חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

Asafasraf כתב: 20 אוגוסט 2022, 14:58
teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 19 אוגוסט 2022, 19:31
בתשובה לך אני אענה גם לטקנו.
למדתי בדיוק מה שכתבת בתחילת סעיף 2 שלך.
לצערי, אני לא זוכר את הספר כי זה קרה לפני יותר מ-22 שנים.
אין בעיה עם ״אין פרות קדושות״ יש בעיה עם בחירת המילים והכינויים למצב היום.
לימדו אותך בבית ספר שהכוחות החמושים של הציונות ואח"כ של ישראל גירשו בכוח מאות אלפי אנשים והרסו מאות כפרים, וכו' וכו'?
יפה מאוד.
באיזה בית ספר למדת, אם מותר לשאול?
וחבל שאתה לא זוכר את השם של הספר, אבל אם זה היה לפני 22 שנה אז הרבה סביר בעיניי שלמדת את זה (גם אם לא הכול היה כתוב במילים האלה בספר הלימוד) מאשר אם היית אומר לי שסיימת תיכון ב-2017.
למדתי בתיכון חדש בתל אביב.
האמת היא שגם אני זוכר שחמדנו על איקרית וברעם ועל הגירוש של ערביי הארץ. מן הסתם זה לא היה באור כל כך שחור אבל בהחלט היה על זה דיון לזכרוני.

אבל אני קיבוצניק מעמק הירדן אז לא יודע כמה זה מייצג משהו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

לדעתי (ולא בדקתי בדקדקנות) המסקנה פה (וזה גם מסתדר עם מה שזכור לי פחות או יותר) היא שמי שלמד בתיכון עד תקופת לימור לבנת כשרת החינוך למד בצורה כזאת או אחרת על הנכבה (בין אם סיפרו לנו שמדובר בבריחה המונית לבקשת ההנהגה הפלסטינית ובין אם סיפרו לנו את האמת).
אני די בטוח בהערכה שלי (שוב, לא בדקתי) שהיום המצב הרבה יותר גרוע מהבחינה הזאת (בין הגורמים שאני משער שרלוונטיים: ההוצאה על חינוך קטנה יותר, חל פיחות במעמדם של המקצועות הלא-מדעיים, הלאומנות השתלטה על השיח הציבורי וכו' וכו'). אשמח להתבדות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני שוב אזכיר את המסגרת: מאז תקופת הממשל הצבאי, ישראל מפקחת באופן הדוק על בתי הספר הפלסטינים (בישראל). בעשורים הראשונים לקיומה היה מעקב ש"ב אחרי מורים, ועד היום מנהלי בתי ספר ב"מגזר" צריכים לקבל אישור מהשב"כ. וכמובן הם תמיד היו מנועים מללמד את ההיסטוריה שלהם בלי זווית ציונית. לא יודע איך אפשר שלא לראות בזה דיסטופיה מטורפת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 20 אוגוסט 2022, 22:18 אני שוב אזכיר את המסגרת: מאז תקופת הממשל הצבאי, ישראל מפקחת באופן הדוק על בתי הספר הפלסטינים (בישראל). בעשורים הראשונים לקיומה היה מעקב ש"ב אחרי מורים, ועד היום מנהלי בתי ספר ב"מגזר" צריכים לקבל אישור מהשב"כ. וכמובן הם תמיד היו מנועים מללמד את ההיסטוריה שלהם בלי זווית ציונית. לא יודע איך אפשר שלא לראות בזה דיסטופיה מטורפת.

אני פחות דואג לידיעת האמת של הצעיר הפלסטיני. אם לא בבית ספר, הוא ישמע עליה בבית. אצל הציונים כולנו גדלים על מיתוסים שקריים, מבית ספר ומהבית. זה כל כך טבוע בנו, שגם כשמתגלה קמצוץ מהאמת רוב מכריע של האוכלוסיה פשוט לא מסוגל להכיל את זה.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

מטלי צפית בshooter? הסרט לא הסדרה, עם מארק וולברג
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אוי, איזה סרט מחורבן. חבל שנזכרתי בו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

מתנצל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

מתברר שממשלת השינוי לטובה שעדיפה לערבים באשר הם שברה שיא של 14 שנים במעצרים מנהליים (לא של יהודים חלילה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוגוסט 2022, 19:17 מתברר שממשלת השינוי לטובה שעדיפה לערבים באשר הם שברה שיא של 14 שנים במעצרים מנהליים (לא של יהודים חלילה)
אבל זועבייייי
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  484 לייקים

כן, אבל מה זה לעומת תחושת הגאווה האדומה שאתם חשים כאשר ראש השב"כ אוהד של הפועל?
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 21 אוגוסט 2022, 10:02 מטלי צפית בshooter? הסרט לא הסדרה, עם מארק וולברג
לא צפיתי.
מומלץ? באיזה הקשר אתה מביא את זה כאן?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

זוכרים שחבורת פלסטינים נכנסו לשטח פרטי של מתנחלים, ואז בעימות שהתפתח אחד מהפלסטינים דקר את אחד מהמתנחלים בלב והרג אותו?
אז נקבע שהוא פעל בהגנה עצמית ולא יוגש נגדו שום כתב אישום.

אה, סליחה, זה הפוך. מתנחלים פלשו לשטח פרטי של פלסטיני ואחד מהם דקר אותו למוות.
מה שכן נכון, לא הוגש שום כתב אישום כי משום מה הוחלט שעצם היות האדם יהודי שעומד מול ערבי זאת סיבה מספקת כדי לזכות אותו על הגנה עצמית (לא משנה שלא היה לו ממה להתגונן ושאם כבר הוא זה שתקף)

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זו פחות או יותר כל ההתנהלות הציונית על רגל אחת: באים ומתנחלים בארץ ששייכת לעם אחר, ואז כשהעם הזה מתנגד מכים בו באלימות וזועקים על הגנה עצמית.
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 26 אוגוסט 2022, 15:17 זו פחות או יותר כל ההתנהלות הציונית על רגל אחת: באים ומתנחלים בארץ ששייכת לעם אחר, ואז כשהעם הזה מתנגד מכים בו באלימות וזועקים על הגנה עצמית.
בדיוק כך. 120 שנה של שוד אדמות, מוות, והגנה עצמית.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

ואכן ציינו השבוע את יום השנה לאקט ההגנה העצמית ההירואי, מאורעות תרפט
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

בחכמה בדיעבד, אכן כן
הבינו מה מחכה להם
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 26 אוגוסט 2022, 17:50 ואכן ציינו השבוע את יום השנה לאקט ההגנה העצמית ההירואי, מאורעות תרפט
הירואי לא, אבל אפילו הבריטים כבר אז הבינו שהסיבה לאלימות מהצד הפלסטיני הייתה נעוצה בחשש המוצדק שהם הולכים להפוך למיעוט בארצם ולחיות תחת שלטון זר.
והופה, מסתבר שהם צדקו.

האם זה מצדיק את האלימות? לא. האם האלימות מצדיקה את ההנהלות הציונית שתמיד רואה בעצמה קורבן של שנאה בלתי מוסברת? גם לא.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

תמיד מאכזב לשמוע איך אנשים אינטיליגנטים מצליחים להבין התנהלות של נאצים מטונפים.

ועוד שני נקודות שרצוי שתעבדו עליהם -
הגנה עצמית לא עובדת עם חוכמה בדיעבד.
הפלסטינים חיו תחת שלטון זר עוד לפני הציונות, הם חיו תחת שלטון זר גם אחרי 48 שלא רק תחת הציונות, ולמען האמת היה פה שלטון זר ברצף עוד הרבה לפני שהם היו פלסטינים.
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

D&3 כתב: 26 אוגוסט 2022, 18:40 הפלסטינים חיו תחת שלטון זר עוד לפני הציונות, הם חיו תחת שלטון זר גם אחרי 48 שלא רק תחת הציונות, ולמען האמת היה פה שלטון זר ברצף עוד הרבה לפני שהם היו פלסטינים.
נדמה לי שאף אחד מהשלטונות הזרים האלה לא גירש אותם מבתיהם, לא מנע מהם לחזור אליהם, לא הטיל עליהם משטר צבאי כששאר האוכלוסייה חיה בדמוקרטיה, לא הפלה אותם לרעה בכל תחום אפשרי, לא מנע מהם לבנות ולפתח את סביבתם, לא הזניח אותם הזנחה פושעת במשך עשרות שנים ובטח שלא ראה בהם נטע זר שצריך להיפטר ממנו\להשמיד אותו.
תקן אותי אם אני טועה, אבל הציונות היא האתנוקרטיה היחידה בתולדות פלסטין\א"י מלבד ימי התנ"ך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למו שרצה להבין קצת על מאורעות תרפ"ט מעבר למיתוסים ולסיפורים שהציונים אוהבים לספר לעצמם (כרגיל, כדי להרגיש נוח עם העוולות שלהם), הנה כמה דברים מפיו של פרופסור הלל כהן,
(ספוילר: לא אנטישמיות, לא נאציזם).

https://www.haokets.org/2013/02/20/%D7% ... 94-%D7%94/
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 26 אוגוסט 2022, 18:40 תמיד מאכזב לשמוע איך אנשים אינטיליגנטים מצליחים להבין התנהלות של נאצים מטונפים.
תמיד מאכזב לשמוע איך אנשים אינטליגנטים מקריסים את האינטליגנציה שלהם כשזה מגיע לפלסטינים.

שמע, אתה חייב לקרוא קצת על ההיסטוריה הרחבה של התקופה הזו, דברים לא מתרחשים בוואקום. לקרוא לפלסטינים "נאצים" זו התעלמות בוטה מיחסי הכוח באותה התקופה ורידוד המושג ל-"אנשים ששונאים יהודים מסויימים".
סלח לי, אבל התפישה הזו היא שטחית ומעידה יותר מהכל על קבלה של האינדוקטרינציה שכולנו עברנו מגיל אפס.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

אוקי דברי לא היו ברורים, בעיקר כי ערכתי את ההודעה ושכחתי להמשיך , אז אבהיר -
הנאצים כוון לחלק מהמנהיגים של הטבח, לא לכל המשתתפים בו ובטח לא לכל הפלסטינים.

מי שמכחיש שאחת מהדמויות הכי דומיננטיות בטבח, בטח בירושלים ובתחילתו הוא אנטישמי מטונף ולימים נאצי מטונף, הוא חי בשקר. גם אם הוא כותב את המילים אמת ומציאות פעמיים בכל הודעה, האמת שזו נורת הודעה רצינית
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כן? אשמח לדעת מה באידיאולוגיה שלו ב-29' היה נאצי (שים לב: לא אנטישמי, לא ימני - אלא נאצי). אני אשמח גם להבין איך בדיוק יצא שדווקא הוא ועושי דבריו, בניגוד מוחלט לכל ההיסטוריה האנושית ובפרט סכסוכים על רקע שטח והתנחלות, לא פעלו בתוך ההקשר ההיסטורי אלא פשוט כי הם "היו נאצים".
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

(זה כמובן יחייב אותך גם להראות שהמאורעות הנ"ל היו מעשה מאורגן מלמעלה ולא התפרצות ספונטנית בתוך ההקשר ההיסטורי, אחרת אין שום רלוונטיות למידת היות מנהיג כזה או אחר "נאצי")
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

כתבתי ולימים אבל

והוא ועושי דבריו פעלו בדיוק כמו בהיסטוריה, ע"י שנאת זרים ופעמים רבות גם אנטישמיות.
מהגרים ערבים התקבלו בברכה, מהגרים יהודים לא.
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

מה, למחוק גם?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מצטער, מחקתי שתי תגובות שרשמתי* מתוך תקווה שהן תמחקנה בזמן, אבל כנראה שאיחרתי את המועד.

בכל מקרה, אני אנסה להיות ממוקד יותר: בוא נניח שמדובר היה בנאצי מארץ הנאצים (בהתעלם מהעובדה שב-29' התנועה הייתה בקושי מוכרת מחוץ לגרמניה, והבחור בכלל לא היה לאומן באופן הדומה לפאשיסטים אלא איש דת קיצוני).

אתה מתעלם משתי נקודות חשובות:

1. הציונים לא היו מהגרים באותו המובן שמבקשי מקלט או מהגרי עבודה הם מהגרים. הם היו מהגרים במובן שהמתיישבים הלבנים באמריקה, דרא"פ, אוסטרליה וכו' היו מהגרים - קרי קבוצה שמגיעה באופן מגובש ומאוחד, בחסות אימפריאליסטית, במטרה ליצור הגמוניה משלהם באיזור על חשבון יושביו הקיימים. להתנגד לתנועה כזו זה לא אותו הדבר כמו למשל להתנגד למהגרים שחורים כי אתה חושב ששחורים עושים יותר פשע, ולראייה העובדה שההתנגדות לתנועה הציונית הגיעה מכל הקשת הפוליטית הפלסטינית של אותה התקופה: קומוניסטים, סוציאליסטים אחרים, בורגנים-ליברלים, לאומנים, אנשי דת וכו' כאחד. ההשוואה שאתה עושה היא פשוט שגויה מהיסוד. וממילא, גם אם הפלסטינים היו שונאי יהודים בשל גנטיקה, זה לא משנה את העובדה שהציונים בחרו להגר לשם על-מנת להפוך את הארץ לשלהם, וזה לא מצדיק את ההתנהלות הזו, ובוודאי שלא את הטיהור האתני שהם עשו בפלסטינים. בדיוק כמו שגם אם האינדיאנים באמריקה היו שונאי לבנים מבטן, מה שהאירופאים עשו להם לא היה מוצדק, והאירופאים עצמם לא היו הקורבנות בסיפור הכללי. אבל לא האינדיאנים ולא הפלסטינים היו כאלה, אז אפילו את הלא-הצדקה הזו אין לציונות.

2. המאורעות היו התקבצות של אלימות ספונטנית, ולכן השאלה האם היה מנהיג כזה או אחר שהיה נאצי על סטרואידים היא חסרת משמעות בהקשר שאנחנו מתדיינים בו (קרי האם המאורעות הללו הם הוכחה שהציונים צודקים בראיה של עצמם כקורבנות בסיפור הכללי).

בכלל, להגיד שהמופתי היה "המנהיג" שלהן (או בכלל "המנהיג" של הפלסטינים) מעיד על חוסר הבנה מוחלט של מבנה החברה הפלסטינית באותה התקופה.

* שיחזרתי את התגובות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 26 אוגוסט 2022, 19:32 מה, למחוק גם?
אני אנסה* לשחזר את התגובות.

(*הצליח)
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

לא מבטיח שאגיב מחר, אז אם לא רק אכתוב בקצרה שאני לא מסכים עם הנקודה הראשונה שלך בשום מילה בערך, ולא מסכים עם ההקטנה של חשיבות המופתי הן בתחילת מאורעות תרפט והן כמנהיג באופן כללי.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מה יש לך לא להסכים עם נקודה 1?
כאילו, זו הגדרת התנועה הציונית...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא מספיק אנשים בימינו אשכרה קראו את הכתבים הציונים הבסיסיים ¯/_(ツ)_\¯
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום נחמד כתב: 26 אוגוסט 2022, 23:12 מה יש לך לא להסכים עם נקודה 1?
כאילו, זו הגדרת התנועה הציונית...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
אני חושב שהוא מתכוון לכך שהיהודים האירופאים שבאו לפלסטין הם בעצם הילידים של הארץ הזו (כי סבא של סבא שלהם בחזקת 37 אולי היה שם פעם).
כך לפחות הוא התבטא כאן בעבר.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

D&3 כתב: 26 אוגוסט 2022, 19:25מי שמכחיש שאחת מהדמויות הכי דומיננטיות בטבח, בטח בירושלים ובתחילתו הוא אנטישמי מטונף ולימים נאצי מטונף, הוא חי בשקר.
הוא האמין שהגזע הארי הוא הגזע העליון? קשה לי להאמין.
הוא חשב שהיהודים הם גזע נחות שצריך להשמידו כדי להציל את הגזע הארי? גם לא סביר.
אתה אפילו לא תצליח למצוא ראיה קלושה אחת לאמונה שלו בגזע עליון כלשהו, כולל הערבים עצמם כמובן. הלוואי ואפשר היה להגיד את זה גם על היהודים...

הוא בסך הכל חיפש בעלי ברית בקרב אויבי הבריטים והיהודים כאחד. במצבו, יש בזה הגיון פוליטי.
בדיעבד, ברור שהוא טעה בגדול גם מוסרית וגם פוליטית. אבל להגיד שהוא היה "נאצי" זו קצת בדיחה לא מצחיקה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לדעתי הוא דווקא אימץ כמה וכמה אמונות נאציות - שלא לדבר על העובדה הפרקטית שהוא עזר להקים דוויזיות אס-אס וכו'. אז גם אם הוא לא היה נאצי אידיאולוגי, הוא שיתף איתם פעולה באופן הדוק מאד.

השאלה היא איך כל זה קשור לטיעון שהציונות וישראל אינן הקורבנות בסיפור המאבק הפלסטיני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

פוסטים עם יותר מתמונה אחת אינם מוצגים בפורום
https://www.facebook.com/mehazkim/posts ... aq64NJYHel
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 28 אוגוסט 2022, 17:39
ידוע שהיהודים הם רחמנים בני רחמנים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

https://theintercept.com/2022/08/27/fac ... raine-war/
FACEBOOK TELLS MODERATORS TO ALLOW GRAPHIC IMAGES OF RUSSIAN AIRSTRIKES BUT CENSORS ISRAELI ATTACKS
Internal memos show Meta deemed attacks on Ukrainian civilians “newsworthy” — prompting claims of a double standard among Palestine advocates.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עודה בשאראת:
למה אני נגעל מקנצלר גרמניה, אולף שולץ? כי הוא מוג לב. שולץ מכיר, יותר מרבים, את ההיסטוריה של ארצו ומכיר מקרוב את מה שכינה סגן הרמטכ"ל לשעבר "תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו בגרמניה לפני 70–80 שנה". אבותיו של שולץ חוללו את השואה, ובמקום שיאמר מלת אמת אחת לנוכח "תהליכים מעוררי חלחלה" שמתרחשים כעת במדינת ישראל, הוא עוצם עיניים ונתפס לאמרה אומללה של המנהיג הפלסטיני מחמוד עבאס.

אם שולץ לא היה מוג לב, הוא היה אומר למנהיגי ישראל: חובתי כידיד וכבן לעם שהמיט שואה איומה עליכם לצלצל בפעמונים במלוא הכוח, לבל יהיה מאוחר מדי, וכבר מתחיל להיות מאוחר מדי. אני פונה אליכם כבן לעם עתיר ניסיון מר, לצערי, עם שבשנות ה–30 של המאה ה–20 איבד את הבלמים, ובמקום זאת לחץ בכל הכוח על דוושת הלאומנות העיוורת, הגזענות הרוצחת ורגשי העליונות. בהתחלה זה היה מלהיב, אך הסוף היה קטסטרופה בממדים אפוקליפטיים, כאשר נהרות של דם זרמו באירופה ובעולם; דם בנינו ודם של עמים רבים, ובראשם העם היהודי.

והיה ממשיך ואומר: באחרונה שמעתי אמרה חכמה בערבית, כן הערבים־אחיכם בני שם, שאומרת: ידיד טוב הוא זה שאומר לך את האמת, לא את מה שאתה רוצה לשמוע. והאמת היא, שמצבכם רע ביותר. האם אינכם שמים לב, שכבר יש לכם מפלגה פשיסטית שהסקרים מנבאים לה כתשעה מנדטים, מפלגה שדוגלת בגירוש ערבים ונושאת את דגל עליונות הגזע, וחמור מכך — מנהיג המפלגה הגדולה ביותר אצלכם, בנימין נתניהו, משדר סימפתיה ואף פעל למען איחוד פלגיה. שימו לב, אתם מידרדרים במהירות שיא לפשיזם, ואתם כבר שקועים עמוק בבצת האפרטהייד.

ומה שמתחיל באחרים ממשיך פנימה. המדינה שלכם או־טו־טו עוברת לעידן של ריסוק שלטון החוק, וכבר יש כנופיות שהשתלטו על המרחב בשטחים הכבושים ובמיוחד בשטח C, ואט אט הם משתלטים גם על המרחב הציבורי בערים בתוך ישראל, ראו מה שמתרחש במרכז ירושלים, והשוטרים לא מתערבים. האם זה לא מזכיר לכם משהו? אני מוכרח לומר לכם: בסרט הזה כבר היינו.

ועוד היה מוסיף: חלילה לי להשוות בין מה שמתרחש במדינה כלשהי בעולם כיום לבין מה שהתרחש אז אצלנו. הרי אין פשע שמשתווה לפשעי הנאציזם. אך בלי השוואות, גם אם הן צולעות, לא לומדים מההיסטוריה. וכשאמרנו "לעולם לא עוד", לא התכוונו רק לפשעים בממדים שחוללו הנאצים, כי אין דבר כזה היום, ואני מקווה גם שלא יהיה בעתיד. הכוונה היתה לעקור מן היסוד את שורשי הרוע של אותו עץ רעל שנבט בארצנו.

לכן אני מוכרח לומר לכם, בלי להשוות, שגם לנו היתה מפלגה קיקיונית, ורבים גיחכו ואמרו שמדובר בקריקטורה שמוטב להתעלם ממנה. כמה שנים אחרי — אכלנו אותה.

ושולץ היה מסיים: אני מוחה על ההשוואה המקוממת של עבאס, שאמר שהפלסטינים חוו 50 שואות. אך השאלה המתבקשת כאן היא, למה מנהיג מתון, כמו עבאס, שהתנגד נחרצות למאבק המזוין, מגיע לאמירה כזאת? אתם חייבים לשאול את עצמכם מה תרומתכם לכך. איש חכם מחפש את הסיבות לפני שהוא מדבר על התוצאות. והסיבות כולן מצביעות על ההתנהלות של ישראל. יהירותה, העיוורון שמכה במנהיגיה. חפשו שם את שורשי האמירה של עבאס, שבני עמו, אחרי הנכבה, מפוזרים ברחבי תבל, ונחנקים מהמצור שלכם בעזה ובשטחים הכבושים. אגב, כדאי שתלמדו ותשננו את האמרה: "אין להאשים את הקורבן".
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

לא בדיוק קשור לאשכול, אבל למה לפתוח חדש

"בטיפול: ישראל החרדתית
איך מצליחה מעצמה אזורית עם מעט התנגדות לשמר תחושה עמוקה של נרדפות ואיום קיומי?"
https://www.mekomit.co.il/%D7%91%D7%98% ... %99%D7%AA/
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה