אפרטהייד

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

(פתחתי אשכול ייעודי כי הנושא עולה ביותר מדי אשכולות שונים)

הרבה פעמים עולה פה ושם השאלה "האם ישראל היא מדינת אפרטהייד" (בשטחים או בכלל).
דוחות מפורטים של ארגונים בלתי תלויים נדחו פה בתירוצים שונים ומשונים, אבל הפעם זה מגיע ישירות מפי האתון, כמו שאומרים.

ישראל היום: שרת החוץ של דרום אפריקה: "ישראל צריכה להיות מוגדרת מדינת אפרטהייד"
ג'רוזלם פוסט: South African official calls for Israel to be declared an ‘apartheid state’ (יפה ששנמכו אותה משרת חוץ לפקידה, אגב)

לא מדובר במישהי לא מבינה את משמעות המושג, לא במישהי שתזרוק אותו לאוויר סתם ככה ולא במישהי שתוריד אותו לזנות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

ביבי: אירן רוצה לעשות לנו שואה
לא מדובר במישהו שלא מבין את משמעות המושג, לא במישהו שיזרוק אותו לאוויר סתם ככה ולא במישהו שיוריד אותו לזנות.
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 27 יולי 2022, 19:16 ביבי: אירן רוצה לעשות לנו שואה
לא מדובר במישהו שלא מבין את משמעות המושג, לא במישהו שיזרוק אותו לאוויר סתם ככה ולא במישהו שיוריד אותו לזנות.
ביבי היה בשואה??? ההורים שלו היו בשואה??? כל מי שהוא מכיר גדל בצלה המיידי של השואה???
פששש לומדים משהו כל יום.

דבר שני, במשפט ההיפותטי שלך, ביבי מדבר על כוונות ורצונות, כלומר מראש ובהגדרה מדובר בפרשנות ועוד כזאת שמרשה לעצמה לא להסתמך על שום דבר (כי הרי הרצונות של האייטולות נסתרים ממילא מעין האדם).
השרה דיברה על מציאות בשטח, דברים שקורים בפועל, שכולם רואים בעיניים (אם הם לא עוצמים אותן מספיק חזק, כמובן). היא אומרת איך היא רואה את זה (היא, אגב, לא תופסת מעצמה סמכות מספקת אלא מבקשת להקים גוף עם סמכות מתאימה, ובטח שהיא לא תופסת מעצמה בוחנת כליות ולב כמו הביבי שתיארת).

אני מקווה שנפטרנו מההתנגדות הספציפית הזאת, ואולי אפילו מהעיקרון של להתנגד רק כדי להתנגד, ושמעתה נוכל להתייחס (לפחות קצת או באופן חלקי) גם לתוכן הדברים עצמם ולעצם הקביעה שלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

לא התייחסתי לדבריה רק למשפט האחרון שלך שהוא מגוחך לגבי כל פוליטיקאי באשר הוא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 27 יולי 2022, 21:23 לא התייחסתי לדבריה רק למשפט האחרון שלך שהוא מגוחך לגבי כל פוליטיקאי באשר הוא
אז אני מקווה שהסברתי את ההבדלים העקרוניים בין הדוגמה שלך לבין מה שהיא אמרה, ושאפשר עכשיו דווקא כן להתייחס לדבריה.
(ואם באמת כל כך מגוחך להאמין שיש פוליטיקאים באשר הם שיש להם עקרונות ושאלה מושפעים מחוויות החיים המכוננות שלהם שאי אפשר לעבור על זה לסדר היום וחייבים להתעכב דווקא על זה ולא לדבר על הנושא עצמו, אני מוכן לערוך את המשפט הזה כדי שלא יפריע יותר להתייחסות לתוכן הדברים)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יאללה, תודה על ההזדמנות לחפור:

אפרטהייד היא מילה באפריקאנס (הולנדית גירסת דרום-אפריקה, השפה הילידית של המתיישבים הבוהרים), שמשמעותה "הפרדה": Apart זה "(מצב) מופרד", ו-heid זו סיומת שהופכת קונספט לשם עצם (בדיוק כמו heit בגרמנית, למי שמכיר/ה).
משטר האפרטהייד בדרא"פ התאפיין בהפרדה חוקית בין נתיני המדינה, ע"פ חלוקה אתנית: לבנים נחשבו אזרחים מלאים, שחורים ברובם נחשבו לבלתי-אזרחים (הפרטים קצת מורכבים יותר), ו"צבעוניים" היו איפשהו באמצע. משטר האפרטהייד כיוון להפריד את האוכלוסיה ככה שללבנים יהיה את כל הכוח הפוליטי, בעוד השחורים יחיו באוטונומיות הכפופות למשטר, ויהיו אזרחיהן בלבד. לאוטונומיות הללו קראו "בנטוסטנים" (שילוב של המילה "בנטו" - עם/אנשים בשפות באנטו מסויימות, ו"סטאן" - הסיומת שהופכת מילה לשם מדינה כמו פקיסטן, אפגניסטן, טורמניסטן וכו'). הרעיון למעשה היה לדחוק את השחורים אל תוך הבנטוסטנים הללו בשביל לסגור אותם בלי רצף טריטוריאלי, וככה לבנים יוכלו להשתלט על יותר אדמות שיהיו בהגמוניה אתנית לבנה. שחורים היו כפופים חוקית למשטר צבאי דרא"פי ובעלי אזרחות בבנטוסטן כזה או אחר.

מדינת ישראל שולטת בכ-3 מליון פלסטינים בגדה המערבית. הם אינם אזרחיה, והם כפופים לשלטון נפרד מאשר אזרחי ישראל המורשים להיכנס לשטחים אלו ולהתיישב בהם. אם ישראלי ופלסטיני מבצעים את אותו הפשע באותו המקום בדיוק בגדה המערבית - הישראלי ישפט במערכת המשפט האזרחית הישראלית, והפלסטיני ישפט במערכת המשפט הצבאית (שהיא, כמובן, מחמירה בהרבה). אני יודע שיש פה הרבה שמתלוננים על היחס של פלסטינים לסמים - אז תחשבו למשל על ההבדל בעונשים למי שנתפס מעשן ג'וינט: ישראלי יקבל קנס, אם בכלל - והפלסטיני לעומת זאת עלול להיכנס לכמה חודשים בכלא, כי השיפוט הצבאי מחמיר מאד בנוגע לסמים. ברמה הגבוהה יותר, ישראל תיכננה את השטח ככה שהפלסטינים נדחקים לאיזורי שליטה באוטונומיה חלקית תחת פיקוח ישראלי (שטחי A ו-B), המופרדים זה מזה גיאוגרפית ומוקפים בשטחי C והתנחלויות ישראליות (ראו מפה כאן). פלסטינים בשטחים לא יכולים להגיש בקשה לאזרחות ישראלית, והם אף מנועים ע"פ חוק מלהתחתן עם פלסטינים בעלי אזרחות ישראלית בשביל להגר פנימה לישראל ולקבל תושבות ובסופו של דבר אזרחות. לעומת זאת, כל יהודי בעולם יכול לקבל אזרחות ישראלית בשניה וחצי. על כן, בגדה המערבית מתקיים משטר הפרדה על-בסיס אתני, שיוצר גושי אוטונומיה חלקית לילידים, והם כפופים למשטר חוקי אחר מאשר המתיישבים, קרי אזרחי ישראל (ש"לגמרי במקרה" בהקשר הזה 100% מהם יהודים). לכן, אפשר לומר בלי להסס שישראל מתחזקת משטר אפרטהייד בגדה המערבית.

האם המשטר בתוך ישראל גופא הוא אפרטהיידיסטי? זו כבר שאלה מורכבת יותר. אני חושב שיש הרבה מעבר לכך, ושהמדינה כולה היא אתנוקרטיה ופרוייקט קולוניאלי (settler colonialism, כפי שאנכי ואחרים כתבו פה רבות).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

המונח "אפרטהייד" מקורו אמנם בדרום אפריקה ושם היו פרקטיקות ספציפיות שאפיינו אותו. אבל זה רק המקור ההיסטורי שלו, והוא מזמן הפך למונח משפטי בזירה הבינלאומית, הן באמנת האפרטהייד עצמה, והן באמנת רומא של בית הדין הפלילי הבינלאומי.
האפרטהייד מוגדר כ-""מעשים לא אנושיים [...] המבוצעים בהקשר של דיכוי ממוסד ושיטתי ושליטה של קבוצה גזעית אחת על כל קבוצה גזעית אחרת או קבוצות גזעיות אחרות בידי המשטר המבוצעים בכוונה לתחזק משטר זה".

לפי אמות מידה של ההגדרות הללו בוחנים באופן משפטי ארגוני זכויות אדם את המצב בפלסטין/ישראל. הם פחות מדקדקים בפרטים כמו האם בישראל יש שירותים נפרדים או אוטובוסים נפרדים כמו בדרום אפריקה.

אגב טכנובוי, לא שאני מזלזל במה שאומרת השרה מדרום אפריקה -כל קול בעניין חשוב - אבל הדוחות המנומקים משפטית והמפורטים מאד של ארגוני זכויות אדם ניטרליים ואובייקטיביים, הרבה יותר חשובים בעיני. על השרה הרבה יותר קל להגיד שהיא רק פוליטיקאית, שלא לומר אנטישמית.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מבחינת ההכחשה זה לא משנה. השקר הקבוע של היודונאצים הוא שכל מי שמתנגד לכיבוש הוא אנטישמי, גם אם הוא יהודי שחי בישראל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

אני באמת לא מבין את הויכוח הזה, זה נשמע לי כמו התפלפלות סמנטית.
יש אוכלוסיה גדולה מאוד תחת חסות המדינה, שאין לה זכויות בסיסיות והיא מופלה לפי כל פרמטר.
אין להם חופש תנועה, תעסוקה, יש להם דין נפרד בבתי הדין הצבאיים, ועוד ועוד
אז איפה הויכוח בכלל?
אני יכול להבין טיעון של ימניים שזה כורח, כי הם צמאי דם מסוכנים שרוצים להרוג את כולנו וצריך להגביל אותם כדי שלא תתפרץ מהם המזימה לחסל אותנו.
זה טיעון אמוציונאלי שאני שולל אבל לפחות הוא מספק איזה רציונליזציה למצב. אבל להתווכח על עצם המצב?
אין הפרדה? אין מניעת תנועה? אין חיפושים ליליים, לעיתים ללא סיבה, אין בית משפט נפרד ודין שונה?
אין מעצרים מנהליים חסרי תשתית ראייתית שחלקם מתבררים כמשוללי סיבה מספקת? אין הרג אזרחים וטיוח?
לא מבין, באמת
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboyKingAlpacapelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 03:03 אגב טכנובוי, לא שאני מזלזל במה שאומרת השרה מדרום אפריקה -כל קול בעניין חשוב - אבל הדוחות המנומקים משפטית והמפורטים מאד של ארגוני זכויות אדם ניטרליים ואובייקטיביים, הרבה יותר חשובים בעיני. על השרה הרבה יותר קל להגיד שהיא רק פוליטיקאית, שלא לומר אנטישמית.
ודאי שדוח מפורט בן 250 עמודים אמור להיות משכנע יותר מאמירה של מישהי, קרובה לעניין ככל שתהיה.
אבל אם זכרוני אינו מטעני, גם כששותף פה דוח מפורט בן 250 עמודים נמצאו התרוצים המתאימים כדי להתעלם ממנו (משהו שלא לגמרי הבנתי, מתברר, שקשור למזכ"לית הארגון, בתור דוגמה), ולמרבה הצער הדיון על המנכ"לית תפס יותר נפח מהדיון על תוכן הדוח (אם היה כזה דיון בכלל).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 11:34
אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 03:03 אגב טכנובוי, לא שאני מזלזל במה שאומרת השרה מדרום אפריקה -כל קול בעניין חשוב - אבל הדוחות המנומקים משפטית והמפורטים מאד של ארגוני זכויות אדם ניטרליים ואובייקטיביים, הרבה יותר חשובים בעיני. על השרה הרבה יותר קל להגיד שהיא רק פוליטיקאית, שלא לומר אנטישמית.
ודאי שדוח מפורט בן 250 עמודים אמור להיות משכנע יותר מאמירה של מישהי, קרובה לעניין ככל שתהיה.
אבל אם זכרוני אינו מטעני, גם כששותף פה דוח מפורט בן 250 עמודים נמצאו התרוצים המתאימים כדי להתעלם ממנו (משהו שלא לגמרי הבנתי, מתברר, שקשור למזכ"לית הארגון, בתור דוגמה), ולמרבה הצער הדיון על המנכ"לית תפס יותר נפח מהדיון על תוכן הדוח (אם היה כזה דיון בכלל).
אני חושב שהנטיה לפסול כל דוח בעניין נובעת מהזיכרון הקולקטיבי של דוח גולדשטיין
מאז יש בארץ מין קומון נולג' שדוחות חיצוניים מוטים נגדינו.
אבל יש מציאות די ברורה בשטח, לא מובן איך אפשר להתעלם ממנה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 28 יולי 2022, 11:45
1. אני חושב שהנטיה לפסול כל דוח בעניין נובעת מהזיכרון הקולקטיבי של דוח גולדשטיין
2. מאז יש בארץ מין קומון נולג' שדוחות חיצוניים מוטים נגדינו.
3. אבל יש מציאות די ברורה בשטח, לא מובן איך אפשר להתעלם ממנה
1. ועדת גולדסטון, עד כמה שאני זוכר, הוקמה כדי לבדוק הפרות של חוקי המלחמה מצד ישראל, ומצאה ששני הצדדים אשמים בערך בכל דבר אפשרי.
למיטב זכרוני הדברים גם גובו בראיות מוצקות (לא שצריך לחקור יותר מדי כדי לדעת שחמאס וישראל מוכנים להרוג אזרחים בלי חשבון, מספיק לקרוא עיתון או לחיות כמה שנים בישראל).
בעצם זה אותו סיפור כמו עם דוחות האפרטהייד (רק שגולדסטון הראה שגם חמאס פושעי מלחמה, בדוחות האפרטהייד אין דבר מקביל).
תקן אותי אם אני טועה.
כמו כן, לדעתי ההנחה שהדוח מוטה קשורה קשר הדוק לסעיף 2.
2. נכון. והציונים גם מאמינים שכל ביקורת על המדיניות שלהם נובעת מאנטישמיות מוסתרת. לישראלים יש הרבה דרכים ומנגנונים שעוזרים להם להתעלם מהמציאות, וכך אנחנו מגיעים לסעיף 3.
3. נכון מאוד. לדעתי זה לא קל, ולכן המאמץ שהציוני הממוצע משקיע בעצימה עיניים לנוכח מה שהמדינה שלו עושה (במקום לברר מה בדיוק המדינה שלו עושה בשמו, בכספו ובעתיד ילדיו ולהילחם על שינוי של זה כפי ראות עיניו) הרבה יותר גדול מזה שהוא משקיע בלברר מה העמדות של האנשים שהוא הולך לבחור בהם כמי שיקבעו את עתידו, למשל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 12:01
סומך כתב: 28 יולי 2022, 11:45
1. אני חושב שהנטיה לפסול כל דוח בעניין נובעת מהזיכרון הקולקטיבי של דוח גולדשטיין
2. מאז יש בארץ מין קומון נולג' שדוחות חיצוניים מוטים נגדינו.
3. אבל יש מציאות די ברורה בשטח, לא מובן איך אפשר להתעלם ממנה
1. ועדת גולדסטון, עד כמה שאני זוכר, הוקמה כדי לבדוק הפרות של חוקי המלחמה מצד ישראל, ומצאה ששני הצדדים אשמים בערך בכל דבר אפשרי.
למיטב זכרוני הדברים גם גובו בראיות מוצקות (לא שצריך לחקור יותר מדי כדי לדעת שחמאס וישראל מוכנים להרוג אזרחים בלי חשבון, מספיק לקרוא עיתון או לחיות כמה שנים בישראל).
בעצם זה אותו סיפור כמו עם דוחות האפרטהייד (רק שגולדסטון הראה שגם חמאס פושעי מלחמה, בדוחות האפרטהייד אין דבר מקביל).
תקן אותי אם אני טועה.
כמו כן, לדעתי ההנחה שהדוח מוטה קשורה קשר הדוק לסעיף 2.
2. נכון. והציונים גם מאמינים שכל ביקורת על המדיניות שלהם נובעת מאנטישמיות מוסתרת. לישראלים יש הרבה דרכים ומנגנונים שעוזרים להם להתעלם מהמציאות, וכך אנחנו מגיעים לסעיף 3.
3. נכון מאוד. לדעתי זה לא קל, ולכן המאמץ שהציוני הממוצע משקיע בעצימה עיניים לנוכח מה שהמדינה שלו עושה (במקום לברר מה בדיוק המדינה שלו עושה בשמו, בכספו ובעתיד ילדיו ולהילחם על שינוי של זה כפי ראות עיניו) הרבה יותר גדול מזה שהוא משקיע בלברר מה העמדות של האנשים שהוא הולך לבחור בהם כמי שיקבעו את עתידו, למשל.
נכון ועדת גולדסטון!!!
ותראה מה זה, לא קראתי את הדוח, הזיכרון שלי הוא שהיה מדובר בדוח ש"עשה לנו בושות" והיה "חד צדדי"
אז אם זה מה שאני זוכר מהאירוע, ואני עוד תופס עצמי אזרח יחסית מודע ומעורב, תחשוב מה חושב ישראל ישראלי.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עדיין לא מאה אחוז ברור האם ישראל היא מדינת אפרטהייד או מחזה של חנוך לווין

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מדינה מטורללת על כל הראש.
אבל תכלס, זה בדיוק מה שצפוי מנאצים, אין סיכוי להתנהלות שפויה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

its-sick כתב: 03 אוגוסט 2022, 15:31 מדינה מטורללת על כל הראש.
אבל תכלס, זה בדיוק מה שצפוי מנאצים, אין סיכוי להתנהלות שפויה.
:rofl:
אתה ענק
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כן, אני החריג פה, לא המדינה הגזענית שלא מרשה לבחור ללבוש חולצה רגילה לגמרי רק בגלל שהוא ערבי.
لا إله
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

צודק, לגמריי חולצה רגילה. אנחנו פשוט פרנואידים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 03 אוגוסט 2022, 15:09 עדיין לא מאה אחוז ברור האם ישראל היא מדינת אפרטהייד או מחזה של חנוך לווין

why not both?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 03 אוגוסט 2022, 18:32 צודק, לגמריי חולצה רגילה. אנחנו פשוט פרנואידים
אם היו עוצרים כל אדם בארץ שלובש חולצה עם איור של נשק, אלפי יהודים היו יושבים במעצר, מהם אחוז גבוה של חיילים בשירות פעיל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 03 אוגוסט 2022, 18:32 צודק, לגמריי חולצה רגילה. אנחנו פשוט פרנואידים
https://www.google.com/search?q=ar-15+s ... e&ie=UTF-8
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

והלוואי שהבעיה פה הייתה פרנויה או פחד או משהו דומה. הלוואי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בשביל פאראנויה צריך מוח מתפקד. אתם יותר בחוסר תפקוד מוחי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אגב, בנעים במסגרת מלחמתך בחולצות רדיקליות, אולי כדאי שתעיף מבט גם בלינק הבא:
https://www.google.com/search?q=%D7%97% ... =881&dpr=1
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

its-sick כתב: 03 אוגוסט 2022, 19:30
בשביל פאראנויה צריך מוח מתפקד. אתם יותר בחוסר תפקוד מוחי.
מודה לך על האבחנה, מניח שאתה נוירולוג בהכשרתך.
יש טיפולי המרה לימנים? משהו שיעורר את התפקוד המוחי?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הדרך היחידה להעיר לפעילות מוח עם פעילות חשמלית נמוכה היא שוק חשמלי.
אבל גם כשהמוח יתחיל לתפקד האינטליגנציה לא צפויה להיות גבוהה, אז לא שווה המאמץ.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 03 אוגוסט 2022, 18:32 יש טיפולי המרה לימנים?

האמת היא שאפשר לפתח תודעה מעמדית, בהנחה ואתה שכיר ולא בעל עסק גדול. אני אשמח מאד לעזור עם זה, גם אני ועשרות מליונים אחרים עברנו תהליך דומה.
הנה אשכול רלוונטי:
viewtopic.php?f=3&t=1655
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

its-sick כתב: 03 אוגוסט 2022, 21:12 הדרך היחידה להעיר לפעילות מוח עם פעילות חשמלית נמוכה היא שוק חשמלי.
אתה סטראוטיפ מהלך של שמאלני.
הפוסט קיבל 4 לייקיםTenacious DASAFABADIXaviHaunter
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

benaim כתב: 03 אוגוסט 2022, 22:12
its-sick כתב: 03 אוגוסט 2022, 21:12 הדרך היחידה להעיר לפעילות מוח עם פעילות חשמלית נמוכה היא שוק חשמלי.
אתה סטראוטיפ מהלך של שמאלני.
הוא סטראוטיפ של אדם מתנשא.
אין לזה שום קשר לשמאלנות או לימניות
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickTenacious DHaunter
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

teknoboy כתב: 03 אוגוסט 2022, 19:31 אגב, בנעים במסגרת מלחמתך בחולצות רדיקליות, אולי כדאי שתעיף מבט גם בלינק הבא:
זה אחד דוחה במיוחד..
תמונה
מיטב בנינו.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום נחמד כתב: 04 אוגוסט 2022, 13:46
teknoboy כתב: 03 אוגוסט 2022, 19:31 אגב, בנעים במסגרת מלחמתך בחולצות רדיקליות, אולי כדאי שתעיף מבט גם בלינק הבא:
זה אחד דוחה במיוחד..
תמונה
מיטב בנינו.
לגמריי מבחיל. ילדים טיפשים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מבחיל או לא, אף אחד מהם לא היה מורחק ע"י המשטרה אם היה לובש אותה בבית קפה.
בכל זאת, גזע עליון.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 04 אוגוסט 2022, 21:05
אדום נחמד כתב: 04 אוגוסט 2022, 13:46
זה אחד דוחה במיוחד..
תמונה
מיטב בנינו.
לגמריי מבחיל. ילדים טיפשים.
מעניין שלתמונות של הרובים שם לא התייחסת. חשבתי שזה אחד המסוכנים.

אבל אם אתה כבר פה, מה עם הדוגמה הזאת?
תמונה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

התמונות האלו הן תגובה מביכה ופאתטית לטרנד חולצות הרובים שמתפארים בהן הערבים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 04 אוגוסט 2022, 21:34 התמונות האלו הן תגובה מביכה ופאתטית לטרנד חולצות הרובים שמתפארים בהן הערבים.
אני מדבר על שלל החולצות שהבאתי בלינק הקודם.
לדעתי, זאת תופעה שנפוצה עוד מלפני שחלק מהערבים שמתפארים בחולצות נולדו, או לפחות מאז שהם היו בפעוטון.
ולדעתי 2, בהלת טרור החולצות זה בכלל משהו של השבועות\חודשים האחרונים, תקן אותי אם אני טועה.
ועכשיו אם אפשר התייחסות עניינית לנושא. האם צריך לעצור את לובשי החולצות האלה באשר הם? מה לגבי שני הבחורים שבבירור באו לעורר פרובוקציה ו\או להטיל אימה?
ואם לא, למה ומה ההבדל בינם לבין אותו בחור שישב בבית הקפה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

וואו נכנסתי לפה כדי לשתף איזה משהו, פתאום אני קולט שבנעים עזב את הפורום (או לפחות את וולטון)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אוגוסט, עונת החופשות
لا إله
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

מישהו יכול למנות לי כמה אשכולות אנטי ישראליים י יש בוולטון פשוט איבדתי ספירה תודה רבה
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Haunter כתב: 29 אוגוסט 2022, 16:24 מישהו יכול למנות לי כמה אשכולות אנטי ישראליים י יש בוולטון פשוט איבדתי ספירה תודה רבה
אפס.
יש כמה שנמתחת בהם ביקורת על דברים שישראל עושה.
(נכון, את חלקם היא עושה מיום היווסדה, אבל זאת לא גזירת גורל. תמיד אפשר להפסיק)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני רואה רק אשכולות פרו ישראליים, חלקם אנטי נאצים
لا إله
שליחת תגובה