חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אכן אזור מסוכן ומוכה הפצצות. והממשלה לא השקיעה בכלל במיגון
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

ממשלה זונה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ממשלה של מושחתים
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 09 אוקטובר 2022, 15:16 הסברתי שבמדינה שלנו יש עוד מגזר שחי בתנאים אפילו יותר גרועים מזה של הערבים, אבל גם זה לא הספיק ופלגס החליט להפליג למחוזות אחרים.
העובדה הפשוטה היא שהחרדים לא בחרו בדרך הפשע, והערבים דווקא כן (כמובן שלא כולם).
אותם "מחוזות אחרים" התחלקו לשתי טענות:
א. אין שום דבר שחור ולבן בסוציולוגיה, וכפי שכתבתי פה כבר לא יודע כמה פעמים - עוני הוא הנתון בעל הקורלציה הגבוהה ביותר לפשע (קרי - לא היחיד), בהפרש ניכר מהשאר. ישנם מספיק מחקרים שבודקים איך מתאפיין העוני בחברה החרדית ומהם ממדי הפשיעה בה. הפנתי אותך למחקר אחד בנושא שממנו... (drum roll)... התעלמת. כמובן.
ב. שתי דוגמאות על חברות עניות שבהן הפשע היה נפוץ יותר משאר הסביבה: המהגרים היהודים בארה"ב במחצית הראשונה של המאה ה-20, והמהגרים היהודים-מזרחים בישראל. כל מה שאתה כותב על הפלסטינים בפרט והערבים בכלל מתאים בול, אחד לאחד, לחברות הנ"ל גם כן. שאלתי כמה וכמה פעמים האם לדעתך זה אומר שיש משהו "אכזרי", "דפוק תרבותית", או "משובש גנטית" ביהודים ממזרח/מרכז אירופה וביהודים מזרחים? אם לא, מדוע כל-כך קל לך לזרוק על ערבים את המסקנה הזו ולא עליך ועלי? כמובן שגם לטענה הזו לא ענית.

Asafasraf כתב: 09 אוקטובר 2022, 15:16 האם המחתרות היהודיות הגיעו אי פעם לאכזריות של דאע״ש ודומיה?
לא ברור לי איך דאע"ש קשורים לנושא, אבל ארגוני הטרור הציונים בוודאי שהיו אכזריים, ומלבד הטיהור האתני במסגרת המלחמה ב-48' ואחריה שהיה מלא במקרי גניבה ורצח מזעזעים במיוחד (אל תקרא עדויות של פלסטינים מהתקופה אם יש לך קיבה רגישה) - במהלך שנות השלושים והארבעים הם רצחו מאות אזרחים בלתי מעורבים, חלקם הגדול ע"י ירי בלתי מובחן בשווקים, על אוטובוסים, ברחובות סואנים וכו'. הבאתי בעבר כמה פעמים רשימה מפורטת של חלק קטן מפעולות הטרור הנ"ל (ספציפית של האצ"ל), אם אתה מעוניין אני אצרף זאת שוב (בתקווה ותצליח לפתוח את העמוד, אני יודע שזה מסובך לך).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

צדיק בסדום:

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למישהו כאן יש ילד בן 12? אח, או אחיין בן 12?

אל תבואי עכשיו! ילד מת בחיקי.
את נשכחת. עיני המראה עצומות.
בחדרי העולם הגדולים, הריקים,
גם צחוקך יבהל מעצמו.

( נתן אלתרמן)

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 10 אוקטובר 2022, 14:51 צדיק בסדום:
לא יודע מי זה, אבל אני מנחש שהתגובות לסרטון לא במיוחד חיוביות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

אדום נחמד כתב:איך ליפו??? זה מסוכן שם!! אתה רוצה שיקרה לו משהו?
תספר את זה לאלה שניצלו מלינץ׳ בשומר החומות.
הפוסט קיבל לייק אחדCraft
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 09 אוקטובר 2022, 15:16 הסברתי שבמדינה שלנו יש עוד מגזר שחי בתנאים אפילו יותר גרועים מזה של הערבים, אבל גם זה לא הספיק ופלגס החליט להפליג למחוזות אחרים.
העובדה הפשוטה היא שהחרדים לא בחרו בדרך הפשע, והערבים דווקא כן (כמובן שלא כולם).
אותם "מחוזות אחרים" התחלקו לשתי טענות:
א. אין שום דבר שחור ולבן בסוציולוגיה, וכפי שכתבתי פה כבר לא יודע כמה פעמים - עוני הוא הנתון בעל הקורלציה הגבוהה ביותר לפשע (קרי - לא היחיד), בהפרש ניכר מהשאר. ישנם מספיק מחקרים שבודקים איך מתאפיין העוני בחברה החרדית ומהם ממדי הפשיעה בה. הפנתי אותך למחקר אחד בנושא שממנו... (drum roll)... התעלמת. כמובן.
ב. שתי דוגמאות על חברות עניות שבהן הפשע היה נפוץ יותר משאר הסביבה: המהגרים היהודים בארה"ב במחצית הראשונה של המאה ה-20, והמהגרים היהודים-מזרחים בישראל. כל מה שאתה כותב על הפלסטינים בפרט והערבים בכלל מתאים בול, אחד לאחד, לחברות הנ"ל גם כן. שאלתי כמה וכמה פעמים האם לדעתך זה אומר שיש משהו "אכזרי", "דפוק תרבותית", או "משובש גנטית" ביהודים ממזרח/מרכז אירופה וביהודים מזרחים? אם לא, מדוע כל-כך קל לך לזרוק על ערבים את המסקנה הזו ולא עליך ועלי? כמובן שגם לטענה הזו לא ענית.

Asafasraf כתב: 09 אוקטובר 2022, 15:16 האם המחתרות היהודיות הגיעו אי פעם לאכזריות של דאע״ש ודומיה?
לא ברור לי איך דאע"ש קשורים לנושא, אבל ארגוני הטרור הציונים בוודאי שהיו אכזריים, ומלבד הטיהור האתני במסגרת המלחמה ב-48' ואחריה שהיה מלא במקרי גניבה ורצח מזעזעים במיוחד (אל תקרא עדויות של פלסטינים מהתקופה אם יש לך קיבה רגישה) - במהלך שנות השלושים והארבעים הם רצחו מאות אזרחים בלתי מעורבים, חלקם הגדול ע"י ירי בלתי מובחן בשווקים, על אוטובוסים, ברחובות סואנים וכו'. הבאתי בעבר כמה פעמים רשימה מפורטת של חלק קטן מפעולות הטרור הנ"ל (ספציפית של האצ"ל), אם אתה מעוניין אני אצרף זאת שוב (בתקווה ותצליח לפתוח את העמוד, אני יודע שזה מסובך לך).
א. עוני והזנחה הם אכן ״דלק״ לפשיעה, אבל לא הסיבה העיקרית.
איך לעזאזל סטודנט לרפואה מרסס אדם ומוודא הריגה?

ב. אצל היהודים המזרחיים (ואני מזרחי), תחושת הקיפוח+ העוני וההזנחה היו דומים, אבל בשום שלב זה לא הגיע לרמות כאלה של אכזריות. אתה באמת לא רואה את ההבדל?

לגביי לינקים: יש את חבר שלך טקנו שקיבל צילומי מסך. מכאן אתה יכול ללכת לעשות חמוצים, חתיכת מתנשא מטונף.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 10 אוקטובר 2022, 23:08
יאללה יאללה תנוח כבר אני גר ביפו יא ראבי שלך
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 10 אוקטובר 2022, 23:17 א. עוני והזנחה הם אכן ״דלק״ לפשיעה, אבל לא הסיבה העיקרית.
איך לעזאזל סטודנט לרפואה מרסס אדם ומוודא הריגה?

ב. אצל היהודים המזרחיים (ואני מזרחי), תחושת הקיפוח+ העוני וההזנחה היו דומים, אבל בשום שלב זה לא הגיע לרמות כאלה של אכזריות. אתה באמת לא רואה את ההבדל?

לגביי לינקים: יש את חבר שלך טקנו שקיבל צילומי מסך. מכאן אתה יכול ללכת לעשות חמוצים, חתיכת מתנשא מטונף.
א. לא, עוני הוא הסיבה עם הקורלציה הכי גבוהה. בישראל, תחת ההנחה שמימדי האלימות הם יהודים אשכנזים < יהודים מזרחים < פלסטינים, הקורלציה הזו מתאימה מאד לרמת העוני בין הקבוצות הנ"ל. על המקרה יוצא הדופן היחיד (החברה החרדית) כבר הרחבתי בנפרד ואני לא רואה סיבה לחזור שוב ושוב על אותן מילים.
אני לא יודע איך קורה שסטודנט לרפואה יורה כמה כדורים באדם, זה באמת אכזרי. אולי הד"ר לרפואה ברוך גולדשטיין יכול להסביר לך מה עבר לו בראש*.

ב. קודם כל, העוני וההזנחה אצל המזרחים לא דומים לא בהיקף ולא בכמות הזמן. עם כל האפליה המערכתית שעדיין קיימת כלפי מזרחים, הם נחשבים בשר מבשרה של הקבוצה השלטת. הפלסטינים לא, על כל המשתמע מכך ביחס הממשל כלפיהם.
אין לך באמת הסבר לאלימות של ארגוני פשע של יהודים לא-אשכנזים בישראל, כי כל התזה שלך מכוונת בשביל להסביר את המסקנה שהגעת אליה מראש (ערבים=רעים), ואתה כביכול מנסה לבסס אותה על זה שפושע אחד היה יותר אכזרי מאחר. זה מגוחך (בהתאם, אם אתה רוצה שאפסיק להתנשא עליך אולי כדאי שתפסיק לטעון טיעונים מגוחכים בשביל להצדיק תזות חסרות קשר למציאות).

*ספויילר: זה היה מיכל כיבוי אש.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 11 אוקטובר 2022, 00:46
הם חיים בסרט ששמאלנים כולם חיים בדירות פאר בצהלה או משהו, זה מצחיק ממש.
רוב השמאלנים שאני מכיר בתל-אביב מתגוררים ביפו, שפירא (כמוני בעבר) או בשכונת התקווה.
יש אנשים שפשוט לא מסוגלים לדמיין יהודים ופלסטינים ו/או פליטים שגרים יחד או מסתובבים באותם המעגלים ¯/_(ツ)_\¯
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מעניין אם הוא נכנס ללינקים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לדעתי לא, ואם כן הוא מתעלם מהם ואז טוען שלא הצליח לפתוח אותם.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 10 אוקטובר 2022, 17:47
אדום מטלי כתב: 10 אוקטובר 2022, 14:51 צדיק בסדום:
לא יודע מי זה, אבל אני מנחש שהתגובות לסרטון לא במיוחד חיוביות.
ישראל פריי. עיתונאי חרדי ישר דרך, שחותר אל האמת.
לפעמים, אולי דווקא בגלל שהוא חרדי ומגיע מרקע אחר, הוא מציב מראה ומציג את המציאות בצורה פשוטה וברורה יותר מאיתנו.
(מתפלא שאתה לא מכיר אותו.)
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עונת המסיק בפתח, והיא נותנת הזדמנות לחלאות המתנחלים לעוד פוגרומים ופרעות.
בדרך כלל בחסות ובהגנת צוררי הצבא המוסרי בעולם.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הנה מאמר מעניין שכדאי להתאמץ לקרוא.
(מקווה שלא צריך מנוי של הארץ בשביל זה, אם לא מצליחים לקרוא, אביא לכאן את הטקסט)

חוץ מזה שהוא מלמד ומחכים, הוא עונה כאן על שתי טענות שעלו כאן במסגרת הדיונים: הראשונה היא הטענה שההתיישבות הציונית בפלסטין וכל מה שאירע אחריה אינו נחשב לקולוניאליזם התיישבותי. השניה היא הטענה (שכיניתי כקלישאה) שהפלסטינים שנאו את היהודים באופן בסיסי, ללא קשר לציונות.

הדוקטור מראה את התייחסות הפלסטינים, כולל התנועה הלאומית שלהם, למתיישבים היהודים (מי שלא מכיר, צפו להפתעות). בעניין הקולוניאליזם ההתיישבותי – מי שלא מוכן לקבל את הקביעה הזו, אולי ימצא שוב איך לעקוף את הראיות, אבל שווה לקרוא נקודת מבט אחרת.

מאז החל בתקופת המנדט הבריטי מאבקם המאורגן של הערבים הפלסטינים במתיישבים הציונים קידמו הפלסטינים הקמה של מדינה ערבית אזורית בעלת יסודות חוקתיים ובינלאומיים בשטח הכולל כיום את ישראל/פלסטין, לבנון, ירדן וסוריה. רוב הפלסטינים בתנועה הלאומית התנגדו להמשך ההגירה היהודית, אך היו גם מי שהסכימו כי תימשך ובלבד שהמהגרים יתיישבו לא רק בפלסטין אלא בכלל המרחב הערבי. לצד מחלוקת זו, כל הצדדים הסכימו כי המתיישבים הציונים והיהודים הילידים שכבר נמצאים בארץ יוכלו להשתלב במדינה הערבית כאזרחים. בשולי התנועה הציונית התקיימו חוגים רדיקליים שערכו דיאלוג עם הפלסטינים, ולעיתים אף הגיעו להסכמות מוגבלות עימם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מאמר מעניין מאד.

אם נשים את ההתנגדות הפסיכולוגית שיש לאנשים רבים (וגם לי הייתה) בסיווג של הציונות כתנועה קולוניאליסטית, לדעתי אחת הבעיות המרכזיות שמונעות קבלה שלה (לפחות באספקט האינטלקטואלי) היא שאנשים פשוט לא מכירים לעומק ובהרחבה את ההיסטוריה של תנועות דומות אחרות (וזה הגיוני, מן הסתם אי אפשר לצפות מכל בני-האדם להכיר את כל ההיסטוריה האנושית על פרטיה). זה יוצר מעין תפישה שטוחה של התנועות האחרות כחד-מימדיות: למשל, ההתנחלות האירופאית בצפון אמריקה הייתה תמיד מכוונת להשמדת האינדיאנים וגניבת אדמתם, ולא היו בה דקויות או תפישות פוליטיות ומוסריות שונות. במציאות דווקא היו גם היו כאלה, וחלקן אפילו ניסו להשתלב באדמה לצד האינדיאנים וחלקן אפילו הבינו שיש משהו בלתי-מוסרי בהתנהלות הזו. כנ"ל לגבי העבדות בארה"ב: היו זרמים תומכי-עבדות שדיברו על רווחה לעבדים, או אפילו סוגים של אמנציפציה, אבל תמיד במסגרת עליונות לבנה. כשאנחנו מסתכלים היום על התנועות ההיסטוריות הנ"ל, אנחנו כאמור מתעלמים מהמורכבות הזו - ואז כשאנו נתקלים במורכבות או בזרמים שונים בתפישה הציונית קל לנו להצביע עליהם ולהגיד "אה, רואים? בניגוד לתנועות האחרות, היו ציונים שלא ניסו לסלק את כל הפלסטינים ולכן הציונות אינה תנועה קולוניאלית התיישבותית!". אבל כאמור במציאות גם בתנועות קולוניאליות אחרות היו זרמים כאלה, אנחנו פשוט בדר"כ לא ערים להם.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

על כתבה גזענית שכנראה שודרה בערוץ 12, נראה קצת כמו ערוץ טלוויזיה גרמני משנות ה-30.
(מעניין אם מישהו כאן ראה אותה).

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

והנה מה שכתב על זה יפה קובי ניב, בהארץ:

מערכת חדשות ערוץ 12 ניצלה את אחד מערבי בין החגים כדי לשדר כתבה בת 12 דקות מן הזן האנטישמי הנקלה, תחת הכותרת "הקרב על הקרקעות בצפון: החקלאים נוטשים – והשטחים הופכים ל'זולות' של בני מיעוטים".
נתחיל באמת בכותרת: למי אתם מתכוונים כשאתם אומרים "בני מיעוטים"? לאוסף מקרי של יהודים, צוענים, הומואים, נכים וסודנים? לא. ברור לכל צופה שהכוונה שלכם היא ל"ערבים". אז למה אתם אומרים "בני מיעוטים?" כדי להסתיר את זה שאתם גזענים, יעני שאתם לא ספציפית גזענים נגד ערבים, חלילה, אלא נגד "בני מיעוטים" באופן כללי כזה, נכון?
אז עכשיו הבה נראה בכתבה איזה דבר נורא, מרושע, אלים, טרוריסטי או בלתי-חוקי הם עוד פעם עושים, הבני-מיעוטים הבני-זונות האלו.
הכתבה נפתחת בדברי תשפוכת של הכתב יוסי מזרחי על האדם, החבוש או חמוש בכיפה שחורה-סרוגה שהוא מראיין בשדה. "ירדן ריקלין הוא זן הולך ונעלם, בחור צעיר, דור רביעי למשפחה מאילניה בגליל התחתון, שבחר להישאר בצפון ולהמשיך את השרשרת המשפחתית. פשוט להיות חקלאי". ומזרחי שואל את האיש, "איש אדמה, חקלאי, הוא גם ציוני יותר? וריקלין משיב, "כן, חד משמעית". אז הנה, יש לכתבה כיוון ומצפן.
ואיפה הבעיה, מזרחי, על מה הכתבה? הנה, הוא מסביר – "בשנתיים האחרונות... זה הפך לתופעה... חקלאים קשישים שהפסיקו לעבד את האדמה, בחרו למכור אותה". נו, אז מה? זה אסור? זה בלתי-חוקי? לא. אז מה בכל זאת? "הרוכשים". מה הרוכשים? אם מותר למכור אז מותר גם לקנות, לא? לא. תנו לגמור משפט. "הרוכשים הם לרוב חברות נדל"ן ומתווכים מהחברה הערבית". אז זאת הבעיה – שהקונים הם ערבים. ולא רק זה, אלא ש"הם חילקו את השטח החקלאי לעשרות יחידות משנה, מכרו לתושבי הכפרים הסמוכים, וגזרו קופון שמן". נו, אז מה? לערבים אסור לגזור קופון שמן? רק קופון בפיתה?

וראש מועצת גליל תחתון, ניצן פלג, ממשיך ומספר ש"הם חילקו את השטח לחלקות קטנות כאלו של חצי-דונם דונם, שהפכו אותם במקום חקלאות למין פארק פרטי, עצי נוי, עצי פרי, ספסלים, מנגלים, נדנדות". נו, אז מה? משהו פה לא בסדר? לא חוקי? הכל חוקי. אפילו בית המשפט, שאליו פנו ראשי המועצות בדרישה להרוס את הגדרות ולסלק מהחלקות את המנגלים והספסלים דחה את בקשתם וקבע שהכל כאן לגמרי חוקי. אבל ראש מועצת כפר תבור, עודד הלפרין, ממשיך ומלין ש"המקום הזה הפך להיות סוג של חצר אחורית, מקום לפנאי ובילוי". והחקלאי ריקלין מגדיר את תחושתו לנוכח התופעה כ"חנק". למה חנק? חיבלו לך בכרמים? גנבו לך ציוד? שום דבר. ערבים זה חנק.

אמיל באשה, ערבי מנצרת, בן 80 "בעבר איש אחזקה של קיבוצי הסביבה", מספר לנו עכשיו מזרחי, השקיע חלק מכספי הפנסיה שלו בקניית "חצר אחורית" שכזו. "מה אתה עושה פה?" שואל אותו מזרחי, ובאשה משיב – "פיקניק. אני בא עם אשתי. מדליק גחלים. שותה כוסית ערק, עושה כיף. מסתכל על הבנות ועל הילדים שלי קוטפים ואוכלים את השקדים. זה ההנאה שלי. זה הכיף שלי. אני השקעתי את כל הכסף בשביל ההנאה הזאת. אחרי כל השנים שעבדתי, מעל 60 שנה, לא מגיע לי קצת ליהנות?".

פתאום מתברר שאולי בכלל "התופעה" הזאת לא נולדה ממזימה ם אלא דווקא ממצוקה של הערבים, שמחפשים לעצמם אכן "חצר אחורית". שהרי אין להם כזאת, לא בכפריהם ולא בשמורות הטבע, איזה מקום רחוק שבו יוכלו לנפוש קצת, לנוח, לבלות, מבלי להיות "ערבים" בין יהודים זועמים, אלא סתם ליהנות כבני-אדם. והנה הם עושים זאת, ייאמר לזכותם, רחוק ממקומות יישוב, בלי שהם מפריעים לאף אחד.

אבל למזרחי ומרואייניו זה בכל זאת מפריע. מה מפריע? מה שמפריע לנו בכלל, לא רק באילניה – עצם הימצאותם, קיומם, של ערבים במרחב "שלנו". ריקלין מזהה אכן את המזימה, שהוא מכיר מהבית הציוני שלו, ש"האינטרס שלהם הוא סוג של אינטרס לאומי, לשים יתד, להגיד אנחנו כאן". ואז מזרחי מוסיף את המשפט "ויחד עם המשפחות המבלות מגיעות גם תופעות הלוואי המוכרות".

מה? מה? איזו "תופעות לוואי מוכרות" מגיעות עם ערבים מבלים? שפמים? שיפודים? תיפופים? ריקודים? ראשי המועצות מפרטים: "בסופי השבוע אתה תראה פה מנגלים, על האש-ים", "אתה רואה פה שאריות של בירות בבוקר, וויסקי, וודקה. ויש אנשים (יהודים, ק.נ) שעושים את הספורט שלהם מסביב, ולהיתקל פתאום במין חפלה כזאת, בחבר'ה שיכורים שהעבירו את הלילה באמצע השטח, כשאתה פה בצעידת הבוקר שלך, זה לא נעים". "זה לא שייך לפה. זה חריג בנוף".

באמת?! חגיגות, חפלות, מנגלים, בירות, וודקה ושיכורים, זה חריג בנוף הישראלי? זה הרי חלק אינטגרלי מהנוף הישראלי. אז מה באמת מפריע לכם, חברים יהודים ציונים? "שלא צריך להיות פה ערבי", מסכם יפה פהמי עזאזיה, עוד בעלים של "חצר אחורית".

בסוף הכתבה שואל מזרחי את ריקלין לדעתו על החקלאים מוכרי הקרקעות, וריקלין משיב "לא הייתי קורא להם חקלאים. אף חקלאי לא ימכור אדמה לערבי". אבל מזרחי לא מוותר, דורש את התשובה שהוא רוצה לסיים בה את הכתבה. "זו בגידה?", הוא שואל, וריקלין עונה, "בהיבט מסוים, בטח".

למחרת היום, במאמר שפרסם אלי ברק ב'ישראל היום' הוא הפשיט את הכתבה של מזרחי עירומה מזיופיה וסיכם בנחרצות את דברה: "אנחנו רוצים שאדמות ארץ ישראל יהיו בבעלות של יהודים. לא בגלל שהיהודים יעשו בקרקע שימוש חקלאי, אלא בגלל שמהות הציונות היא שארץ ישראל תהיה בידי עם ישראל. חקלאות, אגב, אפשר לעשות בכל נקודה אחרת בגלובוס".

אז מתברר שכולנו, לא רק בן-גביר, רוצים לגרש מפה את הערבים, אה?
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

מטלי, תודה על הטקסט המלא.
لا إله
Craft
קיבל.ה  14 לייקים

its-sick כתב: 12 אוקטובר 2022, 09:30
אין לך הרבה מוח אה?
In Hisham We Trust
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

את זה הראו ב YNET? כאן11?

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

Craft כתב: 12 אוקטובר 2022, 12:44אין לך הרבה מוח אה?
בשנה בה נרשמתי לאוניברסיטת תל אביב היה לי מכלל הנרשמים אליה את ציון הפסיכומטרי השני בטיבו, מה שהעניק לי מלגת הצטיינות בגובה שכר מינימום בכל חודש לאורך התואר הראשון ופטור משכר לימוד שהיה אז גבוה משמעותית מאשר היום. אז עוד לא היו קורסים, זה רק ללכת לבחינה בלי ללמוד. לך יש משהו יותר טוב?
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 12 אוקטובר 2022, 16:40
בשנה בה נרשמתי לאוניברסיטת תל אביב היה לי מכלל הנרשמים אליה את ציון הפסיכומטרי השני בטיבו, מה שהעניק לי מלגת הצטיינות בגובה שכר מינימום בכל חודש לאורך התואר הראשון ופטור משכר לימוד שהיה אז גבוה משמעותית מאשר היום. אז עוד לא היו קורסים, זה רק ללכת לבחינה בלי ללמוד. לך יש משהו יותר טוב?
כולנו פה אוהדי הפועל, אז לא הייתי מהלל את האינטלגינציה ויכולת ההחלטה של אף אחד מאיתנו :smoke:
בני12
קיבל.ה  847 לייקים

ובזבזת את זה על תואר בפיזיקה ?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

מי שרוצה להבין את העולם, חייב ללמוד קודם כל פיזיקה ומתמטיקה. אחר כך עוברים לשאר.
لا إله
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

אדום נחמד כתב:
איזה קטע שמספרים פה שאחד לא מראה על הכלל, ואז אחד מספר שבגלל שהוא מתגורר ביפו ולא פגעו בו, אז זה הכלל.
כבודו יכול להסביר את התמונות ביפו ובערים המעורבות במהלך שומר החומות, או שזה היה מבוים בכלל?
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
אדום נחמד כתב: 11 אוקטובר 2022, 00:46
Asafasraf כתב: 10 אוקטובר 2022, 23:08 תספר את זה לאלה שניצלו מלינץ׳ בשומר החומות.
הם חיים בסרט ששמאלנים כולם חיים בדירות פאר בצהלה או משהו, זה מצחיק ממש.
רוב השמאלנים שאני מכיר בתל-אביב מתגוררים ביפו, שפירא (כמוני בעבר) או בשכונת התקווה.
יש אנשים שפשוט לא מסוגלים לדמיין יהודים ופלסטינים ו/או פליטים שגרים יחד או מסתובבים באותם המעגלים ¯/_(ツ)_\¯
בוא אני אתן לך חלק ממקומות המגורים שךי במהלך חיי:

עד גיל 12- רמלה.
גילאים 12-18- שיכון ל׳ ת״א.
חזרה לרמלה, ומאז מתגורר במושב.
אל תלמד אותי על איפה יש מה.
אני אגלה לך סוד, גם באזור של מעוזי ימין, יהיו אנשי שמאל מעטים ולהיפך. אתה לא מגלה את אמריקה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 אוקטובר 2022, 20:35
אדום נחמד כתב:
איזה קטע שמספרים פה שאחד לא מראה על הכלל, ואז אחד מספר שבגלל שהוא מתגורר ביפו ולא פגעו בו, אז זה הכלל.
כבודו יכול להסביר את התמונות ביפו ובערים המעורבות במהלך שומר החומות, או שזה היה מבוים בכלל?
זה לא מה שהוא אומר לך. הוא מנסה להגיד שבניגוד לרמיזות שלך כאילו אין לנו מושג על מה אנחנו מדברים כי אנחנו חיים בנפרד מפלסטינים, הוא דווקא מתגורר בעיר משותפת. בדיוק כמו שאתה תמיד טורח להזכיר לנו, ברמיזה שזה נותן לך איזושהי פרספקטיבה עדיפה. אז סבבה, אם זה תורם לטיעונים שלך, אז זה באותה המידה גם תורם לטיעונים של אדום נחמד. לאכול את העוגה וזה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 אוקטובר 2022, 20:39 בוא אני אתן לך חלק ממקומות המגורים שךי במהלך חיי:

עד גיל 12- רמלה.
אני אגלה לך סוד, גם באזור של מעוזי ימין, יהיו אנשי שמאל מעטים ולהיפך. אתה לא מגלה את אמריקה.
אז אולי תפסיק כבר לתת את ה"ניסיון" שלך במחיה "משותפת" כאיזשהו יתרון לטיעונים שלך? זה באמת מגוחך, בייחוד בהתחשב בזה שחלק נכבד מהטוענים בצד השני התגוררו או מתגוררים ביישובים כאלה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 12 אוקטובר 2022, 18:17
ובזבזת את זה על תואר בפיזיקה ?

על מה אתה מדבר, פיזיקה זה הכי מעניין שיש.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

لا إله
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 12 אוקטובר 2022, 20:39 בוא אני אתן לך חלק ממקומות המגורים שךי במהלך חיי:

עד גיל 12- רמלה.
אז אולי תפסיק כבר לתת את ה"ניסיון" שלך במחיה "משותפת" כאיזשהו יתרון לטיעונים שלך? זה באמת מגוחך, בייחוד בהתחשב בזה שחלק נכבד מהטוענים בצד השני התגוררו או מתגוררים ביישובים כאלה.
אני ממש לא צריך לקבל ממך אישורים לשום דבר.
בתור אחד שלא פעם טוען למושג ״מה שרואים מכאן, לא רואים משם״, מאוד מוזר שכשזה נןגע לאנשים שחווים את זה ביומיום זה פשוט לא מעניין.
אין מה להגיד, אתם אלה שגרים בערים מעורבות פשוט עילוי- מעולם לא נתקלתם בהתנכלות או אלימות, והאירועים בשומר החומות לא קרו. פשוט פתאטיים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני לא טוען שאף אחד מאיתנו לא נתקל באלימות או התנכלות, או שלא הייתה אלימות בזמן הטבח האחרון בעזה. אני פשוט מביא ניתוח כולל שמסביר למה דברים כאלה קורים ואיך למנוע אותם בעתיד.

בחיי שאין לי מושג איך לפשט יותר את הטענות שלי כדי שתבין אותן נכון.
שליחת תגובה