים, מחושבים, בוגרים, רציונליים. לא טהרנים, חלילה. אבל רצף אינסופי של הצבעות ובחירות פוליטיות "רציונליות" כאלה הוא בדיוק זה שהביא אותנו למצבנו הנוכחי. שבו אין לנו מחנה מגובש, עם עמוד שדרה פוליטי ומוסרי, עם קווים אדומים ברורים. אלה הלכו לאיבוד לא רק אצל השמאל הציוני בישיבתה המחפירה בממשלה האיומה הזו, אלא במידה רבה גם ברשימה המשותפת. זה התבטא בין היתר בירידה הדרמטית במספר המנדטים שלה מאז הקמתה. אנחנו כל הזמן משוועים למחנה שמאלי ועקבי איתן אבל כל הזמן מתחמקים מלהתגייס ולבנות אותו מסיבות "פרגמטיות". זה דבר בלתי רציונלי בעליל. נכון, בניית מחנה פוליטי זה מהלך אסטרטגי ארוך טווח. אבל בל"ד איננה מפלגת מדף, אלא זרם פוליטי שמציג יותר משני עשורים את המחשבה הפוליטית החדה, המדויקת והדמוקרטית ביותר בישראל. אסטרטגית, הדבר הנכון ביותר הוא להצטרף אליה כדי שלא נמשיך לעמוד בפני שוקת שבורה בכל מערכת בחירות.
השורה התחתונה היא פשוטה מאוד: שום שינוי עומק איננו אפשרי בהגדרה כל עוד אנחנו משחקים במשחק שכללי המשחק שלו מדירים את האזרחים הערבים, והופכים אותנו, את הציבור היהודי, לאדונים חסרי כבוד במשטר של עליונות. כללי המשחק הזה הוטעמו כאן באופן כל כך סיסטמטי כל כך הרבה שנים, עד שערעור עליהם נחשב למעשה שערורייתית שמצדיק פסילה. אבל מה שבל"ד מציעה זה באמת המינימום ההכרחי לבניית חברה שוויונית ודמוקרטית באמת: שוויון אזרחי מלא, הכרה בשני הקולקטיבים הלאומיים שמתקיימים כאן. התיוג של הדרישות הצנועות והמינימליות האלה כקיצוניות הוא גרזן העליונות שאנחנו ממשיכים להוריד על ראש האזרחים הפלסטינים. בואו נניח לגרזן ונתגייס למען שינוי העומק שכולנו רוצים לראות.
#בל"ד
#מדינת_כל_אזרחיה_עכשיו"

המצע של בל"ד
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

בל"ד כבר לא קיימת. אחרי שהיא נמחקת בעוד שבועיים, כבר לא יישאר ממנה כלום להמשך. לא יהיה תקציב לקיום שלה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 19 אוקטובר 2022, 09:45 בל"ד כבר לא קיימת. אחרי שהיא נמחקת בעוד שבועיים, כבר לא יישאר ממנה כלום להמשך. לא יהיה תקציב לקיום שלה.
אבל קראת מה היא כתבה?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

קראתי בפייסבוק לפני ששמת פה והפסקתי באמצע, כי היא חזרה על דברים שהיא כבר כתבה בעבר.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
בני12
קיבל.ה  846 לייקים

אדום מטלי כתב: 19 אוקטובר 2022, 09:47
its-sick כתב: 19 אוקטובר 2022, 09:45 בל"ד כבר לא קיימת. אחרי שהיא נמחקת בעוד שבועיים, כבר לא יישאר ממנה כלום להמשך. לא יהיה תקציב לקיום שלה.
אבל קראת מה היא כתבה?
זה קמפיין הגוואעלד הכי מצחיק שנתקלתי בו.
היא קוראת ליהודים להציל את בל"ד כי הפלסטינים לא מוכנים להצביע למפלגה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךDe Niro
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

בני12 כתב: 19 אוקטובר 2022, 10:54
אבל קראת מה היא כתבה?
זה קמפיין הגוואעלד הכי מצחיק שנתקלתי בו.
טטחחחחחח איזה גנובה, שהיהודים (ועוד השמאל) יעשו משהו בשביל הערבים? זה הרי עובד הפוך
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אבל קראת מה היא כתבה?
לא, היא קוראת ליהודים להציל את עצמם, ולבחור במפלגה שקוראת למדינת כל אזרחיה, שזו בעצם דמוקרטיה. היא חושבת שזה הדבר היחיד שיציל את המדינה הזו, כולל את היהודים שבה.
אתה הרי כן מבין את זה, בניגוד לכמה אחרים כאן. לא מתאים לך.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

להצביע למפלגה שאין לה שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה זה דבר ממש מטומטם. כבר עדיף לא לבזבז זמן על ללכת לקלפי.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

אדום מטלי כתב: 19 אוקטובר 2022, 12:05

אבל קראת מה היא כתבה?
לא, היא קוראת ליהודים להציל את עצמם, ולבחור במפלגה שקוראת למדינת כל אזרחיה, שזו בעצם דמוקרטיה. היא חושבת שזה הדבר היחיד שיציל את המדינה הזו, כולל את היהודים שבה.
נגיד ובל״ד תצליח להכניס 4 מנדטים. אתה רואה את המפלגה מקימה פה מדינת כל אזרחיה ? דבר כזה לא משיגים באמצעות בחירות. אם כבר אז התפיסה של האבנאא אל בלד הרבה יותר פרקטית.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

בטווח הקצר הפיצול הזה הכריע די בוודאות את הבחירות , וגם בסבירות גבוהה יקטין את הייצוג של הציבור הערבי בכנסת בצורה משמעותית ואף דרמטית.
בטווח הארוך הוא מסמל שינוי אפשרי בעתיד בשיתוף של נציגי אזרחי ישראל הערבים בתהליך קבלת ההחלטות.
Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

De Niro כתב: 19 אוקטובר 2022, 12:51 בטווח הקצר הפיצול הזה הכריע די בוודאות את הבחירות , וגם בסבירות גבוהה יקטין את הייצוג של הציבור הערבי בכנסת בצורה משמעותית ואף דרמטית.
בטווח הארוך הוא מסמל שינוי אפשרי בעתיד בשיתוף של נציגי אזרחי ישראל הערבים בתהליך קבלת ההחלטות.
הפיצול הזה לא הכריע כלום. לבלד אין כמעט תמיכה בציבור הערבי. מאז שתמכו בהפיכה האיסלמיסטית בסוריה ובעלי סאלם לראשות עריית נצרת רוב הציבור הערבי החילוני עזב אותם והם לא שווים אפילו חצי מנדט. הפילוג של רעם מהמושותפת פגע באחוז הצבעה בחברה הערבית בצורה קשה ומשם אני לא חושב שאפשר עוד לרדת.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Ron.T כתב:
De Niro כתב: 19 אוקטובר 2022, 12:51 בטווח הקצר הפיצול הזה הכריע די בוודאות את הבחירות , וגם בסבירות גבוהה יקטין את הייצוג של הציבור הערבי בכנסת בצורה משמעותית ואף דרמטית.
הפיצוח הזה לא הכריע כלום. לבלד אין כמעט תמיכה בציבור הערבי. מאז שתמכו בהפיכה האיסלמיסטית בסוריה ובעלי סאלם לראשות עריית נצרת רוב הציבור הערבי החילוני עזב אותם ואין והם לא שווים חצי מנדט. הפילוג של רעם מהמושותפת פגע באחוז הצבעה בחברה הערבית בצורה קשה ומשם אני לא חושב שאפשר לרדת.
לפי הסקרים האחרונים , הם מקבלים לפחות בין מנדט אחד לשני מנדטים.מיותר לציין שזה קריטי לגוש השינוי בבחירות האלו.
כפי שציינת , עצם הפיצול לא מעודד את האזרחים בחברה הערבית לצאת להצביע.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Ron.T כתב: 19 אוקטובר 2022, 12:36
אדום מטלי כתב: 19 אוקטובר 2022, 12:05

נגיד ובל״ד תצליח להכניס 4 מנדטים. אתה רואה את המפלגה מקימה פה מדינת כל אזרחיה ? דבר כזה לא משיגים באמצעות בחירות. אם כבר אז התפיסה של האבנאא אל בלד הרבה יותר פרקטית.
תקרא שוב מה היא כותבת. היא לא בטוחה שיעברו את אחוז החסימה, והיא בטח לא חושבת שאם יעברו הם יצליחו להקים מדינת כל אזרחיה. ובכל זאת, היא מסבירה למה חשוב להצביע להם.
היא אישה חכמה מאד, אתה לא חיב להסכים, אבל נסה לפחות להבין מה היא אומרת.
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

כצפוי, המצב כאן כל כך מטורלל שלא ניתן לקיים דיון ענייני. בטח לא מזווית ציונית או במינימום- נייטרלית. לא מדובר בטרור בינלאומי בין ישויות נידחות אלא בארגון טרור רצחני שאחראי על חטיפת ורצח אזרחים ישראלים חפים מפשע ופגיעה בכוחות הביטחון, אחים ואחיות שלי. אין לי את המסוגלות להכיל את השיבוש של חלק מהתגובות כאן שלכאורה תפסו צד ולא את הצד של ישראל. אני רק מקווה שמדינת ישראל תגדל עמוד שדרה, תעמוד על שלה וגם תכריז על ארגונים חברתיים נוספים הפועלים בשירות החזית העממית
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

קומוניסים כתב: 19 אוקטובר 2022, 20:50 כצפוי, המצב כאן כל כך מטורלל שלא ניתן לקיים דיון ענייני. בטח לא מזווית ציונית או במינימום- נייטרלית. לא מדובר בטרור בינלאומי בין ישויות נידחות אלא בארגון טרור רצחני שאחראי על חטיפת ורצח אזרחים ישראלים חפים מפשע ופגיעה בכוחות הביטחון, אחים ואחיות שלי. אין לי את המסוגלות להכיל את השיבוש של חלק מהתגובות כאן שלכאורה תפסו צד ולא את הצד של ישראל. אני רק מקווה שמדינת ישראל תגדל עמוד שדרה, תעמוד על שלה וגם תכריז על ארגונים חברתיים נוספים הפועלים בשירות החזית העממית
אבל כשביקשו ממך לפרט את הקשר הזה בין הארגונים שהוצאו מחוץ לחוק לבין ארגון הטרור הרצחני הסתפקת בלמלמל משהו על קשרים אישיים וצירפת כתבה* שממנה ניתן להסיק שהארגונים הנ"ל אינם ציונים במיוחד.
העיקר שאתה מתחיל כל הודעה בנהי ויללות על זה שאין פה דיון ענייני, ואז ממשיך לפזר את הקלישאות הקבועות שלך ומתעלם מכל מה שנכתב לך.

עריכה: בטעות השתמשתי במילה "כתבה" שעשוי להשתמע ממנה שהייתה שם עבודה עיתונאית כלשהי, כשבפועל זה היה בעצם קופי-פייסט של קומוניקטים מדובר צה"ל (האיש שתפקידו לשקר לאזרחי ישראל, כך למדתי בפורום) ומארגון ימין קיצוני כלשהו
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 19 אוקטובר 2022, 21:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 01:29 "לפי המידע שאסף השב"כ" זה בעצם "לפי טענת השב"כ לגבי המידע שהוא אסף", ובמקרה שאכן טרחו לאסוף מידע כלשהו, לרוב מתברר שהמידע שנאסף הוא ברמת "קשרים אישיים" עם חשודים\מורשעים בחברות באגון טרור כמו שכבר היטבת להדגים.
העיקר זיינת את המוח על מידע כזה או אחר, אבל ""משום מה"" בחרת שלא לשתף אותו אלא להמשיך לשפוך פה את הקלישאות הקבועות שלך, כרגיל.
מה יש לי לשפוך כאן? תראה מה הולך פה
ציינתי שנתקלתי במידע לפני כמה שנים זה אומר שאני חייב לשתף אותו?
אמרתי במה המידע הזה עוסק (קשרים בין חלק מהארגונים שהוכרזו לארגון הטרור החזית העממית) וזהו
אם הייתי רוצה, הייתי פותח אשכול. ואגב אתה לא רוצה אל תאמין לאף מילה. מדינת חופשית אתה יודע. למה להתנגח?
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

קומוניסים כתב: 19 אוקטובר 2022, 21:05
teknoboy כתב: 18 אוקטובר 2022, 01:29 "לפי המידע שאסף השב"כ" זה בעצם "לפי טענת השב"כ לגבי המידע שהוא אסף", ובמקרה שאכן טרחו לאסוף מידע כלשהו, לרוב מתברר שהמידע שנאסף הוא ברמת "קשרים אישיים" עם חשודים\מורשעים בחברות באגון טרור כמו שכבר היטבת להדגים.
מה יש לי לשפוך כאן? תראה מה הולך פה
ציינתי שנתקלתי במידע לפני כמה שנים זה אומר שאני חייב לשתף אותו?
אמרתי במה המידע הזה עוסק (קשרים בין חלק מהארגונים שהוכרזו לארגון הטרור החזית העממית) וזהו
אם הייתי רוצה, הייתי פותח אשכול. ואגב אתה לא רוצה אל תאמין לאף מילה. מדינת חופשית אתה יודע. למה להתנגח?
אה אוקיי, גם אני נתקלתי לפני כמה שנים במידע לגביך שממנו עולה קשר ישיר למעשים שלא יעלו על הדעת. זין אני חושף אותו, אני רק אכתוב פה שנודע לי שאתה אדם נוראי ואכזר.

בנוסף לזה, אני מניח שאתה פשוט משקר. גם למערכת הביטחון הישראלית אין ראיות כמו שאתה טוען שיש לך (הם הציגו את מה שיש להם לצדדים שלישיים וצחקו להם בפנים), אז אני פשוט לא מאמין שאתה אומר אמת.
אבל אתה כמובן מוזמן להוכיח לי אחרת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה