חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 28 ספטמבר 2022, 21:51
21 פצועים בפוגרום משותף של אזרחים ישראלים פולשים ושל צבא הכיבוש? שטויות. לפי Red Or Dead, זה כולה בעיות רווחה של פלסטינים.

זה מזכיר לי קצת את בעיות הרווחה של היהודים בקישינב, לפני 100 שנה.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

כולנו נגד אלימות מתנחלים.
לגבי יתר זיוני המוח של ״אפרטהייד״, ״גזע עליון״ ובלה בלה בלה, תרשו לי אפילו לא להתייחס

אם מוסי רז וגבי היו מפילים את הממשלה על בית פלסטיני שנהרס באמצע שום מקום, הייתם יכולים להפרד לשלום ממפלגת מרצ, וגם לשים קץ לאיזושהי אפשרות של שת״פ ימין-שמאל(שגם ככה נובע רק מהסיטואציה הזו עם נתניהו), אבל כרגיל השמאל הקיצוני מעדיף להיות צועק וצודק באופוזיציה, מאשר פעיל ומכיל פשרות בעמדת מקבלי החלטות.

לפלסטינים היו עשרות צ׳אנסים לארגן לעצמם חיים טובים הרבה יותר. מה לעשות שזה מצריך את היכולת להתפשר, וגם להכיר במדינה היהודית שנמצאת כאן ולא תזוז. לצערי חוסר ההבנה הזו גורם להם לחיות חיים עלובים, והבחירה של חלקם בטרור פעם אחר פעם, מרחיקה יותר ויותר אנשים מן האמונה שאפשר לקיים עמם חיים משותפים.
אני גם מצטער שלרוב המוחלט של הישראלים יש עניינים שקצת יותר חשובים ורלוונטיים לחיינו, מאשר כפר כלשהו שממוקם באמצע דיונה ומפונות ממנו 2 וחצי משפחות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני כותב את זה כאן כי פה כנראה הכי הרבה אנשים שזה מעניין אותם יראו את זה.

אני תורם ל"שיחה מקומית" כי זה ערוץ המדיה האלטרנטיבי שמביא הכי הרבה מידע אמין ואמיתי על המציאות בדיקטטורה הצבאית בגדה המערבית. אין להם תחליף לדעתי, והחשיבות של ידיעת האמת היא עצומה (ורואים אפילו כאן בפורום כמה בורות, והסתרה קיימים בישראל). ולכן חשוב מאד שהעיתון הזה ימשיך לחיות, וזה תלוי בתרומות.
בבקשה חשבו על תרומה להם, אין הרבה כסף שתשלמו השנה שיש לו ערך גבוה מזה. ושתפו גם אחרים.

לתמיכה בשיחה מקומית.

זה המכתב שקיבלתי מהם באימייל:

שלום וברכה,

היום נעשה משהו אחר.

הרבה פעמים אנחנו ב"שיחה מקומית", כמו כלי תקשורת עצמאים אחרים וכמו עמותות אחרות בשמאל, פונים לקהל שלנו בבקשה לתמוך בנו כלכלית. בדרך כלל, נזכיר כמה חשובה העבודה שלנו, כמה ייחודית היא, איך שהכתבות והמאמרים והדעות והתחקירים הבלעדיים שלנו מגיעים לכמליון קוראות וקוראים בשנה, ומצליחים פעם אחר פעם לשנות את השיח הציבורי ולא פעם להוביל גם לשינויים בעולם האמיתי.

וכל זה נכון לגמרי, כמובן, ואם התזכורת הזו מספיקה לך – אז עכשיו זה הזמן להצטרף למאות חברות וחברי שיחה מקומית עם תמיכה חודשית קבועה, כי רק עם התמיכה שלך נוכל להגיע לעוד מליון קוראות וקוראים.

אבל היום נעשה משהו אחר. היום נדבר כמה בעצם עולה לעשות את "שיחה מקומית". עיקר ההוצאה שלנו היא על צוות האתר, שדואג להכל מכתיבה וצילום דרך עריכה ועד הפצה וניהול. לצד תשלום לפרילנסריות, ייעוץ משפטי, נסיעות, שרתים ותכנות, מערכת הפצת ניוזלטר, מתנות לחג וכל שאר הדברים הלא-נוצצים-אך-הכרחיים – שיחה מקומית עולה בערך 2.3 מליון שקל בשנה.

מנגד, יש לנו תמיכה של קרנות ותורמים פרטיים נדיבים בהיקף של כ-1.8 מליון שקל בשנה.

זה אומר ש"שיחה מקומית" צריכה לגייס חצי מליון שקל בשנה מקוראות וקוראים כמוך רק כדי שנמשיך לקיים את האתר כפי שהוא. כדי להגשים את כל החלומות שלנו לשנים הקרובות, ולהגדיל את צוות הכותבות ולחזק את ההפצה ולהגיע לעוד קוראות, צריך עוד חצי מליון. עם התמיכה שלך, נוכל להגיע לזה.

והנה מספר אחרון: רק 1 מתוך כ-2,000 קוראות וקוראים באתר בוחר.ת להצטרף כחברה. מטורף, לא? 1,999 א.נשים השנה יוכלו לקרוא את שיחה מקומית בחינם, בלי פרסומות ובלי חומות תשלום, בזכות התמיכה שלך. אז מה, נוכל לבנות עליך?

המון תודה, וגמר חתימה טובה למי שמציינת את יום כיפור,

חגי מטר וסוהאד באבא,
מנהלים שותפים, "שיחה מקומית"
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 10:22 כולנו נגד אלימות מתנחלים.
לגבי יתר זיוני המוח של ״אפרטהייד״, ״גזע עליון״ ובלה בלה בלה, תרשו לי אפילו לא להתייחס

אם מוסי רז וגבי היו מפילים את הממשלה על בית פלסטיני שנהרס באמצע שום מקום, הייתם יכולים להפרד לשלום ממפלגת מרצ, וגם לשים קץ לאיזושהי אפשרות של שת״פ ימין-שמאל(שגם ככה נובע רק מהסיטואציה הזו עם נתניהו), אבל כרגיל השמאל הקיצוני מעדיף להיות צועק וצודק באופוזיציה, מאשר פעיל ומכיל פשרות בעמדת מקבלי החלטות.

לפלסטינים היו עשרות צ׳אנסים לארגן לעצמם חיים טובים הרבה יותר. מה לעשות שזה מצריך את היכולת להתפשר, וגם להכיר במדינה היהודית שנמצאת כאן ולא תזוז. לצערי חוסר ההבנה הזו גורם להם לחיות חיים עלובים, והבחירה של חלקם בטרור פעם אחר פעם, מרחיקה יותר ויותר אנשים מן האמונה שאפשר לקיים עמם חיים משותפים.
אני גם מצטער שלרוב המוחלט של הישראלים יש עניינים שקצת יותר חשובים ורלוונטיים לחיינו, מאשר כפר כלשהו שממוקם באמצע דיונה ומפונות ממנו 2 וחצי משפחות.
עשו טובה,
לא לענות על זה, ולא להתחיל מחדש את הסבב של להסביר לו מה קרה כאן ב-120 שנה האחרונות, או מה המציאות היום.
תתאפקו בבקשה, אין לזה שום תוחלת.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

באמת אין צורך לענות
הרבה דברים קרו ב120 השנים האחרונות.

תמשיך לחיות בהיסטוריה העתיקה, והפלסטינים ימשיכו לחיות חיים קשים ועלובים
אבל העיקר שתהיה לכם האפשרות לצווח ״אפרטהיייד!!!!1״, זה הרי הרבה יותר חשוב מלהתפשר, לחיות בשלום ולהשיג עתיד טוב יותר לדורות הבאים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"בעיות רווחה" של פלסטינים:
עוד אנשים חפי מפשע נחטפים מביתם באישון ליל, ונכלאים לזמן בלתי מוגבל. ללא כתב אישום, ללא שנאמר להם במה הם מואשמים, בלי שניתן להם לראות עורך דין. זו בדיוק המשמעות של הביטוי המכובס "מעצר מינהלי".
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 10:22 1. כולנו נגד אלימות מתנחלים.
2. לגבי יתר זיוני המוח של ״אפרטהייד״, ״גזע עליון״ ובלה בלה בלה, תרשו לי אפילו לא להתייחס

3. אם מוסי רז וגבי היו מפילים את הממשלה על בית פלסטיני שנהרס באמצע שום מקום, הייתם יכולים להפרד לשלום ממפלגת מרצ, וגם לשים קץ לאיזושהי אפשרות של שת״פ ימין-שמאל(שגם ככה נובע רק מהסיטואציה הזו עם נתניהו), אבל כרגיל השמאל הקיצוני מעדיף להיות צועק וצודק באופוזיציה, מאשר פעיל ומכיל פשרות בעמדת מקבלי החלטות.

4. לפלסטינים היו עשרות צ׳אנסים לארגן לעצמם חיים טובים הרבה יותר. מה לעשות שזה מצריך את היכולת להתפשר, וגם להכיר במדינה היהודית שנמצאת כאן ולא תזוז. לצערי חוסר ההבנה הזו גורם להם לחיות חיים עלובים, והבחירה של חלקם בטרור פעם אחר פעם, מרחיקה יותר ויותר אנשים מן האמונה שאפשר לקיים עמם חיים משותפים.
5. אני גם מצטער שלרוב המוחלט של הישראלים יש עניינים שקצת יותר חשובים ורלוונטיים לחיינו, מאשר כפר כלשהו שממוקם באמצע דיונה ומפונות ממנו 2 וחצי משפחות.
1. ודאי, ודאי. כולנו, חוץ מצה"ל, משטרת ישראל, מוסדות השלטון והאוכלוסייה - כולנו נגד אלימות מתנחלים ואפילו נלחמים בה. רק אלה שציינתי תומכים בה ועוזרים לה.
2. כל הרעיון היה שתתייחס לזה, אבל אני די בטוח שלאף אחד לא היו יותר מדי ציפיות.
3. כלומר כדי שתהיה איזושהי אפשרות של "שת"פ ימין-שמאל" על השמאל להתפרק משמאלנותו.
4. הפלסטינים כבר הכירו במדינה היהודית והתפשרו לא מעט, ואפילו חתמו על הסכמים בהתאם. אתה צריך שאני אספר לך איזה צד הפר את ההסכמים? (בונוס אם תנחש מי היה ראש הממשלה שטרפד את העסק)
5. אין כמו "אני ואפסי עוד" כדי להצדיק עוולות מוסריות. כל ילד יודע שאם איזה משהו לא מעניין אותך, זה כאילו שהוא לא קיים.
הבעיה היא שלרוב זאת אמונה שמשותפת רק לילדים מתחת לגיל עשר בערך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

teknoboy כתב: 29 ספטמבר 2022, 11:36
2. לגבי יתר זיוני המוח של ״אפרטהייד״, ״גזע עליון״ ובלה בלה בלה, תרשו לי אפילו לא להתייחס

3. אם מוסי רז וגבי היו מפילים את הממשלה על בית פלסטיני שנהרס באמצע שום מקום, הייתם יכולים להפרד לשלום ממפלגת מרצ, וגם לשים קץ לאיזושהי אפשרות של שת״פ ימין-שמאל(שגם ככה נובע רק מהסיטואציה הזו עם נתניהו), אבל כרגיל השמאל הקיצוני מעדיף להיות צועק וצודק באופוזיציה, מאשר פעיל ומכיל פשרות בעמדת מקבלי החלטות.

4. לפלסטינים היו עשרות צ׳אנסים לארגן לעצמם חיים טובים הרבה יותר. מה לעשות שזה מצריך את היכולת להתפשר, וגם להכיר במדינה היהודית שנמצאת כאן ולא תזוז. לצערי חוסר ההבנה הזו גורם להם לחיות חיים עלובים, והבחירה של חלקם בטרור פעם אחר פעם, מרחיקה יותר ויותר אנשים מן האמונה שאפשר לקיים עמם חיים משותפים.
5. אני גם מצטער שלרוב המוחלט של הישראלים יש עניינים שקצת יותר חשובים ורלוונטיים לחיינו, מאשר כפר כלשהו שממוקם באמצע דיונה ומפונות ממנו 2 וחצי משפחות.
1. ודאי, ודאי. כולנו, חוץ מצה"ל, משטרת ישראל, מוסדות השלטון והאוכלוסייה - כולנו נגד אלימות מתנחלים ואפילו נלחמים בה. רק אלה שציינתי תומכים בה ועוזרים לה.
3. כלומר כדי שתהיה איזושהי אפשרות של "שת"פ ימין-שמאל" על השמאל להתפרק משמאלנותו.
4. הפלסטינים כבר הכירו במדינה היהודית והתפשרו לא מעט, ואפילו חתמו על הסכמים בהתאם. אתה צריך שאני אספר לך איזה צד הפר את ההסכמים? (בונוס אם תנחש מי היה ראש הממשלה שטרפד את העסק)
5. אין כמו "אני ואפסי עוד" כדי להצדיק עוולות מוסריות. כל ילד יודע שאם איזה משהו לא מעניין אותך, זה כאילו שהוא לא קיים.
1. מה זה אומר נלחמים בה? יש כל מיני דברים שאני נגדם(וגם אתה, וכל אדם), אבל לא יוצא ״להלחם״ בהם. העמדה שלי היא עדיין נגד כל סוג של אלימות כלפי חפים מפשע
יכלתי להציג לך עשרות מקרים יומיומיים של אלימות פלסטינים כלפיי ישראל, אני לא עושה את זה כי אי אפשר להצדיק עוולה אחת באמצעות אחרת, אבל צריך לזכור שחוץ מאלימות מתנחלים יש עוד כמה סוגי אלימות המתרחשים באזור הזה.
2. כן, מיצינו את חפירות העלק אפטרהייד
3. לשמאל יש מספיק דברים להלחם עליהם שלא קשורים אך ורק לאיכות חייהם של הפלסטינים, בטח כאשר הצד הפלסטיני לא עושה מספיק, בלשון המעטה, על מנת לדאוג לעצמו.
יש כמובן אופציה שתצליח לשכנע את עם ישראל בעמדות של הקומץ השמאלני שאנו רואים כאן, אך משום מה לתחושתי רוב הישראלים הולכים בדיוק בכיוון ההפוך, ונמאס לו לעסוק בסכסוך המתמשך והבלתי פתיר הזה על חשבון דברים שבאמת יכולים להשתנות ולהשפיע על חיי הפרט שלו.
4. תתפלא, גם הצד הישראלי התפשר מאוד, וגם הצד הפלסטיני הפר את ההסכמים! איזה קטע, גם כאן יש שני צדדים, ולשניהם יש אשמה, למרות שאתם לא מסוגלים(או בוחרים לא) לראות אחרת.
5. יש לי עוד כמה עוולות מוסריות - לדוגמא מחבלים שיוצאים עם נשק חם וטובחים באזרחים חפים מפשע שיוצאים לשתות בירה, או דוקרים למוות אנשים שהלכו לעשות שופינג, או לרצוח באמצעות גרזנים אנשים תמימים שהסתובבו ליד הבית שלהם.
משום מה על העוולות האלו אני לא שומע יותר מדי. אבל בית באמצע דיונה או עץ שנעקר, אלו כמובן עילות לצווח אפרטהייד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 12:05
teknoboy כתב: 29 ספטמבר 2022, 11:36

1. מה זה אומר נלחמים בה? יש כל מיני דברים שאני נגדם(וגם אתה, וכל אדם), אבל לא יוצא ״להלחם״ בהם. העמדה שלי היא עדיין נגד כל סוג של אלימות כלפי חפים מפשע
יכלתי להציג לך עשרות מקרים יומיומיים של אלימות פלסטינים כלפיי ישראל, אני לא עושה את זה כי אי אפשר להצדיק עוולה אחת באמצעות אחרת, אבל צריך לזכור שחוץ מאלימות מתנחלים יש עוד כמה סוגי אלימות המתרחשים באזור הזה.
2. כן, מיצינו את חפירות העלק אפטרהייד
3. לשמאל יש מספיק דברים להלחם עליהם שלא קשורים אך ורק לאיכות חייהם של הפלסטינים, בטח כאשר הצד הפלסטיני לא עושה מספיק, בלשון המעטה, על מנת לדאוג לעצמו.
יש כמובן אופציה שתצליח לשכנע את עם ישראל בעמדות של הקומץ השמאלני שאנו רואים כאן, אך משום מה לתחושתי רוב הישראלים הולכים בדיוק בכיוון ההפוך, ונמאס לו לעסוק בסכסוך המתמשך והבלתי פתיר הזה על חשבון דברים שבאמת יכולים להשתנות ולהשפיע על חיי הפרט שלו.
4. תתפלא, גם הצד הישראלי התפשר מאוד, וגם הצד הפלסטיני הפר את ההסכמים! איזה קטע, גם כאן יש שני צדדים, ולשניהם יש אשמה, למרות שאתם לא מסוגלים(או בוחרים לא) לראות אחרת.
5. יש לי עוד כמה עוולות מוסריות - לדוגמא מחבלים שיוצאים עם נשק חם וטובחים באזרחים חפים מפשע שיוצאים לשתות בירה, או דוקרים למוות אנשים שהלכו לעשות שופינג, או לרצוח באמצעות גרזנים אנשים תמימים שהסתובבו ליד הבית שלהם.
משום מה על העוולות האלו אני לא שומע יותר מדי. אבל בית באמצע דיונה או עץ שנעקר, אלו כמובן עילות לצווח אפרטהייד.
1. דיבורים זה זול. בפועל, (כמעט?) כל מי שמדבר כמוך תומך בכל מקרה נקודתי של אלימות נגד פלסטינים ומזדעזע מעצם הרעיון שמגיע להם שיתייחסו אליהם כאל בני אדם כמוך.
כולל אותך בהודעות האחרונות. עצם הרעיון ההיפותטי שמישהו יתייחס אליהם ככה יוביל בעיניך לחיסול האפשרות ל"שת"פ שמאל-ימין".
2. כן, שמתי לב כמה הרהרת בזה. ממש הגית בנושא יום ולילה, אין ספק.
3. לגבי העמדה שלך, ראה מה שכתבתי ב1.
לגבי הניתוח שלך על העתיד של ישראל, אני מסכים איתך. הישראלים בהחלט הולכים הפוך מהכיון ה"שמאלני", ונמאס להם לשמוע על הפלסטינים. החלום שלהם זה שיהיה מישהו, עדיף קבלן משנה, שיוריד לערבים כאפה בכל פעם שהם מרימים את הראש, אבל שלא יהיה כתוב על זה בעיתון ושלא ידברו על זה בחדשות 12. והם די חיים את החלום שלהם, אפשר להגיד.
4. אף אחד לא אמר שהפלסטינים הם מלאכים תמימים שירדו מהשמיים. מה שאתם לא מסוגלים (או בוחרים שלא) לראות זה שיש יחסי כוחות מאוד לא שווים בין שני הצדדים, ושעם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה.
5. לשיטתך, הממשלה שלך אחראית לדברים האלה? אם כן, תמחה נגדה או תכתוב נגדה בפורום. אם לא, מה זה קשור? אלה דברים שלא אני ולא אתה יכולים לעשות משהו בקשר אליהם, בניגוד מוחלט למדיניות ולמעשים של ממשלת ישראל (אתה אזרח ישראל, נכון?).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

שטויות מוחלטות. זוית הראיה שלך היא שכל מה שפוגע או רע בפלסטינים הוא החשוב והוא חזות הכל, ועליו צריך לשבור את הכלים.
מותר להיות נגד אלימות מתנחלים וגם לחשוב שיש עוד אלף נושאים חשובים אחרים. מותר לחשוב שצריך להיות בשלטון ולהשפיע גם בנושאים שלא קשורים לסכסוך הישראלי-פלסטיני. מותר לחשוב שאלימות של מתנחלים היא תופעה רעה ומגונה, ועדיין לא להעלים עין אל מול טרור יומיומי המתרחש לעתים בשטחים ולעתים באזורים אחרים בארץ, לא מעט פעמים כלפי אוכלוסיה אזרחית חפה מפשע. אולי זה לא כל כך נוח לחלקנו.
החלום של רוב הישראלים לדעתי הוא לחיות בהפרדה מהפלסטינים, ללא שליטה בעם אחר, אבל גם ללא תחושת פחד והיעדר ביטחון אישי, שמה לעשות, אנחנו חווים כי העם שממול נשלט על ידי ארגוני טרור תאווי דם.
את החלום שלכם, של מדינת פלסטין לצד מדינת כל אזרחיה, אתה לא תקבל. לא יקרה.
היו מספיק הזדמנויות לפלסטינים לחיות בשלום לצד ישראל, ולקיים חיים טובים אזרחית וכלכלית עבורם ועבור משפחותיהם. לצערי זה לא קרה, ולצערי אנחנו גם לא חיים בעולם אוטופי בו אפשר לקחת את הסיכון של לצאת מהשטחים ולתת להם לפתח מדינה, שרוב הסיכויים, בדיוק כמו בעזה, תהיה ההפך הגמור משוחרת שלום.
לכן לי ולעוד רבים(בעצם הרוב) במרכז שמאל, נמאס להתעסק אך ורק בסכסוך בלתי פתיר עם שכנים שלא מעוניינים בפתרון, ולכן אנחנו רוצים להיות בשלטון ולהשפיע על הרבה דברים שכן אפשר לשפר בחיינו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 13:55 1. שטויות מוחלטות.
2. זוית הראיה שלך היא שכל מה שפוגע או רע בפלסטינים הוא החשוב והוא חזות הכל, ועליו צריך לשבור את הכלים.
3. מותר להיות נגד אלימות מתנחלים וגם לחשוב שיש עוד אלף נושאים חשובים אחרים. מותר לחשוב שצריך להיות בשלטון ולהשפיע גם בנושאים שלא קשורים לסכסוך הישראלי-פלסטיני. מותר לחשוב שאלימות של מתנחלים היא תופעה רעה ומגונה, ועדיין לא להעלים עין אל מול טרור יומיומי המתרחש לעתים בשטחים ולעתים באזורים אחרים בארץ, לא מעט פעמים כלפי אוכלוסיה אזרחית חפה מפשע. אולי זה לא כל כך נוח לחלקנו.
4. החלום של רוב הישראלים לדעתי הוא לחיות בהפרדה מהפלסטינים, ללא שליטה בעם אחר, אבל גם ללא תחושת פחד והיעדר ביטחון אישי, שמה לעשות, אנחנו חווים כי העם שממול נשלט על ידי ארגוני טרור תאווי דם.
את החלום שלכם, של מדינת פלסטין לצד מדינת כל אזרחיה, אתה לא תקבל. לא יקרה.
5. היו מספיק הזדמנויות לפלסטינים לחיות בשלום לצד ישראל, ולקיים חיים טובים אזרחית וכלכלית עבורם ועבור משפחותיהם. לצערי זה לא קרה, ולצערי אנחנו גם לא חיים בעולם אוטופי בו אפשר לקחת את הסיכון של לצאת מהשטחים ולתת להם לפתח מדינה, שרוב הסיכויים, בדיוק כמו בעזה, תהיה ההפך הגמור משוחרת שלום.
6. לכן לי ולעוד רבים(בעצם הרוב) במרכז שמאל, נמאס להתעסק אך ורק בסכסוך בלתי פתיר עם שכנים שלא מעוניינים בפתרון, ולכן אנחנו רוצים להיות בשלטון ולהשפיע על הרבה דברים שכן אפשר לשפר בחיינו.
1. אחלה פתיחה לתגובה בדיון פורה ומעשיר. אין כמו לפסול לגמרי את הצד השני, לבטל את כל מה שהוא אומר, ולהתנשא עליו מגובה של קילומטר, והכול בשתי מילים בלבד. כל הכבוד.
2. לא, ממש לא. זווית הראייה שלי היא שישראל (או יותר נכון הישראלים) אחראית למעשיה, גם כשאלה לא נחמדים.
3. ודאי ש*מותר* להתעלם מעוולות. השאלה היא האם זה ראוי.
4. אין ספק שהחלום של רוב הישראלים הוא שהפלסטינים פשוט ייעלמו, אבל בלית ברירה מתעללים בהם.
5. אותן הזדמנויות היו גם לישראל, ושני הצדדים היו מספיק מטומטמים כדי לפספס אותן. זאת לא סיבה להמשיך בטמטום.
ואני חייב להגיד שהתפיסה שלך לגבי הסכמי שלום ומה שיקרה אחריהם לא רק אינפנטילית ולא מחוברת למציאות, היא גם נשמעת כמו התעמולה שהימין הקיצוני מפיץ לגבי הסכמים אפשריים (ולא כמו תיאור של מה שקורה בפועל בהסכמים כאלה, כולל אלה שמדינת ישראל חתמה עם שכנותיה).
6. הבנתי שאתה מוכן להעלים עין מדיכוי צבאי של מיליונים ולהתעניין רק בעצמך. מה שמדהים זה שמישהו שמתאר את עצמו ככה גם קורא לעצמו "מרכז שמאל". אבא'לה, זה ימין בואכה ימין קיצוני.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לדבר על מאבקים של ישראלים במנותק מהמציאות בה ישראל מחזיקה מליוני אנשים בדיקטטורה צבאית ומשטר אפרטהייד תוך כדי בכיינות בדמות "לא מעניין אותנו העניין עם הפלסטינים" זה כמו לדבר על בעיות של אזרחים לבנים במשטר האפרטהייד בדרא"פ ולטעון ש"נמאס להם כבר לשמוע את הצרות של השחורים, הם הביאו את זה על עצמם". זה כ"כ מנותק מהמציאות בה מליוני אנשים חיים בסבל מוחלט מתוך אינטרס ברור של הצד השני שאני מתקשה להתחיל להסביר כמה זה הזוי. וזה לא רק שישראל מנהלת דיקטטורה צבאית על עם שלם כבר מעל לחצי מאה - כל הקיום של המדינה מאז הקמתה נשען על טיהור אתני שנעשה באותו העם וממשיך עד ימינו. זה לא סתם "עוד נושא פוליטי", זה יושב בלב כל נושא פוליטי אחר בישראל (כלכלי, "בטחוני", חברתי או אחר).

עכשיו, בנוסף למה שטקנו אמר על כך שאין שום סימטריה בין הכוחות (מצד אחד הצבא החזק במזרח התיכון בפער, מצד שני אוכלוסיה עממית עם כמה ארגוני התנגדות) - מדובר בסיטואציה מלכתחילה צד אחד הוא התוקפן, שפלש לארץ מיושבת בכל מיני הצדקות ובאופן שיטתי עשה בה טיהור אתני בחסות כוחות אימפריאליסטים מערביים. הצד הזה כבר למעלה מ-70 שנה שולט בשטח, מחזיק אוכלוסיות שלמות תחת דיקטטורה צבאית (אחת בין 48' ל-66' והשניה בין 67' ועד ימינו), וממשיך בהליך הטיהור האתני של הצד השני. אפילו אם היתה איזושהי סימטריה מבחינת הכוח בין שני הצדדים, עדיין הצדק היה עם הפלסטינים ולא עם הציונים. בדיוק כמו שזה לא משנה מה שפרטיזנים צ'כים היו עושים - כולל פיגועים בתוך גרמניה - עדיין הצדק היה עם הצד הצ'כי ולא עם הכיבוש הגרמני.

ובניגוד לסתימת האזניים שאתה מנסה לעשות כאן, "צווחות האפרטהייד" הן לא על עקירת עצים אלא על העובדה שכשלושה וחצי מליון אנשים חיים תחת דיקטטורה (צבאית) בשטח בו ישנה הפרדה חוקית בין בני-אדם ע"פ המוצא האתני שלהם (וזה עוד בלי לדבר על פשעי המלחמה התמידיים נגד העזתים). פלסטיני ויהודי שמבצעים את אותו הפשע באותו השטח בגדה באותו הזמן ישפטו בשתי מערכות משפט שונות - הפלסטיני במערכת המשפט הצבאית והישראלי במערכת המשפט האזרחית. בנוסף, הפלסטינים נדחקים באופן פעיל אל איזורי מחיה מנותקים שמוקפים בשטחי התנחלויות (קרי בנטוסטנים). זה אחד לאחד ההגדרה של משטר אפרטהייד.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 12:05 5. יש לי עוד כמה עוולות מוסריות - לדוגמא מחבלים שיוצאים עם נשק חם וטובחים באזרחים חפים מפשע שיוצאים לשתות בירה, או דוקרים למוות אנשים שהלכו לעשות שופינג, או לרצוח באמצעות גרזנים אנשים תמימים שהסתובבו ליד הבית שלהם.
רגע, מה? אתה לא שומע יותר מדי על אלימות של פלסטינים נגד יהודים?
ברצינות?
אם נשמע עוד קצת יותר מזה, לא יהיה זמן לשום דבר אחר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

כן כן, אפרטהייד, טיהור אתני, 50 שואות, ועוד בלה בלה וקצת בלה.
בגלל זה עשרות אלפי פלסטינים נדחסים אחד על השני כל יום על מנת לעבוד בישראל, ועשרות אלפים אחרים רק מתחננים לקבל את האפשרות לעשות זאת
כנראה שזו תוצאת הטיהור האתני שהם עוברים על ידנו

גם היום יכולה ההנהגה הפלסטינית להניח את נשקה, להפסיק עם הטרור, להכריז שהיא מכירה במדינת ישראל שלא הולכת לשום מקום, ולחיות לצדנו בשלום.
בדיוק כמו כל מדינה ערבית אחרת שלחמה בנו בעבר ועשתה איתנו שלום לאחר מכן.
זה יכל להיות אפשרי, אם את הארגונים השולטים על העם הפלסטיני היה יותר מעניין עתיד הילדים שלהם, מאשר לטבוח ביהודים חפים מפשע.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

אדום נחמד כתב: 29 ספטמבר 2022, 15:43
Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 12:05 5. יש לי עוד כמה עוולות מוסריות - לדוגמא מחבלים שיוצאים עם נשק חם וטובחים באזרחים חפים מפשע שיוצאים לשתות בירה, או דוקרים למוות אנשים שהלכו לעשות שופינג, או לרצוח באמצעות גרזנים אנשים תמימים שהסתובבו ליד הבית שלהם.
רגע, מה? אתה לא שומע יותר מדי על אלימות של פלסטינים נגד יהודים?
ברצינות?
אם נשמע עוד קצת יותר מזה, לא יהיה זמן לשום דבר אחר
אני בהחלט שומע. לא מכם כמובן, זה הרי לא חמור כמו עקירת עצי זית.
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא יודע אם זה עיוורון, טמטום, או שילוב של שניהם. מה שברור הוא שאין לזה ריפוי, וכל התגובות כאן הם סתם השחתת מילים, שחוזרת על עצמה כל כמה עמודים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 29 ספטמבר 2022, 16:04 1. כן כן, אפרטהייד, טיהור אתני, 50 שואות, ועוד בלה בלה וקצת בלה.
בגלל זה עשרות אלפי פלסטינים נדחסים אחד על השני כל יום על מנת לעבוד בישראל, ועשרות אלפים אחרים רק מתחננים לקבל את האפשרות לעשות זאת
כנראה שזו תוצאת הטיהור האתני שהם עוברים על ידנו

2. גם היום יכולה ההנהגה הפלסטינית להניח את נשקה, להפסיק עם הטרור, להכריז שהיא מכירה במדינת ישראל שלא הולכת לשום מקום, ולחיות לצדנו בשלום.
בדיוק כמו כל מדינה ערבית אחרת שלחמה בנו בעבר ועשתה איתנו שלום לאחר מכן.
זה יכל להיות אפשרי, אם את הארגונים השולטים על העם הפלסטיני היה יותר מעניין עתיד הילדים שלהם, מאשר לטבוח ביהודים חפים מפשע.
1. אתה באמת לא רואה את הקשר בין העובדה שאתה שולט במיליונים, מטיל עליהם מצור, מדכא את הכלכלה שלהם בכל צורה אפשרית ולא מאפשר להם לצאת מהאזור שהם חיים בו לבין זה שהם נאלצים לחפש אצלך עבודה בנרות ולהתחנן בשביל זה בפניך?
ואתה באמת לא מבין שלישראל ולישראלים משתלם מאוד שכל יום נדחקים עשרות אלפים כדי לעבוד בתת תנאים בעבודות שאתם לא מוכנים לעבוד בהם גם בפי ארבע כסף?

2. לידיעתך, ההנהגה הפלסטינית לא רק ש"הניחה את נשקה", היא גם הרימה אותו כנגד האוכלוסיה שהיא אמורה לייצג ומשמשת כקבלן משנה מוצלח מאוד של מערכת הביטחון.
וזה לא אני אומר, זה ראשי השב"כ ושאר גופי הביטחון שמזהירים את הממשלה מפני מיטוט הרשות, כי בלעדיה הם יצטרכו לחזור וללכלך את הידיים (מילים שלהם, לא שלי).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ואם אתה באמת לא מצליח להעלות על דעתך סיבות למה הפלסטינים ירצו לעשות לך בלגן, אני מציע לך להתחיל מהכתבה הקצרה הזאת:
https://www.mekomit.co.il/%d7%92%d7%a0%d7%99%d7%9f/
עד אירועי מאי 2021, מחנה הפליטים ג'נין נחשב לאזור שקט. מאז, הצבא ירה למוות ב-52 בני אדם במחוז ג'נין. צעירים במחנה מעידים כי גל ההתנגדות הנוכחי מתודלק בעיקר מייאוש. "אתה מגיע לשלב שאתה רק שואל: מתי הסוף? חלאס. אתה רוצה לסיים. מוות, הגירה, כל דבר, רק לסיים"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 29 ספטמבר 2022, 14:25 מדובר בסיטואציה מלכתחילה צד אחד הוא התוקפן, שפלש לארץ מיושבת בכל מיני הצדקות ובאופן שיטתי עשה בה טיהור אתני בחסות כוחות אימפריאליסטים מערביים.
אז זהו שהציונים לא פלשו לארץ הם קנו כאן אדמות או בתים והתיישבו בהן.
לא שונה מהפלישה של טקנובוי לפורטוגל וההצדקות שלו לכך.
בהערת אגב, מענין אם אתה רואה במבקשי המקלט הסודנים/אריתראים פולשים שצריך לגרש.
ומי ששלט כאן בתחילת הציונות היו העותומאנים שאולי היו אימפריאליסטים אבל לא מערביים.
וגם כשהבריטים כבשו את הארץ אז נכון שמצד אחד היתה את הצהרת בלפור אך מצד שני קשה לאמר שהמנדט בארץ היה פרו-ציוני.

מה שקרה מ-48 זה כמובן סיפור אחר.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 29 ספטמבר 2022, 16:17
pelegs כתב: 29 ספטמבר 2022, 14:25 מדובר בסיטואציה מלכתחילה צד אחד הוא התוקפן, שפלש לארץ מיושבת בכל מיני הצדקות ובאופן שיטתי עשה בה טיהור אתני בחסות כוחות אימפריאליסטים מערביים.
ומי ששלט כאן בתחילת הציונות היו העותומאנים שאולי היו אימפריאליסטים אבל לא מערביים.
וגם כשהבריטים כבשו את הארץ אז נכון שמצד אחד היתה את הצהרת בלפור אך מצד שני קשה לאמר שהמנדט בארץ היה פרו-ציוני.

אתה טועה ומטעה.
הציונים באו לכאן במטרה להפוך את המקום למדינה יהודית, על חשבון תושבי המקום הילידים. בדיוק כמו הבריטים באוסטרליה, קנדה, ניו זילנד או אפריקה, או הצרפתים באלג'יריה. מתחילת הציונות הם לא באו כמו מהגרים שבאים לארץ כדי להשתלב בה עם התושבים, אלא על חשבונם. הראיתי את זה כאן בעבר עם אינספור דוגמאות.
מראשית הציונות, השפה של המנהיגים היא שפה של קולונאליזם וטיהור אתני. בנאומים שלהם, בכתבים שלהם, ביומנים: "ייהוד הארץ", "גאולת אדמות", "נישול" , ויותר מאוחר גם "טראנספר". המילים שלהם, לא שלי.
בפרט, צריך להבין את מבנה הבעלות על הקרקע והתושבות בזמן ההוא: בעלי הקרקעות הם אפנדים, שלפעמים מתגוררים מרחק רב מהנכסים והקרקעות שלהם. על אדמתם יושבים תושבים אריסים, שמעבדים את הקרקע. הם תושבי קבע, ואם מישהו אחר קונה את הקרקע, הוא קונה אותה עם התושבים עליה. כך היה מקובל, מאות שנים. עד שבאו הציונים: הם קנו קרקעות ונישלו מהם את יושביהם, באכזריות, כפי שלא היה מקובל מעולם. כי הם רצו "לייהד". להקים מדינה יהודית.
עד 48 הם לא יכלו לקחת שום דבר בכח, כי הייתה אימפריה שלטת. ברגע שהבריטים הודיעו שהם מסתלקים, החל הטיהור האתני בכח הזרוע. אבל הוא רק היה מימוש של תפיסת עולם שהיא במהות הציונות מראשיתה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

וכשטקנבוי בא לפורטוגל, הוא לא מנסה להפוך אותה למדינה יהודית או טכנובוית, כמו שהיהודים שהיגרו לטורונטו בזמן תחילת הציונות לא ניסו לעשות את זה.

אחד מהארגונים שהיו אחראים לנישול מאז ועד היום הוא קק"ל. הנה כאן:

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נדמה לי שזה קצת שונה, כי אני לא הקמתי תנועה שמטרתה להפוך את פורטוגל למדינה של אנשים כמוני על חשבון תושביה.
ואם נלך לימים שלפני התנועה הציונית הממוסדת, לא נראה לי שהברון רוטשילד קנה כל דונם אפשרי כי הוא היה לו קשה מדי לגור במדינה שהוא נולד בה ולראות אותה הופכת לגהנום אז הוא חסך את מעותיו וקנה איתן מקום בארץ רחוקה.
אז אולי בכל זאת זה טיפ טיפה שונה.

מוזר שצריך בכלל להסביר שיש הבדל בין הגירה של פרט לבין תנועה לאומית שדורשת לעצמה טריטוריה, אבל מתברר שיש אנשים שבאמת ירחיקו לכת כדי לנסות להכניס אישית למישהו שהם לא מסכימים איתו...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מת על זה שציונים מכחישים שמדובר בתנועה קולוניאליסטית, למרות שכל המונחים שמלמדים אותנו מגיל אפס הם למעשה תרגום לעברית של קולוניאליזם ומונחים הלקוחים מתפישת העולם הזאת. איך אתם חושבים למשל שאומרים "התיישבות" באנגלית? :rofl:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

היום עקיבא נוביק קרא לפלסטינים "פראים". קלאסיקה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

teknoboy כתב: 29 ספטמבר 2022, 16:50
נדמה לי שזה קצת שונה, כי אני לא הקמתי תנועה שמטרתה להפוך את פורטוגל למדינה של אנשים כמוני על חשבון תושביה.
ואם נלך לימים שלפני התנועה הציונית הממוסדת, לא נראה לי שהברון רוטשילד קנה כל דונם אפשרי כי הוא היה לו קשה מדי לגור במדינה שהוא נולד בה ולראות אותה הופכת לגהנום אז הוא חסך את מעותיו וקנה איתן מקום בארץ רחוקה.

מוזר שצריך בכלל להסביר שיש הבדל בין הגירה של פרט לבין תנועה לאומית שדורשת לעצמה טריטוריה, אבל מתברר שיש אנשים שבאמת ירחיקו לכת כדי לנסות להכניס אישית למישהו שהם לא מסכימים איתו...
עוד הבדל - טקנו אשכרה קיבל אישור מהממשלה הנבחרת בפורטוגל.
האם הציונים שבאו לפה ו"קנו אדמות" (אוי, כמה שזה הרבה יותר מורכב) שאלו את המקומיים (לא הבריטים, כן?) מה דעתם על זה שהארץ שלהם הולכת לשנות את פניה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 29 ספטמבר 2022, 17:22 היום עקיבא נוביק קרא לפלסטינים "פראים". קלאסיקה.
ממש משא האדם היהודי (בעקר אשכנזי).
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 29 ספטמבר 2022, 18:23
teknoboy כתב: 29 ספטמבר 2022, 16:50

עוד הבדל - טקנו אשכרה קיבל אישור מהממשלה הנבחרת בפורטוגל.
האם הציונים שבאו לפה ו"קנו אדמות" (אוי, כמה שזה הרבה יותר מורכב) שאלו את המקומיים (לא הבריטים, כן?) מה דעתם על זה שהארץ שלהם הולכת לשנות את פניה?
הציונים שאלו את השלטון במדינה (הטורקים עוד לפני הבריטים) בדיוק כמו שטקנו עשה (מניח שגם הוא לא הלך לשאול את המקומיים).
למקומיים היה איזה שלטון מקומי/ מוסדות שלטון שניתן היה לשאול ?
אבל בוא נעזוב את טקנו כי משום מה הוא חושב שזה היה נסיון להכניס לו אישית (מתנצל, לא זאת היתה כוונתי).

מה דעתך על מבקשי המקלט מסודן ואריתריאה ? האם הם שאלו את המקומים בדרום תל אביב (או את השלטון) האם זה בסדר לפלוש לשטחם ?
האם אתה חושב שהם באו מתוך רצון להשתלב באוכלוסיה והתרבות המקומית (כמו היהודים בקנדה) ?
האם אתה חושב שצריך לגרש מהארץ את הפולשים ?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 29 ספטמבר 2022, 17:22 היום עקיבא נוביק קרא לפלסטינים "פראים". קלאסיקה.
הוא קרא פורעים ספציפית לפלסטינים שתקפו אוטובוס עם ילדים.
לא לכל הפלסטינים
לא מתאים לך הלוק הגלית דיסטלי
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 29 ספטמבר 2022, 16:41

אתה טועה ומטעה.
הציונים באו לכאן במטרה להפוך את המקום למדינה יהודית, על חשבון תושבי המקום הילידים. בדיוק כמו הבריטים באוסטרליה, קנדה, ניו זילנד או אפריקה, או הצרפתים באלג'יריה. מתחילת הציונות הם לא באו כמו מהגרים שבאים לארץ כדי להשתלב בה עם התושבים, אלא על חשבונם. הראיתי את זה כאן בעבר עם אינספור דוגמאות.
מראשית הציונות, השפה של המנהיגים היא שפה של קולונאליזם וטיהור אתני. בנאומים שלהם, בכתבים שלהם, ביומנים: "ייהוד הארץ", "גאולת אדמות", "נישול" , ויותר מאוחר גם "טראנספר". המילים שלהם, לא שלי.
בפרט, צריך להבין את מבנה הבעלות על הקרקע והתושבות בזמן ההוא: בעלי הקרקעות הם אפנדים, שלפעמים מתגוררים מרחק רב מהנכסים והקרקעות שלהם. על אדמתם יושבים תושבים אריסים, שמעבדים את הקרקע. הם תושבי קבע, ואם מישהו אחר קונה את הקרקע, הוא קונה אותה עם התושבים עליה. כך היה מקובל, מאות שנים. עד שבאו הציונים: הם קנו קרקעות ונישלו מהם את יושביהם, באכזריות, כפי שלא היה מקובל מעולם. כי הם רצו "לייהד". להקים מדינה יהודית.
עד 48 הם לא יכלו לקחת שום דבר בכח, כי הייתה אימפריה שלטת. ברגע שהבריטים הודיעו שהם מסתלקים, החל הטיהור האתני בכח הזרוע. אבל הוא רק היה מימוש של תפיסת עולם שהיא במהות הציונות מראשיתה.
אז תבוא בתלונות לאפנדים.
היה מקובל זה לא תירוץ.
מי שקונה את הקרקע יכול להחליט מה הוא רוצה לעשות בה בדיוק כמו שאם אני קונה בית אני יכול להחליט שאני רוצה להחליף את מי ששכר אותה עד כה (בתום תקופת השכירות)
גם אם הוא שכר את הבית 30 שנה.
פעם היה מקובל ששחורים נועדו להיות עבדים. פעם היה מקובל שלנשים אין זכות להביע דיעה.
אז היה מקובל עד שלא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

שמעו אני לא יודע למה צריך להבהיר את זה, אבל אם פליטים מסודן היו מתארגנים באופן קבוצתי להגר בהמוניהם לישראל תוך כדי שימוש בכוחם הפוליטי והכלכלי כדי לקנות בתים מבעלי הון ולזרוק מהם את היהודים שגרים שם, מתוך מטרה ברורה ומוצהרת להקים בארץ מדינה בה תהיה הגמוניה לסודנים על חשבון האנשים שכבר גרים בה, וכל זה בהתבסס על תמיכה מכוחות אימפריאליסטים ודחיקת התרבות הקיימת - זה היה קולוניאליזם התיישבותי פר אקסלנס, בלתי מוסרי, פסול ושצריך היה להיאבק בו בכל הכוח. בהחלט.

אותו דבר הציונות.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:43 שמעו אני לא יודע למה צריך להבהיר את זה, אבל אם פליטים מסודן היו מתארגנים באופן קבוצתי להגר בהמוניהם לישראל תוך כדי שימוש בכוחם הפוליטי והכלכלי כדי לקנות בתים מבעלי הון ולזרוק מהם את היהודים שגרים שם, מתוך מטרה ברורה ומוצהרת להקים בארץ מדינה בה תהיה הגמוניה לסודנים על חשבון האנשים שכבר גרים בה, וכל זה בהתבסס על תמיכה מכוחות אימפריאליסטים ודחיקת התרבות הקיימת - זה היה קולוניאליזם התיישבותי פר אקסלנס, בלתי מוסרי, פסול ושצריך היה להיאבק בו בכל הכוח. בהחלט.

אותו דבר הציונות.
עד הקמת הגדר בסיני זה היה בדיוק זה:
אבל אם פליטים מסודן היו מתארגנים באופן קבוצתי להגר בהמוניהם לישראל
מה רלוונטי אם יש להם כח כלכלי ופוליטי או לא.
בפועל הם דוחקים את היהודים מדרום תל אביב (את החלשים והמסכנים אגב. העשירים כמו האפנדים, לא נפגעים) ומקיימים שם אוטונומיה תרבותית.
יש להם תמיכה של האירופאים והאמריקאים כדי שלא יגרשו אותם מפה - זה לא תמיכה של כוחות אימפריאליסטים ?

אי אפשר מצד אחד לאמר שהם פליטים מסכנים שברחו מרדיפות בארץ מולדתם ולא לראות שהציונים הגיעו לכאן מאותה סיבה בדיוק
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:58
pelegs כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:43 שמעו אני לא יודע למה צריך להבהיר את זה, אבל אם פליטים מסודן היו מתארגנים באופן קבוצתי להגר בהמוניהם לישראל תוך כדי שימוש בכוחם הפוליטי והכלכלי כדי לקנות בתים מבעלי הון ולזרוק מהם את היהודים שגרים שם, מתוך מטרה ברורה ומוצהרת להקים בארץ מדינה בה תהיה הגמוניה לסודנים על חשבון האנשים שכבר גרים בה, וכל זה בהתבסס על תמיכה מכוחות אימפריאליסטים ודחיקת התרבות הקיימת - זה היה קולוניאליזם התיישבותי פר אקסלנס, בלתי מוסרי, פסול ושצריך היה להיאבק בו בכל הכוח. בהחלט.

אותו דבר הציונות.
בפועל הם דוחקים את היהודים מדרום תל אביב (את החלשים והמסכנים אגב. העשירים כמו האפנדים, לא נפגעים) ומקיימים שם אוטונומיה תרבותית.
יש להם תמיכה של האירופאים והאמריקאים כדי שלא יגרשו אותם מפה - זה לא תמיכה של כוחות אימפריאליסטים ?

אי אפשר מצד אחד לאמר שהם פליטים מסכנים שברחו מרדיפות בארץ מולדתם ולא לראות שהציונים הגיעו לכאן מאותה סיבה בדיוק
אתה באמת לא רואה הבדל בין לבקש ממישהו מקלט לבין לרצות להחליף אותו כבעלים של הבית שלו???

הציונים לא באו למדינה וביקשו ממנה מקלט, הם באו לטריטוריה ותבעו אותה לעצמם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בחיי, לא ראיתי דמגוגיה כזו כבר הרבה זמן בפורום. אתה אשכרה משווה בין קבוצה של פליטים שמבקשת מקלט וחיה תחת דיכוי של מדינה ריבונית, שאין לה שום אידיאולוגיה מנחה (בהקשר הזה) ואפילו לא אחוז מהמימון והתמיכה החיצונית שהיו לתנועה הציונית, אל תנועה של מליונים שבאופן מוצהר שמה לה למטרה להקים בית לאומי (קרי מדינה בריבונות) בשטח, התנחלה בו במימון עתק, נתמכה ע"י האימפריה ששלטה בשטח באותו הזמן, צברה הררי נשק ואימנה פאקינג צבא וכו' וכו'?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:31

אתה טועה ומטעה.
אז תבוא בתלונות לאפנדים.
היה מקובל זה לא תירוץ.
מי שקונה את הקרקע יכול להחליט מה הוא רוצה לעשות בה בדיוק כמו שאם אני קונה בית אני יכול להחליט שאני רוצה להחליף את מי ששכר אותה עד כה (בתום תקופת השכירות)
פעם היה מקובל ששחורים נועדו להיות עבדים. פעם היה מקובל שלנשים אין זכות להביע דיעה.
אז היה מקובל עד שלא
בסדר, אבוא בטענות לאפנדים...
ברור שאתה מיתמם. לא בטוח שהאפנדים ידעו איך יתנהג הבעלים החדש עם האריסים, וייתכן גם שהאפנדי תאב בצע בעצמו. זה לא רלוונטי לכך שיש התנהלות מסוימת בתרבות הזו ובתקופה הזו, ולפיה מתנהגים, והציונים שמו עליה קצוץ, כי הם רצו "לייהד את הארץ". אתה מסתכל על הדברים בעינים מערביות, של חוק ומשפט כתוב, אבל זה לא עבד ככה. "היה מקובל" זה כן תירוץ, כי יש תרבויות ש"מקובל" הוא החוק, גם אם הוא לא כתוב.
(זה יותר דומה לכך שבריטי יבוא לאוסטרליה לפני 250 שנה, ויקח לעצמו שטחים שעד היום היו בבעלות אבוריגי'ינית, כי הם לא יכולים להראות לו ניירות של רישום בטאבו.)

שלא נטעה , גם לציונים היה ברור שהם עושים עוולה, אבל מטרת "הייהוד והנישול" מקדשת את האמצעים.
למי שהתעצל לראות את הוידאו לעיל:

יצחק אפשטיין, פעיל ציוני, על רכישת ראש פינה: "אם לא נרצה לרמות את עצמנו במוסכם, הלא נודה, שהשלכנו אנשים מסכנים מקינם הדל ושברנו את מטה־לחמם. אנא יפנה המודח, שאין לו אלא מעט כסף? עוד היום תצלצל באוזניי הקינה, שנשאו ערביות ביום שעזבו משפחותיהן את הכפר ג'עוני, הוא ראש־פינה, ללכת ולהתיישב בחורן אשר מעבר לירדן מזרחה. הגברים רכבו על החמורים והנשים הלכו אחריהם הלוך ומרר בבכי, ויימלא העמק קינתן. לרגעים עמדו ונשקו את האבנים ואת העפר"

חיים מרגליות קלווירסקי, פעיל ציוני, 1919: "שאלת הערבים נגולה לפני בכל רצינותה תיכף אחרי הקנייה הראשונה של אדמה שקניתי פה, בשעה שהייתי צריך לגשת לנישול הראשון של התושבים הערביים מעל אדמתם לשם התיישבות אחינו…נוכחתי אז עד כמה קשור הבדואי לאדמתו. במשך 25 השנים של עבודתי הקולוניזטורית נישלתי הרבה ערבים מעל אדמתם, ואתם מבינים כי עבודה זו – לנשל מעל האדמה אנשים שהם, ואולי גם אבותיהם, נולדו עליה – איננה כלל וכלל מן הדברים הקלים, ובייחוד כשאין המנשל מביט על המנושלים כעל עדר של צאן אלא כעל אנשים בעלי לב ונפש. אני הייתי מוכרח לעשות את הנישולים, מפני שהיישוב דרש זאת ממני, אבל תמיד השתדלתי לעשות את הניתוח הזה באופן קל ונוח, שלא יהיה מורגש כל כך למנושלים…"

מה שנקרא היום "יורים ובוכים".
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מתנחלים ארורים, 5867.

תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

בני12 כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:58

אותו דבר הציונות.

מי שדחק ודוחק את תושבי דרום תל אביב הותיקים הם העיריה ותושבי דרום תל אביב החדשים (עם ובלי סודנים ואריתראים). התחנה המרכזית הישנה והחדשה היו מוקדי הזנחה שנים, ידעו את מחיר הקמת החדשה כולל המחיר הסביבתי כבר בהקמה, ועצמו עין. הרבה לפני כל סודני שבכלל דרך בישראל זה היה מוקד סמים, זנות, עוני והזנחה. עכשיו כשזה נדלן מניב מטאטאים את הותיקים בתואנות של סודנים
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליpelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תגובת צבא הכיבוש: לא נמצא קשר בין צה"ל למות הילד

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 30 ספטמבר 2022, 02:04
בני12 כתב: 29 ספטמבר 2022, 20:31

אתה טועה ומטעה.
אז תבוא בתלונות לאפנדים.
היה מקובל זה לא תירוץ.
אז היה מקובל עד שלא
בסדר, אבוא בטענות לאפנדים...
ברור שאתה מיתמם. לא בטוח שהאפנדים ידעו איך יתנהג הבעלים החדש עם האריסים, וייתכן גם שהאפנדי תאב בצע בעצמו. זה לא רלוונטי לכך שיש התנהלות מסוימת בתרבות הזו ובתקופה הזו, ולפיה מתנהגים, והציונים שמו עליה קצוץ, כי הם רצו "לייהד את הארץ". אתה מסתכל על הדברים בעינים מערביות, של חוק ומשפט כתוב, אבל זה לא עבד ככה. "היה מקובל" זה כן תירוץ, כי יש תרבויות ש"מקובל" הוא החוק, גם אם הוא לא כתוב.
(זה יותר דומה לכך שבריטי יבוא לאוסטרליה לפני 250 שנה, ויקח לעצמו שטחים שעד היום היו בבעלות אבוריגי'ינית, כי הם לא יכולים להראות לו ניירות של רישום בטאבו.)

שלא נטעה , גם לציונים היה ברור שהם עושים עוולה, אבל מטרת "הייהוד והנישול" מקדשת את האמצעים.
למי שהתעצל לראות את הוידאו לעיל:

יצחק אפשטיין, פעיל ציוני, על רכישת ראש פינה: "אם לא נרצה לרמות את עצמנו במוסכם, הלא נודה, שהשלכנו אנשים מסכנים מקינם הדל ושברנו את מטה־לחמם. אנא יפנה המודח, שאין לו אלא מעט כסף? עוד היום תצלצל באוזניי הקינה, שנשאו ערביות ביום שעזבו משפחותיהן את הכפר ג'עוני, הוא ראש־פינה, ללכת ולהתיישב בחורן אשר מעבר לירדן מזרחה. הגברים רכבו על החמורים והנשים הלכו אחריהם הלוך ומרר בבכי, ויימלא העמק קינתן. לרגעים עמדו ונשקו את האבנים ואת העפר"

חיים מרגליות קלווירסקי, פעיל ציוני, 1919: "שאלת הערבים נגולה לפני בכל רצינותה תיכף אחרי הקנייה הראשונה של אדמה שקניתי פה, בשעה שהייתי צריך לגשת לנישול הראשון של התושבים הערביים מעל אדמתם לשם התיישבות אחינו…נוכחתי אז עד כמה קשור הבדואי לאדמתו. במשך 25 השנים של עבודתי הקולוניזטורית נישלתי הרבה ערבים מעל אדמתם, ואתם מבינים כי עבודה זו – לנשל מעל האדמה אנשים שהם, ואולי גם אבותיהם, נולדו עליה – איננה כלל וכלל מן הדברים הקלים, ובייחוד כשאין המנשל מביט על המנושלים כעל עדר של צאן אלא כעל אנשים בעלי לב ונפש. אני הייתי מוכרח לעשות את הנישולים, מפני שהיישוב דרש זאת ממני, אבל תמיד השתדלתי לעשות את הניתוח הזה באופן קל ונוח, שלא יהיה מורגש כל כך למנושלים…"

מה שנקרא היום "יורים ובוכים".
הסר דאגה מליבך. האריסים היו על הזין של האפנדים (כמו כל פאודל טוב) בדיוק כמו שהם היו על הזין של היהודים.

אתה ממש לא רוצה ללכת לכיוון של מה שהיה מקובל
כי כל מה שהציונים עשו ב-48 היה מקובל אז במלחמות (ולא מאות אלא אלפי שנים).
כשגרשו את ההאשמים מסעודיה הם השתלטו על ירדן בגיבוי הכוחות האימפריאליסטים הבריטים ונישלו את התושבים המקומיים.
לא הזיז לאף אחד כי זה מה שהיה מקובל אז.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

"כשביצעתי את הפשע המחריד זה היה קצת יותר מקובל" זה חרא תירוץ לביצוע פשע.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 30 ספטמבר 2022, 12:09 "כשביצעתי את הפשע המחריד זה היה קצת יותר מקובל" זה חרא תירוץ לביצוע פשע.
זה מה שאני מנסה להסביר למטלי כבר כמה הודעות
שליחת תגובה