חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נראה לי שראוי לפתוח שרשור של ידיעות מהנעשה בעזה, בגדה המערבית ובכפרים וערים פלסטיניים בישראל, כי אל הזווית הישראלית רובנו נחשפים בלי סוף.

הלילה (בין שישי לשבת, 14-15.05) צה"ל ירה פגזים ו/או טילים (לא ברור) לעבר מחנה הפליטים א-שאטי בצפון הרצועה. כמעט כל בני משפחת אבו-חטב נהרגו:
האם יסמין, בת שלושים ואחת.
הילדים: עלאא, בן חמש. בלאל, בן עשר. ויוסף, בן אחת-עשרה.
אחותה של יסמין, מהא, בת שלושים ושש.
הילדים של מהא: עבד אל-רחמן, בן שמונה. חוסאם, בן שמונה. וסוהייב, בן ארבע-עשרה.
הניצול היחיד מהמשפחה הוא עומר, תינוק בן חמישה חודשים, בנה של מהא.
מספר אנשים עדיין קבורים תחת הריסות הבניין.

"הארץ" דווקא כן התייחסו לעניין ופירטו בנושא. עוד נכתב:
"משרד הבריאות בעזה דיווח הבוקר כי 139 איש נהרגו מתחילת ההסלמה בהפצצות חיל האוויר ברצועה, מהם 38 ילדים ו-22 נשים.
עוד נמסר כי בהתקפות נפצעו יותר מ-1,000 פלסטינים, מהם 40 במצב קשה ואנוש."
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 3 לייקיםתתאבד כברRon.TKingAlpaca
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

ראיתי עמוד פייסבוק חדש (או לפחות נתקלתי בו לראשונה) בשם ״אנחנו שמעבר לגדר״ שמפרסם פוסטים של עיתונאים ואחרים מעזה בעברית
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  131 לייקים

תודה פלג.
אני בקבוצת פייסבוק של בן-גוריון וזה פשוט לא ייאמן חוסר היכולת של אנשים שהם (כביכול) מעל הממוצע להכיל ולגלות אמפתיה כלפי קורבנות "בצד השני", כאילו קורבנות הם צד בכלל... הזיה מה שמתחולל בקבוצות פייסבוק בימים האחרונים כשקצת מנגישים את "הצד השני".
מלחמת עידוד כאילו אנחנו בדרבי עכשיו
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
טכנית לארז
קיבל.ה  1554 לייקים

יש את עמוד הפייסבוק הזה
https://www.facebook.com/%D7%90%D7%A0%D ... ite_accept
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  766 לייקים

תודה על ההפניה לעמוד
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

בר קולמוסא כתב: 15 מאי 2021, 20:54 ראיתי עמוד פייסבוק חדש (או לפחות נתקלתי בו לראשונה) בשם ״אנחנו שמעבר לגדר״ שמפרסם פוסטים של עיתונאים ואחרים מעזה בעברית
לא חדש, אני רואה כל מה שמפרסמים בו כבר זמן רב.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

נורא, תודה על העדכון
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בר קולמוסא כתב: 15 מאי 2021, 20:54 ראיתי עמוד פייסבוק חדש (או לפחות נתקלתי בו לראשונה) בשם ״אנחנו שמעבר לגדר״ שמפרסם פוסטים של עיתונאים ואחרים מעזה בעברית
לא חדש.
ממליץ מאד לעקוב אחרי דף הפייסבוק של תמר גולדשמידט
Tamar Goldschmidt
https://m.facebook.com/profile.php?id=1 ... ent_filter

מביאה כל הזמן עדויות ודיווחים שוטפים על האלימות וההתעללות של מתנחלים בפלסטינים, ולא מעט על התמיכה של הצבא בהם. ובנפרד התעללות של הצבא בקהילות הכי מוחלשות של הפלסטינים בשטחים הכבושים.
מוזמנים לעקוב תמיד, כי זה קורה כל הזמן, המון, לא רק כשיש טבח בעזה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד מקור טוב הוא עמוד הפייסבוק של ארגון תאעיוש, שנותן דיווחים שוטפים על עוולות בשטחים.

https://m.facebook.com/Taayus/
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

עידן לנדו בטוויטר מביא מדי פעם ציוצים של תקשורת פלסטינית עם ידיעות ונתונים. פתוח גם למי שלא רשום לפלטפורמה.

https://twitter.com/idanlandau?s=09

הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

מוחמד אל כורד תושב שייח ג'ראח, גר באחד הבתים שמיועדים לטיהור אתני
https://twitter.com/m7mdkurd?s=20
אנטי ביתר לשעבר
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

הוכרזה שביתה כללית של פלסטינים בתוך גבולות 48 מחר
תמונה
אנטי ביתר לשעבר
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

פלסטינרניה
הפוסט קיבל 18 לב אדום
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Ben כתב: 11 יוני 2021, 15:43 פלסטינרניה
?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

pelegs כתב: 11 יוני 2021, 17:59
Ben כתב: 11 יוני 2021, 15:43 פלסטינרניה
?
???
הפוסט קיבל 18 לב אדום
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

פעם הלכתי בגדה ונפלתי לתוך ארון שהיו בפנים חיות מדברות שעשו אלגוריה על ישו. יכול להיות שהם מדברים על זה.
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

teknoboy כתב: 07 יולי 2021, 18:35
אני יודע זה הטרללה אבל מעניין אותי לדעת האם פינוי אמונה וגוש קטיף נחשב גם לטרנספר על ידי כותבת השורות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

El dudernio כתב: 08 יולי 2021, 18:54
teknoboy כתב: 07 יולי 2021, 18:35
אני יודע זה הטרללה אבל מעניין אותי לדעת האם פינוי אמונה וגוש קטיף נחשב גם לטרנספר על ידי כותבת השורות
אם אני פולש לך לבית וזורק את המשפחה שלך לרחוב, זה יהיה הגיוני בעיניך שכשתביא לי משטרה אני אגיד שזה פגיעה בזכויות האדם שלי לזרוק אותי מהבית שלי?
אז בדיוק כמו שלא נעים לזרוק את הפולש לרחוב, גם לא נעים להעביר את המתנחלים מבתיהם, אבל בשני המקרים די ברור שזה לא אמור לעצור אותנו מלעשות את הדבר המתבקש ולסלק את הפולשים.
זה מבחינת המקרה הספציפי.
כמו כן, מבחינה חוקית, המעמד של האוכלוסיה המקומית (שאמורה בכלל להיות מוגנת על ידי הצבא הכובש, לא מדוכאת על ידו) שונה לחלוטין מזה של אנשים שעצם העובדה שהם גרים בשטח מהווה פשע מלחמה.

באופן כללי יותר, גם כשאנחנו כחברה שולחים אדם לכלא אנחנו מפרים את זכויותיו, באופן הרבה יותר משמעותי. בכלל, אנחנו כחברה כל הזמן מוצאים פשרות שונות ומשונות בין עקרונות, ערכים ואינטרסים שונים ומשונים. לפעמים זכויות כאלה ואחרות של פרטים מסוימים עלולות להיפגע, במיוחד כשאלה באו על חשבון אחרים ובנוסף הפגיעה בהן לא רק תעשה צדק, אלא גם תשפר את החיי של עשרות מיליוני אנשים שחיים במזה"ת (רק תדמיין שבמקום מרוץ חימוש בין כמה מעצמות אזוריות, הייתם טורחים להתכונן לאסון האקלימי שצפוי להכות בכם בעשורים הקרובים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

יכלת פשוט לענות כן....

והייתי מסכים איתך.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

זהו, שזה לא כזה פשוט, ולדעתי חשוב לא לאבד את הגוונים האלה.
לצמצם כל שאלה לשאלה של כן או לא זה קצת צרות מוחין, אם אתה שואל אותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

להבנתי טרנספר מתייחס להעברת אוכלוסיה ממקום 1 לאחר בכפיה.

אפשר לדון אם הטרנספר הוא כורח הנסיבות, אם הוא נחוץ ומועיל והם הוא צודק. אבל אין חה כחש לקיומו כאשר הוא מתבצע.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

El dudernio כתב: 08 יולי 2021, 23:59 להבנתי טרנספר מתייחס להעברת אוכלוסיה ממקום 1 לאחר בכפיה.

אפשר לדון אם הטרנספר הוא כורח הנסיבות, אם הוא נחוץ ומועיל והם הוא צודק. אבל אין חה כחש לקיומו כאשר הוא מתבצע.
ודאי שלא.
נדמה לי שהמושג "טרנספר" מתייחס יותר לרמה הלאומית (נניח אם מחר אבו מאזן היה מחליט לסלק את כל היהודים מהים עד הירדן, זה היה טרנספר), פחות לרמה של פינוי יישוב שקרי כלשהו או אפילו כמה מושבים עטופים בבסיסי צבא. זה לא בדיוק אותו דבר.
נראה לי שאפשר להסכים שפינוי עמונה וכו' היה אירוע די מבודד (אתה באמת מדמיין שבעתיד הקרוב יפונה יישוב כלשהו?). לעומת זאת הפלסטינים די חיים בפחד מתמיד מפני חרב הטרנספר שהם חשים שמונפת מעל ראשם, ופה ושם גם ממומשת בשטח.
אם אתה מבקש ממני להיכנס לפינות של דקדקנות, הייתי אומר שפינוי גוש קטיף ושות' לא נחשב טרנספר במובן שאני רגיל להשתמש במילה הזאת, וגם לא הסיפור שהצית פה את הדיון. אבל יותר קל לי להבין את ההיטפלות למילה "טרנספר" בסיפור שהבאתי מטוויטר.
כל זה כמובן לא קשור למה שאתה אומר, וצודק, שגם עוולות הן לפעמים מוצדקות. (אם כי, במאמר מוסגר, אני קצת מתקשה לראות הצדקה לטרנספר ברמה הלאומית, וכמובן להשמדת עם וכו' וכו'. יש דברים שפשוט אין להם הצדקה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

ועוד משהו, אל דוד.
תציץ רגע בשם האשכול.
עכשיו תשים לה מה שיתפתי פה: ידיעה שמגיעה מהצד הפלסטיני, שלא תשמע בחדשות ערוץ 12, ואפילו עם תוספת של האישה ששיתפה והאסוציאציות שהסיפור הזה מעלה בה.
מכל שלל האפשרויות שעמדו בפניך, בחרת בהכי פחות רלוונטית לדיון פה, והלכת על whataboutism מהסרטים, במטרה (או אולי לא בכוונה אבל זה מה שעשית) להסיט את הדיון מהפלסטינאים ומה שקורה להם לדיון הכי משעמם וחוזר על עצמו אי פעם בתולדות האינטרנט העברי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

א. ציינתי שמדובר בסוג של הטרלה בגלל זה.
ב. אני מקבל ומסכים שנעשה להם טרנספר, אני תוהה עם מבחינת הפלסטינאים במידה והיו מבצעים את ההתנתקות היום הם היו גם מכנים את האירוע כטרנספר. זה שמציגים את הצד הפלשתינאי זה מבורך אבל אם הוא מציג מציאות באור מאוד מסויים ובמטרה מאוד מסויימת אני חושב שראוי להציג גם את זה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

El dudernio כתב: 09 יולי 2021, 07:15 א. ציינתי שמדובר בסוג של הטרלה בגלל זה.
ב. אני מקבל ומסכים שנעשה להם טרנספר, אני תוהה עם מבחינת הפלסטינאים במידה והיו מבצעים את ההתנתקות היום הם היו גם מכנים את האירוע כטרנספר.
ג. זה שמציגים את הצד הפלשתינאי זה מבורך אבל אם הוא מציג מציאות באור מאוד מסויים ובמטרה מאוד מסויימת אני חושב שראוי להציג גם את זה.
א. אני יודע ש-99% ממה שאתה כותב זה הטרלות פרובוקטיביות-כביכול. לפעמים אני שוכח ועונה בכל זאת.
ב. "מקבל ומסכים"? מבין שנינו אתה היחיד שחושב ככה. עם מי אתה מסכים?
ג. הלו? זה הרעיון באשכול הזה, להציג חדשות מהזווית הפלסטינית (עם האור הרגיל שחדשות כאלה מגיעות איתו).
אם קשה לך להתמודד עם הקונספט, אתה יכול פשוט לדלג על האשכול (בתור ישראלי אתה בטח כבר רגיל להתעלם מהפלסטינים ומהאנושיות שלהם, מה הבעיה ליישם את זה גם בפורום).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

ממש לא 99% ממה שאני כותב זה הטרלה. אני מעלה רעיונות ודעות שלא בהכרח נמצאות ומבוטאות בפורום כדי לפתח את הדיון.

חגית עופר‏ן גם חושבת שזה טרנספר. או שאתה לא מסכים עם ה"חדשה מהזווית הפלסתינאית" שהעלת לכאן.

אני מבין שאני אגוז קשה לפיצוח עבורך אבל לצערי אתה שוב עסוק בלהכפיש ולהמציא מציאות כדי שהיא תתאים לעולמך הצר איתו אתה בקושי מצליח להתמודד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

כן, אני לא באמת מסכים עם הקביעה הזאת של גברת עופרן הנ"ל.
נדמה לי שזאת פעם שלישית שאני כותב את זה. נקווה שהפעם תצליח לעכל את זה.
תראה מה זה, אפשר להביע דעה "סמולנית" ומישהו שאתה מתייג כ"סמולן" לא מסכים איתה. הפלא ופלא.
אני מבין שאני אגוז קשה לפיצוח עבורך אבל אני בטוח שאם תצא לשנייה מהקיבעונות שלך אתה תסתדר עם זה :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

רק שיהיה ברור: כשמפנים יישובים שעצם הקמתם היה פשע מלחמה לפי אמנת ג'נבה הרביעית, זה לא טרנספר. זה תיקון עוול.
המתנחבלים יכולים לבכות על טרנספר כמה שבא להם, אבל העובדה היא שגם אחרי פינויים הם יהיו פושעי מלחמה שלא שילמו על פשעיהם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

טכנו לא ראיתי איפה רשמת את זה. בכל מקרה אני מקבל את אי הסכמתך ואת הסיבה לה. מבדיקה מילונית טרנספר זה בהחלט להעברת אוכלוסיה אזרחית בכפיה. ולכן אני חושב שראוי לשים את המונחים בקונטציה הנכונה. אין בעיה לקרוא לזה טרנספר וזה נכון, אולם לדעתי לא סתם בחרו במילה הזאת שהיא לתפיסתך, באופן מוצדק, אומרת משהו מערכתי וגדול הרבה יותר.

דר"א כבר אמרתי לך שאני כנראה סמולן לא פחות ממך, אם בכלל יש משמעות למילה הזאת בארץ.
its-sick כתב: 09 יולי 2021, 12:39 רק שיהיה ברור: כשמפנים יישובים שעצם הקמתם היה פשע מלחמה לפי אמנת ג'נבה הרביעית, זה לא טרנספר. זה תיקון עוול.
המתנחבלים יכולים לבכות על טרנספר כמה שבא להם, אבל העובדה היא שגם אחרי פינויים הם יהיו פושעי מלחמה שלא שילמו על פשעיהם.
פינוי בכפיה של אנשים זה טרנספר.
גם גזר דין מוות זה רצח, וכנ"ל המתת חסד.

אפשר לדבר האם מגיע עונש בגין "פשע" זה הוא שמדובר בתיקון עוול היסטורי / מניעת כאב וסיום חיים בכבוד ועוד הרבה דברים. אבל אין שום סיבה להתכחש למציאות כדי להציג תמונה מעוותת.

טכנו בלי קשר אתה יודע איך מתקדם שיקום הרצועה?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

גם להיצמד ל"הגדרה מילונית" כדי לתאר פינוי מאחז לא חוקי בשקט כבוש באותה מילה כמו פינוי אוכלוסיה כבושה מביתה זה התכחשות למציאות והצגת תמונה מעוותת, רק אומר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

זה בדיוק כמו להגיד ששודד בנק שמחזיר את כל הכסף שגנב בלי לשבת בכלא "נשדד ע"י המדינה".
כן, לקחו לו את הכסף בכח, אבל זה לא שוד כי הכסף לא היה שלו מכתחילה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

El dudernio כתב: 09 יולי 2021, 13:04 1. טכנו לא ראיתי איפה רשמת את זה. בכל מקרה אני מקבל את אי הסכמתך ואת הסיבה לה. מבדיקה מילונית טרנספר זה בהחלט להעברת אוכלוסיה אזרחית בכפיה. ולכן אני חושב שראוי לשים את המונחים בקונטציה הנכונה. אין בעיה לקרוא לזה טרנספר וזה נכון,
2. אולם לדעתי לא סתם בחרו במילה הזאת שהיא לתפיסתך, באופן מוצדק, אומרת משהו מערכתי וגדול הרבה יותר.

3. דר"א כבר אמרתי לך שאני כנראה סמולן לא פחות ממך, אם בכלל יש משמעות למילה הזאת בארץ.

4.
its-sick כתב: 09 יולי 2021, 12:39 רק שיהיה ברור: כשמפנים יישובים שעצם הקמתם היה פשע מלחמה לפי אמנת ג'נבה הרביעית, זה לא טרנספר. זה תיקון עוול.
פינוי בכפיה של אנשים זה טרנספר.
גם גזר דין מוות זה רצח, וכנ"ל המתת חסד.

אפשר לדבר האם מגיע עונש בגין "פשע" זה הוא שמדובר בתיקון עוול היסטורי / מניעת כאב וסיום חיים בכבוד ועוד הרבה דברים. אבל אין שום סיבה להתכחש למציאות כדי להציג תמונה מעוותת.

5. טכנו בלי קשר אתה יודע איך מתקדם שיקום הרצועה?
1. בתגובה הקודמת שלי, זאת שהגבת עליה.
2. כמו שכתבתי קודם, לא רק שהבחירה לא סתמית, אני גם די יכול להבין מאיפה זה (אפילו טרחתי והסברתי).
קצת מוזר לי שאתה מסתפק בלשים לב למציאות ולא מעוניין להבין אותה ולהבין איך הגעת לאן שהגעת ואיך אתה מגיע למקום טיפה יותר טוב.
3. שמח בשמחתך
4. אבל בהרבה מאוד מובנים, ביצוע של גזר דין מוות הוא לא רצח במלוא מובן המילה. מן הסתם הוא מהווה רצח אם אתה נצמד להגדרה הכי פשוטה והכי רחבה ("נטילת חייו של אדם" או משהו דומה), אבל אם אתה מסתכל אפילו טיפ טיפה יותר מקרוב, בצורה טיפ טיפה פחות שיטחית ועם טיפ טיפונת של מחשבה על הנושא, אתה מבין ששני הדברים לא שקולים כמעט בשום צורה.
5. מניין לי לדעת? אתה לא קרוב לרצועה פי אלף ממני, אגב?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מיליציות משותפות של מתנחלים וחיילים מבצעות פרעות בכפרים פלסטיניים.

ממליץ לראות את קטעי הוידאו, להמחשת הטירוף. תזכו גם לראות רצח בשידור ישיר.

https://www.mekomit.co.il/%d7%9e%d7%99% ... %95%d7%aa/
הפוסט קיבל 2 לייקיםRon.Tתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםRon.Tתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  829 לייקים

teknoboy כתב: 29 ספטמבר 2021, 12:37
נדמה לי שקוראים לזה 'טיהור אתני'
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למה שקרה שם אתמול קוראים "פוגרום" ( לפחות כשקורה דבר כזה בקישינב והקורבנות הם יהודים).
טיהור אתני מתאר תופעה רחבה הרבה יותר שהפוגרום הוא חלק קטן ממנה. טיהור אתני הוא כלל כל הפעולות שמטרתן להפחית את כמות האוכלוסיה הילידית הפלסטינית במרחב. זה כולל את כל זוועות הכיבוש המתרחשות כל יום, בהרבה מאד מקומות. מי שלא עוצם את עיניו, יכול לראות אותן כל יום. אני מוכן להפנות אותכם לאינספור מקורות מהשטח (העמוד של יובל אברהם הוא אחד מהם, אגב). זה קשה ומדכא וגורם לדמעות של זעם וכאב, וזה יומיומי. אבל גם אם מחליטים לא לחשוב על זה - זה קורה. אם תנסו ללמוד על כך מכלי התקשורת הביזיוניים המרכזיים בישראל - לא תוכלו לדעת כלום. העולם יודע ושותק.
הפוסט קיבל 3 לייקיםRon.Tסומךתא מרבוטא
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

אדום מטלי כתב: 29 ספטמבר 2021, 16:42 למה שקרה שם אתמול קוראים "פוגרום" ( לפחות כשקורה דבר כזה בקישינב והקורבנות הם יהודים).
טיהור אתני מתאר תופעה רחבה הרבה יותר שהפוגרום הוא חלק קטן ממנה. טיהור אתני הוא כלל כל הפעולות שמטרתן להפחית את כמות האוכלוסיה הילידית הפלסטינית במרחב. זה כולל את כל זוועות הכיבוש המתרחשות כל יום, בהרבה מאד מקומות. מי שלא עוצם את עיניו, יכול לראות אותן כל יום. אני מוכן להפנות אותכם לאינספור מקורות מהשטח (העמוד של יובל אברהם הוא אחד מהם, אגב). זה קשה ומדכא וגורם לדמעות של זעם וכאב, וזה יומיומי. אבל גם אם מחליטים לא לחשוב על זה - זה קורה. אם תנסו ללמוד על כך מכלי התקשורת הביזיוניים המרכזיים בישראל - לא תוכלו לדעת כלום. העולם יודע ושותק.
מיותר לציין גם שכוחות הביטחון בשיתוף פעולה מלא עם לילות הבדולח האלו, שכן אין עוד דרך להסביר את זה שאין אפילו עצור אחד.
הפוסט קיבל 3 לייקיםkruviאדום מטליתא מרבוטא
שליחת תגובה