הבי-די-אס

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

מרגיש כמו נושא שעולה מפעם לפעם אבל נשאל שוב.
מה ה״ארגון״ הזה עושה באמת? מעבר לפיגועי קארמה ברדיט ו/או הפצצה של טוויטרים של זמרים? יש השקעות שהוא הצליח לעצור? מה המנוף שלהם? כוח פוליטי? חרם צרכני?
אני גר באנגליה כבר כמה שנים ולא נתקלתי בשום פעולה בי-די-אסית מעבר למרחב של האינטרנט, למעט איזו צעדה לפני שנה או שנתיים.
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

מהמעט שאני יודע הצליחו למנוע מזמרים להגיע להופעות לארץ אז כן יש להם השפעה מסויימת על אנשים פרטים אבל אני פחות בקיא במה שקורה מחוץ לים והאם סימון של מוצרים או אי מכירה שלהם כי מקורם בישראל (או ספציפית רק להתנחלויות) זה מהשפעה ישירה שלהם
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

דווקא בבריטניה הם לא רעים.

https://electronicintifada.net/blogs/as ... ll-factory
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

פודקאסט מצוין עם עומר ברגותי, ממקימי bds.
אדם מצוין, ממליץ להקשיב לו כדי להבין את הארגון הזה, במקום להקשיב לשקרים של הפרופוגנדה הציונית.

https://podcasts.apple.com/il/podcast/o ... 0435256218
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה לא בדיוק ארגון אלא תנועה, בדומה לאנטיפה למשל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

בבוסטון יצא להם קצת אנטישמי
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

בגללם אין רוכש !

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

ר.ש
קיבל.ה  372 לייקים

לירון האדום כתב: 24 יולי 2022, 18:24 בגללם אין רוכש !

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
אני בספק. ובכל מקרה, ישראלים ואולי גם יהודים לא מושפעים מהם, וממילא הם אלה שסביר שיתעניינו ברכישה של הפועל.
רואה שחורות המקורי
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

תנועה חשובה, אבל הזרם המרכזי בעולם המערבי הוא עדיין פרו ישראל באופן מובהק.. קשה קשה קשה
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

בין אם מזדהים עם המאבק והדרך שלהם או לא,
כשמאלני שמבין את המטרות קשה להתעלם מהעובדה שהתנועה הזאת היא גם אבן שואבת להרבה אנטישמיים במסווה.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדאדום
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

יש המון אנשים שהפכו לאנטישמיים בגלל הציונות, שמתעקשת שהיא מייצגת את יהודי העולם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סומך כתב: 25 יולי 2022, 13:19 בין אם מזדהים עם המאבק והדרך שלהם או לא,
כשמאלני שמבין את המטרות קשה להתעלם מהעובדה שהתנועה הזאת היא גם אבן שואבת להרבה אנטישמיים במסווה.
אני לא יודע מה המשמעות של 'אבן שואבת לאנטישמיים'.
הארגון עצמו לא אנטישמי, בהגדרה, ומתנגד לאנטישמיות. כמו כן חברים בו ופעילים בו יהודים וישראלים.
מציע מאד להקשיב לפודקאסט שהנחתי כאן, הוא יתן הרבה הבהרות. עומר ברגותי איש רב ידע ורהוט. לחילופין, אפשר להיכנס לאתר שלהם ולבדוק מה ואיך הם רוצים. הדבר הכי פחות נכון הוא להסתמך על חוות דעת של הציונות, כי היא לא יותר אמינה מאשר הסיפור על קוממיות המדינה, או מדובר צה"ל.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

תנועה לגיטימית בעיני, אם כי אני לא מסכים איתה.
לא בהכרח בעניין המטרה - מן הסתם אני בעד הפסקת הכיבוד - אלא כי הם לא מבינים כ״כ את המנטליות הישראלית, ולא מבינים שזה רק גורם לאנשים להתחפר עוד בדעות שלהם ולהעמיק את הכיבוש, בגישה של ״אנחנו נגד העולם, וחובה שנדאג לעצמנו״.
אני בעד לחץ על המדינה, אבל דיאלוג חייב להיות קשור לזה, לא חרמות.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

כלום חוץ מלהוות גורם נוח להפחיד ישראלים
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

רד אין בלאד, נראה לי שפספסת את כל הרעיון שמאחורי BDS.
נקודת המוצא שלהם היא שאי אפשר ואין טעם לחכות שהישראלים יחליטו מרצונם הטוב לסיים את הכיבוש (ובינינו, יש יותר ישראלים שתומכים בנאכבה שנייה מאשר בסיום הכיבוש).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

red in blood כתב: 26 יולי 2022, 00:17 תנועה לגיטימית בעיני, אם כי אני לא מסכים איתה.
לא בהכרח בעניין המטרה - מן הסתם אני בעד הפסקת הכיבוד - אלא כי הם לא מבינים כ״כ את המנטליות הישראלית, ולא מבינים שזה רק גורם לאנשים להתחפר עוד בדעות שלהם ולהעמיק את הכיבוש, בגישה של ״אנחנו נגד העולם, וחובה שנדאג לעצמנו״.
איך תיישם לחץ על המדינה בלי סנקציות?
לגבי המשפט הראשון, זה לא רק המנטליות הישראלית. אנחנו לא מיוחדים. כל עם יתחפר אם יגידו לו שהוא פושע. אבל מה לעשות שישראל פושעת? אין דרך נעימה להגיד לציונים "שמעו חברה זה לא מתאים". מה גם שכבר 55 שנה מנסים להסביר לישראל בכל מיני דרכים, אלימות ולא אלימות, ומה שאתה מקבל בסוף זה עוד התנחלויות ועוד פשעים ועוד אפרטהייד.
אז עם כל הכבוד, על הזין שלי איך ישראלים מרגישים כשאומרים להם את האמת...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אם כבר אז לדעתי הבעיה עם ה-BDS היא שהתנועה מתמקדת הרבה מדי באינדיוידואלים, וכפי שכתבתי פה כבר מליון פעמים - שום פעולה אינדיוידואלית לא תשנה כלום (בכל מאבק). לטעמי צריך להתמקד בממשלות וחברות גדולות, ובמישור הזה אני לגמרי מסכים איתם וקורא לכל ממשלות העולם ללחוץ על ישראל לסיים את הכיבוש ולהשוות את הסטטוס של הפלסטינים בישראל לאזרחים היהודים, ולכל החברות בעולם להפסיק לעשות עסקים בישראל עד שהכיבוש יסתיים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

אנקדוטה על ה-BDS - הערוצים שלהם ברשת ובטוויטר נדלקו על האפשרות שהפועל תירכש על ידי איש-עסקים אמירתי ושלחברה הממשלתית יש כוונה לבנות איצטדיון כדורגל (כפר קאסם?)
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

לא יודע אם הדרך הכי נכונה לגרום לאנשים להתנגד לכיבוש הישראלי היא על ידי מניעה מהם להקשיב לזמרים האהובים עליהם, שבמקרים רבים מדברים בשירים שלהם על הצורך בהתנגדות לכיבושים באופן כללי
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

אדום נחמד כתב: 26 יולי 2022, 11:38
red in blood כתב: 26 יולי 2022, 00:17 תנועה לגיטימית בעיני, אם כי אני לא מסכים איתה.
לגבי המשפט הראשון, זה לא רק המנטליות הישראלית. אנחנו לא מיוחדים. כל עם יתחפר אם יגידו לו שהוא פושע. אבל מה לעשות שישראל פושעת? אין דרך נעימה להגיד לציונים "שמעו חברה זה לא מתאים". מה גם שכבר 55 שנה מנסים להסביר לישראל בכל מיני דרכים, אלימות ולא אלימות, ומה שאתה מקבל בסוף זה עוד התנחלויות ועוד פשעים ועוד אפרטהייד.
העניין הוא לא איך זה גורם לישראלים להרגיש, אבל באותה מידה גם העניין הוא לא לתת פלטפורמה לאנשים שלא אוהבים את הכיבוש להגיד שהם לא אוהבים את הכיבוש.
המטרה צריכה להיות פשוט להפסיק את הכיבוש, והפעולות צריכות להמדד ביחס לזה.
כל מה שהפעולות הללו עושות זה לגרום לישראלים להתחפר. אנשים כאן מוכנים לסבול מההשלכות, כל עוד לא מתקפלים בפני העולם. וכן - הקיצוניות של זה היא ייחודית (או לפחות לא נפוצה) בעולם. הגישה של ישראל מהקמתה הייתה שאף אחד בעולם לא ידאג לביטחון לנו ואנחנו חייבים לעשות את זה לבד. זה חצי מהרעיון של ישראל הרי.
חרמות כאלו רק מרחיקות את סיום הכיבוש, ולכן אני נגדם. זה עבד בדרום אפריקה, אבל זה לא יעבוד כאן. כאן זה חייב להיות עם דיאלוג עם ישראלים, ולא להחרים אותם.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

red in blood כתב: 28 יולי 2022, 13:00
העניין הוא לא איך זה גורם לישראלים להרגיש, אבל באותה מידה גם העניין הוא לא לתת פלטפורמה לאנשים שלא אוהבים את הכיבוש להגיד שהם לא אוהבים את הכיבוש.
כל מה שהפעולות הללו עושות זה לגרום לישראלים להתחפר. אנשים כאן מוכנים לסבול מההשלכות, כל עוד לא מתקפלים בפני העולם. וכן - הקיצוניות של זה היא ייחודית (או לפחות לא נפוצה) בעולם. הגישה של ישראל מהקמתה הייתה שאף אחד בעולם לא ידאג לביטחון לנו ואנחנו חייבים לעשות את זה לבד. זה חצי מהרעיון של ישראל הרי.
חרמות כאלו רק מרחיקות את סיום הכיבוש, ולכן אני נגדם. זה עבד בדרום אפריקה, אבל זה לא יעבוד כאן. כאן זה חייב להיות עם דיאלוג עם ישראלים, ולא להחרים אותם.
כן, דיאלוג עם ישראל עבד מצוין ב-55 השנים הראשונות של הכיבוש.
אולי אם נמשיך עוד 550 שנה גם נגיע לאנשהו. (אם אתה שואל אותי, האקלים יחסל את האפשרות לחיות במזרח התיכון לפני שישראל תסכים לוותר על השליטה שלה בשטחים ובחיי התושבים הלא-יהודים שם)

כאמור, הנחת העבודה שבבסיס BDS היא שישראל והישראלים לא רוצים ולא יסכימו להפסיק את הכיבוש על כל הפשעים והעוולות הכרוכים בו.
לכן יש להם פחות עניין בדיאלוג ובשכנוע, ויותר בכיפוף ידיים.

דרך אגב, אתה רואה סיכוי שבדור שלנו הישראלים יחליטו שלא מתאים להם יותר הכיבוש? (נגיד בעשרים השנים הבאות ומתוך איזה תהליך פנימי של החברה הישראלית ובלי לחצים חיצוניים)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אני אשמע כמו בומר, אבל הדור הצעיר יותר ויותר קיצוני, בן-גביר הולך להיות הפתעת הבחירות, חיילים, תלמידי ישיבות, חבר'ה צעירים (אפילו לא מעט בליינים תל-אביבים) יצביעו לו, זה יהיה הלם כשיתפרסמו התוצאות.

זה אולי מתאים יותר לאשכול הבחירות, אבל כותב את זה בהקשר של דעת הקהל של הישראלים, בי די אס או לא, היא לא זזה לכיוון חיובי
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 28 יולי 2022, 13:00 זה עבד בדרום אפריקה
יש לי חבר שכתב תזה שלמה (נראה לי המאסטר שלו בהיסטוריה, אבל אני לא 100% בטוח) שניתחה את תנועת החרם על דרא"פ והוא טוען שזה דווקא לא עבד שם, אלא היו גורמים אחרים שהביאו לנפילה של משטר האפרטהייד.
לא קראתי את העבודה, אז אין לי ממש מה לפרט עוד, אבל אני יכול לשאול אותו ולכתוב פה את התשובה. בהתחשב בכך שמדובר בקומוניסט פעיל מאד, אני מניח שיש לו הרבה מה להגיד על האינטרסים הכלכליים של מדינות אימפריאליסטיות שהביאו לשינוי וכו'.

בהקשר הישראלי, לדעתי הדבר היחיד שיסיים את הכיבוש הוא אם ארה"ב תפסיק לתמוך בו ותפחית משמעותית את הסיוע הכלכלי-צבאי לישראל. בסיטואציה הזו האינטרס בהמשך הכיבוש יפחת משמעותית, והמדינה תמחץ כל התנגדות לנסיגה.
לדעתי תפקידכם כישראלים יהודים (וזה נכון גם כלפי) הוא להיאבק בכיבוש עד כמה שניתן (בשיתוף פעולה והקשבה לקולות הפלסטינים), ובמקביל לבנות שיתוף פעולה יהודי-פלסטיני בתוך ישראל שלא ינטוש את הנושא הזה, ויכין את הקרקע לבניית חיים משותפים ושיוויוניים באמת (גם בתחום הכלכלי) ביום שאחרי סיום הכיבוש. תנועת "עומדים ביחד", עם כל הבעיות שבה, היא נקודת התחלה אחת מני רבות. חיזוק גופי ציבור שיתופיים כמו מק"י וחד"ש זו עוד אופציה. ויש עוד הרבה כאלה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 28 יולי 2022, 13:16 אני אשמע כמו בומר, אבל הדור הצעיר יותר ויותר קיצוני, בן-גביר הולך להיות הפתעת הבחירות, חיילים, תלמידי ישיבות, חבר'ה צעירים (אפילו לא מעט בליינים תל-אביבים) יצביעו לו, זה יהיה הלם כשיתפרסמו התוצאות.

זה אולי מתאים יותר לאשכול הבחירות, אבל כותב את זה בהקשר של דעת הקהל של הישראלים, בי די אס או לא, היא לא זזה לכיוון חיובי
אני לא יודע לחזות מנדטים, אבל צריך להיות די עוור כדי לא לראות את ההקצנה ימינה של הציבור הישראלי.
לא מבין איך אפשר לחשוב שאם רק יהיה קצת דיאלוג אז כולם פתאום יבינו והכול יסתדר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אם ארה"ב ואירופה מחרימות אותנו כלכלית הכיבוש נגמר בחמש דקות.
אין כאן שום משאבים שיאפשרו לך לחיות תחת חרם.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:56
אם ארה"ב ואירופה מחרימות אותנו כלכלית הכיבוש נגמר בחמש דקות.
אין כאן שום משאבים שיאפשרו לך לחיות תחת חרם.
נכון, אבל זה לא ריאלי. אנחנו במציאות אחרת לגמרי, שהכל משולב הרבה יותר. מדובר על סכומי כסף שמושקעים ועוברים כאן שנמצאים מעל היכולות הכלכליות של ה-BDS או גופים דומים. אפילו יותר משל הרבה ממשלות.
לצורך העניין, כל טכנולוגיית השבבים של אפל, מה שנותן להם את היתרון הגדול על המתחרים שלהם, פותח ומפותח בישראל. אם הם יחרימו את ישראל את יאבדו את מנוע הצמיחה שהם הימרו את רוב החברה עליה. אינטל השקיעו עשרות מיליארדי דולרים במפעל השבבים שלהם בישראל, ובחרם לא רק הם יאבדו את זה, אלא הם יאבדו חוזים רבים עם חברות אחרות על אספקת שבבים, חוזים שמטרתם להציל את החברה. כל עולם ההייטק העולמי משולב הייטב עם זה הישראלי - חברות יאבדו את כל האבטחה שלהן, חברות ביטוח יקרסו ועוד. גם בתחומים אקולוגיים יותר - תעשיית הפוד טק הישראלי היא מובילה בתחום המזון המתורבת. גם בנושא האקולוגי זה יהיה בעייתי להפסיק את כל הפיתוח, וגם בנושא הכלכלי, שכל כך הרבה חברות בונות על זה לעתיד הכלכלי שלהן. ועוד ועוד.
לחץ כלכלי והפסקת מימונים וכו׳ הם אפשריים, אבל חרם כלכלי לא. והממשלה תוכל לשרוד בקלות הפסקות מימון כאלו, וזה יגרום לה אפילו יותר להתבצר.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נראה לי שאתה מעריך את התרומה של ישראל לכלכלה העולמית קצת יותר מדי, וכנ"ל את הקושי בהעברת קבוצה קטנה של מומחים לרילוקיישן קטן במקום אחר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 29 יולי 2022, 22:33 נראה לי שאתה מעריך את התרומה של ישראל לכלכלה העולמית קצת יותר מדי, וכנ"ל את הקושי בהעברת קבוצה קטנה של מומחים לרילוקיישן קטן במקום אחר.
לדעתי דווקא אחרת: ישראל היא נכס למערב. היא יצרנית-על של טכנולוגיות ריגול וצבא, אפשר להשתמש בה כדי לנסות על הפלסטינים (ולפעמים גם לבנונים, סורים ואחרים) את כל הנשקים החדישים - והיא מאחסנת בסיסי צבא אמריקאים היישר בכניסה למזרח התיכון. זה הרבה פחות עניין מופשט של "כלכלה" והרבה יותר עניין של אסטרטגיה צבאית/כלכלית.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

אתם מדברים על האם הבידיאס מוצדק או לא, אבל מוותרים על להסביר למה הוא כזה כושל. רד אין בלאד, אפל לא קיימת בזכות ישראל, כמו שהיא נכנסה היא יכולה גם לצאת, יש מהנדסים בכל מקום. מה שכן - מדהים כמה אין עליה אפילו מעט לחץ לצאת. הבידיאס, חוץ מלהצליח למנוע מכמה אמנים להגיע לא עשו כלום כבר כמעט שני עשורים, אולי נגיד בן אנד גריס בשטחים. מה המסקנה, שאין לתנועה תמיכה ציבורית או כוח פוליטי? שארגון ציבורי לא יכול לקבוע מדיניות לחברות וממשלות?
במצב העניינים הנוכחי הוא כמעט רק משרת את ישראל - מאפשר לבכות על אנטישמיות ורדיפה בלי הצג השני של להיות תחת לחץ אמיתי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני רוצה להקים בי די אס משלי, עם בלאק ג'ק וזונות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הבי.די אס היא תנועה. היא מנסה להשפיע על דעת קהל, להביא למודעות את משטר האפרטהייד והקולוניאליזם של ישראל, ולקרוא לצדק. היא עצמה כמובן לא תשנה את המציאות, היא זורעת זרעים ויוצרת תשתית.
אני מבקש להבהיר, שגם הבי.די.אס על דרום אפריקה התקיים הרבה זמן, אבל עד שארה"ב לא הצטרפה אליו הוא לא היה משמעותי מספיק כדי לשנות את המשטר.
הסיבה שארה"ב הצטרפה, מנותקת לחלוטין מהמציאות בדרום אפריקה: זה היה בעקבות התפרקות בריה"מ.
לכן, לחץ על ישראל יכול לבוא משינוי אינטרסים עולמי, שאינו בהכרח קשור ישירות למזרח התיכון.
תנועת הבי.די.אס עושה ככל יכולתה לקראת היום הזה, אף אחד בתנועה עצמה לא חושב שגם אם עוד 50 חברות מסחריות יעשו מה שבן וג'ריס עשו, המשטר בישראל ישתנה.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

teknoboy כתב: 29 יולי 2022, 22:33 נראה לי שאתה מעריך את התרומה של ישראל לכלכלה העולמית קצת יותר מדי, וכנ"ל את הקושי בהעברת קבוצה קטנה של מומחים לרילוקיישן קטן במקום אחר.
אני לא מדבר על תרומה, אלא על מעורבות.
לצורך העניין, אם ניקח את אינטל והמפעל שלהם, זה אחד המפעלים הגדולים בתעשייה שבעומס מטורף בעולם כולו ושהעומס הזה הוא גורם מרכזי בגל עליות המחירים עם משבר השבבים, ושייקח עוד שנים לפתור.
להקים מפעלים אחרים בסדר הגודל הזה ייקח באזור ה-5-7 שנים, ומדובר על הפסדים של למעלה מ-100 מיליארד דולר לאינטל אם יפסידו באופן מיידי את העבודה כאן. זה לא שאלה של רילוקיישן לכמה טאלנטים, זה הרבה הרבה הרבה יותר מורכב מזה.

ובאופן כללי, כל תעשיית הייטק בארץ משולבת ישירות בארץ, ככה שאי אפשר פשוט להקים ולהעביר, ומשולבת עמוקות בהייטק העולמי, ככה שאי אפשר לנתק את זה.
כלומר אפשר, במחיר ענק, שלא משתלם לכל התעשייה הפרטית, ויהיה גזר דין מוות ללא מעט עסקים, כולל גדולים מאוד.
שזה משהו שבחיים לא יוכלו לעשות.

חרם עולמי על ישראל יכלול רק את המימון של הממשלות. שזה פגיעה בישראל, אבל לא משהו שישראל לא תוכל לעמוד בו, וזה משהו שיגרום לישראל רק להקצין עם תודעת ה-״אנחנו נגד העולם״ ולהעמיק את הכיבוש עוד יותר.
חרם לא יכול לעבוד כשלא כולם משתתפים בו, וישראל מעורבת מספיק בכלכלה העולמית כך שהתעשייה הפרטית לא באמת תשתתף בו.
- עומר חרמש ז״ל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ישראל לא מסוגלת להחזיק מעמד שבוע אם אירופה ובעיקר ארה"ב יחליטו כך.
הבעיה שהלחץ הזה לא נראה באופק.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

red in blood כתב: 30 יולי 2022, 16:49
1. אני לא מדבר על תרומה, אלא על מעורבות.
לצורך העניין, אם ניקח את אינטל והמפעל שלהם, זה אחד המפעלים הגדולים בתעשייה שבעומס מטורף בעולם כולו ושהעומס הזה הוא גורם מרכזי בגל עליות המחירים עם משבר השבבים, ושייקח עוד שנים לפתור.
להקים מפעלים אחרים בסדר הגודל הזה ייקח באזור ה-5-7 שנים, ומדובר על הפסדים של למעלה מ-100 מיליארד דולר לאינטל אם יפסידו באופן מיידי את העבודה כאן. זה לא שאלה של רילוקיישן לכמה טאלנטים, זה הרבה הרבה הרבה יותר מורכב מזה.

2. ובאופן כללי, כל תעשיית הייטק בארץ משולבת ישירות בארץ, ככה שאי אפשר פשוט להקים ולהעביר, ומשולבת עמוקות בהייטק העולמי, ככה שאי אפשר לנתק את זה.
כלומר אפשר, במחיר ענק, שלא משתלם לכל התעשייה הפרטית, ויהיה גזר דין מוות ללא מעט עסקים, כולל גדולים מאוד.

3. חרם עולמי על ישראל יכלול רק את המימון של הממשלות. שזה פגיעה בישראל, אבל לא משהו שישראל לא תוכל לעמוד בו, וזה משהו שיגרום לישראל רק להקצין עם תודעת ה-״אנחנו נגד העולם״ ולהעמיק את הכיבוש עוד יותר.
חרם לא יכול לעבוד כשלא כולם משתתפים בו, וישראל מעורבת מספיק בכלכלה העולמית כך שהתעשייה הפרטית לא באמת תשתתף בו.
1. אתה יודע כמה מפעלים יש לאינטל, ומה החלק של המפעל הישראלי מכלל הייצור שלהם? נכון שהם השקיעו במפעל כסף (שהם קיבלו במתנה ממך וממני, אגב) אבל הפסדים כאלה נרשמים בחברות הענק האלה מדי פעם, זה לא בדיוק ירסק את אינטל אם היא תצטרך לנטוש מפעל מסיבות חיצוניות.
2. מה זה "תעשיית ההייטק בארץ משולבת ישירות בארץ"? אז אנשים יפתחו פלטפורמות הימורים בהודו במקום זה. אפשר לחשוב שהעולם לא יסתדר בלי ההייטק הישראלי.
חברות שמחזיקות טכנולוגיה ייחודית יותר פשוט יעברו מקום במקרה הצורך, כולל המהנדסים שהן צריכות. זאת בסך הכול בעיה טכנית שיש לה פתרון טכני עם עלות מסוימת.
3. מימון חיצוני למדיניות הכיבוש זה באמת דבר שכדאי להפסיק, אבל זה פשוט לא הקטע (או לא העיקר) של BDS, עד כמה שאני מבין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

עבדתי במרכז פיתוח של חברה אמריקאית ענקית. כשהם רצו לקצץ הם קיצצו רק במרכזי הפיתוח ברחבי העולם, כי העולם מבחינתם קיים רק לצורך משכורות נמוכות. הקור ביזנס נמצא באמריקה, ואנחנו זניחים בעיניהם (גם אם אובייקטיבית תרמנו הרבה לרווחיות).
لا إله
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

teknoboy כתב: 30 יולי 2022, 17:05

2. ובאופן כללי, כל תעשיית הייטק בארץ משולבת ישירות בארץ, ככה שאי אפשר פשוט להקים ולהעביר, ומשולבת עמוקות בהייטק העולמי, ככה שאי אפשר לנתק את זה.

3. חרם עולמי על ישראל יכלול רק את המימון של הממשלות. שזה פגיעה בישראל, אבל לא משהו שישראל לא תוכל לעמוד בו, וזה משהו שיגרום לישראל רק להקצין עם תודעת ה-״אנחנו נגד העולם״ ולהעמיק את הכיבוש עוד יותר.
1. אתה יודע כמה מפעלים יש לאינטל, ומה החלק של המפעל הישראלי מכלל הייצור שלהם? נכון שהם השקיעו במפעל כסף (שהם קיבלו במתנה ממך וממני, אגב) אבל הפסדים כאלה נרשמים בחברות הענק האלה מדי פעם, זה לא בדיוק ירסק את אינטל אם היא תצטרך לנטוש מפעל מסיבות חיצוניות.
2. מה זה "תעשיית ההייטק בארץ משולבת ישירות בארץ"? אז אנשים יפתחו פלטפורמות הימורים בהודו במקום זה. אפשר לחשוב שהעולם לא יסתדר בלי ההייטק הישראלי.
חברות שמחזיקות טכנולוגיה ייחודית יותר פשוט יעברו מקום במקרה הצורך, כולל המהנדסים שהן צריכות. זאת בסך הכול בעיה טכנית שיש לה פתרון טכני עם עלות מסוימת.
3. מימון חיצוני למדיניות הכיבוש זה באמת דבר שכדאי להפסיק, אבל זה פשוט לא הקטע (או לא העיקר) של BDS, עד כמה שאני מבין.
1. כן - 6 מפעלי וואפרים, וזה בישראל הוא המפעל הכי ייצרני שלהם, ומהווה 40% מיכולת הייצור שלהם. לא כולל ההרחבה שבונים כעת (שכוללת הגדלה של שטח המפעל פי 10). זה גם המפעל עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת שלהם, וחוד החנית בניסיון שלהם להגיע לשבבים מספיק קטנים כדי להתחרות ב-AMD.
2. אתה מאוד מזלזל במה תעשיית ההייטק כאן עושים. כן, יש גם לא מעט של הימורים, אבל הם חלק קטן. ולא, הרבה לא יעברו. חלק קשור להסכמים כאן בארץ (משקיעים ישראלים, למשל), חלק קשור לטכנולוגיה ולדברים פיזיים כאן בארץ, וחלק כי לא כולם יעזבו לחו״ל, ותהליך גיוס עובדים חדשים לוקח זמן ולא מעט עסקים לא יכולים להרשות לעצמם לא לתפקד אפילו לרגעים קצרים.
לצורך העניין, אני יכול לדבר על העסק שאני נמצא בו - אם נפסיק לתפקד כמו שצריך גם לכמה ימים, נקרוס מהר מאוד. מעבר של כל הצוות לחו״ל לא אפשרי, וגיוס של צוות בחו״ל ייקח זמן, יותר מזמן החסד שיהיה לנו ללא לתפקד. אנחנו בתעשיית האינשורטק, ומתעסקים בביטוחים לעסקים קטנים. הפרמיות בביטוחים כאלו גדלות בארה״ב כרגע גם במאות אחוזים, ומה שמונע ממהעסקים לשלם משמעותית יותר לחברות הביטוח זה רק ביטוח המשכי (שאז בהרבה מהסיטואציות חברות הביטוח מאוד מוגבלות בכמה הן יכולות להעלות את הפרמיה). בגלל אופי העסק שלנו, אנחנו רשומים כ-broker of record של כמות יפה מהעסקים הקטנים והבינוניים בארה״ב (מן הסתם לא יכול להגיד מספר ספציפי). קריסה שלנו משמעותה עלייה של עשרות אלפי דולרים בשנה לכמות מאוד גדולה של עסקים קטנים, עסקים שלא יוכלו לעמוד בהוצאה כזו וייסגרו. ועם כל הכבוד, אנחנו סטארטאפ יחסית קטן. זה לא שהתרומה שלנו לכלכלה שם כזו גדולה, היא לא, אלא המעורבות והשילוב שלנו גדולים.
בסטארטאפים יותר גדולים זה מן הסתם יהיה שילוב יותר גדול. ניתוק מוחלט ופתאומי הוא פשוט לא אפשרי. לא בעידן הנוכחי. עם רוסיה למשל תמיד הייתה חשדנות של שיתוף פעולה וחוסר רצון לשלב טכנולוגיות רוסיות בחברות אמריקאיות או אירופאיות (אלא אם נלקחו מראש מספיק אמצעי ביטחון), אז היה אפשר לבצע איזה נתק מסויים, גם אם לא מוחלט. עם ישראל זה לא המצב.
3. מסכים, זה יהיה חיובי, אבל זה לא יכול לבוא בצורת חרם, כי אז זה יביא רק לתוצאות שליליות. זה צריך לבוא בצורת התנייה לכך שהמימון יגיע רק אם נעשה צעדים כאלו וכאלו.
ועד כמה שאני מבין, ה-BDS עוסק גם בזה, גם בחרם של פוליטיקאים על ישראל.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

red in blood כתב: 30 יולי 2022, 21:01

1. כן - 6 מפעלי וואפרים, וזה בישראל הוא המפעל הכי ייצרני שלהם, ומהווה 40% מיכולת הייצור שלהם. לא כולל ההרחבה שבונים כעת (שכוללת הגדלה של שטח המפעל פי 10).
2. אתה מאוד מזלזל במה תעשיית ההייטק כאן עושים. כן, יש גם לא מעט של הימורים, אבל הם חלק קטן. ולא, הרבה לא יעברו. חלק קשור להסכמים כאן בארץ (משקיעים ישראלים, למשל), חלק קשור לטכנולוגיה ולדברים פיזיים כאן בארץ, וחלק כי לא כולם יעזבו לחו״ל, ותהליך גיוס עובדים חדשים לוקח זמן ולא מעט עסקים לא יכולים להרשות לעצמם לא לתפקד אפילו לרגעים קצרים.
לצורך העניין, אני יכול לדבר על העסק שאני נמצא בו - אם נפסיק לתפקד כמו שצריך גם לכמה ימים, נקרוס מהר מאוד. מעבר של כל הצוות לחו״ל לא אפשרי, וגיוס של צוות בחו״ל ייקח זמן, יותר מזמן החסד שיהיה לנו ללא לתפקד. אנחנו בתעשיית האינשורטק, ומתעסקים בביטוחים לעסקים קטנים. הפרמיות בביטוחים כאלו גדלות בארה״ב כרגע גם במאות אחוזים, ומה שמונע ממהעסקים לשלם משמעותית יותר לחברות הביטוח זה רק ביטוח המשכי (שאז בהרבה מהסיטואציות חברות הביטוח מאוד מוגבלות בכמה הן יכולות להעלות את הפרמיה). בגלל אופי העסק שלנו, אנחנו רשומים כ-broker of record של כמות יפה מהעסקים הקטנים והבינוניים בארה״ב (מן הסתם לא יכול להגיד מספר ספציפי). קריסה שלנו משמעותה עלייה של עשרות אלפי דולרים בשנה לכמות מאוד גדולה של עסקים קטנים, עסקים שלא יוכלו לעמוד בהוצאה כזו וייסגרו. ועם כל הכבוד, אנחנו סטארטאפ יחסית קטן. זה לא שהתרומה שלנו לכלכלה שם כזו גדולה, היא לא, אלא המעורבות והשילוב שלנו גדולים.
בסטארטאפים יותר גדולים זה מן הסתם יהיה שילוב יותר גדול. ניתוק מוחלט ופתאומי הוא פשוט לא אפשרי. לא בעידן הנוכחי. עם רוסיה למשל תמיד הייתה חשדנות של שיתוף פעולה וחוסר רצון לשלב טכנולוגיות רוסיות בחברות אמריקאיות או אירופאיות (אלא אם נלקחו מראש מספיק אמצעי ביטחון), אז היה אפשר לבצע איזה נתק מסויים, גם אם לא מוחלט. עם ישראל זה לא המצב.
3. מסכים, זה יהיה חיובי, אבל זה לא יכול לבוא בצורת חרם, כי אז זה יביא רק לתוצאות שליליות. זה צריך לבוא בצורת התנייה לכך שהמימון יגיע רק אם נעשה צעדים כאלו וכאלו.
1. אני מאמין שגם אם יהיה להם קשה, הם ימצאו דרך במקרה הצורך.
2. כנ"ל. לכל בעיה יש פתרון, זאת רק שאלה של מחיר. אלה לא דברים כמו מחצבים שנמצאים באדמה ואי אפשר להעביר.
3. מה זאת אומרת זה רעיון טוב לא להעביר כסף שעבר קודם, אבל בלי חרם? זאת בעצם ההגדרה של חרם, לפחות של החרם שאנחנו מדברים עליו, בהקשר של תמיכה כספית של מדינות. זה לא אומר שכולם מחרימים את המדינה השנואה כמו בכיתה ג', אלא שלא משקיעים בה, לא מעבירים לה כספים וכו' וכו'.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  119 לייקים

לדעתי, ארגון שמייצג את האנטישמיות החדשה. כיום לא ניתן להגיד "מוות ליהודים" והצהרות דוגמת אלה אבל כן ניתן לקרוא לחרם על ישראל על רקע הסכסוך ישראלי פלסטיני. פשוט אנטישמיות חדשה זה הכול.
i stand with israel :brokenheart:
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

teknoboy כתב: 30 יולי 2022, 21:06
red in blood כתב: 30 יולי 2022, 21:01
1. כן - 6 מפעלי וואפרים, וזה בישראל הוא המפעל הכי ייצרני שלהם, ומהווה 40% מיכולת הייצור שלהם. לא כולל ההרחבה שבונים כעת (שכוללת הגדלה של שטח המפעל פי 10).
1. אני מאמין שגם אם יהיה להם קשה, הם ימצאו דרך במקרה הצורך.
2. כנ"ל. לכל בעיה יש פתרון, זאת רק שאלה של מחיר. אלה לא דברים כמו מחצבים שנמצאים באדמה ואי אפשר להעביר.
3. מה זאת אומרת זה רעיון טוב לא להעביר כסף שעבר קודם, אבל בלי חרם? זאת בעצם ההגדרה של חרם, לפחות של החרם שאנחנו מדברים עליו, בהקשר של תמיכה כספית של מדינות. זה לא אומר שכולם מחרימים את המדינה השנואה כמו בכיתה ג', אלא שלא משקיעים בה, לא מעבירים לה כספים וכו' וכו'.
ברור שהפתרון הוא מחיר. פשוט מה שאתה לא מבין זה גובה המחיר וההבנה שיש עסקים שלמים ותחומים שלמים שלא יכולים לעמוד בתשלום הזה.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

shai.m כתב: 30 יולי 2022, 21:10 לדעתי, ארגון שמייצג את האנטישמיות החדשה. כיום לא ניתן להגיד "מוות ליהודים" והצהרות דוגמת אלה אבל כן ניתן לקרוא לחרם על ישראל על רקע הסכסוך ישראלי פלסטיני. פשוט אנטישמיות חדשה זה הכול.
קריאה לחרם על ישראל זה בשום צורה לא אנטישמיות. אולי יש פה ושם חברים אנטישמיים, אבל הארגון כארגון הוא ממש לא אנטישמי ומאוד לגיטימי. הוא פשוט טועה.
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
שליחת תגובה