חידושים מהזווית הטכנולוגית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

its-sick כתב: 11 פברואר 2022, 13:27 זה משהו שכבר הרבה זמן אני שואל עצמי למה אין, כי הידע הטכנולוגי קיים. אז הנה הצליחו: דיבוב אוטומטי עם הקול של השחקן המקורי בדיפ פייק.
מקווה שיידעו בעתיד גם להתאים לתנועות השפתיים: או לבחור בתרגום מילים דומות מבחינת נראות הפה, או לערוך גם את השפתיים בוידאו.

https://www.geektime.co.il/deepdub-is-u ... ub-movies/
פיתוח ישראלי: סרט בנטפליקס שמדובב לשפה אחרת בעזרת ”דיפ פייק” לקול
אחד הפאונדרים הוא חבר. חבר׳ה גאונים ברמות, אין לי ספק שיצליחו.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא בדיוק חידוש טכנולוגי, אבל סיפור מעניין
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

its-sick כתב: 24 אוגוסט 2021, 23:00 הניסוי הזה הוא לא של שני חוקרים עלומים מאוניברסיטה קטנה ביוטה כמו שהיה עם ההיתוך הקר לפי איזה שלושים שנה.
זה ניסוי ענקי של עשרות חוקרים, כמה מעבדות וכמה מחלקות אוניברסיטאיות. כך ששקרים בטוח אין פה, וגם הסיכוי לטעויות קטן מאד.
זה פרוייקט ענקי ומתוקצב, הם לא יכולים להרשות לעצמם לשקר או לטעות.
https://www.nature.com/articles/d41586-022-02022-1

כותרת משנה:
US scientists evaluate their options after failing to replicate record-setting experiment from 2021.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תודה על העדכון
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

:devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 12:01 :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
יכול לפרט להדיוטות? זה נראה הזוי איך לא היה על זה יותר רעש?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 04:08
teknoboy כתב: 07 אוגוסט 2022, 12:01 :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
אני יכול להסביר מה הבנתי (ואני כותב מהזיכרון).
הרגו חזירים. השאירו אותם מתים כמה זמן.
אחר כך חילקו אותם לקבוצות.
חצי חיברו למכונת לב ריאות כלשהי (אקמו כמו של החולי קורונה) וחצי חיברו למכונה דומה, אבל שמערבבת בדם איזה תערובת חומרים שנועדו למנוע מוות של תאים או משהו כזה.
אז החצי הראשון המשיך להירקב לאיטו כצפוי, אבל החצי השני התחילו "להתאושש" מבחינה גופנית, כולל אולי מערכת העצבים.
הקטע הוא שזה לא אומר הרבה כי החזירים האלה היו מורדמים כל הזמן, אז אין לדעת מה קרה למוח שלהם.
(איזה מין מדענים אלה שלא ניסו להעיר איזה חזיר? מה קרה, אולי החזרתם חיה מהמתים אז נכנסתם ללחץ כאילו זה בית קברות לחיות 8?)

אבל בגדול מסקנה די ברורה היא שאין איזה רגע שבו מתים, אלא זה תהליך, או אוסף תהליכים, שלוקח זמן (לא ברור כמה זמן עד שהוא בלתי הפיך).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2022, 04:18
ASAFABADI כתב: 09 אוגוסט 2022, 04:08
אני יכול להסביר מה הבנתי (ואני כותב מהזיכרון).
הרגו חזירים. השאירו אותם מתים כמה זמן.
אחר כך חילקו אותם לקבוצות.
חצי חיברו למכונת לב ריאות כלשהי (אקמו כמו של החולי קורונה) וחצי חיברו למכונה דומה, אבל שמערבבת בדם איזה תערובת חומרים שנועדו למנוע מוות של תאים או משהו כזה.
אז החצי הראשון המשיך להירקב לאיטו כצפוי, אבל החצי השני התחילו "להתאושש" מבחינה גופנית, כולל אולי מערכת העצבים.
הקטע הוא שזה לא אומר הרבה כי החזירים האלה היו מורדמים כל הזמן, אז אין לדעת מה קרה למוח שלהם.
(איזה מין מדענים אלה שלא ניסו להעיר איזה חזיר? מה קרה, אולי החזרתם חיה מהמתים אז נכנסתם ללחץ כאילו זה בית קברות לחיות 8?)

אבל בגדול מסקנה די ברורה היא שאין איזה רגע שבו מתים, אלא זה תהליך, או אוסף תהליכים, שלוקח זמן (לא ברור כמה זמן עד שהוא בלתי הפיך).
איך לא היה כל זה רעש אני בהלם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני מנסה להתקין סטייבל דיפיוזן עכשיו. לדעתי שחרור הקוד לציבור הוא רגע מיוחד בהיסטוריה הטכנולוגית שלנו. כל אחד יוכל לייצר תמונות כרצונו, במיוחד כשיופיעו עוד המון מודים לשימושנו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ניסיתי המון פעמים עם כל מיני חבילות, רק זו עבדה
https://rentry.org/kretard
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 24 אוגוסט 2022, 20:37 אני מנסה להתקין סטייבל דיפיוזן עכשיו
לא ניסיתי להתקין שום דבר, רק נכנסתי לממשק הוובי.
נראה הרבה פחות מרשים מ-dall-e בגרסה הנוכחית.
מה שכן, לא שמתי לב שהם רוצים כסף (בניגוד לdall-e).

אם אני מתקין מקומי הוא מבצע הכול על החומרה שלי? איזה כרטיס מסך צריך, או שזה לא משהו כבד?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מריצים על המחשב הביתי. החבילה שהתקנתי כולל ממשק וובי אז יש פחות שליטה על הקצאות הזכרון, מה שמגביל אותי כרגע ברזולוציה.
בעקרון כל כרטיס מחשב אמור לעבוד, כשמה שחשוב שבכרטיס המסך זה רק הזכרון (לצורך רזולוציה).
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 27 אוגוסט 2022, 16:58 מריצים על המחשב הביתי. החבילה שהתקנתי כולל ממשק וובי אז יש פחות שליטה על הקצאות הזכרון, מה שמגביל אותי כרגע ברזולוציה.
בעקרון כל כרטיס מחשב אמור לעבוד, כשמה שחשוב שבכרטיס המסך זה רק הזכרון (לצורך רזולוציה).
הכוונה לאיזה כרטיס צריך כדי שזה יעבוד נורמלי ולא ייקח שנים (אני מניח שהכרטיס מסך עושה את החישובים, מה שנקרא cuda, אולי אני טועה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

512X512 רץ אצלי כעשר שניות על 2060 עם 6GB (לא מצליח להגדיל רזולוציה בגלל הזכרון)

יש כאו אינטרפייס יותר מוצלח שאני מנסה כרגע להחליף ומתקשה:
https://github.com/hlky/stable-diffusion-webui#readme
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למה לי לעבוד על החומרה שלי במקום על שלהם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

א) אתה לא רוצה לשלם
ב) אתה לא רוצה לעמוד בתור
ג) אתה רוצה להתקין מודים מעניינים שכבר יש בשפע
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בתור משתמש חינמי היה לי מאד קשה, היום כבר עשיתי דברים יותר בקלות. אני רק צריך להתקין גם upscaling
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מה זה המודים האלה?
משקולות מוכנות מראש לרשת הנוירונים שיש שם או מבנה אחר של הרשת?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

המוד שניסיתי להתקין ללא הצלחה היום היה לתיקון פרצופים
נוסף גם כלי נחמד לעריכת תמונות קיימות (הרבה יותר קל מפוטושופ...)
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 27 אוגוסט 2022, 16:05 ניסיתי המון פעמים עם כל מיני חבילות, רק זו עבדה
https://rentry.org/kretard
התקנתי את הגרסה החדשה של זה עם כל התוספות.
די מגניב.

אתה מסתדר עם הimg2img?
אני לא מצליח לעשות כלום, כל הזמן מקבל הודעות זועמות על זה שהטנסורים לא באותו גודל
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני לא מצליח להתקין gui, ההתקנה של k diffusion לא עובדת. בקומנד ליין זה לא ממש כיף.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 01 ספטמבר 2022, 01:28 אני לא מצליח להתקין gui, ההתקנה של k diffusion לא עובדת. בקומנד ליין זה לא ממש כיף.
התקנתי מפה: https://rentry.org/GUItard
עשיתי הכול בדיוק כמו שכתוב כמו ילד טוב, והכול עבד בניסיון הראשון בלי שום בעיה.

השאלה הבאה שלי הייתה אם יש cli סביר לשימוש או אולי אפילו איזה ממשק לפייתון
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Berns
קיבל.ה  32 לייקים

תוכן האשכול בצד, הייתי שמח מאוד אם הכותרת שלו הייתה "חידושים מהזווית הטכנולוגית".

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אם כבר טרחת להקדיש לזה חצי מההודעות שלך בפורום, אז שיהיה
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדBerns
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

teknoboy כתב: 01 ספטמבר 2022, 03:48 השאלה הבאה שלי הייתה אם יש cli סביר לשימוש או אולי אפילו איזה ממשק לפייתון
ונראה לי שזאת התשובה:
https://huggingface.co/blog/stable_diffusion
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Berns
קיבל.ה  32 לייקים

its-sick כתב:אם כבר טרחת להקדיש לזה חצי מההודעות שלך בפורום, אז שיהיה
אני מתעדף איכות על כמות
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אם מתחשק לכם לנהל שיחה עם הצ'אט בוט החדש של OpenAI, אז זה הלינק
https://chat.openai.com/chat

הוא תמיד נשמע כאילו הוא מבין על מה הוא מדבר, גם כשהוא טועה. למשל, כששאלתי הוא אמר שיש נישואים אזרחיים בישראל...
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למי שרוצה ממשק יותר מוצלח ל-ai המצייר stable diffusion, יש את זה:
https://github.com/AUTOMATIC1111/stable-diffusion-webui

גודל התמונות לא מוגבל על ידי הזיכרון של הכרטיס מסך, יש יותר אופציות נגישות בממשק, די קל להוסיף upscalers למיניהם, ועוד ועוד

עריכה: המחשב מנסה לייצר תמונה קבוצתית של הפועל (Hapoel Tel Aviv football team photo)
תמונה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תודה. מגבלות הזכרון הרגו אותי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 17 דצמבר 2022, 14:45 תודה. מגבלות הזכרון הרגו אותי.
גם בזה וגם בקודם אפשר לייצר תמונה קטנה ואז להגדיל אותה (יותר יעיל ומהיר מאשר לייצר מראש תמונה ענקית)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

עשיתי את זה, אבל זה היה כפול עבודה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 17 דצמבר 2022, 14:56 עשיתי את זה, אבל זה היה כפול עבודה.
בממשק הקודם נדמה לי שהיה אפשר לסמן באופציות המתקדמות שהוא יגדיל את כל התמונות מלכתחילה (כלומר ייצר אותן בגודל X ואז יגדיל אותן לגודל 4X בלי שתלחץ על כלום).
עכשיו כשאפשר לבחור upscaler יש מצב שיש לך אינטרס די רציני לעשות עוד מעבר או שניים עם פילטרים לבחירתך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
שליחת תגובה