סקר ראש מפלגה במרצ

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

מי המועמד העדיף עליך לראשות מרצ?

הסקר נגמר בתאריך 23 אוגוסט 2022, 13:46

זהבה גלאון
22
81%
יאיר גולן
5
19%

סך הכול הצבעות: 27
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נתתי אופציה: חקיקה שדורשת מכל העובדים להיות חברים באיגוד העובדים במקום עבודתם. לצד זה, דורשים בחוק שכל חבר באיגוד העובדים זכאי להצבעה בכל החלטה שמשפיעה עליו ישירות.
ומעבר לחקיקה כמובן יש עוד הרבה מאד שאפשר לעשות, אבל זה מצריך אשכרה להיות חבר באיגוד עובדים ולפעול בשביל להפוך אותו ליותר דמוקרטי וייצוגי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 24 אוגוסט 2022, 16:00 לרפרף אפשר כמובן. אבל אפשר גם לקרוא לעומק ולראות את כל הפרטים.
1) רצית תלושים, התובעים הייצוגיים הם עובדים שאינם חברי הסתדרות וניכו להם דמי חבר נגד רצונם.
2) הסבר שהחוק מאפשר כפייה. זה שבעיניך זו לא בעיה, אכן מראה שיש לך נשמה של דיקטטור, כל עוד הדיקטטורה מתאימה לך אידיאולוגית.
3) האפרטהייד הוא לא הנקודה, אלא העובדה שניכו לעובדים שכר בתלוש בלי שהינם חברי הסתדרות או מוגנים על ידה
4) ההסתדרות דאגה ל 30% מהעובדים ודפקה את השאר, קשות, אבל כיון שהם משלמים לה דמי חבר אז אינם זכאים לתבוע את המעסיק שנישל אותם.
זה מראה שכיון שדמי החבר הם כפייה, למעשה להתסדרות לא מזיזים העובדים וזכויותיהם, ועצם קיומה פוגע בזכויותיהם כי אינם יכולים לתבוע.
5) הוא לא בלבל בין עובדים ומעסיקים. הוא הסביר שכיון ששר העבודה והרווחה החיל חלקים מההסכם הקיבוצי על מקצועות מסוימים, יש חובת תשלום להסתדרות גם למי שאין לו שום קשר להסתדרות.
1. רציתי תלושים כדי לראות אם הם נהנים מההסכם הקיבוצי, לא כי חשבתי שאין אנשים שלא רוצים לשלם משהו.
2. החוק כופה עוד המון דברים. בוא נבטל את הכפייה של הצורך ברישיון נהיגה למשל. למה להגביל את הזכויות?
D&3, שאלת למה אני מאשים בליבטריאניות. ובכן, כי הטיעון הוא הטיעון הליברטיריאני ביותר שיש.
3. לטעמי זה בגלל האפרטהייד, וכמו שפלג כתב, הפתרון הוא לאלץ את ארגון העובדים לייצג את כל העובדים שהוא מחויב על פי חוק לייצג, ולא לתת לו לבצע סלקציה על בסיס אתני למשל.
4. כאמור, לא נכנסתי לפרטי הסכסוך, וכאמור, פגם שנפל בהסכם ספציפי כזה או אחר לא מהווה טיעון נגד עצם הרעיון של הסכמים קיבוציים (בדיוק כמו שהעובדה שחיסון mRNA לא מגן במאה אחוז מפני הדבקה אינה טיעון רלוונטי נגד מתן חיסונים).
5. הוא מתחיל מלדבר על תשלומי מעבידים לארגוני מעבידים (כמו ארגון לשכות המסחר) ואז בלי שום סימן לזה שהוא מבין שמדובר במשהו אחר לגמרי, הוא עובר לדבר על תשלומי מעבידים לארגוני עובדים יציגים מכוח צווי הרחבה.
אז קודם כול, נראה שהבנאדם שכתב את זה היה קצת מסטול (או מטומטם ברמות על).
דבר שני, מה פתאום אתה כל כך מתרגש מזה שאיזה מעסיק שילם איזה תשלום לארגון עובדים? בעיה שלו, שיילך לתבוע את השר על זה שהוא הוציא צו הרחבה. :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

5. יש לך בעיה בהבנת הנקרא. לא אמרתי שאכפת לי מהמעסיק. הראיתי לך ששר העבודה והרווחה הרחיב את ההסכם הקיבוצי כך שהוא מחייב גם את מי שאין לו קשר להסתדרות, כלומר גם עובדים.
4. אני לא מופתע שאתה לא נכנס לפרטים, זה מאפיין את כל הדיון היום. אם היית נכנס לפרטי המקרה, היית מזדעזע (לפחות אני מקווה כך, אחרת אקרא לך בקללה המזויעה ליברטיריאן).
3. יש קשר לאפרטהייד כי אלו פלסטינים. אין קשר לאפרטהייד ברמה העקרונית, של גביית דמי חבר מאנשים שאינם חברי הסתדרות. זו הפרקטיקה.
2. אז אם החוק הישראלי כופה עלינו רשיון רכב, אז הפורום יכפה עליך לקיים יחסי מין עם כבשים. מה קשר מחט לתחת? רשיון נהיגה הוא מטעם המדינה. ארגון העובדים איננו כזה (בדיוק כמו הפורום).
הוא לא שייך למדינה, למה שייהנה מכוח כפייה על אנשים שאינם רוצים בארגון הפרטי הזה או שחפצים באחר? יש כפיה של חוקים בעולם, זה לא הופך כל כפייה אחרת למקובלת, בטח שלא כפייה שאינה מטעם המדינה.

אני סוציאליסט, ואכפת לי מהעובדים. אני בעד ארגוני עובדים.
אבל אני גם דמוקרט, ואכפת לי מחופש הבחירה של כל אדם שהוא. לכן ארגוני עובדים צריכים להיות ענין של בחירה של העובדים, לא מפלצות ארגוניות שמכריחות את העובדים לשלם להם מס פרוטקשן ואז לזרוק אותם לאנחות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 24 אוגוסט 2022, 16:26 5. יש לך בעיה בהבנת הנקרא. לא אמרתי שאכפת לי מהמעסיק. הראיתי לך ששר העבודה והרווחה הרחיב את ההסכם הקיבוצי כך שהוא מחייב גם את מי שאין לו קשר להסתדרות, כלומר גם עובדים.
4. אני לא מופתע שאתה לא נכנס לפרטים, זה מאפיין את כל הדיון היום. אם היית נכנס לפרטי המקרה, היית מזדעזע (לפחות אני מקווה כך, אחרת אקרא לך בקללה המזויעה ליברטיריאן).
3. יש קשר לאפרטהייד כי אלו פלסטינים. אין קשר לאפרטהייד ברמה העקרונית, של גביית דמי חבר מאנשים שאינם חברי הסתדרות. זו הפרקטיקה.
2. אז אם החוק הישראלי כופה עלינו רשיון רכב, אז הפורום יכפה עליך לקיים יחסי מין עם כבשים. מה קשר מחט לתחת? רשיון נהיגה הוא מטעם המדינה. ארגון העובדים איננו כזה (בדיוק כמו הפורום).
הוא לא שייך למדינה, למה שייהנה מכוח כפייה על אנשים שאינם רוצים בארגון הפרטי הזה או שחפצים באחר? יש כפיה של חוקים בעולם, זה לא הופך כל כפייה אחרת למקובלת, בטח שלא כפייה שאינה מטעם המדינה.

אני סוציאליסט, ואכפת לי מהעובדים. אני בעד ארגוני עובדים.
אבל אני גם דמוקרט, ואכפת לי מחופש הבחירה של כל אדם שהוא. לכן ארגוני עובדים צריכים להיות ענין של בחירה של העובדים, לא מפלצות ארגוניות שמכריחות את העובדים לשלם להם מס פרוטקשן ואז לזרוק אותם לאנחות.
5. כי צו ההרחבה מרחיב את ההסכם הקיבוצי גם לעובדים\מעבידים האלה.
4. כאמור, פרטים כאלה ואחרים של מקרה ספציפי לא מהווים טיעון מוצלח במיוחד בנוגע לנושא העקרוני. לא מבין למה אני צריך לבזבז את זמני היקר על משהו שבהגדרה אינו רלוונטי לדיון.
3. אני חושש שהפרקטיקה הזאת קיימת בעיקר במקרי אפרטהייד למיניהם (פלסטינים, מבקשי מקלט). תקן אותי אם אני טועה.
2. גם כל העניין של ארגוני עובדים והסכמים קיבוציים הוא מכוח חוקי המדינה. למה למדינה מותר לחוקק חוקי כפייה שמגבילים את הזכות לנהוג (שלא לומר מגבילים את חירות התנועה) אבל בתחום יחסי העבודה אסור לה?
למה כדי להיות מציל צריך לקבל (על פי חוק, כמובן) הסמכה ואישור מגוף שאינו מדינת ישראל? איזו מין הגבלה זאת על הזכות לעבוד?
אנחנו חיים בחברה מסודרת ולא בג'ונגל בדיוק בגלל כל ה"כפייה" הזאת שהמדינה מטילה עלינו בכל מיני אספקטים של החיים שלנו. מעניין שדווקא כשמי שמרוויח מההתערבות של המדינה עני וחלש ממך (ולא בקצת, הוא בקטגוריה אחרת לגמרי ממך, הוא אשכרה צריך ארגון עובדים כדי לממש את הזכויות הכי יסודיות שלו) אז פתאום זה מפריע לך.

לגבי הסייפא שלך: אני מסכים שלארגוני העובדים יש אחריות כבדה ושאסור להם לזרוק עובדים לאנחות. בהחלט צריך לדאוג שהם לא יעשו את זה, ואני מקווה שגם המחוקק חושב כמונו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הכפיה בחברות ליברליות קיימת גם קיימת, והיא מונעת מאנשים חרויות רבות. פשוט חינכו אותנו מגיל אפס לא לראות אותה כי היא משתלמת למי שבטופ, זה הכל.

(שכחתי לציין: זה לא שבחברות סוציאליסטיות אין כפיה, פשוט סוציאליסטים - ובעיקר מרקסיסטים - לא מכחישים את קיומה ו/או את ההיקף שלה, בניגוד לליברלים)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
שליחת תגובה