חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 20 ספטמבר 2022, 12:40 הבנתי בדיוק. תהיינה מהומות קטלניות בין מתנחלים לפלסטינים בגדה. המציאות היא כזו שבמצב הזה לצד אחד יש גיבוי (שלא לומר תמיכה מלאה) מצד אותו הצבא הנ"ל, וממילא הסיכוי שהוא ישאר מחוץ לתמונה הוא בדיוק אפס. אז בעצם מלחמת אזרחים משמעותה עוד סבב של טבח בפלסטינים והיא אינה באמת "מלחמת אזרחים".
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כן, באמת לא הבנתי ורק עכשיו נפל לי האסימון שיצאתי דביל. כל הזמן חשבתי שההתייחסות הייתה להפגנות המתנחלים בכניסה לשכם :whome:
סליחה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

תתנצל בפני הפלסטינים שהפכת למתנחלים לא בפנינו.
לאפה בחינם
קיבל.ה  141 לייקים

pelegs כתב: 20 ספטמבר 2022, 15:51 כן, באמת לא הבנתי ורק עכשיו נפל לי האסימון שיצאתי דביל. כל הזמן חשבתי שההתייחסות הייתה להפגנות המתנחלים בכניסה לשכם :whome:
סליחה.
הכל טוב, קורה לכולנו.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לאפה בחינם כתב: 20 ספטמבר 2022, 17:44
pelegs כתב: 20 ספטמבר 2022, 15:51 כן, באמת לא הבנתי ורק עכשיו נפל לי האסימון שיצאתי דביל. כל הזמן חשבתי שההתייחסות הייתה להפגנות המתנחלים בכניסה לשכם :whome:
סליחה.
הכל טוב, קורה לכולנו.
:rose:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

עוד תחקיר על הירי בעיתונאית שירין אבו עאקלה, הפעם של Forensic Architecture בשיתוף עם ארגון מקומי.
איך נגיד את זה בעדינות? כל מילה בכל אחד מהתירוצים שהיו בגרסאות השונות של מערכת הביטחון הייתה שקר

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כולם אנטישמיםםםםםםםם
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

לוחם חופש הביא למותה של כובשת בת 85 בחולון
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

Red Or Dead כתב: 20 ספטמבר 2022, 23:06 לוחם חופש הביא למותה של כובשת בת 85 בחולון
כנראה משת״פ של השב״כ עם בעיות נפשיות.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Ron.T כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:25
Red Or Dead כתב: 20 ספטמבר 2022, 23:06 לוחם חופש הביא למותה של כובשת בת 85 בחולון

אוקי, אבל לאמא שלו יהרסו את הבית, או ירחמו עליה?
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

אדום מטלי כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:30
Ron.T כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:25

אוקי, אבל לאמא שלו יהרסו את הבית, או ירחמו עליה?
כבר הרסו בתים להרבה משת״פים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

רוצח הקשישה התאבד
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:36 רוצח הקשישה התאבד
כן, כנראה מעורער בנפשו.
בכל מדינה שאינה מנוהלת על ידי לאומנים קיצונים, מקרה כזה היה אולי מוגדר כרצח, ובכל מקרה מחכים לחקירה כדי לדעת מה הרקע.
איזה כיף להכריז מיד "פיגוע", "מחבל".
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

אוי, רחמיי על הבחור המסכן, שסך הכל רוצץ גולגולת של קשישה שהלכה ברחוב :sh-cry:
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מה עם סיור הסליחות של הצבא המוסרי בגלקסיה?
מה אתם אומרים? סלחו להם?תמונה

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Red Or Dead כתב:אוי, רחמיי על הבחור המסכן, שסך הכל רוצץ גולגולת של קשישה שהלכה ברחוב :sh-cry:
מי ביקש לרחם עליו, יא קריקטורה

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מאמר טוב על מה למדה ישראל ואיך המשטר מיישם את הפרקטיקות של הקולוניאליזם הבריטי (אפרופו המתח בין הרש"פ לתושבים...)
זה למי שרוצה להבין את המציאות במרחב, לא לבנות היענה.

"אחד ממאפייני הקולוניאליזם הזה הוא השילוב של היררכיה גזעית ואלימות קשה כלפי נתינים שאינם אירופאים עם עיסוק כמעט אובססיבי בלגיטימציה פוליטית ונורמטיביות משפטית. אפשר לקרוא לזה אובססיה ל"שלטון החוק".
מאז ימי חברת הודו המזרחית – שהיתה הראשונה להשתמש בחקיקת חירום כדי לקבוע עונש מוות וגירוש – המשמעות של האובססיה הזאת היתה שכל עוד יש מראית עין של פרוצדורה, או "חידוד נהלים" בעגה המקומית, ניתן להצדיק כל אלימות כלפי אוכלוסייה נתינה, בתירוץ של "סיכון ביטחוני"....
אין ספק שתקנות ההגנה (שעת חירום) הן הלב הפועם של המשטר בישראל. ואין ספק גם שביטולן הוא צעד חיוני בדרך לכינונו של משטר דמוקרטי. בפועל, תקנות ההגנה עיצבו את הממשל הצבאי על הפלסטינים בין 1949 ל-1966, ואת האזרחות של פלסטינים בישראל."

המלכה מתה, אבל הקולוניה חיה ובועטת
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אדום מטלי כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:43
כן, כנראה מעורער בנפשו.
בכל מדינה שאינה מנוהלת על ידי לאומנים קיצונים, מקרה כזה היה אולי מוגדר כרצח, ובכל מקרה מחכים לחקירה כדי לדעת מה הרקע.
אני מרחם עלייך.
לצערי, רק מקרה דומה שיפגוש אותך בחיים האישיים יגרום לך לשינוי הדעה.
בכל אופן אני לא מאחל לך שזה יקרה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מכיר אנשים שחוו דברים כאלה באופן אישי ולא שינו את דעתם בנושא. די כבר עם הטיעון הזה.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

ואני מכיר אנשים שחוו דברים כאלה וכן שינו את דעתם.
ממש מפתיע לא?

בגדול אפשר להגיד על כל רוצח שהוא מעורער בנפשו.
אבל כשזה יהודיים זה לא תופס..
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

teknoboy כתב: 20 ספטמבר 2022, 21:13 עוד תחקיר על הירי בעיתונאית שירין אבו עאקלה, הפעם של Forensic Architecture בשיתוף עם ארגון מקומי.
איך נגיד את זה בעדינות? כל מילה בכל אחד מהתירוצים שהיו בגרסאות השונות של מערכת הביטחון הייתה שקר

בזבוז זמן כל התחקירים האלה. כל מי שמכיר את הנושא יותר מיום יומיים ידע מהרגע הראשון שהיא נרצחה ע"י חייל ישראלי.
היה גם ברור שהחייל הזה לא ישב יום אחד בכלא.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עידן סרור כתב: 21 ספטמבר 2022, 22:27 ואני מכיר אנשים שחוו דברים כאלה וכן שינו את דעתם.
ממש מפתיע לא?

בדיוק, יש כאלה ויש כאלה - ולכן להתעסק ברעיון הזה זה חסר משמעות כי אתה לא יכול לנבא בעזרתו שום דבר. זה שקול לטיעון "רק מפגש בפיל ורוד ישנה את דעתך" ברמת הרלוונטיות שלו לדיון.
באופן כללי אני מציע לך לנסות להתדיין עם העמדות שאנשים מציגים (ואם צריך גם עם העובדות שהם מביאים), ולא עם הטוענים עצמם.

עידן סרור כתב: 21 ספטמבר 2022, 22:27 בגדול אפשר להגיד על כל רוצח שהוא מעורער בנפשו.
אבל כשזה יהודיים זה לא תופס..

אפשר להגיד הכל, אבל אני לא מסכים שזה רלוונטי. חלק נכבד מהרוצחים משני הצדדים עושים את זה כחלק מהמאבק האתני על האדמה הזו.

בשביל לענות על השאלה האם מדובר בפיגוע או לא, צריך הקשר: אם יהודי לוקה בנפשו רוצח פלסטיני מתוך דלוזיות, אני לא חושב שזה יהיה רלוונטי לנושא הכיבוש והקולוניאליזם הציוני. אם פלסטיני לוקה בנפשו רוצח יהודי כחלק מהתקף פסיכוטי, אז המקרה פחות רלוונטי לשאלה הפוליטית שבמוקד האשכול הזה ולקרוא לזה פיגוע זו נוכלות. אם לעומת זאת מדובר במישהו שלוקה בנפשו ובאופן ברור מושפע מהסיטואציה הפוליטית, נניח דרך הסתה - יש על מה לדבר.

בקיצור, האם בסיטואציה הנ"ל השאלה הרלוונטית היא שמדובר בפלסטיני או בבחור לוקה בנפשו? האם אפשר לצייר קו מחבר בין קריאה לפגוע ביהודים ובין המעשה שלו? אני שואל ברצינות כי אני לא עוקב כ"כ אחרי המקרה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

החיים של תושבי מסאפר יטא בצל אימוני צה"ל הפכו לבלתי נסבלים

צעידה של שעות לרופא, קשיים בגישה ללימודים ויקיצה לקולות פיצוצים - כך נראים חייהם של תושבי האזור שהוכרז כשטח אש, מאז פסיקת בג"ץ שהתירה את גירושם. צה"ל: פועלים לאפשר שגרת חיים תקינה

הגר שיזף/ הארץ
21 בספטמבר 2022

פחות מחצי שנה אחרי פסק הדין שאישר את גירושם של תושבי מסאפר יטא מבתיהם — החיים באזור השתנו ללא היכר. בשמונת הכפרים הקטנים הפזורים בשטח שישראל הכריזה עליו שטח אש החיים תמיד היו קשים והתשתיות לא קיימות, אך בחודשים האחרונים הצטרף לכל אלה מכשול אימתני חדש: נוכחותו המתמדת של הצבא באזור ואימונים באש חיה. בין הכפרים מוצבים מחסומים צבאיים שמעכבים את התושבים — בהם תלמידי בית ספר והמורים שמגיעים ללמדם. מכוניות מוחרמות, ודרכים נחסמות בפני מי שאינם רשומים כתושבי הכפרים. כתוצאה מכך הפסיקו רבים מתושבי הכפרים לנסוע במכוניות. כמו בתקופות קדומות יותר הם מתניידים באחת משתי דרכים: רכיבה על גבו של חמור או הליכה ברגל.

"אי אפשר לתאר כמה החיים השתנו פה", אמר סלימאן אבו עראם, אב לעשרה ילדים מהכפר אל־מג'אז. אחד מילדיו של אבו עראם חולה בסוכרת, ולפיכך נאלצת המשפחה להגיע לעיר הקרובה, יטא, תכופות. "לפני שבועיים הלכנו ברגל, הייתי חייב לקחת אותו לרופא, אין מה לעשות", הוא סיפר. אבו עראם ובנו בן התשע הלכו ברגל עד לכפר א־תוואני שנמצא מחוץ לשטח האש, ומשם נסעו ליטא. ההליכה הרגלית, הוא מספר, לקחה שעה וחצי בשטח מדברי וצחיח, מחוסר כל צל או מקור מים. במקרים אחרים הוא רוכב על חמור. "את מרבית המצרכים אנחנו צריכים לקנות ביטא. פעם היינו לוקחים מכונית ופשוט נוסעים, היום אנחנו מושכים שבוע עד עשרה ימים עד שאנחנו הולכים לשם. במקרים דחופים אני עולה על חמור והולך להביא", הוא מספר.

בבית הספר התיכון היחיד באזור מרגישים בחריפות את השינוי לרעה. היית'ם אבו סבחה, מנהל בית הספר, אמר ל"הארץ" שבתקופה האחרונה לפחות חמישה תלמידים הפסיקו לבוא לבית הספר בגלל הקשיים בגישה אליו. מדי בוקר, מספר המנהל, הצבא מעכב את התלמידים שמגיעים בהסעות מיוחדות מהכפרים השונים וגם את המורים שמגיעים רובם מיטא. בכמה מקרים לא אפשר הצבא למורים שהגיעו במכונית לעבור והם חזרו על עקבותיהם. במקרים אחרים מורים הלכו ברגל.

אחת מהתלמידות שמגיעות לבית הספר, שנמצא בכפר פחית, היא ביסאן מח'אמרה, בת 17 מהכפר ספאיי אל־פוקה. היא לומדת השנה לבגרויות ומקווה בעתיד ללמוד סיעוד ואנגלית באוניברסיטת ביר זית. "לפני שבוע הצבא עצר אותנו למשך שעה בשמש כשהיינו בדרך לבית הספר. לקחו לנו את תעודות הזהות ואת המפתח של האוטו. היינו שישה תלמידים במכונית, ביקשנו לפתוח את הדלתות כי היה חם ואמרו לנו שאסור", היא סיפרה. ביום שני שעבר, אמרה, חיילים במחסום הצבאי בדקו את תיקיהם של התלמידים. "כשקורה דבר כזה אנחנו מגיעים בסוף לבית הספר וכל מה שאנחנו חושבים עליו זה הרצון שהעניין הזה ייפסק", הוסיפה מח'אמרה.

במסאפר יטא אין כבישים סלולים, אך ישנן דרכי עפר שמצבן טוב יותר או פחות. חלק מהדרכים שנפרצו על ידי התושבים לאורך השנים נהרסו על ידי צה"ל באופן שלא מתאפשר בהן מעבר אלא אם הוא בג'יפ, וגם אז מדובר בנסיעה קשה ומתישה. לאחרונה, בגלל המחסומים והעיכובים, החלו תושבים לנסוע בדרכים שקודם איש לא נסע בהן. "בגלל שלא מאפשרים לנו לעבור, אנחנו נוסעים דרך ההר בדרך מסוכנת", אמרה מח'אמרה. בעקבות זאת פתחו לאחרונה התושבים בית ספר חדש לתלמידי כיתה א'–ד' בכפר א־ספיי, כדי שהילדים הקטנים לא יצטרכו לנסוע בדרכים המסוכנות.

במשך כ–20 שנה לא ערך הצבא אימון בנשק חי במסאפר יטא, בזמן שנדונה עתירה נגד גירוש תושבי האזור בגלל ההכרזה עליו כשטח אש. מאז מאי, אז התקבל פסק הדין שאישר את הגירוש, ערך הצבא שני אימונים בנשק חי במקום. בראשון מביניהם חדר קליע לגג של בית בכפר חאלת א־דבע, ותועדה נסיעה של כלים צבאיים בשדות מעובדים. החל מהשבוע שעבר עורך שם הצבא אימון נוסף בנשק חי. "כל מי שישן התעורר. שמענו המון פיצוצים", אמר עיסא חמאד, בן 45 מפחית, על שהתרחש בכפר בזמן האימון. "אנחנו מפחדים שיישאר חומר נפץ והילדים ייפגעו מזה", הוסיף.

"הילדים שלי התעוררו באמצע הלילה. זאת הפעם הראשונה שהם שומעים דבר כזה", אמר אבו סבחה. "זה משהו שהיה לפני שנת 2000 אבל שהילדים שלנו לא חוו". הוא אמר שבבית הספר הם מנסים להסביר לילדים על המתרחש ואומרים להם שהם מקווים שזה שלב שיעבור ושעליהם להשקיע בלימודים. "אנחנו גרים על ההר ובהר השני עושים את האימונים", אמרה מח'מארה, שלה שמונה אחים ואחיות. "בלילה וביום יש ירי, דברים רועדים. יש לי אחות בת ארבע שאומרת שהיא לא מפחדת אבל ברור שהיא כן, כי היא צועקת ובוכה".

ביום שלישי שעבר, בעת ש"הארץ" ביקר במקום, חיילים הקימו מחסום על הדרך הראשית המובילה מהכפר פחית לכיוון כפר בשם ג'ינבה. הם פרסו דוקרנים באמצע דרך העפר המשובשת והציבו שלט המתריע על קיומו של מחסום. החיילים עצמם נראו טרוטי עיניים וסיפרו כי לאורך הלילה והבוקר השתתפו באימונים באזור באש חיה. אחד מהם אמר שהסיבה שהם נמצאים שם היא "כדי להחזיר את המשילות" וכדי למנוע כניסה לא מורשה של פלסטינים לישראל. מרבית הזמן ישבו החיילים מתחת לצלייה שמתחו מהנגמ"ש שהחנו בצד הדרך. ג'יפ שהסיע תלמידים מבית הספר בפחית עוכב במחסום אך שוחרר בתוך דקות ספורות. כשקשיש על חמור התקדם לכיוון המחסום רצו אליו שלושה חיילים. לאחר שיח קצר עמם הסתובב רוכב החמור ושב על עקבותיו. בנוסף, התקין הצבא מעין שער ממתכת על הדרך המובילה לג'ינבה.

במקביל לפסק הדין בנוגע למסאפר יטא, החל מבצע "שובר גלים" בעקבות גל הפיגועים בישראל. כחלק ממאמצי הצבא למנוע כניסת פלסטינים ללא היתר לישראל נחפרו תעלות ונסללו כבישי פטרול וסוללות עפר גם במסאפר יטא. האזור, שהוא שטח מדברי פתוח הקרוב לעיר ערד, הוא אחד הנתיבים שדרכם עוברות הסעות של פועלים אל שטח ישראל. תושבים פלסטינים עתרו נגד הקמת החלק המערבי של המכשול, שמצריך הוצאת צו תפיסה. בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד קמר משרקי מארגון חקל, טענו הפלסטינים כי המכשול ינתק בינם ובין אדמותיהם, יעלה על דרך חיונית שמשמשת את התושבים וכן יפגע בערכי הסביבה משום שהוא יחצה מסדרון אקולוגי. החלטה בעתירה צפויה בימים הקרובים.

מחוץ לבית הספר בפחית ישבה קבוצה של גברים מהכפר והביטה על נגמ"שים שהתקדמו על דרך העפר הקרובה לכפר. עיסא חמאד סיפר שכשניסה להגיע לפחית, חיילים מנעו ממנו לעבור כי בתעודת הזהות שלו כתוב שהוא מיטא. "החזיקו אותנו חמש שעות במחסום שנמצא 100 מטרים מהבית שלנו. יכולתי לנופף לילדים שלי מהמחסום". גבר אחר סיפר שהחרימו את מכוניתו כבר פעמיים. "לי לקחו את המכונית בזמן שהיא חנתה מחוץ לבית", סיפר גם נאסר אעביד מהכפר תבאן. כדי לשחרר אותה הוא שילם 2,800 שקל. בצו התפיסה נכתב שהיא נתפסה בגלל הכנסתה לשטח אש 918, שבו הוא גר.

פעילים תיעדו מאז פסק הדין כמה מקרים של החרמת מכוניות בנימוק של כניסה לשטח אש, בהן כלי רכב של פעילים, של מורים המגיעים ללמד באזור ושל ארגונים שמעניקים סיוע הומניטרי לתושבי האזור. בסוף יולי הוחרם רכב של ארגון קומט־מי המספק שירותי אנרגיה מתחדשת ומים נקיים לכפרי מסאפר יטא. הרכב שוחרר רק לאחר שהארגון חתם על התחייבות שלא להכניס אותו שוב לאזור ושילם קנס. על פי הארגון, לאיסור הגורף להיכנס לשטח יש השלכות חמורות לעבודתו, המוגדרת עבודה הומניטרית לכל דבר. לדוגמה, לפני כמה שבועות נאלצו לדבריהם להגיד למשפחה שביקשה שיגיעו לתקן משאבת מים כי לא יוכלו להגיע. עקב כך נאלצת המשפחה לסחוב מאות ליטרים של מים כדי להשקות את עדריה.

הנוכחות הגדולה של חיילים באזור גרמה גם לעלייה ניכרת באכיפה נגד כלי רכב שהורדו מהכביש או נאסרו לשימוש, המכונים "משטובות". האיסור על בניית תשתיות והעובדה שהנסיעה במקום מתאפשרת רק בדרכי עפר מסוכנות, לצד המצב הכלכלי הגרוע במיוחד במסאפר יטא, גורמים לכך שהשימוש במכוניות כאלה רב. נסיעה במשטובות אמנם תמיד היתה עילה להחרמה אולם כעת, עם פריסתם הגדולה של חיילים בשטח, נעשות יותר החרמות מתמיד. מחיי אבו סבחה, בן 55 מהכפר פחית, סיפר שהחרמת מכוניתו גרמה לכך שאפילו לרופא הוא הולך ברגל. "הלכתי עכשיו שעה ורבע מפה למרפאה במג'אז במקום לקחת מכונית", הוא סיפר.

בימים אלה ממתינים תושבי הכפרים להחלטה של נשיאת העליון אסתר חיות בעתירה המבקשת דיון נוסף בעתירה נגד גירושם, שהגישה האגודה לזכויות האזרח. "הצבא הצהיר בפני בג"ץ כי שימוש בשטח האש לאימונים לא יפגע במרקם החיים של התושבים. המצב בשטח רחוק שנות אור מההצהרות האלו", אמרה ל"הארץ" עו"ד רוני פלי מהארגון, שהגישה את העתירה יחד עם עו"ד דן יקיר. עורכי דין שפנו לצה"ל בנוגע למקרים של הגבלת תנועה של תושבים, בהם עו"ד נטע עמר־שיף שפנתה לצבא בנוגע למקרים שבהם עוכבה משפחה בדרכה לבית החולים ביטא עם בנם הסובל משיתוק, לא נענו.

"פעולות הצבא בשטח הופכות את תנאי החיים של התושבים לבלתי נסבלים", אמרה עו"ד פלי. "צריך לשוב ולהזכיר שלפי המשפט הבינלאומי, אסור להעביר תושבים מוגנים בכפייה. זהו איסור מוחלט של משפט בינלאומי מנהגי — אין לגרש בכוח, וגם לא על ידי יצירת תנאי מחיה קשים. יתרה מכך, העברה בכפייה היא עבירה, שדי בידיעה שתוצאות פעולות הצבא יובילו לגירוש כדי להוכיחה ואין צורך להצביע על כוונה או מדיניות מסודרת".

מצה"ל נמסר בתגובה: "שטח אש 918 הוא שטח צבאי סגור, וכל כניסה אליו ללא היתר מגורמי צה"ל אסורה, מהווה עבירה פלילית ומסכנת חיי אדם. כוחות צה"ל מוצבים בכניסות לשטח האש על מנת למנוע כניסה לא מורשית לאזור, ובעת הצורך נתפסים כלי רכב הנכנסים למרחב ללא אישור. לצד זאת, צה"ל פועל על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה לכלל תושבי האזור, ובהתאם לכך רשאים התושבים שמתגוררים כיום בשטח, בהם תלמידים, להיכנס ולצאת ממנו. לאחרונה אף חודדו ההנחיות לכוחות בעניין זה.

"ביולי 2022, בזמן אימון צבאי בשטח אש 918, התקבל דיווח על טענה לפגיעה של קליע בגג מבנה בשטח האש. מיד עם קבלת הדיווח הופסק האימון והחל בירור מעמיק. בסופו של דבר נמצא שאין תימוכין מספקים לכך שהמבנה נפגע מירי מהאימון, וזאת נוכח אופי ומרחק הירי. לצד זאת, הוחלט על נקיטת אמצעי בטיחות נוספים להמשך האימון".

מחסום צבאי ליד הכפר פחית במסאפר יטא, בשבוע שעבר. "החזיקו אותי חמש שעות במחסום שנמצא מאה מטרים מהבית", סיפר אחד התושבים
צילום: מוטי מילרוד
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

עידן סרור כתב: 21 ספטמבר 2022, 19:57
אדום מטלי כתב: 21 ספטמבר 2022, 12:43
כן, כנראה מעורער בנפשו.
אני מרחם עלייך.
לצערי, רק מקרה דומה שיפגוש אותך בחיים האישיים יגרום לך לשינוי הדעה.
בכל אופן אני לא מאחל לך שזה יקרה.
הטיעון הזה תמיד מדהים אותי.
מאיפה אתה חושב שישראלים אנטי ציונים הגיעו? רובנו הגענו מבתים ציוניים, התחנכנו במערכת החינוך הציונית, חלק אפילו היו בצבא, לשמחתי אני לא.
רוב הישראלים האנטי ציונים כבר עברו תהליך של שינוי והגיעו למקום הזה אחרי המון חשיבה וראייה של המורכבות של המציאות. אתה חושב שלי אין קרובי משפחה שהיו במלחמות או שנהרגו? גדלתי כאן וכל המשפחה שלי חיה כאן.
ולמה שאלימות מהצד הפלסטיני תגרום לי לחשוב שלא צריך שפלסטין תהיה חופשית ןלא להפך?
(אולי זה לא בדיוק הנושא שאתם מתווכחים עליו אבל בתכלס זה כן)
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

התייחסתי לתגובה הזו

"" כן, כנראה מעורער בנפשו.
איזה כיף להכריז מיד "פיגוע", "מחבל". ""

אין שום קשר בין ציוני/אנטי ציוני/וואטאבר
לבין הדרך שבה אתה מתייחס לרוצח
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כל אדם שרוצח אדם הוא מעורער בנפשו..
(מלבד הגנה עצמית ממשית של מוות)

אבל אולי אני רוחני מדי לא יודע..
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

עידן סרור כתב:התייחסתי לתגובה הזו

"" כן, כנראה מעורער בנפשו.
איזה כיף להכריז מיד "פיגוע", "מחבל". ""

אין שום קשר בין ציוני/אנטי ציוני/וואטאבר
לבין הדרך שבה אתה מתייחס לרוצח
מהי הדרך הזו שאתה מדבר עליה, ולמה זה גורם לך לרחם עליו?

עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

יכל לגרום לשחרור מוקדם יותר מ9 ימים במידה והיה מתפרסם ביותר מקומות באותו היום..
ואולי לעשות צדק עם הפושעים שתקפו
ושלא יטאטאו מתחת לשטיח
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עידן סרור כתב: 22 ספטמבר 2022, 12:36 כל אדם שרוצח אדם הוא מעורער בנפשו..
(מלבד הגנה עצמית ממשית של מוות)
זה עובדתית לא נכון. אנשים רוצחים ממגוון סיבות, חלקן פוליטיות, חלקן צבאיות, חלקן כלכליות וכו' וכו'.
הפרטיזנים הצ'כים שרצחו את ריינהדרג היידריך ימ"ש לא עשו זאת מתוך מחלת נפש, אלא כחלק מהמאבק הצ'כי נגד הכיבוש הנאצי.
האירים שרצחו את הלורד מאונטבאטן עשו את זה מתוך אמונה שזה ישרת את המטרה פהוליטית שלהם, ולא כתוצאה ממחלת נפש.
אפילו ד"ר גודלשטיין ימ"ש רצח מתפללים במערת המכפלה לא בגלל שהוא שמע קולות או היו לו קומפולסיות אלימות, אלא כי הוא האמין שזה הדבר הנכון לעשות עבור קידום האמונה הפוליטית שלו (וכנראה גם צדק: הטבח גרר גל של פיגועים שהביא בסופו של דבר לרצח יצחק רבין וקריסת הליך אוסלו).
חיילים בכל העולם נשלחים תדיר לרצוח חיילים אחרים כחלק השלמת משימות צבאיות.
וכו' וכו'
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אני מבין מה שאתה רושם וזה היה נכון במידה והיינו מתייחסים אל הביטוי מעורער נפשית באופן דומה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

שמע, אם אנחנו יכולים להגדיר כל דבר באופן אינדיוידואלי אין מה להתווכח (או שבכל הודעה נאלץ לכתוב את ההגדרה של כל אחת ואחת מהמילים שאנחנו משתמשים בהן).
הפוסט קיבל לייק אחדעידן סרור
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

כוונתי למעורר נפשית הוא לא אחד שאובחן אצל פסיכיאטר כאדם עם מחלה..
אלא אדם שיש בתוכו רוע שמתגבר על הטוב
הוא ומוכן לקבל על עצמו לקחת חיים של בן אדם אחר מתסכול אישי או כל מחשבה טיפשית אחרת
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

עידן סרור כתב: 22 ספטמבר 2022, 15:55 כוונתי למעורר נפשית...הוא ומוכן לקבל על עצמו לקחת חיים של בן אדם אחר מתסכול אישי או כל מחשבה טיפשית אחרת
למשל כל מי שהתגייס אי פעם לתפקיד לוחם בצה"ל? :whome: :whome: :whome:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickpelegsKingAlpaca
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

לא יודע אם כל אחד מהם זה מדויק, אבל רובם המוחלט מעורער נפשית באותו הגיל..
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מכל מיני סיבות אני חושב שזו הגדרה בעייתית מאד שקשה לעבוד איתה, אבל נשאיר את זה לאשכול אחר.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1619 לייקים

pelegs כתב: 18 ספטמבר 2022, 02:56 אני פותח אשכול טבלה מתעדכנת כמו שיש במועצה עבור הכדורגל.

מ' תאריך יריבה בית/חוץ שופטים סיום תוצאה מיקום (בסיום) קישור לאשכול המשחק
1 07.10.2022 אילת בית - - - - -
2 16.10.2022 הפועל חיפה חוץ - - - - -
3 22.10.2022 נס ציונה בית - - - - -
4 29.10.2022 קריית אתא חוץ - - - - -
5 06.11.2022 גלבוע גליל בית - - - - -
6 20.11.2022 מחלה חוץ - - - - -
החתימה שלך היא בעצם קריאה לאלימות נגד יהודים רק כי הם יהודים...
הגזענות הגבלסית הזאת זה לא גורמת לך להתבייש בעצמך?
יהיה טוב הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדHaunter
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1138 לייקים

לקחת את מה שכתוב שם רחוק , מאוד רחוק ממה שזה מתכוון.
בכל מקרה , יש מספיק אשכולות בקנסו ווולטון בהם מתנהל ה״דיון״ הזה, בבקשה תיקח את זה לשם ולא לפה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

מילפורד כתב: 23 ספטמבר 2022, 15:51 לקחת את מה שכתוב שם רחוק , מאוד רחוק ממה שזה מתכוון.
בכל מקרה , יש מספיק אשכולות בקנסו ווולטון בהם מתנהל ה״דיון״ הזה, בבקשה תיקח את זה לשם ולא לפה.
הוא לקח רחוק ? הוא ?? אם יש מספיק אשכולות בוולטון אז שיפסיק עם החתימות הבושה האלה אפשר להיות בעד פלסטינים גם בלי להיות עוכר ישראל גזען ושקרן
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
הפוסט קיבל 2 לייקים7evenChegi
שליחת תגובה