נוער 22/23

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
barbaro
קיבל.ה  42 לייקים

ערן גמזו, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ומאמן קבוצת נוער על, סוקר את הדור הבא:

https://www.hapoeluta.org/news?NewsId=12130

אילי דולינסקי
גדל במועדון מגיל חמש. עבר את כל קבוצות הנוער והעונה משולב גם בקבוצה הבוגרת במקביל לנוער על. משחק בעמדת הפורוורד, קליעה מצוינת מכלל הטווחים. פרץ בפלייאוף הנוער בעונה שעברה כאשר הוביל את הקבוצה לגמר נוער עם תצוגה של 37 נקודות במשחק האחרון. שחקן נבחרת הקדטים והנוער בשנתיים האחרונות.

אור טפירו
גדל במועדון ועבר את כל הקבוצות במחלקת הנוער. משחק בעמדת הרכז וניחן ביכולות ניהול משחק וחדירה מצויינות עם סיומת בשתי הידיים.

אילי פארן
חריג הגיל של הקבוצה. עבר אלינו מגבעתיים בשנה שעברה ונתן עונה מצוינת בקבוצת הנוער לאומית. בעקבות היכולת וההתקדמות של אילי - הוחלט להשאירו כחריג בנוער על. שחקן ורסטילי שיכול לשחק במספר עמדות על המגרש ונותן 200% בכל רגע נתון עבור הקבוצה.

ג'ול כראם
הגיע למועדון בכיתה ט' ופספס שנה עקב פציעה בברך. ג'ול הוא חלק מהאקדמיה שלנו. שחקן כיתה י"א וגובהו הוא 205 ס"מ. בעל פוטנציאל אדיר והוא התחיל לממש אותו בעונה הקודמת כשהוביל את קבוצת הנערים לאומית במקביל לדקות משמעותיות בנוער על כבר בכיתה י'. בקיץ האחרון היה חלק מסגל נבחרת הקדטים.

יובל לוקר
עבר למועדון בכיתה ח' ממכבי רמת גן. שחקן כיתה י"ב ומשחק בעמדת הגארד. בעל יכולות אישיות מרשימות ויכול לייצר לעצמו ואחרים נקודות עם חדירה וקליעה מכל הטווחים.

נעם הנקין
הגיע למועדון בכיתה ט' ממכבי גדרה, חלק מהאקדמיה. שחקן כיתה י"א ומשחק כגארד. שחקן נשמה, שומר מעולה ובעל קליעה מצוינת משלוש.

אביב הנקין
הגיע למועדון בכיתה ט' ממכבי גדרה, חלק מהאקדמיה. שחקן כיתה י"א ומשחק כפורוורד. גובהו 196 ס"מ והוא בעל בקליעה מצוינת ונתונים פיזיים מרשימים. היה חלק מסגל נבחרת הקדטים בקיץ האחרון.

עידן זילברמן
עבר למועדון בכיתה ט' ממכבי רמת גן. שחקן כיתה י"ב ומשחק כפורוורד. שחקן אגרסיבי עם קליעה טובה ויכולת סיום מרשימה.

אופיר גרינהולץ
עבר למועדון בכיתה י' מאור יהודה, חלק מהאקדמיה. שחקן כיתה י"ב ומשחק כפורוורד. ניחן ביכולת סיום טובה מתחת לסל.

עומר הוכמן
עבר למועדון בכיתה י' מאורנית, חלק מהאקדמיה. שחקן כיתה י"ב, קלעי אשר ניחן ביכולת קליעה מרשימה לשלוש.

אדם שגיא כהן
עבר למועדון בכיתה י מהפועל ירושלים, חלק מהאקדמיה. שחקן כיתה י"א ומשחק כרכז. גארד ורסטילי עם יכולת מסירה וקליעה מכל הטווחים.

אמרי כגן
עבר מגבעתיים בכיתה ח', היה חלק מסגל נבחרת המכביה בקיץ האחרון. גובהו 207 ס"מ ובנוסף ליכולת הסיום מתחת לסל יש לו יד רכה וקליעה טובה מבחוץ.

נדב הס
העברת י"ב של הקבוצה, הגיע מהפועל ירושלים. גארד חזק עם יכולת סיום וחדירה מצוינת ויכול לשמור על כל שחקן של היריבה.

אביב ארונוב
תלמיד כיתה ט' שמשחק במקביל בקבוצת הנערים. עבר אלינו השנה מאבן יהודה ומסומן כאחד השחקנים המבטיחים ביותר בארץ לגילו. אביב נמצא בסגל הנבחרת עד גיל 14 והשתתף במחנה עולמי של ה-NBA. חלק מפרוייקט המצוינות של המועדון ומקבל את כלל המעטפת שלנו כדי שיוכל להגשים את הפוטנציאל שלו.
נערך לאחרונה על ידי barbaro ב 05 אוקטובר 2022, 13:43, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל 7 לייקיםMaorסומךDe Niroshaharotיהלום14אדוםHaunter7even
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

אביב ונעם תאומים?
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

מכל הסגל פוטנציאל בוגרים יש כמובן לדולינסקי ומי עוד כארם וארונוב?
Charlie
קיבל.ה  430 לייקים

פישונט כתב:אביב ונעם תאומים?
מצטרף לשאלה וכן האם טפירו הזה קשור למאיר?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

כן , זה הבן שלו
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

barbaro כתב: 04 אוקטובר 2022, 14:50
תודה רבה שהבאת לפה
חופש לפורום שדים מPELEGES

סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

מרגש

סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1635 לייקים

מרגשים 🤍🇮🇱❤️
יהיה טוב הפועל!
beny
קיבל.ה  247 לייקים

החל מהבוקר ולאורך כל היום, כולל מחר ומחרתיים, מתקיים טורניר בינלאומי לנוער באולם התיכונט. במשחקים לוקחות חלק קבוצות הנוער של הפועל, מכבי, הפועל עמק חפר והפועל גלבוע/מעיינות, יחד עם 4 קבוצות מחו"ל.

היום הפועל נ. אולימפיאקוס, שידור באתר איגוד הכדורסל
https://tv.ibasketball.co.il/events/634 ... 58687b4ef/

תמונה
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
barbaro
קיבל.ה  42 לייקים

יגאל ניימן, מאמן נערים א' לאומית, מפרט על דור העתיד שלנו:

https://hapoeluta.org/news?NewsId=13193

גיא חמו
הגיע מהרצליה לפני שנתיים. גובהו 1.85. גארד/פוורוורד מגוון עם ידיים ארוכות, קלעי טוב מכל הטווחים אחד. חולה כדורסל ועבר השנה ללמוד באקדמיה. אחיו הצעיר משחק בקבוצת הילדים לאומית שלנו.

איתי ירון
גדל בהפועל, בעונה האחרונה עשה התקדמות אדירה וסיים את העונה בתור השחקן היציב והטוב של הקבוצה. שחקן חכם מאוד. קולע ומוסר ברמה גבוהה.

ניסים תורג'מן
הגיע מגלבוע בעונה שעברה. גארד גבוה (1.85). קלעי יוצא מן הכלל עם קבלת החלטות מצויינות. אחד השחקנים המנוסים בקבוצה מאחר ושיחק בעונה שעברה בקבוצת הנערים ארצית.

יונתן קוץ
בשנה שעברה הצטרף לאקדמיה. גדל בעוטף עזה. גובהו 1.93 והוא שחקן חכם עם יד רכה מחצי מרחק. עשה התקדמות אדירה ובעל פוטנציאל גדול.

עומר אלרום
הגיע ממכבי ת"א. פליימייקר חזק מאד ומהיר, יסודות משחק טובים בעל קליעה מצוינת בכל המצבים ומסירה טובה. השתלב מצוין בקבוצה גם מקצועית וגם חברתית.

איתי רסקין
הגיע בעונה שעברה לאקדמיה מראש העין, במקור מאריאל. התקדם המון. שיפר כמעט כל אספקט במשחק שלו. אתלט מצוין, סטופר הגנתי וקלעי מעולה.

עדי פאדובה
עדי גר בפתח תקווה. עלה מהקבוצה השנייה באמצע השנה שעברה. שחקן שמשקיע המון, שליטה אבסולוטית בכדור. לאחרונה עבד על הקליעה ושיפר גם אותה מאוד.

אדם חי
מתגורר בהרצליה ןלומד בכפר הירוק. פוורווד עם ידיים ארוכות, הבנת משחק יוצאת מן הכלל ויכולת סיום טובה באזור הצבע. לוחם, אגרסיבי, בקיצור - שחקן נשמה.

פרינס קופי ג'סטין
לומד ברוגוזין. פעם ראשונה שהוא עולה לשחק בקבוצה הראשונה. פרינס הוא אתלט אדיר, יודע לחדור לסל חזק בשתי הידיים ומסוגל לעצור כל שחקן באחד על אחד.

גברי אבלוג
לומד ברוגוזין. בשנה שעברה ירד לסיבוב אחד לקבוצה השנייה ועכשיו חזר לקבוצה הראשונה. גארד נמוך, אבל מהיר ואתלט ברמה גבוהה. שחקן קבוצתי, בעל יכולות חדירה ומסירה מצוינות, נותן הכל בהגנה.

אלון ראכלין
גדל בהפועל ושיחק תמיד בשנתון מעליו. בשנתיים האחרונות מתמודד עם פציעה קשה וכרגע בשיקום. עד הפציעה היה נחשב לאחד השחקנים הטובים במחזור הארצי. שחקן גבוה (1.90), חכם ובעל קליעה מצוינת. אמור לחזור לקראת דצמבר לפעילות מלאה.

ג'סטין מורון
לומד ברוגוזין. מחויב ולוחם ללא פשרות. שחקן הגנה וריבאונדר טוב. לאחרונה שיפר מאוד את הקליעה שלו - דבר שישדרג אותו מאוד.
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

ראיתי את המשחקים של הנוער בטורניר הפועל.
קודם כל, כצפוי, הנוער מאוד נחלש. גול, חכמו, הראל ודרור היו משחקני הנוער המובילים בארץ וזה כמעט בלתי אפשרי להחליף אותם. צריך להגיד גם שהדור הנוכחי פחות מוכשר גם מהקודם, אבל גם מאלה שהגיעו לפניו (עם שחקנים כמו ים מדר, גיא פלטין, שחר עמיר, שחר לזר ועוד ועוד).

אז מה כן יש?
בראש ובראשונה כמובן אילי דולינסקי, שחקן הנוער המוכשר בארץ לאור העובדה שבן שרף הולך לשחקן בליגה הלאומית בעונה הקרובה. דולינסקי כמו שאנחנו יודעים הוא כישרון אדיר, אבל גם מאוד לא מבושל והוא עדיין צריך לעשות התקדמות גדולה בכל הנוגע לקבלת ההחלטות וההגנה. לא יהיה לו פשוט, כי בניגוד לעונה שעברה אין לו הרבה שחקנים שמושכים אש ומאפשרים לו לקבל את הכדור בעמדות נוחות. הכדור יהיה הרבה יותר בידיים שלו, הוא יקבל הרבה יותר החלטות וההגנות יהיו מרוכזות בו. צריך לעשות קפיצת מדרגה.

השם הבא הוא אור טפירו, הבן של. סך הכל מדובר בכישרון מעניין. רכז שמאלי, 1.92 בערך, תלמיד כיתה יא'. יש לו סייז מצוין לרכז, שליטה טובה בכדור וטאץ' יפה בסיומת בשתי הידיים. החיסרון הכי גדול במשחק שלו הוא הקליעה שכרגע כמעט ולא קיימת, ובלעדיה הוא לא יגיע לכלום. אם הוא ישאר פנוי לגמרי הוא יזרוק ואולי אפילו יקלע, אבל חוץ מזה אין לו שום איום מבחוץ או מחצי מרחק והאמת היא שמכניקת הזריקה שלו נראית מזעזע. כרגע לא נראה שיש איזשהו שיפור באלמנט הזה.

עוד שחקן מעניין הוא ג'ול כארם, גבוה, בערך 2.07 להערכתי, עם מוטת ידיים ענקית, גם כן תלמיד יא'. בעונה הקודמת הוא די נראה כמו חייזר על המגרש, עם מעט מאוד מושג מה לעשות בהגנה או בהתקפה. בטורניר הזה עשה רושם שהוא דווקא התקדם לא מעט. הוא מאוד נייד ביחס לשחקן בגודלו, הראה אחלה טאץ' מתחת לסל ואפילו זריקה לא רעה בכלל מחצי מרחק. יחד עם זאת הוא עדיין מאוד מאוד בוסרי בהרבה אלמנטים, לוקה מאוד ביסודות הגנתיים וסגירה לריבאונד, ובאופן כללי מדובר בפרויקט לטווח ארוך.

השם האחרון שבעיני הראה דברים מעניינים זה אביב הנקין, גארד-פורוורד בגובה 1.95 בערך, תלמיד כיתה י'. הוא היה בנבחרת הקדטים בקיץ האחרון, אבל היה פקטור מאוד מינורי. בטורניר הזה הוא הראה לא מעט יכולות יפות. גם הגנה טובה, גם קליעה לא רעה, גם יכולות במגרש הפתוח. קצת מכל דבר. יהיה מעניין לעקוב, בטח בהתחשב בגילו הצעיר ובאינטליגנציית המשחק שהפגין.

חוץ מזה יש עוד כמה שחקנים שהם שחקני נוער סבבה, אבל ללא פוטנציאל בוגרים אמיתי.
סך הכל יש קבוצה לא רעה אם כי לא כזו שתאיים על האליפות העונה. השאלה האמיתית מבחינתי זה האם רמת האימון בנוער אצלנו מספקת, כי מצד אחד אני לא מאוד התרשמתי ממה שראיתי בשנים האחרונות, אבל מצד שני זה גם קשה מאוד להעריך בתור צופה מהצד. אני כן יכול להגיד שהרבה מהשחקנים אצלנו מאוד לוקים בכל הנוגע ליסודות הגנתיים, שזה מדאיג.
הפוסט קיבל 3 לייקיםVinbFrenzyshaharot
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  634 לייקים

ממה שראיתי בעונות האחרונות רמת האימון שלנו אפסית.

Sent from my NE2215 using Tapatalk

הפוסט קיבל לייק אחדChegi
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

רדנקו כתב: 16 אוקטובר 2022, 14:22 ממה שראיתי בעונות האחרונות רמת האימון שלנו אפסית.

Sent from my NE2215 using Tapatalk
בכל הנוגע לאימון קבוצתי אני מסכים. זוועה. לגבי פיתוח יכולות אישי, זה קצת יותר קשה להעריך.
אני כן יכול להגיד שאני מאוד לא אוהב את את היסודות ההגנתיים של מרבית השחקנים, כולל דברים כמו עבודת רגליים, סגירה לריבאונד וכו'.
לגבי יכולות אישיות אחרות המצב פחות ברור. היו לנו כל מיני שחקנים מאוד מוכשרים בשנים האחרונות עם מגוון יכולות לא טריוויאלי בכלל לשחקנים בגילם. כמה מזה זה נטו כישרון וכמה פיתוח שהם עברו במחלקות הנוער? קשה להגיד.
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
beny
קיבל.ה  247 לייקים

ראיון משותף בידיעות אחרונות של שחקן הנוער אור טפירו עם אביו מאיר טפירו מי שגם היה פרשן המשחק אתמול נ. פריז בסרט בספורט 3:

https://m.ynet.co.il/articles/hyapgrpqi
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

מרגשש ואני מקווה שלא כמו האבא הוא יעשה יותר מעונה מהפועל

הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

אני רואה עכשיו את הנוער חוטפים בראש במחזור הראשון מול אור יהודה.
באמת שראיתי בשכונה קבוצות יותר מאומנות מהפועל. בעונה שעברה הייתה כמות אדירה של כישרון אז זה עוד היה נראה בסדר, אבל העונה מדובר בקבוצה מאוד מאוד בינונית מבחינת כישרון וזה נראה פשוט מביך.
מושקעים הרבה משאבים במחלקות הנוער של המועדון ומה שאני רואה פה זו זריקת כסף לפח.
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

רמת האימון בנוער לא טובה. השחקנים שעולים לא בשלים ורואים את זה כי האימון ברמה נמוכה.
כשיש כישרון גדול אפשר לטשטש את זה.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

היום ב-21:00 דרבי בגביע המדינה. שידור ישיר בחמש פלוס.
אזהרה מראש, הקבוצה שלנו השנה די בינונית בעוד של מכבי נחשבת לפייבוריטית מובהקת לזכות באליפות אחרי כמה שנים יחסית חלשות שלהם.
יחד עם זאת, הפועל העונה בינתיים על מאזן 1-1 (הפסד לאור יהודה וניצחון על חולון) בעוד מכבי הפסידה את משחקה היחיד.
הפוסט קיבל לייק אחדגביזון
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

טוב, זה היה אפילו רע מהצפוי. נגמר באזור ה-40 הפרש.
פערי הרמות לא מפריעים לי, קורה שיש מחזור חלש בנוער. מה שמטריד כרגיל זה היסודות הנוראיים של השחקנים שלנו. יש כללים בכדורסל, צריך לדעת איך לרדת להגנה, איך לסגור לריבאונד, איך להזיז רגליים בהגנה, איך לצאת למתפרצת. השחקנים אצלנו לוקים בהמון דברים מאוד בסיסיים וזה חוזר על עצמו כל עונה. אני לא מומחה לגידול שחקנים ואני לא יודע איך ועד כמה זה ישפיע עליהם כשחקני בוגרים, אבל אני משער שלא מעט.
נגיד ככה, אם שמעון אמסלם שם לב לכשלים המקצועיים אצלך, כנראה שמצבך קשה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

מכיוון שאני יודע עד כמה זה ישפר לכולם את מצב הרוח, אז תדעו שאתמול הנוער נקמו בהפועל ירושלים וניצחו אותם בבית 76-73.
דולינסקי כמובן הוביל את הנוער עם 15 נקודות, 8 אסיסטים ו-4 ריבאונדים.

אחד השחקנים המעניינים בקבוצה הוא אביב ארונוב, יליד אפריל 2008, כלומר, בן 14.5! לשם השוואה, חריג הגיל של הקבוצה, אילי פארן, כבר בן 19. ממה שראיתי הוא כבר שחקן די לגיטימי ואתמול קלע 8 נקודות ב-18 דקות.
הוא נראה בערך 1.90 אבל בגיל הזה קצת מצחיק לדבר על גובה. הוא יכול גם לסיים מעל 2 מטר בקלות.
נמשיך לעקוב.
הפוסט קיבל 4 לייקיםTenacious DBrilliantסומךChegi
אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

הוקיץ' כתב: 17 ינואר 2023, 11:28 מכיוון שאני יודע עד כמה זה ישפר לכולם את מצב הרוח, אז תדעו שאתמול הנוער נקמו בהפועל ירושלים וניצחו אותם בבית 76-73.

אחד השחקנים המעניינים בקבוצה הוא אביב ארונוב, יליד אפריל 2008, כלומר, בן 14.5! לשם השוואה, חריג הגיל של הקבוצה, אילי פארן, כבר בן 19. ממה שראיתי הוא כבר שחקן די לגיטימי ואתמול קלע 8 נקודות ב-18 דקות.
הוא נראה בערך 1.90 אבל בגיל הזה קצת מצחיק לדבר על גובה. הוא יכול גם לסיים מעל 2 מטר בקלות.
נמשיך לעקוב.
תודה על המידע , וההתמדה בהנגשתו לעמיתים!
חבל שדובר הכדורסל נדבק במגמה של הכדורגל, ובמקום להדהד בריש גלי את הפעילות במחלקה, הוא עבר למנזר השתקנים....
השיא - זכיה באליפות במעוז הפאשיזם הירושלמי!
הפוסט קיבל 2 לייקיםChegi7even
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

הוקיץ' כתב:מכיוון שאני יודע עד כמה זה ישפר לכולם את מצב הרוח, אז תדעו שאתמול הנוער נקמו בהפועל ירושלים וניצחו אותם בבית 76-73.

נמשיך לעקוב.
תודה, אשריך שאתה מצליח לעקוב אחרי הנוער.
משימה לא פשוטה בכלל.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

מישהו יודע את התוצאה של גמר גביע נערים א שנערך היום? אין פרסום בשום מקום
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

ארז שדה כתב:מישהו יודע את התוצאה של גמר גביע נערים א שנערך היום? אין פרסום בשום מקום
הפסידו
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

פישונט כתב:
ארז שדה כתב:מישהו יודע את התוצאה של גמר גביע נערים א שנערך היום? אין פרסום בשום מקום
הפסידו
יותר התבזו. זה היה קשה מאוד לצפייה
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

Chegi כתב: 29 מרץ 2023, 20:14
פישונט כתב:
הפסידו
יותר התבזו. זה היה קשה מאוד לצפייה
מבאס לשמוע, תודה על העדכון
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
barbaro
קיבל.ה  42 לייקים

גמר גביע המדינה לנערים ב': הפועל ת"א נגד הפועל עמק חפר

אל תפספסו את ארונוב - סוג של אבדיה
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

כתבתי על ארונוב בעבר.
שחקן בגיל נערים ב' (שנתון 2008) שמשחק במקביל גם בליגה לנוער עם שחקנים שמבוגרים ממנו בארבע שנים, ונראה כמו שחקן נוער לגיטימי לגמרי.
גארד בגובה 1.92 בערך עם יכולות טכניות ואתלטיות מרשימות מאוד לגילו. עד לאן הוא יגיע תלוי מאוד בגובה הסופי שלו, אבל בהחלט כישרון מעניין.

בינתיים הפועל מובילים 33-27 במחצית הראשונה, כאשר מלבד ארונוב שנראה רמה מעל כולם, אני מתרשם גם מאילי גבאי.
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

הוקיץ' כתב:כתבתי על ארונוב בעבר.
שחקן בגיל נערים ב' (שנתון 2008) שמשחק במקביל גם בליגה לנוער עם שחקנים שמבוגרים ממנו בארבע שנים, ונראה כמו שחקן נוער לגיטימי לגמרי.
גארד בגובה 1.92 בערך עם יכולות טכניות ואתלטיות מרשימות מאוד לגילו. עד לאן הוא יגיע תלוי מאוד בגובה הסופי שלו, אבל בהחלט כישרון מעניין.

בינתיים הפועל מובילים 33-27 במחצית הראשונה, כאשר מלבד ארונוב שנראה רמה מעל כולם, אני מתרשם גם מאילי גבאי.
מה מצבו החוזי?
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

מצבו החוזי? עוד אין לו 15.
אגב, מסתבר שהיום מ.ס. אבן יהודה זכו בגביע המדינה לילדים כאשר תום ארונוב, אחיו הצעיר של אביב, כיכב שם עם 41 נקודות. בשנה הבאה בהפועל?
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

הוקיץ' כתב:מצבו החוזי? עוד אין לו 15.
אגב, מסתבר שהיום מ.ס. אבן יהודה זכו בגביע המדינה לילדים כאשר תום ארונוב, אחיו הצעיר של אביב, כיכב שם עם 41 נקודות. בשנה הבאה בהפועל?
אז אני מקווה שנדע לשמור אותו אצלנו לפני שעולה על הרדאר של שאר הקבוצות
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

הוא מזמן כבר על הרדאר של כולם ואנחנו אלה ש"זכינו" כשהבאנו אותו מאבן יהודה.
בכלל, מחלקת הנוער של הפועל היום היא אחת החזקות בארץ, הוא לא הולך לעזוב.
הפוסט קיבל 3 לייקיםChegiסומך7even
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

הפועל תל אביב מחזיקת הגביע לנערים ב כל הכבוד
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

אז הפועל זוכים בגביע אחרי ניצחון בגמר על עמק חפר, 81-73 (נדמה לי).
האמת היא שהיה מאוד ברור שרוב הכישרון נמצא בצד שלנו, כאשר עמק חפר נשארו במשחק בעיקר בזכות המון המון שלשות.
מלבד ארונוב מי שמאוד הרשים היה אילי גבאי, גארד ארוך ורזה עם טכניקה יפה.
הפוסט קיבל 6 לייקיםארז שדהגביזוןFrenzyChegiMaor7even
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

עבר הרבה זמן מאז שעדכנתי על הנוער, ומאחר שהיום היה המשחק הראשון בסדרת שמינית גמר הפלייאוף, זה זמן טוב לעדכן.

אז השיטה בליגה לנוער היא כזאת:
בהתחלה הליגה מחולקת לשניים - נוער על דרום ונוער על צפון. באמצע העונה שש הראשונות בכל בית עולות לבית העליון והשאר מתחלקות לבית תחתון דרומי ובית תחתון צפוני. כל שתים עשרה הקבוצות בבית העליון עולות לפלייאוף ואת התמונה משלימות ארבע קבוצות מהבית התחתון, שתיים מהדרום ושתיים מהצפון.
בחלק הראשון של העונה הקבוצה נאבקה במרכז הטבלה של הבית הדרומי, אך בסופו של דבר לא הצליחה לסיים בין שש הראשונות והמשיכה לבית התחתון הדרומי. שם היא הייתה בפער הקבוצה הטובה בבית וסיימה במקום הראשון המוביל לפלייאוף, כשברוב המשחקים היא מנצחת בפער של 20 ומעלה. מאחר והרמה שם לא הייתה מאוד גבוהה, קצת היה קשה לדעת עד כמה התוצאות המוצלחות בבית התחתון מעידות על שיפור ועד כמה על חולשת היריבות. לצערי, קיבלנו היום תשובה ראשונה כאשר הפועל חטפה בראש מנס ציונה במשחק הראשון של שמינית גמר הפלייאוף, 99-71. למען האמת, התוצאה עוד עושה עימנו חסד כי במרבית המחצית השניה ההפרש כבר התקרב ל-40.

בעונות הקודמות היו לנו קבוצות מאוד מוכשרות אבל גם מאוד לא מאומנות. העונה הקבוצה הרבה פחות מוכשרת (אם כי יש כמה שחקנים מעניינים שאני ארחיב עליהם בהמשך), ורמת האימון נשארה דומה.
בתחילת העונה המאמן היה ערן גמזו, מנהל מחלקות הנוער שמאמן את קבוצת הנוער כבר לא מעט שנים. במהלך העונה החליף אותו אלון לוינגר, כנראה כי גמזו עבר לאמן את מכבי חיפה מהליגה הלאומית, אבל קשה להגיד שהיה שינוי משמעותי בקבוצה. אגב, לפני כמה ימים גמזו התראיין לכתבה בוואן ונתן את אחד הראיונות המביכים שראיתי בחיי. משהו הזוי ברמות.

לגבי השחקנים, כמובן שגולת הכותרת הייתה ונשארה אילי דולינסקי. דולינסקי, למי ששכח, פאוור פורוורד בגובה 2.04 על קליעה מצוינת וטאץ' שקצת מזכיר את תומר, פרץ בעונה שעברה עם חצי שני אדיר לעונה כולל 37 נקודות במשחק המכריע של סדרת הגמר סל, מה שלא הספיק לאליפות. אז כמו כל הקבוצה, גם דולינסקי די אכזב העונה. עדיין הראה המון כישרון וכמובן שהוא השחקן הטוב בקבוצה, אבל אם מישהו ציפה לשחקן שידרוס את הליגה לנוער, זה לא ממש קרה. העונה הוא תפס תפקיד הרבה יותר מרכזי בקבוצה ובמידה רבה זה הבליט את החולשות שלו, בעיקר קבלת ההחלטות וההגנה. עדיין מדובר בכישרון מיוחד, אבל כאמור אמון רב ברמת האימון של מחלקת הנוער אין לי, והעבודה עם דולינסקי לא בדיוק גורמת לי לשנות את דעתי.

השחקן השני בטיבו בקבוצה הוא ללא ספק אור טפירו, הבן של. רכז שמאלי ודי גבוה עם סיומת מצוינת בשתי ידיים. טפירו עשה קפיצת מדרגה גדולה העונה ובהחלט הראה שהוא רכז מוביל בליגה לנוער, אבל אני די סקפטי לגבי פוטנציאל הבוגרים שלו. הקליעה שלו חלשה ומכניקת הזריקה שלו היא מהמזעזעות שראיתי. מאחר ולא מדובר באתלט מרשים במיוחד, קשה לי לראות אותו מצליח כשחקן בוגרים, אבל הלוואי.

שחקן נוסף שפרץ ונתן עונה טובה הוא אביב הנקין, סמול פורוורד בגובה 1.96, תלמיד כיתה יא'. הוא נתן עונת קליעה יוצאת מן הכלל ויחד עם היכולות האתלטיות שלו, אני חושב שיש פה פוטנציאל לשחקן 3&D ברמת הבוגרים. צריך להמשיך ולשפר את הקליעה, בעיקר את מהירות השחרור והקליעה מכדרור, אבל הפוטנציאל קיים.

כישרון נוסף שהזכרתי בעבר הוא ג'ול כארם, סנטר ארוך ורזה בגובה 2.07 בערך, גם הוא תלמיד כיתה יא'. בעונה הקודמת הוא היה נראה כמו עב"ם והעונה יש שיפור משמעותי, אם כי הוא עדיין מאוד בוסרי. אף אחד בליגה לנוער לא מסוגל להתמודד עם השילוב של האורך והאתלטיות שלו, מה שנגמר בכמה דאנקים מהדהדים בכל משחק ומספרי חסימות וריבאונדים מרשימים מאוד. מבחינה התקפית הוא מראה טאץ' לא רע מתחת לסל ואפילו קליעה נחמד, אבל כאמור זה עדיין מאוד מאוד לא מלוטש.

אחרון חביב נזכיר את אביב ארונוב, גארד תלמיד כיתה ט' (!) שהוזכר פה לאחר הזכייה של נערים ב' בגביע. בתחילת העונה בקושי ראה דקות, ככל שהעונה התקדמה הוכיח שהוא שחקן נוער לגיטימי לגמרי. כישרון גדול ומעניין לראות מה יצא ממנו.

סך הכל, עונה מאכזבת לנוער כאמור, אבל מבחינת פוטנציאל בוגרים אנחנו עולים על מרבית הקבוצות שסיימו מעלינו.
אני עדיין מודאג מאוד מרמת האימון במחלקה שבעיני היא לא מספקת. זה חבל מאוד כי לדעתי מושקעים משאבים לא מבוטלים במחלקת הנוער והצלחנו למשוך אלינו כמות מרשימה של כשרונות בשנים האחרונות, אבל כישרון זה רק חלק מהעניין.
הפוסט קיבל 5 לייקיםFrenzybenyהסבתא של הפועלTenacious Dסומך
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

תודה הוקיץ לבלב
אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

פישונט כתב: 01 מאי 2023, 23:37 תודה הוקיץ לבלב
:heart: :heart: :heart:
השיא - זכיה באליפות במעוז הפאשיזם הירושלמי!
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

לא ראיתי את המשחק, אבל הבנתי שאתמול ניצחו את נס ציונה בקלות @הוקיץ' מחכים לפרשנות שלך
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
פנאטי בלב
קיבל.ה  42 לייקים

Frenzy כתב: 05 מאי 2023, 09:02 לא ראיתי את המשחק, אבל הבנתי שאתמול ניצחו את נס ציונה בקלות @הוקיץ' מחכים לפרשנות שלך
יפה מאד, כי במשחק הראשון בסידרה (בחוץ) נס ציונה ניצחו בקלות. המשחק השלישי (והמכריע?) אמור להתקיים ביום ראשון בערב (בנס ציונה)- מתנגש עם המשחק של הבוגרים…
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

אכן נתנו משחק מצוין וניצחו בקלות מפתיעה. בניגוד למשחק הראשון, הגיעו מוכנים לנס ציונה ולא אפשרו את מבול השלשות שגמר את המשחק עוד לפני שהתחיל. הם גם הביאו הרבה מלחמה ואינטנסיביות שהשתוותה לזו של נס ציונה, אחרי שבמשחק הראשון נס ציונה אכלו אותנו.
אלו סדרות של הטוב משלוש כך שהמשחק הבא הוא הקובע למעשה.

צריך להגיד, אחרי שכתבתי בהודעה הקודמת על העונה המאכזבת שנתן דולינסקי, בשני המשחקים הראשונים של הפלייאוף הוא נראה הרבה יותר דומה לשחקן מהעונה שעברה. במשחק הראשון המזעזע של הקבוצה הוא היה הצדיק היחיד בסדום עם 21 נקודות ו-7 ריבאונדים, וגם אתמול היה מצוין עם 21 נקודות, 13 ריבאונדים ו-6 אסיסטים.
נקווה להמשכיות, גם מצידו וגם מצד הקבוצה.
הפוסט קיבל 4 לייקים7evenEl dudernioסומךFrenzy
שליחת תגובה